Sarena strana *:o)

  • Začetnik teme Začetnik teme nsbee
  • Datum pokretanja Datum pokretanja
Šta kaže, šta misli

Kaže: Bilo je odlično.
Misli: Odglumela sam orgazam samo da se skineš sa mena pa da gledam Esmeraldu

Kaže: Da, ti si mi prvi.
Misli: Bolje da ih ne nabrajam...

Kaže: Ova haljina? Ne, nije bila skupa.
Misli: Bila je prilika godine. Sniženje od 70%, tako da ću je otplaćivati samo 3 meseca sa po trećinom plate.

Kaže: On? Naravno da mi se ne svidja. On je *****.
Misli: Prodala bih dušu samo da ga vidim pod tušem...

Kaže: Nikad ne upotrebljavam vibrator.
Misli: Samo ponedjeljkom, sredom i petkom. I subotom, ako si previše pijan.

Kaže: Sigurna sam da se mnogima dogodi da "ne mogu". Ne brini.
Misli: Gde mi je vibrator?

Kaže: Bio si fantastičan.
Misli: Jesi li ikada čuo za predigru?

Kaže: Zaista, veličina nije bitna.
Misli: Isto kao što ni cipele, dijamanti i Brad Pitt nisu bitni.

Kaže: Upravo se vozim prema tebi. Zašto mi nikad ne veruješ?
Misli: Šta da obučem...
 
Ево још нешто од пчелице:

Шта ради снешко лети?

sneskohv3.gif
 
Zaposli se Fata, dobije svoj komp, radi uveliko na njemu, sve super medjutim, jednog dana se razboli i ne dodje na posao.

Njenim kolegama hitno zatreba nesto s njenog kompa, al ne znaju lozinku i zovu oni Fatu: “Fato, koja ti je sifra na racunaru?'
Kaze fata: 'Velkom'
Probaju oni WELLCOME, nece. Probaju VELKOM, nece.
VELLCOME, Welcome..nista nece, nema sanse da upale kompjuter. Zovu oni Fatu ponovo: “Fato, aj kazi nam kolko slova ima ova tvoja lozinka”!?
” Pa, jedno”!
” Pa, kako jedno pobogu”?!
Kaze, Fata: “Pa, vel'ko, M”!
 
Odlomci pismenih zadataka ucenika uciteljske skole u Aleksincu
Beograd 29. V 1965 (Knjizevne novine)

MLADA I NEUKUSNA

,,Bila sam jos mlada i neukusna. Pastiri su gonili stada ovaca medu
kojima sam bila i ja. Od jedan: put meni mi nesto zaigra ispod nogama.
Svi
popadasmo od stra na travi! a meni mi srce sidje u petama. Malo posle
iza
toga kada se vrati smo u svest od straka neko upita sta to bi, ja si
reko u
sebi, pa to smo ucili u skolu na zemljopisu i reko decama: to su
arhitektonski
potresi duboko ispod zemljanom povrsinom".

LJUBIMAC PREDMETA

,,Posej osam da se upisem za u uciteljsku skolu preko prijamnog ispita
pretkodno. Uso sam u autobus koji je bio upaljen. Autobus putujuci tako
pogledivao sam okolinu okolo sebe. Posle pola sata truckajuci se na
sedistu
autobus je prispeo na zeleznickoj stanici. Tu sam uvideo jos svoji
drugovi
koji ce se upisu za u uciteljsku. Svi smo se penjali u voz udemo u jedan
kopej
kada tamo sedi jedan covek sa dzakom od prtenu konoplju i jednoga maloga

zecica. Ne obracajuci paznju na nasoj galami mali zecic poce skakuce po
kopeju i vikati mi smo se smejali.
...Ova skola koju sad ova pogadam dosta je lepsa i poukrasenija od
onu sto sam tamo pogadao. ja marljivo ucim i postao sam ljubimac svih
predmeta.
Pre neki dan sam saznao da mi je jedan drugar bolestan i pa sam pristao
da ga podsetim. Iako sam bio zauzet poljskog rada ipak sam pristao pri
odluci.
Putujuci tako pored puta vrabci su cvrkutali, a ptice pevali na zelenim
grancicama pod sjajnim suncevim zracima tako iduci mome drugu".

KRALJEVIC MARKO - BOMBAS

,,U Narodnooslobodilackoj Borbi prolivali su svoju jarko crvenu i
skupocenu
tecnost koju mozemo drugacije da nazovemo krv protiv nemce fasista
i domacim izdajicama, pa cak i poginuli dajuci svoj zivot Sava
Kovacevic,
Ivo Lola ribar, Marija na prkosima, Karadorde zvani Petrovic, Uca
Gvozden,
Marko Kraljevic i drugi nasi sinovi koji su branili i koji ce braniti
svoju
zemlju doklegod je zivota u njima..."


OPISITE JEDNU PTICU I JEDNU ZIVOTINJU

Ptica o kojoj cu da pisem je sova. Sova uopste ne moze da vidi preko
dana, a nocu je slepa kao slepi mis. ja ne znam bas mnogo o sovi pa cu
zato
da predem na zivotinju koju cu sam da izaberem. To je krava. Krava je
sisar. Ona ima sest strana: Levu, desnu, gornju i donju. Na zadnjoj
strani
ima jedan rep na cijem kraju visi jedna cetka. njime ona rasteruje muve
da
ne bi upale u mleko. Glava je na prednjoj strani da bi rogovi imali gde
da
rastu, a i da bi negde mogla biti usta. Rogovi su zato da bi njima bola, a usta da bi mukala. Ispod krave visi mleko. Kako to krava daje mleko nisam do sada uspeo da shvatim, ali ga ona stvara sve vise i vise. Krava ima
veoma
fino culo mirisa, svako moze da je namirise izdaleka. Iz toga razloga
postoji
svez vazduh u polju.
Muska krava se zove vo. On nije sisar. Krava ne jede mnogo, ali ono sto
pojede jede dva puta tako da joj je to dovoljno. Kada je gladna ona
muce, a
kada nista ne govori to je zato sto je unutra puna trave.
U Parizu 1965. (prevod s francuskog)
 
ČUDO U CRVENOM SELU KRAJ SUBOTICE

SUBOTICA: Dosta vam je plaćanja skupih jagoda na pijaci; želite ih besplatno? Idite, onda, ovih dana do Crvenog sela, pa kod prvog reda kuća skrenite levo i odmah će vam sve biti jasno: automobili, motori i bicikli parkirani ispred nekadašnje parcele „Povrtara”jesu najbolji putokaz.


Desetine ljudi na parceli pod jagodama u poslu kao nekada sezonski radnici, a jedino što ih od njih razlikuje je raštrkanost po njivi, velikoj bar pet hektara. Među njima nailazimo na Veronu Šetet iz Subotica, koja sa svoje dve kćerke nosi kući jagode i „živiće”. Kaže da je nezaposlena i da je ovakav dar njoj nepoznatog vlasnika gotovo neverovatan, posebno što će od „živića” ubuduće i sama imati koristi u svojoj bašti.Josip Orčić kaže da je čuo za besplatne jagode, video ovo čudo.

Ipak, u potrazi odgovora na pitanje o čijem je jagodnjaku reč i zašto ga danas više niko ne radi, dolazimo do „Fresha & co.” U toj nam firmi dobro obavešteni izvor – koji nije želeo da mu spominjemo ime – kaže da im je pomenutu parcelu pre tri godine u zakup izdao „Agrokombinat”, ali kako je prošle godine na snagu stupio Zakon o izdavanju poljoprivrednog zemljišta u državnom vlasništvu, do zakupa ove godine nije došlo, jer kao što je poznato, nijedna licitacija „na tu temu” do sada u ovoj opštini nije održana.

– Pošto ove godine nismo mogli ući u zakup, smatrali smo vrlo rizičnim upuštati se u obradu i uopšte u investicije vezane za ovu parcelu. Zbog toga i imamo situaciju da su jagode sada svačije – kaže naš izvor.
 
Srpske dogodovstine u apotekama

Dajte mi dijabole za topljenje kamena, jedan je od zahteva kupaca s kojima se suocavaju apotekari u Loznici, ne sluteci u prvi mah da je pacijent zatrazio tablete koje pomazu razbijanje kamena u bubregu i koje imaju oblik perlica, slicnih dijabolama.

Od Aleksandre Antonic, zaposlene u loznickoj Apoteci 1, pacijenti su tražili i ispljuvak (casicu za uzorak ispljuvka), vitamin B92 (vitamin B kompleksa), tablete za protokol krvi, tablete protiv glave, alkohol za izbacivanje temperature ili tablete za ruznocu u voznji (protiv mucnine tokom putovanja). Svi ovi slucajevi zavrsili su prepoznavanjem trazenog leka, ali bilo je i trajnih misterija poput "tampon milijarder" ili "voda iz dvorova".

Aleksandrina koleginica Sladana Obradovic navodi primer pacijenta, koji je nakon sto je dobio mast za oci, sasvim ozbiljno zapitao: "Je li se koristi pre ili posle jela?". Medu bisere svakako spada i zahtev: "Treba mi hidrocuclin maza", a radi se o "hidrociklin" masti.

Najcesce spominjani artikli su "Pavloviceva mast" i lek za srce "dilkoran". Tako Loznicani ovu poznatu mast cesto nazivaju "Paveliceva mast", "Paveliceva pomast", pa cak i "Gavriloviceva mast" (mesaju je s pastetom). "Dilkoran" ima zanimljive nadimke poput "lebcici sto se dele popola", "pasuljcic" ili "sendvic iz dve boje".

Ljiljana Vasiljevic, upravnica "Apoteke 2", izdvaja primer pacijenta koji je trazio sprej "samanta". Apotekarka je ustanovila da se radi o spreju "marisol", nakon cega je kupac zakljucio: "Znao sam da se radi o nekoj spanskoj seriji". U ovoj apoteci kupci su znali da traze i stapice za cackanje beba (stapici za usi).

I u privatnim apotekama situacija je slicna. Tu se mogu cuti zahtevi poput: "Dajte mi glabalicu sto glabce mali Milanko" (gumena glodalica za bebe) ili "Hocu davolju krv" (preparat "zmajeva krv").

Posebna prica je potpisivanje pacijenata na recepte. Nakon molbe apotekara
da se recept parafira, cesto sledi pitanje: "Gde da umocim?" (pokazujuci palac) ili izgovor: "Ne mogu, drkcu mi ruke".

*Sta jos traze pacijenti*

- Caj za zdravstvo

- Caj za cirkulaciju zenskih bolesti

- Kabl za infuziju

- Tablete za muski seks (vijagra)

- Lek protiv bljuvanja do Varne (selo u Macvi)

- Buskopan kompozitor (buscopan kompozitum)

- Bakterijum tablete (bactrim)

- Diklofen retardirani (diklofen retard)

- Kroasan (cor-as)

- Rapetanka (rapten k)

- Embrion (embecin)

- Revizor (redizorg)

- Olimp (olint)
 
Pa ja sam POMISLIO "da li ima nesto sto se zove carska voda" i proverio na googlu koji mi je dao link za wikipediju, a farmaceut je mogao to da zna ili proveri ako ima bilo kakav spisak lekova koje ima u apoteci.
 

Back
Top