san,realnost i jos po nesto...

Crazy-Wolf

Ističe se
Poruka
2.397
Kada nesto kazes,to i sanjas,kada nesto kazes,to se i desi....

Posto smo proteklih nedelju dana,drug i ja proveli dosta vremena zajedno na bloku i imali kilo sati dosade za ubiti,ubijali smo je pricom...totalno nasumicnim temama....nekim veoma glupavim i pomalo cudnim. Kako bi to bilo jos lepse,neke stvari koje smo pricali su nam usle u snove i uvek smo bili zajedno u njima.... jednu noc ja sanjao nesto o cemu smo pricali,drugu on,itd....
Pored toga....sedimo ja i on u parku,kazem ja da hocu sneg i pazi ti to,poce danas da pada sneg ili on kaze na putu da cemo danas ljustiti krompir i eto ljustimo krompir,krenemo na vreme,neko od nas ima osecaj da ce debelo da zakasnimo i zakasnismo skoro pa ceo sat.... I jos jedna cudna,mada mislim totalno nebitna,stvar su flesevi....ja sam sebi zabio u glavu da je masina za pranje sudja - ves masina,a on da je rucak - dorucak i tako ja perem sudove u ves masini a on ruca dorucak. :confused::lol:

Mislim da je nepotrebno reci da ja nikad nisam gledao prognozu vremena,niti da je on gledao meni menze,ali eto....

Anyway,poenta price u uvodnoj recenici. Kada nesto kazes,to i sanjas,kada nesto kazes,to se i desi.

Meni nije jasno,zasto i kako smo sve ovo....uklopili? :dontunderstand:
Dakle....imali li neko koje objasnjenje na ovo?

A ako bi mi jos neko objasnio ves masinu i dorucak,bio bih mu/joj vecno zahvalan. :hahaha:
 
Mi kao Duša nikada ne spavamo. Takodje mi kao Duša imamo dostupnost sveznanju. U kojoj meri će nam biti dostupno zavisi od našeg stanja svesti.
Dogadjaji u snu i oni na javi su samo dve strane jedne iste medalje pa je i normalno da su naše misaone ili koje druge aktivnost često u ovdašnjoj realnosti nastavljene u onoj drugoj realnosti, snovima (važi i obrnuto).
Snovi su tajni prolaz do najviših stanja svesti, mudrosti i duhovne slobode. Iskustva o kojima je u gornjim postovima rečeno jesu samo početna i koja govore da se pojedinac počinje duhovno buditi prema stvarnoj životnoj realnosti. U kojoj meri će pojedinac saznavati o nepoznatoj strani života, tj. o samom sebi, zavisi od samog pojedinca.
Dobro je ne stati na tim iskustvima već nastaviti sa dubljim istraživanjima. Tajni apsolutno nema.
 
Louiskrstic je napisao odličnu poentu.
Ovaj materijalni svet je samo najzgsnutiji nivo postojanja; ali sve druge sfere su potpuno realne, premda nisu konkretne, pa i sfera sna.
Kada se makar na momenat duša oslobodi stega iluzije (koja je tipična za najzgusnutiji nivo); onda se oslobađa i strogo odeljenih fenomena kao što su prošlost-sadašnjost-budućnost, te iako je u sadašnjosti, može makar delimično da percipira šta će biti i u budućnosti.
Napredni vidovnjaci po tom sistemu rade, zato njima ne trebaju divinacijska pomagala, dovoljna im je njihova oslobođena svesnost.

Samo napred, Wolf :)
 
Mi kao Duša nikada ne spavamo. Takodje mi kao Duša imamo dostupnost sveznanju. U kojoj meri će nam biti dostupno zavisi od našeg stanja svesti.
Dogadjaji u snu i oni na javi su samo dve strane jedne iste medalje pa je i normalno da su naše misaone ili koje druge aktivnost često u ovdašnjoj realnosti nastavljene u onoj drugoj realnosti, snovima (važi i obrnuto).
Snovi su tajni prolaz do najviših stanja svesti, mudrosti i duhovne slobode. Iskustva o kojima je u gornjim postovima rečeno jesu samo početna i koja govore da se pojedinac počinje duhovno buditi prema stvarnoj životnoj realnosti. U kojoj meri će pojedinac saznavati o nepoznatoj strani života, tj. o samom sebi, zavisi od samog pojedinca.
Dobro je ne stati na tim iskustvima već nastaviti sa dubljim istraživanjima. Tajni apsolutno nema.

Boldovano,poce i to da se desava...nazalost,na neprijatan nacin. :neutral.:

Mozes li mi reci nesto vise o ovome,o budjenju duse? Kako? Jer mi se ovo desava totalno nasumicno,nemam nikakvu kontrolu nad tim i imam osecaj da ce uskoro nestati.

Louiskrstic je napisao odličnu poentu.
Ovaj materijalni svet je samo najzgsnutiji nivo postojanja; ali sve druge sfere su potpuno realne, premda nisu konkretne, pa i sfera sna.
Kada se makar na momenat duša oslobodi stega iluzije (koja je tipična za najzgusnutiji nivo); onda se oslobađa i strogo odeljenih fenomena kao što su prošlost-sadašnjost-budućnost, te iako je u sadašnjosti, može makar delimično da percipira šta će biti i u budućnosti.
Napredni vidovnjaci po tom sistemu rade, zato njima ne trebaju divinacijska pomagala, dovoljna im je njihova oslobođena svesnost.

Samo napred, Wolf :)

Jeeeeej,ja sam vidovnjak. :klap::lol:

Samo napred....hvala,ali kud? Ne znam ni ja gde sam krenuo. :confused:

Oslobodjena svesnost... pitanje koje sam postavio Louisu,postavljam i tebi. Kako?
 
Od navedena tri,ja se interesujem za sve.... mada,od ta tri jedino sto radim jeste da naskrabam i napisem nesto tu i tamo.... :neutral:
Ahhhh.....sto mrzim to,kad nem pojma sta da radim i moram sve sam da kovem. :dash:

Btw,i danas mi se opet desilo.... sanjam i ete ga na javu.
Samo sada je komplikovanije reci sta i kako ce biti,jer je druga osoba u snu zauzela drugi lik.... Lepo ja reko,polako nestaje,ili mi se samo cini.:confused:
 
Boldovano,poce i to da se desava...nazalost,na neprijatan nacin. :neutral.:

Mozes li mi reci nesto vise o ovome,o budjenju duse? Kako? Jer mi se ovo desava totalno nasumicno,nemam nikakvu kontrolu nad tim i imam osecaj da ce uskoro nestati.



Jeeeeej,ja sam vidovnjak. :klap::lol:

Samo napred....hvala,ali kud? Ne znam ni ja gde sam krenuo. :confused:

Oslobodjena svesnost... pitanje koje sam postavio Louisu,postavljam i tebi. Kako?

Crazy-Wolf,
Prvo se treba upitati šta te stvarno interesuje u svemu tome, šta te istinski ispunjava? Šta bi voleo da ostvariš u životu? Oslušni sebe iznutra da osetiš šta bi te stvarno i najintimnije činilo srećnim na dugim stazama. Valja malo prikočiti um da bi se osetilo ono najvažnije i najviše. Ovo je bitno ne samo kod tebe već kod svakog od nas.
Tek kada na ova pitanja sa sigurnošću odgovorimo ali tako što ćemo nastojati da vučenje svog uma uskladimo sa svojom unutarnjom potrebom, možemo nešto preduzimati u odredjenom pravcu.
Onaj ko poželi sebi najviši životni cilj, taj će se okaniti svih vidovnjaštva i prorokovanja ali će znati i razumeti bolje od svih vidovnjaka i proroka. Onaj ko želi popularnost, javnost, sledbenike i mnogo toga sličnog celog života će juriti za šargarepom na štapu ali je nikada neće stići. Onaj ko želi upravljati svojim snovima shvatiće da je to ravno detetu koje sedne za volanom automobila a da jedva zna i ume držati volan a kamo li voziti.
Umeće svesnog putovanja višim svetovima je nešto što predstavlja životnu školu. Nešto što se ne može naučiti sam. Jer, i sam kažeš da neznaš kuda da kreneš. A kuda bi i krenuo neko u sred velikog New Yorka ako tamo nikada dotle nije bio. Da bi sam upoznao veliki grad pojedincu trebaju godine. Da bi ga upoznao brže neophodno je da ima vodiča koji će mu objašnjavati ne samo prostor već i zamke i opasnosti kojih se treba kloniti.
Više realnosti, svetovi su preogromni i bilo bi naivno da ti se bilo šta preporučuje i govori ako sama osoba ne može da te povede tim prostorima u kojima su uvek i svugde drugačije zakonitosti. Kao i u ovom svetu i tamo iza ćoškova postoje neprijatne "Baba roge."
Budjenje Duše nije nešto što se može forsirati - jer Duša to si ti. Budjenje nastaje posle nekoliko stotina hiljada života u fizičkom svestu, kada pojedinac ima dovoljno izbalansiranu karmu i kada u sebi ima dovoljno razvijenu ljubav prema životu. Te dve stvari su osnovne propusnice za lagani pohod kroz više svetove. Sam to niko ne može a niko nije ni uspeo sam.
Valja sa mentalizovanjem malo prikočiti, opustiti se pa sa ljubavlju uveče pred spavanje zamoliti da dobiješ pomoć a eventualno i objašnjenje od pravih i jednih predstavnika Boga u svim nižim svetovima. Samo ljubav u tvom sercu njih može privući tebi i ništa više. Sve drugo će biti jalovi napori.
Probaj uveče pevušiti reč koja je za tebe sveta i uzvišena. Koja je to reč samo ti možeš znati i osećati. Ukoliko želiš možeš probati reč HU što je sveto ime Boga. Može se pevušiti desetak minuta pre spavanja poput HJU.U.U.U.U dugo i razvučeno kod svakog izdisaja.
Zapisuj snove i utiske i osećanja koje imaš kod budjenja. Zapisuj i promene koje kod sebe uočavaš. Probaj pratiti Budne snove.
Ako ovo probaš nekoliko nedelja sam ćeš znati da li je to za tebe ili nije.
Za veći uspeh svako od nas mora povećati svoje poštovanje ljudi oko sebe i života u celini. Ostaviti iza sebe ružne i vulgarne reči koje su za duhovni razvitak i putovanje višim realnostima poput kamena oko vrata.
Samo otvoreno srce ispunjeno radošću prema životu nama daje pravo da stvarno upoznajemo više svetove, zakonitosti u njima i da na taj način svest osobe najbrže ekspandira što je i osnovni cilj života.
Najveća razočaranja dolaze samo zato što ima mnogo priča i pisanja od onih koji jedva i da znaju za više svetove tako da njihove priče o njima jesu poput znanja o medecini seoskih nadrilekara. Kao što se u ovom svetu ne dobija ništa besplatno, naročito ne ono što je najfinije i najskuplje, tako je i u višim svetovima Boga. Sve se mora zaraditi na odgovarajući način. Kada bismo sa ovakvom našom pameću krenuli naviše pitajmo se šta bismo uradili od tih svetova ako ni ovaj ne umemo urediti.
Pozdrav Vuče i ne budi razočaran. Strpljenje je ovde najvažnije pored pomenute ljubavi i karmičkog balansa.
 
Uvek imam neke cudne snove,nikad nisu isti,msm prostor u kojem se nalazim je uvek meni nepoznat itd..Ali nikad se nisam vezivala za to sto vidim,nego sam trazila neko dublje znacenje,i sto bi vise pocela da preispitujem sve iznova,saznala bi vise o sebi,svetu oko sebe..ili recimo se ovde zakacim za neku temu,to uglavnom i sanjam i onda dobijem odgovore xDD
 
A šta je ECKANKAR?

Da ne bih odgovarao evo što sam preneo sa Hrvatskog sajta. Ako se služiš engleskim odi na glavni sajt ili potraži sajtove na nemačkom, španskom, talijanskom... ako ti je koji od ovih jezika bliži.

Pojednostavljeno; Eckankar podučava pojedinca kako da uspostavi kontakt sa sveprisutnom Božanstvenom suštinom i počnbe i sam imati iskustva te znati i razumeti život.

Eckankar je drevna mudrost za danas. Njegova učenja, koja su ponovno dobila vanjsku formu 1965, godine naglašavaju vrijednost osobnih iskustava kao najprirodniji put natrag k Bogu. Koji god bio vaš religijski odgoj, ta učenja vam pokazuju kako gledati i osluškivati unutar samoga sebe - kako bi proširili svoju svjesnost i uživali u duhovnoj slobodi. Možda bi po prvi puta vidjeli - kako voditi sretan, uravnotežen i produktivan život. I da dnevne brige promatrate iz perspektive ljubavi.

Eckankar uči jednostavne duhovne vježbe kojima se doživljava iskustvo Svjetla i Zvuka Boga. Te nam vježbe pomažu i kod Putovanja Duše, kako bi se pomaknuli u više stanje svjesnosti. Duhovna vježba može biti potpuno jednostavna, a istovremeno opuštajuća uz pjevanje riječi HU, drevnoga imena Boga. Dok vježbamo ove duhovne vježbe, mi učimo prepoznati prisutnost Duha Svetoga u našemu životu. Učimo da je svatko od nas Duša, iskra Boga, poslana u ovaj svijet da postigne duhovno iskustvo. I dok duhovno rastemo, mi učimo izražavati ljubav Boga služeći drugima
 

Back
Top