samoodbrana za zene da ili ne

eeh,draga moja sevilja,jesi u pravu donekle,ali primarni ljudski instinkti bi odradili potpuno drugacije u situaciji da si nedaj boze stvarno ugrozena....ajde reci mi,eto kao mali testic,da stvarno grmalj stane ispred tebe,kako bi probala da ga onesposobis?sta ti prvo pada na pamet?
 
Mislim da je dovoljan i pogled , ma šta on ima da gleda, očigledno je i pomislio.
A pomislivši , to je već predumišljaj....i krenuo je....videla sam....ili mi se učinilo , ......ma nije......
Ma šta on misli , da može kao sa svakom drugom , koja je slaba i nezaštićena.....
E, to kod mene ne može........zato sam ga i povredila.......tako mu i treba, kad je krenuo ka meni......u pogledu sam mu videla da je čudak.....
 
jao sad cu da se osvrcem ali napadach nanjushi zrtvu :I

ne znam nemam strahne idem bas po mracnim ulicama... ali mozda ce bash to iznenadjenje da me strefi.

e strujo je l to znachi da si se uspavala imeni su refleksi bili bolji mozhda.

e pa ne znam meni se svidjaju ti borilacki sportovi i aikido to je valjda defanzivno ali to ne znam koliko radi u praksi mozda moras dosta da trenirash... al dobro si prosla samo te je zvekno zbog mobilnog
 
ljuta_mamba:
ima li ko neki savet vezan sa samoodbranu?mislim od nekih obucenijih ljudi,valjda je to bilo pitanje topika?


Kolenom u ...hm...,šakom u glavu,u pleksus... ,glavom u nos... daj mašti na volju i budi besna zbog napada,nek ti bes nadjača strah. Kad ne možeš uteći,kad razgovor ne pomaže,tad bes postaje korisniji od straha!

Ukoliko Vam je zaista "gusto" nije na odmet hladno oružje. Moja preporuka je bokser! Samo bez hvalisanja... ;)
 
Na žalost amaterski pristup ne pomaže kod profi igrača....
Isto kao što mi je žao što uopšte postoje muškarci koji uživaju da slome ženski duh, makar ona bila i kučka, fizičkom silom....

Za hello world, ja bih radije da se nadje neka sredina, znači da kad vam muškarac pridje na javnom prostoru, sa ipak normalnim namerama , to ne posmatrate kao divljački napad nekog paćenika, a sa druge strane da ipak budete oprezne kad su tiho vreme i nezgodni ljudi u pitanju.
Nikako paranoja, ali nikako ni olako pristupanje. Opuštanje da, ali sa merama opreza, baš kao kod pranja ruku posle prevoza i pre jela....ne hipohondar, ali higijena....
 
Ledena,imas prava,definitivno,prvi udarac uvek nogom ili kolenom u bolno mesto, ako je napadac ispred,kasnije usled sagoinjanja koleno u glavu ili otvorenom sakom u nos,sa blizine,prsti u oci,koleno u prepone,ako je napad sa ledja....sta onda,ajd da cujem i vas
 
Napad s ledja -
U svakom slucaju moras da stojis stabilno...bez obzira da li je napad sa ledja ili otkud vec...samo ako stabilno stojis mozes da reagujes (noge rasirene u sirinu ramena - blago povijena koljena - citavim stopalima cvrsto i stabilno na zemlju - znaci ne prebacivati tezinu na pete ili prste)
Za napad s ledja - obicno te obujmi rukama...u tom slucaju se prvo opustiti (da dobije ideju da neces da se boris - onda se agresor i malo opusti) i onda spustis trup - tj. blago cucnes i onda si vec malo "ispod" njegovog rucnog obruca, i onda laktovima lupas nazad.....blago se vrtis u struku da dodjes do pleksusa i sl.
Poenta ovog nacina je u stvari sokiranje agresora - naravno da gledas da mu se sto prije izvuces iz ruku i ili pobjegnes ili ga gazis dok ga gledas u lice.
 
Aleksej zna mnooogoo vise nego sto hoce da podeli sa nama:) nisi fer sokole;) mammy je potpuno u pravu,opustanjem tela dobija se na tezini,i samim tim je mnogo teze da se manevrise osobom,e sad,postoji trik ako se obujmi rukama visoko tj ispod ramena ili nisko ispod lakata,u prvom slucaju mogu se koristiti ruke,a u drugom??? jedino ostaje trik,udarac nogom pozadi,savije se noga u kolen sto vise unazad,pa sad ako pogodis eto puta u slobodu :) salim se,sve je stvar vezbe
mummy reci mi jesi trenirala sta kada?
 
a-ha...tek sam u februaru pocela...ving tsun kung fu...koji se fakat bazira na samoodbrani...


e sad,postoji trik ako se obujmi rukama visoko tj ispod ramena ili nisko ispod lakata,u prvom slucaju mogu se koristiti ruke,a u drugom

Ne znam....mene je bas zanimalo kako da se odbranis od tog napada sa ledja...pa su mi objasnili (inace nismo stigli do te "lekcije")...

Ako te uhvati iznad ruku (znaci ako su ti ruke sputane) onda je i on vise tako da ti jedino ostaju noge i da ga lupas u cjevanice i sl.

Zaboravila sam reci...u onom prvom slucaju koji sam navela (kad znaci ima on svoje ruke ispod tvojih i tvoje ruke su slobodne) da OBAVEZNO moras dobro da drzis njegove ruke jer tvoja glava mu je jako blizu....moze rukama da ti po glavi barka...

Mene zanima kako da se odbranim ako sam u autu - znaci
sjela sam u auto, stavila kljuc u bravu, taman da zatvorim vrata kad - on mi je dakle izmedju vrata i mene....noge su mi skoro svezane (ispod volana)
Sta onda???
 
ljuta_mamba:
Aleksej zna mnooogoo vise nego sto hoce da podeli sa nama:) nisi fer sokole;) mammy je potpuno u pravu,opustanjem tela dobija se na tezini,i samim tim je mnogo teze da se manevrise osobom,e sad,postoji trik ako se obujmi rukama visoko tj ispod ramena ili nisko ispod lakata,u prvom slucaju mogu se koristiti ruke,a u drugom??? jedino ostaje trik,udarac nogom pozadi,savije se noga u kolen sto vise unazad,pa sad ako pogodis eto puta u slobodu :) salim se,sve je stvar vezbe
mummy reci mi jesi trenirala sta kada?

Ali mislim da se ne mogu tako dati uputstva preko foruma, mora se bar pokazati uzivo. Bar kada je u pitanju oslobadjanje od hvata od nazad (zguza :lol: )

Cak u aikidou postoji cela grupa tehnika koja se bazira na napadu sa ledja.

Evo dame moje ja vam se nalazim na raspolaganju ;) da se jednom nadjemo, i ja ca da vas 'vatam a vi se branite ;)
 

Back
Top