Samohrana majka

Poruka
22.456
moze dijete pojesti i jabuku
tj nesto sezonsko i jeftinije
iz pelena se izadje brzo
vec sa deset mjeseci
postoje i visekratne pelene, svi smo odrasli u njima pa smo zivi
al to svakako za mene nije poenta
mislim, kao... pomoci ce drzava, lokalna samouprava, razne organizacije i pojedinci
njoj i mnogim drugim porodicama u slicnoj situaciji
odrasce i ta djeca
kod nas je siromastvo vec sistemsko
tu jos dugo necemo uraditi nista znacajno na nivou drzave jer realno para za socijalu nema
pojeli ih pacovi
oni isti sto galame o bijeloj kugi u predizbornim proseravanji ma
tako da covjek treba realno sagledati vlastite mogucnosti prije nego se upusti u pravljenje porodice
nadati se da ce se sve to magicno srediti i ovisiti o drugima je najblaze receno naivno

**Freya**

Veoma poznat
Poruka
13.164
Mnogo demagogije kako deci nista ne treba i kako su ljudi razmazeni.
Samo hrana za jedan mesec, bez ribe i cokolade, bilo kog luksuza (ako je banana luksuz uopste), koliko izadje?
I za te ustipke, i tu ide 500gr brasna i masa ulja. I neka bude 30 ustipaka...taman za jedan obrok...kroz tri sata ponovo...
Samo na praznim kalorijama da zive dnevno mora kostati bar 1500 dinara, odnosno malo vise od 120 dinara po detetu...odnosno 40 dinara po obroku i detetu.
Evo, hajde da napravimo eksperiment, da uzmemo 120 dinara puta clanova domacinstva i time hranimo sve nas 24 sata.

Mozda je najbolje da deca jedu u skolskim menzama, bar ce imati mleko, meso, sve sto deci treba...
Malo preterujemo sa tim da su deca nezahtevna. Ja ne volim to, ukoliko smatram da moje dete zasluzuje vocku onda mislim da svakom detetu treba dati vocku. Nije moje bolje od druge dece pa njemu treba a drugi mogu i bez toga.
Ne govorim o igrackama, putovanjima i privatnim skolama. To ne mora zaista. I prva glasam za drzavni sistem skolovanja ali bih bila jako licemerna da mazem kremu sa faktorom svom detetu a da drugima govorim kako je krema znak razmazenosti.
Zna se sta deci treba...

**Freya**

Veoma poznat
Poruka
13.164
moze dijete pojesti i jabuku
tj nesto sezonsko i jeftinije
iz pelena se izadje brzo
vec sa deset mjeseci
postoje i visekratne pelene, svi smo odrasli u njima pa smo zivi
al to svakako za mene nije poenta
mislim, kao... pomoci ce drzava, lokalna samouprava, razne organizacije i pojedinci
njoj i mnogim drugim porodicama u slicnoj situaciji
odrasce i ta djeca
kod nas je siromastvo vec sistemsko
tu jos dugo necemo uraditi nista znacajno na nivou drzave jer realno para za socijalu nema
pojeli ih pacovi
oni isti sto galame o bijeloj kugi u predizbornim proseravanji ma
tako da covjek treba realno sagledati vlastite mogucnosti prije nego se upusti u pravljenje porodice
nadati se da ce se sve to magicno srediti i ovisiti o drugima je najblaze receno naivno

I te visekratne traze masinu, struju i prasak.
Nemam nista protiv njih, naprotiv, smatram ih zdravijim.

I sezonske vocke, ja ne znam, koliko je 11 jabuka, 11 krusaka...nebitno...
Nije ispod 100 dinara...puta 30...to je 3000 mesecno samo za 1 vocku za 1 dete dnevno.
Pokusavam da kazem da drzava mora dati koliko treba da deca mogu da jedu kako treba a to je oko 400 evra.
Sve ispod toga mi zvuci kao zezanje.

Poruka
22.456
Mnogo demagogije kako deci nista ne treba i kako su ljudi razmazeni.
Samo hrana za jedan mesec, bez ribe i cokolade, bilo kog luksuza (ako je banana luksuz uopste), koliko izadje?
I za te ustipke, i tu ide 500gr brasna i masa ulja. I neka bude 30 ustipaka...taman za jedan obrok...kroz tri sata ponovo...
Samo na praznim kalorijama da zive dnevno mora kostati bar 1500 dinara, odnosno malo vise od 120 dinara po detetu...odnosno 40 dinara po obroku i detetu.
Evo, hajde da napravimo eksperiment, da uzmemo 120 dinara puta clanova domacinstva i time hranimo sve nas 24 sata.

Mozda je najbolje da deca jedu u skolskim menzama, bar ce imati mleko, meso, sve sto deci treba...
Malo preterujemo sa tim da su deca nezahtevna. Ja ne volim to, ukoliko smatram da moje dete zasluzuje vocku onda mislim da svakom detetu treba dati vocku. Nije moje bolje od druge dece pa njemu treba a drugi mogu i bez toga.
Ne govorim o igrackama, putovanjima i privatnim skolama. To ne mora zaista. I prva glasam za drzavni sistem skolovanja ali bih bila jako licemerna da mazem kremu sa faktorom svom detetu a da drugima govorim kako je krema znak razmazenosti.
Zna se sta deci treba...
pa kosta to toliko
ako zivis u gradu i sve kupujes, naravno da kosta
kosta i na selu

al vidi ovako
ova porodica samo kokoske da drzi u nekom vecem broju do koga stize postupno imala bi jaja i meso
znam jer smo mi drzali kokoske i bastu pokraj grada godinama
i sezonsko povrce
na kraju smo imali patke i zeceve
moj zaposleni otac
izmedju posla i drzanja treninga za nekoliko grupa djece
uz pomoc moje zaposlene majke i nas pomalo
tako da sve to moze
zavisi kakav je ko covjek

kad vidim ljude koji nisu fizicki nemocni, a zive u djubretu doslovno ne znam sta da mislim
ovoj se zeni tako nesto ne moze zamjeriti
kuca uredna, djeca uredna...znaci, po tom pitanju ona nesto radi
mozda im samo treba podrska za bolji start
i to je okej
al da je razmisljala unaprijed...nije, realno
Poruka je automatski spojena:

I te visekratne traze masinu, struju i prasak.
Nemam nista protiv njih, naprotiv, smatram ih zdravijim.

I sezonske vocke, ja ne znam, koliko je 11 jabuka, 11 krusaka...nebitno...
Nije ispod 100 dinara...puta 30...to je 3000 mesecno samo za 1 vocku za 1 dete dnevno.
Pokusavam da kazem da drzava mora dati koliko treba da deca mogu da jedu kako treba a to je oko 400 evra.
Sve ispod toga mi zvuci kao zezanje.
pa ako nemas jabuku koja radja u dvoristu tako je
pelene peru zene i rucno
jeste, tesko je to
al rade tako ljudi i prezive

maybell

Primećen član
Poruka
851
Sto je dokaz tvog licimerja nista drugo... Kako se ne odrazava kada si rekla da je ih manje volis?
Sta ako je doticna lopov, ako laze I krade... A ovamo imas cigaku koja radi, nista u zivotu nije ukrala al jbg TV to nije tako preneo. Predrasude su cudo...
Ja sam sve samo ne licemerna, nego ne glumim neku politicku korektnost kao ti..
Cisto sumnjam da bi ozenio Ciganku koja prosi, vec neku lepu i zgodnu devojku...
Lako je iz udobnosti svog doba kritikovati tamo neke ljude koje zive u nemastini...
Mozda jesu, gresili, ali snose posledice toga..

86bogomoljka

Buduća legenda
Poruka
47.004
Њима би та стртуја далеко олакшала живот, а њој машина за веш уштедела време, да се посвети башти рецимо.
Могла би им се купити и коза.
И деци обезбедити превоз, књиге, ужина, боравак. Када најмање дође до тог узраста све би било лакше.

Poruka
22.456
Ja ne mrzim druge nacije, Srbe vise volim..
Ali evidentno je da drugi vise mrze nas..
I nikad ne bih dosla i rekla nekima, e ja mrzim npr Hrvate dok oni nemaju taj problem..
pa dovoljno je da izneses ovako svoje preferencije
to ti je jednako nezdravo ko i otvorena mrznja

Њима би та стртуја далеко олакшала живот, а њој машина за веш уштедела време, да се посвети башти рецимо.
Могла би им се купити и коза.
И деци обезбедити превоз, књиге, ужина, боравак. Када најмање дође до тог узраста све би било лакше.
to ukoliko zele kozu

Poruka
22.456
Da, bas sam primetila da nas obozavaju narodi u okruzenju! Ne mogu da cvetam od ljubavi, kad mi neko baca otvoreni hejt!
i ne treba da cvjetas od ljubavi
nije u tome poenta
vec u onom sta radis sebi
romi te ne mrze zato sto si srpkinja
pa ti opet nisu na listi pozeljnih zenika
uz milion izgovora svi se svedu na ksenofobiju i rasizam
to je do tebe, nije do njih

dive

Legenda
Poruka
61.100
Dive, koliko je 1kg banana, 170din?
Njoj dnevno treba 300din samo da joj svako dete pojede po 1 bananu.
Pampers izadje oko 250din. Jedno pakovanj
freya, ti zivis u drugom svetu od njenog
njena deca ne jedu banane, jedu verovatno samo jeftine jabuke od 20..30din
kakve pampers, zena sigurno decu povija samo platnenim pelenama
posto nema struje, ves pere na ruke
za njih 11, plus bebe, to pranje traje po ceo dan

markons82

Elita
Poruka
18.699
pogledaj snimak i videces da nije takva matematika u pitanju kod njih
zena drzi kokoske, mozda i neku basticu ima za njihove potrebe
kad je siromastvo u pitanju, obroci su uglavnom masni ugljeni hidrati..napravi vanglu ustipaka i to ih drzi sitim, a treba joj malo para
za osudu je njena nepromisljenost, ali deca zasluzuju pomoc jer nisu kriva
mene je na snimku rastuzila tuga u decijim ocima i neka tupost
Njoj treba nekoliko pilica na dan da nahrani decu, ako svako dete pojede jedno 2 jajeta to je 20 kada ( bez nje)... Znas li kolika basta treba da hranis 12 ljudi?
Jeste al treba spremi ti, treba kupiti toliko uljw/masti.... Ustipci super, tesko da moze samo na tome da se zivi, a i to trazi jedno 1kg brasna za njih 11
Ja sam sve samo ne licemerna, nego ne glumim neku politicku korektnost kao ti..
Cisto sumnjam da bi ozenio Ciganku koja prosi, vec neku lepu i zgodnu devojku...
Lako je iz udobnosti svog doba kritikovati tamo neke ljude koje zive u nemastini...
Mozda jesu, gresili, ali snose posledice toga..
naravno da jesi.... Ne glumim ni ja vec sam realan, smetaju ti Madjari, Romi, verovatno i Hrvati i Bosanci.....
A lepu i zgodnu ciganku koja prosi? Mozda lepu i zgodnu crnkinju?
Isto tako je lako iz udbnosti svog doma stati na stranu nekome ko poslednjih 11 godina nije mnogo uradio po pitanju sredjivanja svog zivota...
Gresis jednom , a ne konstantno 11 god...

maybell

Primećen član
Poruka
851
i ne treba da cvjetas od ljubavi
nije u tome poenta
vec u onom sta radis sebi
romi te ne mrze zato sto si srpkinja
pa ti opet nisu na listi pozeljnih zenika
uz milion izgovora svi se svedu na ksenofobiju i rasizam
to je do tebe, nije do njih
Alo zeno ili covece, ne znam sta si..
Romi nikog ne mrze, ali ti recimo pokazujes hejt prema meni jer sam rekla da vise volim svoj narod nego druge!

Ovde je rec o ljudima druge nacionalnosti koja zive u Srbiji od rodjenja I Srbija I'm je jedina zemlja/drzava...
Ja sam to napisala juce da su druge nacionalnosti, a drzavljanstvo im je srpsko.. Ako se secas?

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.