Samohrana majka sutra će biti prinudno iseljena

Gradjanin ne mora da zna svoja prava, drzava ga stiti od kriminalaca.
Ne mora cak ni pismen da bude, ali sudija mora da bude moralno podoban sto nije slucaj u srpskom pravosudju.

Ne postoje država ili sudija koji mogu da zaštite nekog naivnog i/ili glupog. Koliko se može zaključiti iz teksta ona je kupila stan za keš. Zašto je onda pristala na ovakvu kombinaciju? Ne mora ona znati rizike ali onda angažuješ stručnu osobu koja ih zna. Teško da je tolike godine vođen spor oko stana u kom ona živi a da ona nije znala za to ni bila obavještena. Rješenje se ne izvršava dok ne postane pravosnažno. A prigovor na rješenje odlaže pravosnažnost. Ako je sud uvažio njen zahtjev i vratio sve na početak i parnicu onda izvršenja takođe nema. Ne vjerujem ni u to da sud nije dostavio presudu strani u sporu. Tako da je sve ovo vrlo čudno.
 
Nepoznavanje zakona ne oslobadja od odgovornosti. Po Zakonu.

Druga stvar, u pravu si, drzava treba da stiti postene ljude tako sto ce za ovakve slucajeve da napravi pouzdan mehanizam i jasan, nedvosmislen protokol kojim covek moze da se sto posto zastiti od ovakvih prevara.
Mislim da je sada sa ovim javnim beleznicima to nekako i sredjeno, mada nisam sigurna, jer u Srbiji oni samo kao overavaju te ugovore ( do sada je to radio sud),
a to nije dovoljno. Trebalo je da se prepisu zakoni iz ovih civilizovanijih zemalja gde ti kao kupac i celu sumu uplacujes na racun tog beleznika ( on otvara uvek za
svaku transakciju poseban racun) i tek kada je sve i uplaceno i kada je on ( beleznik) proverio sta je cije i da li sme da se prodaje, tek
onda se transakcija i zavrsava i on je taj koji katastru javlja da nekretnina ima novog vlasnika.

- - - - - - - - - -

Najlepse kad napisete da gradjanin treba da poznaje zakon i postuje ga,

a ne napisete da SUD MORA DA POSTUJE ZAKON.

Tako da je rasprava bespredmetna.
Sud donosi presudu samo na osnovu podataka koje ima, ne upusta se u detektivske price.
 
Ne postoje država ili sudija koji mogu da zaštite nekog naivnog i/ili glupog. Koliko se može zaključiti iz teksta ona je kupila stan za keš. Zašto je onda pristala na ovakvu kombinaciju? Ne mora ona znati rizike ali onda angažuješ stručnu osobu koja ih zna. Teško da je tolike godine vođen spor oko stana u kom ona živi a da ona nije znala za to ni bila obavještena. Rješenje se ne izvršava dok ne postane pravosnažno. A prigovor na rješenje odlaže pravosnažnost. Ako je sud uvažio njen zahtjev i vratio sve na početak i parnicu onda izvršenja takođe nema. Ne vjerujem ni u to da sud nije dostavio presudu strani u sporu. Tako da je sve ovo vrlo čudno.

Vrlo je cudno sto nisi svestan da sud ne postuje zakon i zbog toga ne odgovara niko vec 40 godina.

Znas li koliko nacina ima da zajebes stranku u postupku? hiljadu i sve ih koriste sudije i advokati kriminalci.

- - - - - - - - - -

Mislim da je sada sa ovim javnim beleznicima to nekako i sredjeno, mada nisam sigurna, jer u Srbiji oni samo kao overavaju te ugovore ( do sada je to radio sud),
a to nije dovoljno. Trebalo je da se prepisu zakoni iz ovih civilizovanijih zemalja gde ti kao kupac i celu sumu uplacujes na racun tog beleznika ( on otvara uvek za
svaku transakciju poseban racun) i tek kada je sve i uplaceno i kada je on ( beleznik) proverio sta je cije i da li sme da se prodaje, tek
onda se transakcija i zavrsava i on je taj koji katastru javlja da nekretnina ima novog vlasnika.

- - - - - - - - - -


Sud donosi presudu samo na osnovu podataka koje ima, ne upusta se u detektivske price.

Ne lupetaj. Sudija mora da ispostuje nalog viseg suda i ako to ne uradi vec postoji sumnja u nepoznavanje posla ili korupciju.

Mozda nisi citala sta pise u zakonu o postupku u parnici? Nije ni sudija ocigledno.
 
Moze li neko da bude toliki idiot ui da napise da gradjanin mora da poznaje i postuje zakon,

a da ne napise da to mora sud da uradi? Ima li mozga medju vama trolovima?

- - - - - - - - - -

Sada si još postao advokat i sudija :D Ja sam ti fino neke stvari objasnio. Ali eto ti znaš o pravu više od mene :D

Otkada je moderator poznavalac zakona? Mladji referent je ok, on zna sve zakone.

- - - - - - - - - -

Sada si još postao advokat i sudija :D Ja sam ti fino neke stvari objasnio. Ali eto ti znaš o pravu više od mene :D I da znaš sud mora da dostavi primjerak presude ili rješenja svim strana u sporu. Bez izuzetka. Ako to ne uradi presuda pada.

Gde pada? :) Kod izvrsitelja?

kolega molim vas ne lupajte.
 
Sada si još postao advokat i sudija :D Ja sam ti fino neke stvari objasnio. Ali eto ti znaš o pravu više od mene :D I da znaš sud mora da dostavi primjerak presude ili rješenja svim strana u sporu. Bez izuzetka. Ako to ne uradi presuda pada.
E , ako tako ne stoji u Kururu onda mora da je neka mutna radnja po sredi:zcepanje:
Ma ta je samohrana majka dobila sve presude, dokumenta ,pa i ovo za iseljenje, ali Kurir jel ko Kurir.
 
E , ako tako ne stoji u Kururu onda mora da je neka mutna radnja po sredi:zcepanje:
Ma ta je samohrana majka dobila sve presude, dokumenta ,pa i ovo za iseljenje, ali Kurir jel ko Kurir.

Ma Kurir ganja bombastične naslove. A i šta običan svijet zna o pravu. Pa ko vele proći će ta priča. Tako je tu skoro mom kolegi stranka tvrdila da joj sud nije dostavio presudu. Na kraju se ispostavilo da je stranka to lično preuzela i potpisala dostavnicu. I to u prisustvu predsjednice suda.

- - - - - - - - - -

Stvarno? :)

E, o takvima pisem. Em, ne znate, em ste bezobrazni, a mnogi su i kriminalci.

De nam nađi i postavi sistematizaciju radnih mjesta u kojim postoji takva podijela. Samo teško će ti to ići. Da o pravu znam više od tebe,

- - - - - - - - - -


Sudija po prirodi posla poznaje zakone. I takođe je krivično odgovoran.
 
Moze li neko da bude toliki idiot ui da napise da gradjanin mora da poznaje i postuje zakon,

a da ne napise da to mora sud da uradi? Ima li mozga medju vama trolovima?
.

Ne mora da poznaje zakon ali mora da bude "savestan kupac" (e baš takva formulacija evo još jednom ; "savestan kupac") . U praksi to znači da mora da se raspita ili da angažuje stručno lice. Prvu grešku koju je napravila to je da je bez velikog pravnog znanja (a ajmo reći i bez zaleđine sile - fizičke pretnje) ušla u kupovinu vanknjižnog vlasništva čime je ušla u veliki rizik.
 
Poslednja izmena:
Ma Kurir ganja bombastične naslove. A i šta običan svijet zna o pravu. Pa ko vele proći će ta priča. Tako je tu skoro mom kolegi stranka tvrdila da joj sud nije dostavio presudu. Na kraju se ispostavilo da je stranka to lično preuzela i potpisala dostavnicu. I to u prisustvu predsjednice suda.

- - - - - - - - - -



De nam nađi i postavi sistematizaciju radnih mjesta u kojim postoji takva podijela. Samo teško će ti to ići. Da o pravu znam više od tebe,

- - - - - - - - - -



Sudija po prirodi posla poznaje zakone. I takođe je krivično odgovoran.

Zaista? Praksa kaze da sudije ne postuju zakone, a i da falsifikuju, kradu delove zapisnika,

ne postuju prava stranaka i... koji je odgovarao krivicno?

Mozda stranka treba da pokrene tuzbu, posto je "upoznata' sa zakonima i pravilima pravosudnog sistema? :)

Koga bre zajebavas?
Z
 
Ne mora da poznaje zakon ali mora da bude "savestan kupac" (e baš takva formulacija evo još jednom ; "savestan kupac") . U praksi to znači da mora da se raspita ili da angažuje stručno lice. Prvu grešku koju je napravila to je bez velikog znanja (a ajmo reći i bez zaleđine sile - fizičke pretnje) ušla u kupovinu vanknjižnog vlasništva čime je ušla u veliki rizik.

Džaba je to njemu objašnjavati.

- - - - - - - - - -

Zaista? Praksa kaze da sudije ne postuju zakone, a i da falcifikuju, kradu delove zapisnika,

ne postuju prava stranaka i... koji je odgovarao krivicno?

Mozda stranka treba da pokrene tuzbu, posto je "upoznata' sa zakonima i pravilima pravosudnog sistema? :)

Koga bre zajebavas?
Z

Koja to praksa kaže? Naročito ovo o krađi zapisnika i falsifikovanju? Naravno da nezadovoljna stranka pokreće tužbe i parnice. Stranka ne mora znati ali zato postoje advokati.
 
Ovo je tačno ovo je više tema za pdf. nepravda.

To je politika Srpske elite, nezakonit rad pravosudja,

na politici je zato sto se zajebao trol da bi omalovazio sadasnju vlast, a mali mladji referent to ne kopca slucajno.:)

- - - - - - - - - -

Džaba je to njemu objašnjavati.

- - - - - - - - - -



Koja to praksa kaže? Naročito ovo o krađi zapisnika i falsifikovanju? Naravno da nezadovoljna stranka pokreće tužbe i parnice. Stranka ne mora znati ali zato postoje advokati.

Ti meni kazes da je trebalo ti da prebacis temu na nepravdu? :) lud covek gotova robija. :)

Praksa i EU i ceo vas "civilizovani svet" kaze da je sud kriminalizovan. Mozda nisi procitrao.?

O cemu onda piskaras?

- - - - - - - - - -

E, najbolje da se pozoves na advokaturu.:)

Oni posteni advokati niti smeju niti mogu bilo sta da rade,

jer kriminalci vladaju advokatskoj profesiji kao i u celom pravosudju.
 
Ti meni kazes da je trebalo ti da prebacis temu na nepravdu? :) lud covek gotova robija. :)

Praksa i EU i ceo vas "civilizovani svet" kaze da je sud kriminalizovan. Mozda nisi procitrao.?

O cemu onda piskaras?
Kao i sve i to što svijet kaže tumačiš totalno pogrešno. Da ima u pravosuđu i korupcije i kriminala i nepotizma. Samo u kojoj ih to zemlji nema? Da ne bude zabune to nije nikakvo opravdanje. Korumpiran ili sudija koji zloupotrebljava svoju funkciju mora da leti u zatvor. Ali niko ne kaže dasu ni svi ni većina sudija korumpirani. Ti to tvrdiš. Baš me interesuje u kojoj to praksi piše da sudije kradu zapisnike i falsifikuju ih?

- - - - - - - - - -

E, najbolje da se pozoves na advokaturu.:)

Oni posteni advokati niti smeju niti mogu bilo sta da rade,

jer kriminalci vladaju advokatskoj profesiji kao i u celom pravosudju.

Reče i osta živ :D
 
Mozda nekome nije jasno zasto sudija, lekar ministar i

ostali postavljeni na takva profesionalna mesta moraju da budu moralni ljudi?

Treba li ko za Izvrsitelje da im se napise tacna procedura, (jer im nije bas najjasnija)

a cemu onda staziranje i polaganje profesionalnog ispita?

Mozda i popu treba napisati tacnu proceduru i tarifu.:)

- - - - - - - - - -

Kao i sve i to što svijet kaže tumačiš totalno pogrešno. Da ima u pravosuđu i korupcije i kriminala i nepotizma. Samo u kojoj ih to zemlji nema? Da ne bude zabune to nije nikakvo opravdanje. Korumpiran ili sudija koji zloupotrebljava svoju funkciju mora da leti u zatvor. Ali niko ne kaže dasu ni svi ni većina sudija korumpirani. Ti to tvrdiš. Baš me interesuje u kojoj to praksi piše da sudije kradu zapisnike i falsifikuju ih?

- - - - - - - - - -



Reče i osta živ :D

Svet dilberu kaze ono sto mi znamo 40 godina, da su sudije i advokati kriminalci.

Mozes ti da se ne slazes, ali to je cinjenica.

Sve pise i moguce je proveriti. Samo treba imati pravosudni sistem prvo.

U zapisnicima koji se korice ne sme da bude praznina, a sud ne moze da oglasi pravosnaznost,
ako stranka tvrdi da nije potpisala prijemnicu ili dokazuje da joj je nezakonito poturena, mora da sprovede postupak utvrdjivanja cinjenica u prethodnom postuopku. Dilberu.
 
Poslednja izmena:

Back
Top