Devojka umrla Velikom Mokrom Lugu čekajući hitnu pomoć

Svi u Srbiji treba da zovu isti broj za hitnu pomoć, što je 194, a automatski sistem da na datu adresu šalje najbliže vozilo. U doba GPS-a to nije toliko nemoguće izvesti.
A ni to ti ne bi bila garancija da će doći uopšte ili doći na vrijeme. Prije dvije godine situacija došli u posjetu rodbini koja živi u prigradskom naselju i dok smo parkirali auto čujemo stenjanje iz jarka, čovjek stariji sav krvav. Uzmem telefon i nakon par poziva (zovite ovaj broj, pa evo vam lokalna hitna) hladno mi lik na telefon kaže ma to je Suljo pjano jednom sedmično tako padne i zadnji put nam se uneredio u kolima pa više ne dolazimo po njega nego ako imate auto dovezite ga i mi ćemo mu pružiti pomoć. 😳😳😳 Eto gdje živimo 🤷‍♀️
 
Zdravstvo je zlo
Nažalost već godinama u Srbiji ako se ne daj Bože ozbiljnije razboliš a nemaš vezu možeš odmah da se ubiiješ! :sad2: Meni je član porodice prije par godina ostao u životu samo zato što smo imali vezu, ali i pored toga teško je izdejstvovana operacija i za dlaku je izbjegnut fatalan ishod. Radilo se o kanceru. Znam osobe koje nisu više među živima zato što nisu imale veze u bolnicama, a mogle su ostati žive da im je ukazana pomoć. Neljubaznost i neprofesionalnost zdravstvenih radnika posebno ženskog kadra po domovima zdravlja je posebna tema.
Zdravstveni sistem se jako srozao u zadnjih 10-ako godina i tone sve dublje.
 
Poslednja izmena:
A ni to ti ne bi bila garancija da će doći uopšte ili doći na vrijeme. Prije dvije godine situacija došli u posjetu rodbini koja živi u prigradskom naselju i dok smo parkirali auto čujemo stenjanje iz jarka, čovjek stariji sav krvav. Uzmem telefon i nakon par poziva (zovite ovaj broj, pa evo vam lokalna hitna) hladno mi lik na telefon kaže ma to je Suljo pjano jednom sedmično tako padne i zadnji put nam se uneredio u kolima pa više ne dolazimo po njega nego ako imate auto dovezite ga i mi ćemo mu pružiti pomoć. 😳😳😳 Eto gdje živimo 🤷‍♀️
Naša hitna pomoć u Beogradu zapravo dolazi prilično brzo, ako se gleda prosek svih zemalja. To vreme je u proseku između 4 i 25 minuta, i smatra se da je sve do 7 minuta dobro, mi smo ispod sedam minuta.
 
Nažalost već godinama u Srbiji ako se ne daj Bože ozbiljnije razboliš a nemaš vezu možeš odmah da se ubiiješ! :sad2: Meni je član porodice prije par godina ostao u životu samo zato što smo imali vezu, ali i pored toga teško je izdejstvovana operacija i za dlaku je izbjegnut fatalan ishod. Radilo se o kanceru. Znam osobe koje nisu više među živima zato što nisu imale veze u bolnicama, a mogle su ostati žive da im je ukazana pomoć. Neljubaznost i neprofesionalnost zdravstvenih radnika posebno ženskog kadra po domovima zdravlja je posebna tema.
Zdravstveni sistem se jako srozao u zadnjih 10-ako godina i tone sve dublje.
Meni su majku ubili za vreme korone i ne od nje nego rutinskog praznjenja pluca
 
Naša hitna pomoć u Beogradu zapravo dolazi prilično brzo, ako se gleda prosek svih zemalja. To vreme je u proseku između 4 i 25 minuta, i smatra se da je sve do 7 minuta dobro, mi smo ispod sedam minuta.
Kad su bili potrebni članu moje porodice prošle godine došli su nakon 10 sati. Vadili su se na administrativne stvari i bili su nadrndani i bezobrazni, dok se za to vreme član moje porodice raspadao od bolova. Spletom okolnosti tada nismo mogli da ga preveze do bolnice i morali smo zvati hitnu. Pritom žvim na 18-19 km od centra Beograda i 10-ak km od Zemuna. Ovi iz Zemuna su napokon došli nakon 10 sati kao što rekoh. Jadan je onaj ko se uzda u njihovu pomoć!
 
Poslednja izmena:
Meni su majku ubili za vreme korone i ne od nje nego rutinskog praznjenja pluca
Moje iskreno saučešće.

Jednoj ženi koja je živila par kuća od mene je u doba korone bila potrebna hitna operacija, neki problem sa stomakom. Umjesto da je operišu poslali/vratili su je kući i umrla je nakon par dana. Da je imala vezu u bolnici operisali bi je i bila bi i danas živa.
 
Svi u Srbiji treba da zovu isti broj za hitnu pomoć, što je 194, a automatski sistem da na datu adresu šalje najbliže vozilo. U doba GPS-a to nije toliko nemoguće izvesti.
Šta nemoguće, to je phičkin dim.
Čak i naši taksisti to imaju odavno.
Ali vidiš kako su brzo uhapsili onog mehaničara koji je potpisao da je autobus
kome je otpao točak bio tehnički ispravan.
E, kad bi tako hapsili i ove iz hitne pomoći za ovakve slučajeve, brzo bi se to sredilo.

Alo bre, ne kelnerišu oni u kafani, pa da prolazi ono: "Nisam ja nadležan za ovaj sto, kolega je..."
Da li ti kreteni uopšte znaju zašto u nazivu stoji "HITNA"?
 
Meni su majku ubili za vreme korone i ne od nje nego rutinskog praznjenja pluca
Moje saucesce, znam da ti to nece puno pomoci u Francuskoj nije nista bolje.
Moga oca su iskljucili sa dijalize. Jednostavno ti kazu da lecenje pacijenta prelazi u terapeutsko izivljavanje a zakon je na njihovoj strani.
Pacijenti koji umiru cekajuci lekarsku pomoc na urgentnom postaju normalna pojava.
 

Back
Top