САМО ЗА ОБЕРА И ФАУСТИЊА!

eremita

Zaslužan član
Poruka
117.180
piksel.gif

Darežljivost je upisana u genima



Blic - Pre 3 sata i 4 minuta
Darežljivost je stvar gena, zaključili su izraelski naučnici u istraživanju koje je danas objavljeno.

Na testu ponašanja na kojem su učestvovale 203 osobe, svaka od njih dobila je 12 dolara.
Polovina od onih koji su bili spremni da anonimno poklone celu ili deo sume, nosioci su gena AVPR1 ili jedne od njegovih varijanti.
Zaključke istraživanja naučnika odeljenja za psihologiju hebrejskog Univerziteta u Jerusalimu objavljeni su na sajtu revije "Geni, mozak i ponašanje" (Genes, Brain and Behaviour).
"Koliko znam, to je prvi put da je ustanovljeno da postoji direktna veza između ljudske darežljivosti i varijanti DNK", rekao je profesor Arijel Knafo koji je bio na čelu stručnog tima.
Objasnio je da AVPR1 stimuliše stvaranje jednog hormona koji deluje na predeo mozga koji favorizuje altruističko ponašanje.
Beta

***************************************************************************

:razz::razz::razz:
:razz::razz:
:razz:

п.с. Сећате ли се како сте ме нападали када сам изјавио ДА СРБИ ИМАЈУ ПОБЕДНИЧКИ ГЕН!
 
da i?
gde je ovde pobednicki gen, i gde pise da je ovo nacionalno izolovano, pa je jedna nacija darezljivija od druge?

Јок, него је хебрејски универзитет испитивао Ескиме, много си бре бандоглав. А то за победнички ген код Срба, на моју велику жалост не могу да пронађем тај текст, сате сам потрошио претурајући - то је било испитивање америчких стручњака за генетику - а све повезано и са ЦИА-е а и са овако ОДБОЈНИМ СТАВОМ САД ПРЕМА СРБИМА.
 
Da li mi se samo cini ili je ovo bio komentar postavljaca ove teme na izvesne citate jednom drugom prilikom?

"Ахахахааааааааа... мени си нашао да цитираш Чивутина који пише о томе
ДА ЈЕ НАЦИОНАЛИЗАМ КИЧ??? Иди у Израел па га цитирај - болиду, тако ћеш најбоље да разумеш ШТА ЈЕ ХТЕО ГЛУПАЦИМА КОЈИ НИСУ ЧИВУТИ ДА ПОРУЧИ !

п.с. Највећи ШОВИНИСТИ (а не националисти) на свету су Јевреји. Али уједно и највећи лицемери!"

Dosledno, nema sta! Vidi sad kako se istrazivanja izraelskih naucnika koriste kao argument u prilog patrijotskih hipoteza.
 
Da li mi se samo cini ili je ovo bio komentar postavljaca ove teme na izvesne citate jednom drugom prilikom?

"Ахахахааааааааа... мени си нашао да цитираш Чивутина који пише о томе
ДА ЈЕ НАЦИОНАЛИЗАМ КИЧ??? Иди у Израел па га цитирај - болиду, тако ћеш најбоље да разумеш ШТА ЈЕ ХТЕО ГЛУПАЦИМА КОЈИ НИСУ ЧИВУТИ ДА ПОРУЧИ !

п.с. Највећи ШОВИНИСТИ (а не националисти) на свету су Јевреји. Али уједно и највећи лицемери!"

Dosledno, nema sta! Vidi sad kako se istrazivanja izraelskih naucnika koriste kao argument u prilog patrijotskih hipoteza.

За разлику од политике која је стара колико и најстарији занат на свету или уметности НАУКА ЈЕ НАУКА, тј. оваква истраживања су углавном поткрепљено ДОКАЗИМА. Тако да то што ја критикујем фолирања неких Чивута у политици а нарочито када се ти исти крију иза уметности а у овом случају иза књижевности је потпуно друга прича. А то што сам баш цитирао хебрејске научнике треба да ти довољно говори о томе да нисам антисемита.
 

Back
Top