samo socijalni radnik?

ariela

Aktivan član
Poruka
1.483
Citam u "Blicu" i ne mogu da verujem...Jadnom decaku koji je nepokretan bacen sa sprata od strane svog isto bolesnog vrsnjaka na sahranu nije dosao niko osim socijalnog radnika...Mislim da nista tuznije odavno nisam procitala...pa jel moguce da se nikom vise nije savest probudila...koliko je te nesrecne dece napusteno jos i kakva li je tek njihova sudbina...
 
Dete nije bacio vrsnjak, nego stariji sticenik. U jednom clanku pise da je onaj koji ga je bacio star 30, a u drugom da je star 20 godina. U svakom slucaju, bacio ga je stariji sticenik.

Zalosno je sto je dete bilo samo i na sahranu mu dosao samo socijalni radnik...

Sto se tice 10 kg, nema razloga da se misli da je to zato sto je dete bilo gladno.
Na Banjici vidjao decu sa raznim poremecajima, koja su mi delovala jos lakse, a nisu bila neuhranjena, nego bolesna.

Brinuti o ovoj deci je velika odgovornost i zao mi je radnice koja je suspendovana zbog ovog dogadjaja.
Mogu da zamislim sta je sve zena prozivljavala svih ovih godina radeci sa tom decom. Zalosno je sto sada mora ovo da prozivljava pred sam zavrsetak radnog veka...

Verujem da je detetu sada mnogo bolje...
 
Citam u "Blicu" i ne mogu da verujem...Jadnom decaku koji je nepokretan bacen sa sprata od strane svog isto bolesnog vrsnjaka na sahranu nije dosao niko osim socijalnog radnika...Mislim da nista tuznije odavno nisam procitala...pa jel moguce da se nikom vise nije savest probudila...koliko je te nesrecne dece napusteno jos i kakva li je tek njihova sudbina...

ako se radi o dečaku iz Kulina onda me ne čudi što je bio samo socijalni radnik na sahrani....:(
njega su roditelji napustili mnogo pre...na žalost
 
:eek::eek: 10 kg?! Pa ono je jadno vise bilo gladno nego sito :sad2:
Ne mogu da otvorim link

Jao Bože! To što si izjavila je potpuno bezveze i samo širiš dezinformacije i potpaljuješ vatru o surovosti u domovima.
Deca koja su teško ometena u mentalnom razvoju često su ometena i u fizičkom razvoju. Ne znam da li si ikada videla dete sa teškom retardacijom, pretpostavljam da nisi, s jedne strane ti i ne želim, a sa druge strane i želim. Čisto da znaš da postoje, žive, tu u komšiluku, tako izgledaju i tako funkcionišu.... Kada bi više ljudi dolazilo u kontakt sa ovakvom decom ne bi na prvu loptu popljuvali one ih za mizerne plate gledaju svaki dan!

Izvini na grubosti, ali baš me izbacio iz takta tvoj komentar!
 
Citam u "Blicu" i ne mogu da verujem...Jadnom decaku koji je nepokretan bacen sa sprata od strane svog isto bolesnog vrsnjaka na sahranu nije dosao niko osim socijalnog radnika...Mislim da nista tuznije odavno nisam procitala...pa jel moguce da se nikom vise nije savest probudila...koliko je te nesrecne dece napusteno jos i kakva li je tek njihova sudbina...

zar stvarno treba da raspredamo kakva im je sudbina?
ako zelis da pomognes, ukljuci se u neki program sa invalidima i decom (ili starijima) ometenim u razvoju...vidi sta ti licno mozes da uradis da nekome olaksas zivot...

ove teme su strasno potresne...ako osecas potrebu (a ne samo da si radoznala kako je njima), probaj nekome da pomognes konkretno...
 
zar stvarno treba da raspredamo kakva im je sudbina?
ako zelis da pomognes, ukljuci se u neki program sa invalidima i decom (ili starijima) ometenim u razvoju...vidi sta ti licno mozes da uradis da nekome olaksas zivot...

ove teme su strasno potresne...ako osecas potrebu (a ne samo da si radoznala kako je njima), probaj nekome da pomognes konkretno...

Pa cuj...

Kao poreski obveznik koji svoje obaveze redovno izmiruje, ja svoj deo odradjujem... Nije svako za taj posao, ali eto, svako ima udela na neki nacin u tome...

Umesto sto mi oduzmu od plate da daju poslanicima, mogu da te novce daju bas za ovu decu...

S obzirom da se novac za njih izdvaja iz budzeta, a ja punim taj budzet, itekako pomazem...

Tako da i postavljac teme ima puno pravo da komentarise, bez da je u direktnom kontaktu sa tom decom...
 
Jao Bože! To što si izjavila je potpuno bezveze i samo širiš dezinformacije i potpaljuješ vatru o surovosti u domovima.
Deca koja su teško ometena u mentalnom razvoju često su ometena i u fizičkom razvoju. Ne znam da li si ikada videla dete sa teškom retardacijom, pretpostavljam da nisi, s jedne strane ti i ne želim, a sa druge strane i želim. Čisto da znaš da postoje, žive, tu u komšiluku, tako izgledaju i tako funkcionišu.... Kada bi više ljudi dolazilo u kontakt sa ovakvom decom ne bi na prvu loptu popljuvali one ih za mizerne plate gledaju svaki dan!

Izvini na grubosti, ali baš me izbacio iz takta tvoj komentar!
Znas sta, moj komentar nije bio tipa "otimaju deci hleb iz ruku" i nisam pljuvala nikoga. Bio je vezan upravo za lose stanje zivota u domovima, upravo zbog lose finansijske situacije, a da su radnicima mizerne plate, i to mi je jasno, i gde ti ovde procita da sam ja popljuvala bilo kog socijalnog radnika? Pa sto bi pljuvala po coveku koji je 1 dosao na tu sahranu? I nemoj se izvinjavati za grubost, nego sledeci put kad procitas komentar razmisli malo pre nego sto nekoga prozoves za nesto sto nije rekao, samo zato sto si ti ceo komentar razumela na potpuno pogresan nacin
A ti ne znas u kakvoj sam ja zivotnoj situaciji, da li je svako moj zdrav, da li sam i sta sam videla i prezivela, i ovo boldovano nije grubo, vec nekulturno
 
Poslednja izmena:

Back
Top