Samit NATO-a u Londonu

Rusija zeli balticke republike i Ukrajinu, minimum, a zeli i povratak Varsavskog pakta, ako se ukaze prilika.
SAD zeli da ogranici Rusiju i spreci njeno uplitinje u istocni deo Evrope.
Odakle ti to?
Šta ce im?
Šta to ima u Ukrajini i pribaltičkim tigrovima što bi Rusija želela? Ili što Rusija nema?

Ono što im je trebalo i što vredi, to su i uzeli. Krim i Dombas.

Geostrateški imaju Krim i Kalinjingradsku oblast ... ispred Belorusiju.
 
E vidiš nisu.
Nisu ni merikanci svrgnuli Erdogana.

Zato su sada Rusi Erdoganu prodali S400, grade nuklearku u Turskoj, sprovode turski tok .... a merika je prdnula u čabar.

Zato su sada Turci blokirali pojacano vojno prisustvo na Baltiku. Postavio sam na ovoj temi ...

Jel ti i dalje zanimljivo?
nece razumeti, moras mu nacrtati. mislim da je tu mantru ponovio bar 100x
 
Odakle ti to?
Šta ce im?
Šta to ima u Ukrajini i pribaltičkim tigrovima što bi Rusija želela? Ili što Rusija nema?

Ono što im je trebalo i što vredi, to su i uzeli. Krim i Dombas.

Geostrateški imaju Krim i Kalinjingradsku oblast ... ispred Belorusiju.
Estonia-latvia-lithuania-in-northern-europe.png

Zbog obale i da ne pripadaju nekome drugome.
 
Da naravno.

Čim vidiš da neka država nije napadnuta od rusije, to znači da nisu imali snage.

Isto važi za Aleksandra Vučića, ako ima neki tviteraš van zatvora, to je samo zato što nema snage za uhićenje
dzegi, postedi me, molim te, tvojih budalastina.ti mora da si vucicev glavni propagator, niko ga tako dobro ne popularise od tebe. jos cu ga i ja zavoleti kad vidim KO GA MRZI
 
Nije, samo americki.
Rusija je pokusala da zadrzi Ukrajinu, postavljanjem proruske vlasti, ali se narod pobunio protiv toga. Bez prisustva NATO, Rusi bi pregazili narod i vratili prorusku vlast.
ako hoces da razgovaramo, onda nemoj da izvrces cinjenice, govori onako kako je bilo, ne lazi. ok? da pocnemo: rusija je postovala zelju ukrajinskog naroda, ukrajina je imala legalnog predsednika kojeg su amerikanci srusili u pucu na MAJDANU, onda se narod pobunio, a ne obrnuto. opet pitanje za tebe STO ce rusiji ukrajina, sa izuzetkom dela gde su rusi?
 
ako hoces da razgovaramo, onda nemoj da izvrces cinjenice, govori onako kako je bilo, ne lazi. ok? da pocnemo: rusija je postovala zelju ukrajinskog naroda, ukrajina je imala legalnog predsednika kojeg su amerikanci srusili u pucu na MAJDANU, onda se narod pobunio, a ne obrnuto. opet pitanje za tebe STO ce rusiji ukrajina, sa izuzetkom dela gde su rusi?
Prvo, nemam neku zelju da razgovaram sa tobom, jer svaki put pocnes lepo i posle par poruka krenes da vredjas.
Ukrajina je jos krajem 2004. rekla da ne zeli da bude pod ruskim okriljem.
Rusija nije postovala volju ukrajinskog naroda. Prefarbala je svoga trojanskoga konja, kao sto su se prefarbali nasi radikali, i pokusala ucenama da spreci Ukrajinu da pridje EU. Narod se pobunio, Rusija je uzela sta joj treba i sad su tu gde jesu.
Da nije bilo podrske Zapada, Rusi bi tenkovima usli u Kijev.

Zasto im treba Ukrajina?
Geostrategija, odbrana, ali uglavnom gola pohlepa. :confused:
 

Back
Top