sama mama

Ma ti si Ok bre, nadam se da ne grešim :)

;) pa vidi, zezamo se tu, ali je tema ustvari veoma ozbiljna.....uvek sam bila za to da se slicno slicnom raduje i slobodan muskarac treba da bira slobodnu zenu....zena sa detetom ima mnogo, mnogo obaveza i tu muskarac mora da ima dozu strpljenja i prilagodjavanja od samog starta, vise nego sa slobodnom zenom....ali, ja se zato jako potrudim da kad smo zajedno da nam trud bude srazmeran, da se oseca krajnje ispostovan...ne znam, tesko je prihvatiti tudje dete, tudj teret problema i zivota....za to treba mnogo ljubavi.....:)
 
;) pa vidi, zezamo se tu, ali je tema ustvari veoma ozbiljna.....uvek sam bila za to da se slicno slicnom raduje i slobodan muskarac treba da bira slobodnu zenu....zena sa detetom ima mnogo, mnogo obaveza i tu muskarac mora da ima dozu strpljenja i prilagodjavanja od samog starta, vise nego sa slobodnom zenom....ali, ja se zato jako potrudim da kad smo zajedno da nam trud bude srazmeran, da se oseca krajnje ispostovan...ne znam, tesko je prihvatiti tudje dete, tudj teret problema i zivota....za to treba mnogo ljubavi.....:)
...ako neko želi ženu koja ima dete, ne bi bilo lepo da ne prihvati njeno dete...ne znam...ja na to tako posmatram i to mi je logično...

...mislim...šta...da neće možda da je ubeđuje da dete pošalje kod bake i deke, ili da ga na neki drugi način zapostavi zbog njega...? :confused:
 
;) pa vidi, zezamo se tu, ali je tema ustvari veoma ozbiljna.....uvek sam bila za to da se slicno slicnom raduje i slobodan muskarac treba da bira slobodnu zenu....zena sa detetom ima mnogo, mnogo obaveza i tu muskarac mora da ima dozu strpljenja i prilagodjavanja od samog starta, vise nego sa slobodnom zenom....ali, ja se zato jako potrudim da kad smo zajedno da nam trud bude srazmeran, da se oseca krajnje ispostovan...ne znam, tesko je prihvatiti tudje dete, tudj teret problema i zivota....za to treba mnogo ljubavi.....:)

Veruj mi, znam ja to vrlo dobro i meni su izuzetne osobe koje daju sebe i partnerovom detetu :)
 
...ako neko želi ženu koja ima dete, ne bi bilo lepo da ne prihvati njeno dete...ne znam...ja na to tako posmatram i to mi je logično...

...mislim...šta...da neće možda da je ubeđuje da dete pošalje kod bake i deke, ili da ga na neki drugi način zapostavi zbog njega...? :confused:

:) pa ostvaruju se razni nivoi veza.....ja ne mesam dete sa momkom, nema potrebe za tim jer veza ne vuce u brak....razdvajam zivot sa sinom i vreme kad sam sa momkom....ako dodje do teme braka naravno da se dete mora ispostovati do kraja....i tu muskarac nosi najveci teret prilagodjavanja jer se njemu zivot najvise menja.....
 
a što sve mame brane sinovima da ožene razvedene mame sa decom?

Brane samo one koje su toliko sebicne da ne mogu da podnesu da njihov sin voli drugu zenu pa samo nalaze razloge.
Ako on nju voli,njeno dete treba da prihvati i postuje jer se u tome ogleda ljubav i postovanje.Nije dete stvar da se s njim raspolaze na ovaj ili onaj nacin.
 
Imas ih koliko hoces,mada su cesto neozenjeni bas zbog toga.
Majka koja misli dobro svom sinu prvenstveno treba da prihvati bez natezanja sinovljevu izabranicu,i da tacno zna gde joj je mesto u njegovom zivotu.
Majke su cesto direktni krivci mnogih razvoda medju nasim generacijama.

Ali to nije tema,jel?:)
Zenu sa detetom ili prihvatis u celini,ili ne.Bitno je da ne zavlacis osobu u toj situaciji jer se u njoj moze naci svako(narocito mi na ljisu:)).Znaci,sve ili nista.
 
nije problem sto slusa...problem je ako poslusa :lol:

Nije problem ni u maminom popovanju, veći je problem koliko su akteri takvog zapleta iskreni. Nisu samo muškarci ti koji ne mogu da prihvate decu iz prethodnih veza njihovih partnerki, nekad i žene imaju predrasude i gaje nepoverenje prema partnerima koji su spremni na zajednički život sa njima i njihovom dečicom. Imaš ljudi i neljudi, nema tu mesta uopštavanjima.
 
Nije problem ni u maminom popovanju, veći je problem koliko su akteri takvog zapleta iskreni. Nisu samo muškarci ti koji ne mogu da prihvate decu iz prethodnih veza njihovih partnerki, nekad i žene imaju predrasude i gaje nepoverenje prema partnerima koji su spremni na zajednički život sa njima i njihovom dečicom. Imaš ljudi i neljudi, nema tu mesta uopštavanjima.

pa ebi ga prirodno...zastitnicki...dete je na prvom mestu...tj trebalo bi...ima gi razni

mama ko mama moze da prica sta oce a ti si svoj covek i sam delas kako oces...ako ti mama diriguje zivot nemoj se zeniti molim te...u stravi nemoj ulaziti ni u neku ozbiljniju vezu...ne samo sa zenom koja ima dete nego mislim inace...ko nema svoje ja ne treba mu ni tudje ...vazi i za mamine devojcice
 
Imam drugara koji je trenutno u trećem braku ... Iz prvog nema, iz drugog ima klinca a iz važećeg ćerkicu. Sadašnjoj supruzi je on drugi muž, a iz prvog braka ima ćerku.

Svaki put se nasmejem kad kaže : moje, njeno i naše dete :D
 
pa ebi ga prirodno...zastitnicki...dete je na prvom mestu...tj trebalo bi...ima gi razni

mama ko mama moze da prica sta oce a ti si svoj covek i sam delas kako oces...ako ti mama diriguje zivot nemoj se zeniti molim te...u stravi nemoj ulaziti ni u neku ozbiljniju vezu...ne samo sa zenom koja ima dete nego mislim inace...ko nema svoje ja ne treba mu ni tudje ...vazi i za mamine devojcice

:D Kad mu keva popuje moj rođak obično kaže: "Pričaj mama, pričaj, ja ću uraditi onako kako ja hoću, a ti slobodno pričaj, ne smeta mi."
 
mislim da je mnogo veci problem kod tih veza zena sa detetom i nov muskarac - dete i njegovo prihvatanje novonastale situacije...jer taj decko je odrastao covek moze da shvati mnogo toga moze da saradjuje...a dete ko dete ako ga ne voli nema mu spasa :lol:
 
Poslednja izmena:

Back
Top