Sajam knjiga - utisci

ravik

Početnik
Poruka
14
Ja sam bio danas (cetvrtak). Prvi put posle puno godina sam kupovao knjige bez finansijskih limita. Jedva sam ih sve doneo kuci.
Novi Pol Oster. Vec tradicionalno za svaki sajam knjiga Geopoetika izdaje po jednu njegovu knjigu. Veliki pozdrav za najbolju izdavacku kucu u Srbiji (i za jednu devojku koja radi na standu Geopetike i ne zna ko je Filip i kojom zemljom je vladao na Sredozemlju i u kojem periodu).
Prvi deo autobiografije Bob Dilana, takodje u izdanju Geopoetike.
Na platoovom standu sam kupio dva Batman stripa, black & white vol.2 i batman: the dark knight returns. Tu su me malo osurili sa paprenim cenama ali... jednom se zivi.
Paranoja u Las Vegasu. To mi je jedan od omiljenih filmova tako da ni na knjigu nisam mogao da ostanem ravnodusan.
Dzek Keruak - Na putu, jedan od klasika bit knjizevnosti. Knjiga koje dugo nije bilo po domacim knjizarama a sada je reizdana.
Nesto iz istorije Beograda, stari Beograd - putopisi iz XIX veka i Dobrilo Nenadic - Despot i zrtva.
Voker Persi - Ljubitelj bioskopa, izdanje izdavacke kuce okean, za koju mislim da je nesto novo u svetu izdavastva. Naslovi su im, koliko bih mogao da primetim, nalik na one koje objavljuje plato ili laguna.
Na sajmu je i dalje previse zagusljivo i nigde nema kanti za smece. Ali ima tako lepih devojaka kakvih nema ni na jednom drugom mestu, poput one na standu Geopetike zbog koje mi se zavrtelo u glavi a dlanovi su mi se oznojali. Steta sto sam tako smotan i zavezanog jezika.
A vi? Kakvi su vasi utisci?
 
ravik:
Ja sam bio danas (cetvrtak). Novi Pol Oster. Vec tradicionalno za svaki sajam knjiga Geopoetika izdaje po jednu njegovu knjigu. Veliki pozdrav za najbolju izdavacku kucu u Srbiji

Kupila sam Ostera, i pridruzujem se pozdravima (Vlada Bajac svake godine uspeva da osvetla obraz domacim izdavacima).
Osim StrindberJa i Hamsuna (Lom), kupila sam i Barnsa (Istorija sveta..., koja je njegova najbolja knjiga) i jos svasta-nesto. Samo, nevidjena je guzva (po obicaju). Ali ici cu ponovo u nedelju, tada je uglavnom slabija posecenost.
 
Bio, prosao sve po najvecoj guzvi, i uglavnom jurio urednike za "Dangerous Meeting" da pokusam da objavim knjigu kod nas (jos jedan pokusaj u nizu), video mnogo interesantih knjiga, i istina, malo mi je bilo neprijatno da u pocetku zapalim cigaretu, ali nisam izdrzao.
U nedelju u punoj novcanoj primeni i sa praznim gepekom mog Renault Lagune idem da se opustim i nakupujem svega sto mi je potrebno.

P.S. Izbegavajte stand Platoa, pogotovo ako vidite jednu jako visoku crnu devojku sa naocarima, to je poznata vestica, moja bivsa zena.
 
ravik:
A vi? Kakvi su vasi utisci?
Na sajmu mogu da se nadju vrlo kvalitetne knjige zato što su tu bezmalo svi izdavači na jednom mestu. Nešto drugačija je klima na tzv. mini sajmovima u Domu sindikata, koje ja zovem vašarima knjiga (da bi se razlikovali od Sajma) - tu knjižari izbacuju knjige iz skladišta i neka starija izdanja mogu da se nađu po veoma niskim cenama. Problem je što je iskopavanje dobrih knjiga na Sajmu teže od kopanja rova...

Ja odavno ne bacam ni informativne poglede na prve redove njiga, nemam vremena i ne želim da se uznemiravam kada vidim šund koji masa kupuje. Tako bih propustio jednu zanimljivu knjigu da nije mojoj devojci greškom zapala za oko. U stvari, krivi su ljudi na štandu - stavili su Klajnovu knjigu sa ogledima o jeziku među "svetske bestselere" - bolje da su je metnuli u kantu za đubre, pre bih je primetio (i uzeo). :)

Pronašao sam, pet minuta pre fajronta, Ćorovićeve "Odnose između Srbije i Austrougarske u 20. veku" - spektakularnu knjigu koju sam želeo godinama da kupim, ali nisam doslovno video nijedan primerak, čak ni na sajmovima i vašarima knjiga. Svačega sam se naslušao oko te knjige, uključujući i tvrdnje zaposlenih kod njenih izdavača da se ta knjiga uopšte ne zove tako i da nije štampana a možda uopšte i ne postoji. :D Al' dobro, sad je imam (makar i ne postojala ili se zvala ko zna kako) i ne dam je nikome, figurativno. Cena je bila 519 din, što sam ja zaokružio na 520, ali sam ipak na ubeđivanje pospanog prodavca dobio dva dinara kusura, pa ispade 518. Nisam hteo da ulazim pred njim u detalje i da mu objašnjavam da bih pristao i da je tražio 2000. :)
 
zoranh:
Na sajmu mogu da se nadju vrlo kvalitetne knjige zato što su tu bezmalo svi izdavači na jednom mestu. Nešto drugačija je klima na tzv. mini sajmovima u Domu sindikata, koje ja zovem vašarima knjiga (da bi se razlikovali od Sajma) - tu knjižari izbacuju knjige iz skladišta i neka starija izdanja mogu da se nađu po veoma niskim cenama. Problem je što je iskopavanje dobrih knjiga na Sajmu teže od kopanja rova...

Ja odavno ne bacam ni informativne poglede na prve redove njiga, nemam vremena i ne želim da se uznemiravam kada vidim šund koji masa kupuje. Tako bih propustio jednu zanimljivu knjigu da nije mojoj devojci greškom zapala za oko. U stvari, krivi su ljudi na štandu - stavili su Klajnovu knjigu sa ogledima o jeziku među "svetske bestselere" - bolje da su je metnuli u kantu za đubre, pre bih je primetio (i uzeo). :)

Pronašao sam, pet minuta pre fajronta, Ćorovićeve "Odnose između Srbije i Austrougarske u 20. veku" - spektakularnu knjigu koju sam želeo godinama da kupim, ali nisam doslovno video nijedan primerak, čak ni na sajmovima i vašarima knjiga. Svačega sam se naslušao oko te knjige, uključujući i tvrdnje zaposlenih kod njenih izdavača da se ta knjiga uopšte ne zove tako i da nije štampana a možda uopšte i ne postoji. :D Al' dobro, sad je imam (makar i ne postojala ili se zvala ko zna kako) i ne dam je nikome, figurativno. Cena je bila 519 din, što sam ja zaokružio na 520, ali sam ipak na ubeđivanje pospanog prodavca dobio dva dinara kusura, pa ispade 518. Nisam hteo da ulazim pred njim u detalje i da mu objašnjavam da bih pristao i da je tražio 2000. :)

Zoki, imam ja tu knjigu iz vremena dok sam radila u Gradskoj biblioteci, koja je i izdavac (tj. Citaliste Biblioteke grada Beograda). Da si pitao... ali svakako je treba imati.
 
Snezana67:
Zoki, imam ja tu knjigu iz vremena dok sam radila u Gradskoj biblioteci, koja je i izdavac (tj. Citaliste Biblioteke grada Beograda). Da si pitao... ali svakako je treba imati.
Procitao sam tu knjigu pre desetak godina i to sam baš uzeo primerak iz Gradske biblioteke. Izdavači su valjda Gradska biblioteka i Skupština grada, ne sećam se tačno, a našao sam je na štandu ovih drugih. Iznenađujuće je da je još uvek nisu prodali... uglavnom sam je tražio po antikvarnicama. Tako sam u jednoj antikvarnici, tražeći Ćorovića, pronašao Ekmečićeve "Ratne ciljeve Srbije" o Prvom svetskom ratu, i to čini mi se Bigzovo izdanje, takođe prava retkost danas.

Jedan moj drugar mi je ispričao anegdotu: razgovarao je sa jednim antikvarom o retkim knjigama i pomenuo jednu (ne sećam se detalja) koju je pronašao u biblioteci u kojoj radi njegova poznanica. Zbog poznanice mu je bilo neprijatno da ukrade knjigu, iako je već bio rešen da to uradi; ipak ju je vratio i posle je godinama bez uspeha tražio u prodaji. Na to mu je antikvar rekao: kako da vam kažem... trebalo je da je izgubite kad ste imali priliku.
 
Ja sam juche bila..pa i nije loshe,nashla sam sve sto me je zanimalo'o Zozefini Bonaparta i Evropa u doba revolucija,i jos po nesto.Ovo je ,u stvari,prvi sajam na kom sam odlucila da ne kupujem neke romanchice kojih ce zasigurno kasnije biti u biblioteci...Sve u sve dobro je.
 
Ja juče kupila svašta...
"Čudesna Jugoslavija"(Svjetlost Sarajevo) - donijeli je iz skladišta, valjda zaboravili na nju tokom ovih godina i sad im palo na pamet da je rasprodaju još malo pa za dž, 400din., a knjiga je pravo malo blago...
"Idiot" od Dostojevskog, našla sam je u super izdanju za male pare, "Priče jevanđelista" Zenon Kosidovski + još mnogo malih knjižica za sebe i moje.
Jedino što sam primjetila da je sajam malo siromašniji stručnim knjigama (nije bilo onih koje sam tražila, a one koje sam i našla bile su poprilično skupe, uglavnom kao i u knjižarama).
Istrošila sam se, ali mi nije žao jer sam stvarno svašta donijela kući.
 
bila... lovila sam jednu knjigu i nisam uspela da je nadjem :( kao debil sam par dana pre sajma lovila tu knjigu i odem na sajam, maltene samo nju da kupim, kad ono na jednom standu izdavaca kazu "rasprodato izdanje na sajmu" a na drugom standu / u stvari, prvo sam bila na tom drugom standu ;) / kazu"koliko smo u toku nije u planu reizdanje"... koji smor!!!
tako da sam se, ako izuzmem par nebitnih knjizuljaka, vratila kuci praznih ruku uskracena za cenu upada...:evil:
 
Tačno, LOM je objavio Strindberga i Hamsuna, ali i veličanstvenu Orvelovu knjigu "Niko i ništa u Parizu u Londonu", nedavno sam je pominjao na Forumu. Ovo reizdanje je preveo Flavio Rigonat.
Cenkajte se, ljudi, slobodno, na nekim štandovima. Pogotovu ako kupujete više od jedne knjige. Ostala su još dva sajamska dana. Rečnik simbola je bezveze, njega sam dobio. Ukoliko se ložite na Istoriju umetnosti, Stylosova je bolja od ostalih izdanja koja mogu da se nađu (npr. Plato). Jedina knjiga koju sam kupio, ostalo sam dobio pre Sajma je Jerotićeva "Nova pitanja i odgovori". Dobio sam na poklon i jednu studiju Bžežinskog.
Ponosan sam što sam pronašao, mada sam mogao da skinem i sa neta, ali ne tako lepu: "Ispovest starog pomorca" Semjuela Tejlora Kolridža sa blistavim gravurama Gistava Dorea.
Danas vodim pregovore sa Varaždincima, hoću da posedujem jednu lepu filmsku monografiju, ali je cena previsoka. Na tu knjigu sam se baš nameračio.
 
Na sajmu je i dalje previse zagusljivo i nigde nema kanti za smece. Ali ima tako lepih devojaka kakvih nema ni na jednom drugom mestu, poput one na standu Geopetike zbog koje mi se zavrtelo u glavi a dlanovi su mi se oznojali. Steta sto sam tako smotan i zavezanog jezika.

Pa si ti dosao da muvas ribe ili da kupujes knjige?! :D

Ja sam bila u subotu i stvarno je bilo zagusljivo,a napolju vetrustina,produva mi mozak.
Inace je bilo super.Kupila sam Beleznicu od Nikolas Sparksa,Agata Kristi ABC ubistva,Kako tako pametna da se zaljubim kao kreten od Gabrijele Acer,i predzadnji deo Hari Potera
 
Ja sam uzivala...
Jeste da je guzva nenormalana, i da su ljudi nervozni i da sam kampovala ispred standa Lagune, ali nema veze... Super je...
Kupila sam knjige koje jos odavno zelim da imam (btw ne znam da li je razlika u ceni bila velika, ali kada cu, ako necu na sajmu...)
Pokupovala sam Dzordana i Martina (/me adores EF)
Nichea
i neke romane o zivotu, malo vuku na psiho-trilere.....
I nesto sa Ezotherijinih standova
 
Elishabeth:
Na sajmu je i dalje previse zagusljivo i nigde nema kanti za smece. Ali ima tako lepih devojaka kakvih nema ni na jednom drugom mestu, poput one na standu Geopetike zbog koje mi se zavrtelo u glavi a dlanovi su mi se oznojali. Steta sto sam tako smotan i zavezanog jezika.

Pa si ti dosao da muvas ribe ili da kupujes knjige?! :D

Eto vise covek ne moze ni da primeti lepu devojku a da ne trpi spocitavanja. Pa nisam je muvao, mada se sada kajem. Dosao sam da kupujem knjige ali kako da budem ravnodusan prema otkrovenju koje stoji pored????
 
Majesty Of The Nightsky:
Ja sam uzivala...
Jeste da je guzva nenormalana, i da su ljudi nervozni i da sam kampovala ispred standa Lagune, ali nema veze... Super je...
Kupila sam knjige koje jos odavno zelim da imam (btw ne znam da li je razlika u ceni bila velika, ali kada cu, ako necu na sajmu...)
Pokupovala sam Dzordana i Martina (/me adores EF)
Nichea
i neke romane o zivotu, malo vuku na psiho-trilere.....
I nesto sa Ezotherijinih standova
Samo najbolje!
Tako!
 
Kupovala sam neke romane koje sam ranije htela da procita,neke knjige o zenu,to me potpuno fascnira,ali mi je bilo zao sto sam potrosila pare i nisam kupila Ekovu,,,Istoriju lepote'',i novu Larusovu ,,Istoriju umetnosti''.
 
bilo mi super. kupovala najvise na standu geopoetike, i to Barnsa - sto od lumunovog drveta i cepidlaka u kuhinji; Delilo - Bodi artist, knjigu Sa Borhesom. na okenaovom standu kupila Tri metra iynad neba, i na samizdatu serbedzijinu Do poslednjeg daha. i jos neke decije knjige i eto, bas lepo, sve u svemu.
 
trivijan:
kupila 3 knjige- Let zmajeva i sledeca 2 dela, citala sam ranije prvi i tek sam na sajmu provalila da ima nastavke pa sam kupila


Jaaaao, pa koja je druga, mislim imam Let zmajeva i Potraga zmajeva, ali nisam znala da ima jos nesto, bas bih je kupila (maaada, potraga mi se ne cini tako dobra kao let....a, moda je samo stvar u izdavacu, tj. u prevodu koji je lose odradjen?)?
 

Back
Top