Sajam 2005

jomini:
Dovla:
jomini:
1. Krajsler 300c HEMI,
2. Audi A8 W12,
3. ALfa 156 CrossWagon,
4. Mazda RX-8,
5. Subaru H-6 Outback

Sad vi...

1. Novi Passat (veliki sam obozavalac VW i od svih na sajmu izabrao bih ovaj)
2. Kia Sportage (uveren sam u kvalitet ovog dzipa a cena od 19000EUR me je prosto oborila s nogu)
3. Audi A8 W12
4.Audi A6 3.0TDI
5. Polo 1.9TDI (uspeo sam da dobijem broj njegove hostese :wink: )
Onda bi verovatno u uži izbor ušao i Phaeton!!! 8)
Stvarno su preterani svaki BMW, Mercedes, VW (od Golfa naviše). Novi Nisan Murano je čudo, Tuareg, Kajen, svaki Audi takođe.
Od povoljnih cena bih izdvojio Hjundai Sonatu (manje od 21000 sa dažbinama), Chevrolet (Daewoo) Evanda 17500(!), Mazda 2 samo 12600 sa dažbinama). A ona Honda s2000.... Strašno! Ford, Opel, Tojota, Reno, Pežo nisu ništa spektakularno uradili. Sve ima na ulicama već neko vreme. Saab nije loš, a iznenađen sam i malo razočaran jer nije bio Volvo. Ili sam ih propustio... Ali 300c HEMI....

Mene je VEOMA iznenadila cena Kia Sportage 2.0 (mislim da je 115KS) od 19000, koja je ista kao i VW Polo 1.9TDI sa 100KS. S obzirom da sam se vozio u Kia dzipovima i uveren sam u njihov kvalitet, kada bih imao 20000EUR veoma bih se namucio pri donosenju odluke izmedju ova dva auta.
VW je ipak moj favorit a i odrzavanje pola je mnoooogo jeftinije (ulje, gume i ostali delovi, gorivo manje vise jer im je potrosnja priblizno ista) dok je Kia ipak dzip i samim tim mu je odrzavanje skuplje.
 
markoMX:
recite mi vi koji ste bili na sajmu da li ima nesto tipa:mica evo 8 ili 9,audi rs4 ili rs6,nisan skyline,toyota supra i sl?
Cisto da znam da li mi se isplati dolaziti da bi gledao samo cice ili i jos nesto!
Nema ništa od tih stvari. Jedino od Audija imaš par S varijanti i u dizel i u benzinskim varijantama. A i oni su već dosadni, u svaki model stave svaki motor koji imaju i tako se glupiraju. Imaš Hondu S2000, Mercedes SLR (čujem da je prodat - 500000 EUR)...
 
jomini:
Nema ništa od tih stvari. Jedino od Audija imaš par S varijanti i u dizel i u benzinskim varijantama. A i oni su već dosadni, u svaki model stave svaki motor koji imaju i tako se glupiraju. Imaš Hondu S2000, Mercedes SLR (čujem da je prodat - 500000 EUR)...

Prodat je bas u momentu kada sam bio kod njega i snimao ga. Snimio sam kako se vrata otvaraju i zatvaraju (na gore) kada je kupac izlazio iz njega.
 
Eee... bio sam i ja! Danas :wink:
Opsti utisak je da je svakako najbolji sajam dosad vidjen kod nas. Primetio sam da vecinu automobila izlozenih unutra mozete videti i na prakingu :lol:
Moja lista favorita:

Mercedes CLS - sport i elegancija pod jednom trokrakom zvezdom!)
Mercedes SLR - impresivan
BMW M6 - the power of BMW, steta samo sto to nije onaj sa V10 motorom!!!
Porsche Carrera S - Porsche...
Mazda RX-8 - egzotika koju ce te tesko videti ovde! 1300cc i 230 KS! Cudno!? Nije... Wankelov motor.

McLaren Mercedes i BAR Honda - lepo se covek oseca kad stoji pored VISOKE tehnologije automobilizma.

Kulundziceva Honda Grand Turismo :wink:

I naravno Yugo :lol:
 
Kad_LupimLupim:
Eee... bio sam i ja! Danas :wink:
Opsti utisak je da je svakako najbolji sajam dosad vidjen kod nas. Primetio sam da vecinu automobila izlozenih unutra mozete videti i na prakingu :lol:
Moja lista favorita:

Mercedes CLS - sport i elegancija pod jednom trokrakom zvezdom!)
Mercedes SLR - impresivan
BMW M6 - the power of BMW, steta samo sto to nije onaj sa V10 motorom!!!
Porsche Carrera S - Porsche...
Mazda RX-8 - egzotika koju ce te tesko videti ovde! 1300cc i 230 KS! Cudno!? Nije... Wankelov motor.

McLaren Mercedes i BAR Honda - lepo se covek oseca kad stoji pored VISOKE tehnologije automobilizma.

Kulundziceva Honda Grand Turismo :wink:

I naravno Yugo :lol:

Skoro iste impresije...Samo bih dodao i majbaha i ML iako nisu nesto revolucionarni...
Tu mazdu sam jos krajem prosle godine video u Skoplju i stvarno mi se svidja. A tek performanse ! Zanimljivo je sto se zadnja mala vrata otvaraju kontra i da nema centralni stub...

Pored "sportskog" juga, ubacili su i Floridu 1,4hdi sa novim enterijerom koji su radili studenti sa Primenjenih Umetnosti. Lep dizajn nema sta, ali kvalitet :( A da, kazu da je PROTOTIP ;)
Ako hocete, mogu da postavim slike losih detalja i zanimljivu sliku alfinog motora za ljubitelje italijana....

Primetio sam da kvalitet i izgled enterijera nove korse i fieste uopste nije nesto. Cak deluje kao i daewoo ili dacia ili thalia (prilicna je razlika u kvalitetu thalie i clia). Fabia cak izgleda kvalitetnije od pola, ali ipak mislim da je nejbolji yaris. Nekako povezujem izgled enetrijera sa ostalim resenjima, iako mislim da ford i opel prednjace u odnosu na Rumuniju, Tursku i Koreju (?)

A da, M6 koji je izlozen i koji deluje perfektno i sjajno, ima skoro "celave" gume ! Ala ga je neko testirao....
 
Kad_LupimLupim:
Bila Mazda al' ja nisam :P
Svejedno i dalje ostaje da je egzotika. Jel zna neko dal je neko ima kod nas?

Ja sam je se nagledao u inostranstvu proslog meseca, tako da za mene i nije bila premijerna, ali mi je zaigralo srce kad sam je video. Voleo bih je u svojoj garazi.
 
Pa to! Ovde verujem da 99% nema nikog ko ume sa Wankelovim motorom. I sta covek da radi kad mu rikne? Zove Japance? U Evropi sigurno ima negde da se servisira, ali gde? Ne verujem ni da u Madjarskoj ima... mozda u Italiji najblize... ne znam prijatno im bilo.
 
Kad_LupimLupim:
Pa to! Ovde verujem da 99% nema nikog ko ume sa Wankelovim motorom. I sta covek da radi kad mu rikne? Zove Japance? U Evropi sigurno ima negde da se servisira, ali gde? Ne verujem ni da u Madjarskoj ima... mozda u Italiji najblize... ne znam prijatno im bilo.
Wankel u mehaničkom pogledu nije nikakva tajna, naprotiv daleko je jednostavniji od klasičnog motora. Problem su delovi. Ko je blesav da drži delove za 5 automobila... :roll:
 
Kad_LupimLupim:
Ko ce da mu je opravlja...
A zašto bi je iko opravljao?!? Pa pričamo o novom automobilu, a da nije nova Dacia ili Lada!!! A i da jeste... Zašto odmah svi misle kako će za delove? Hoće odmah da radi generalnu? Hoće je slupati odmah? I zar mislite da će proći jeftinije od nekog dela za BMW, ili ne daj Bože za neko od onih čuda na sajmu? Ljudi su kupili RX-8 da bi pokazali da imaju svoje JA po pitanju automobila i da nisu kupili automobil po inerciji - svi voza VW, pa ću i ja, mora da ima delova... Kakav balkanski i malograđanski sindrom. Sivilo jedno! Servis če obezbediti delove, naravno sa zakašnjenjem, ali isti slučaj će biti i sa delovima za druge automobile i modele.
Strašno, ne mogu da verujem koliko vas je...
 
Prvu mazdu rx 8 je u srbiji prodao Grand M diler mazde iz NS i to pre pola godine. zelena metalik sa zutom kozom za 48 000 evra sa svim dodatnim troskovima i opremom. ( video, sedeo, cackao po kolima ali na zalost nisam vozio ). Vlasnik je vec uspeo da je nekako pokvari ( nisam cuo kako ) ali su u servisu rekli "nema problema"....videcemo za koji dan :wink:
 
Ljudi meni nije jasno o cemu vi pricate. Pricate kako popraviti nov automobil??? :shock: Kad neko da 40 000 EUR za auto ima garanciju par godina tako da nema sta da mu popravlja. Ako pogledamo nacin na koji se daje garancija zakljucujemo da: Ukoliko vozac pravilno formira motor moze da ga vozi neprestano 100000km, takodje ko ima 40000EUR da plati auto onda ce sigurno pri isteku garancije imati da doda za novi tako da stalno vozi auto pod garancijom i ne razmislja o delovima i kako ga popraviti.
 
Ma sve je to lepo sa garancijom i bla bla bla... ali ja se pitam samo kolko ce da cekaju da im se auto vrati u normalno stanje u slucaju neke havarije.
A s'druge strane znash kako, ti imas za domace Yugice i Golfice mali milion majstora shirom zemlje i stalni pos'o... pa opet ima majstora koji znaju da stvar reshe perfektno i onih koji ce da ti naprave vishe shtete nego koristi. E sad nek i ima kod nas, u okviru Mazde eto, covek koji zna sa Wankelovim motorima, pitanje je kakvo iskustvo ima. Servsiranje je ipak zanat koji se vremenom pece.
 
Vratio sam se sa SCG-Spanija i trodnevne posete sajmu, pa bi bio red da napisem, je li , neke impresije sa sajma... :) 8) 8)

Dosta toga se promenilo, tacno, i neka je :)

Svi su napravili dobar posao, jedino me malo cudi sto Reno nije bio toliko posecen :shock: ali dobro.
Najbolji standovi su bili Hala3 :lol: :lol: , BMW,Porsche-mada manje nego sto sam ocekivao, dok bi se za cetvrto mesto borili Audi,VW,Pezo,Saab i Ford.
Takodje ovom prilikom saljem svoje velike pozdrave Ford devojkama. 8) :lol:

Mercedes i Chrysler su napravili odlican posao-CLS, 300C,Crossfire, SLR( :shock: )-G klasa...i ostali modeli.Mada...devojke im i nisu bile nesto :P
U hali 1-odmah nailazim na Porse-fascinantno
8) :) :) :)
Neki 996 model bi upotpunio izlaganje, ali i ovako je bilo odlicno :)

BMWi su kao i uvek bili fenomenalni, pogotovo serija 6 i nova trojka. :wink:
Alfa je takodje napravila dobar posao i vec sam video po gradu dve-tri Alfe GT.
Konacno je izlozena i Honda S2000, oduvek volim taj model, Mazda RX-8 me takodje impresionirala...dok je nisu upalili :lol:
Sve pohvale SAAB-u za izbor devojaka :twisted: :D :D :D , i Fordu za opustenu atmosferu...

Naravno da sam sigurno nesto zaboravio-a kako i ne bih 8) :oops:

P.S. Namerno sam izostavio McLaren i Bar F1 'bolid'-odlican detalj, i drugi su trebali da slede taj primer, ali ko nije primetio da iznesem neke ocigledne cinjenice...
Naime, oba automobila su replike od plastike verovatno, bez najvaznijih delova mehanike, ali i velikih propusta, pogotovo kod Meklarena. :(
Prvo, bolid je MP4 17 iz 2002. godine, drugo nosi i broj 6 :roll: , trece, nedostaju brojni aerodinamicki detalji kao npr. deflektor vazduha, krilca na zadnjem i prednjem spojleru i ispred zadnjeg spojlera, promaseni sponzori, neki detalji ispred vozaca i na volanima, kao i felne sa gumama, ali bez obzira na ovo-odlicno je to sto su uradili.
Za kraj-nek i za sledecu godinu promene dosta toga, jer za unapredjenja ima dosta prostora. :wink:
 
Kad_LupimLupim:
Ma sve je to lepo sa garancijom i bla bla bla... ali ja se pitam samo kolko ce da cekaju da im se auto vrati u normalno stanje u slucaju neke havarije.
A s'druge strane znash kako, ti imas za domace Yugice i Golfice mali milion majstora shirom zemlje i stalni pos'o... pa opet ima majstora koji znaju da stvar reshe perfektno i onih koji ce da ti naprave vishe shtete nego koristi. E sad nek i ima kod nas, u okviru Mazde eto, covek koji zna sa Wankelovim motorima, pitanje je kakvo iskustvo ima. Servsiranje je ipak zanat koji se vremenom pece.
Vidi, oni iz servisa (bilo kojeg) sigurno neće postaviti početnika, pogotovo za Wankel. S druge strane, porediš novu Mazdu sa starim (ili novim - nebitno) Jugom i zasigurno ne novim ''Golfićem'' ako tako pričaš. Oni u servisu mogu napraviti glupost i kod opravke Golfa, zar ne? I još nešto, za sve vas sa ovakvim stavom: da imate dovoljno novca, da li biste uzeli novu (iz primera) RX-8 ili Golfa starog tri godine (verovatno dizela :lol: )? Ja bih recimo uvek uzeo auto koji mi deluje kvalitetnije i sigurnije, nego auto kod koga su jeftinije popravke, a da nisam siguran kako će raditi.
 

Back
Top