sadasnjost.....

neizreciva

Buduća legenda
Poruka
34.116
z:) dobila sam kritiku da nisam sposobna da razmisljam o buducnosti....da, znam da uzivam u sadasnjosti, znam da se posvetim partneru i da mu ugadjam, ali kad zapocnemo temu o buducnosti ja nemam sta da kazem....kao neka blokada....prestala sam da verujem trajnost ljubavnih odnosa, u brak za ceo zivot, u dugorocno postovanje i poverenje izmedju dvoje ljudi....kako vi o tome razmisljate i imate li neki savet......
 
pa u redu po pitanju ljubavi i odnosa između dvoje...kad neko ima ružna iskustva, traume i štatiznam...pa mu mučno da planira...to i da razumem...
....al neplaniranje budućnosti što se tiče ostatka života...to već nije dobro...
 
z:) dobila sam kritiku da nisam sposobna da razmisljam o buducnosti....da, znam da uzivam u sadasnjosti, znam da se posvetim partneru i da mu ugadjam, ali kad zapocnemo temu o buducnosti ja nemam sta da kazem....kao neka blokada....prestala sam da verujem trajnost ljubavnih odnosa, u brak za ceo zivot, u dugorocno postovanje i poverenje izmedju dvoje ljudi....kako vi o tome razmisljate i imate li neki savet......

..zašto bi to bio problem..ne razmišljati o budućnosti i ne planirati neklo "sutra" može biti prednost jer održava iskreno i stvarno stanje osobe ..neke riječi i neke ideje trebaju sačekati,kako god se to partneru ne dopadalo,ali ih treba vidjeti kao kliuce za zrenje..jer to i jesu
 
..zašto bi to bio problem..ne razmišljati o budućnosti i ne planirati neklo "sutra" može biti prednost jer održava iskreno i stvarno stanje osobe ..neke riječi i neke ideje trebaju sačekati,kako god se to partneru ne dopadalo,ali ih treba vidjeti kao kliuce za zrenje..jer to i jesu

on se boji da ja nikada necu moci prelomiti i iskobeljati se iz zamke sadasnjosti i da ce nas to drzati na ovom novou veze i se ona nece moci razvijati.....da nikad necu moci videti i pozeleti nasu zajednicku buducnost.....jako ga volim i sada ne mogu da zamislim zivot bez njega....vidis, opet to sada :D.....
 
on se boji da ja nikada necu moci prelomiti i iskobeljati se iz zamke sadasnjosti i da ce nas to drzati na ovom novou veze i se ona nece moci razvijati.....da nikad necu moci videti i pozeleti nasu zajednicku buducnost.....jako ga volim i sada ne mogu da zamislim zivot bez njega....vidis, opet to sada :D.....

:per:

...znači ipak razmišljaš o budućnosti...
 
:per:

...znači ipak razmišljaš o budućnosti...

tako osecam sada.....:D.....da se razumemo, volela bih ja da se ovo nikad ne prekine, ali kad pomislim kako bi to trebalo u buducnosti upoznavati rodbinu, useljavati, dete, sto sta, toliko mi je strano da mogu samo da se zezam a taj fazon.....ne mogu o tom ozbiljno da razgovaram....
 
a što sebe opterećuješ nebitnim detaljima...
...misim...u sred ljubavi ti upadne ideja o selidbi i upoznavanju rodbine...:lol:

pa on to provlaci kroz pricu i ja kad pocnem da vrdam i da se zezam on se povuce ali vidim da mu niej pravo....do sada mu nije smetalo previse ali mi je rekao da ne moze to tako doveka.....da cu morati poceti da razmisljam o nama i na taj nacin.....da iznesem stav.....nece bez planova da se voda godinama.....
 
z:) dobila sam kritiku da nisam sposobna da razmisljam o buducnosti....da, znam da uzivam u sadasnjosti, znam da se posvetim partneru i da mu ugadjam, ali kad zapocnemo temu o buducnosti ja nemam sta da kazem....kao neka blokada....prestala sam da verujem trajnost ljubavnih odnosa, u brak za ceo zivot, u dugorocno postovanje i poverenje izmedju dvoje ljudi....kako vi o tome razmisljate i imate li neki savet......

joooj gde me nadje!
ja sam po opredeljenju pesimista ali sa uverenjem da će se sve "već nekako rešiti", da će "neko već posložiti kockice" i tako to...
za mene je bolje da ne maštam preterano i ne radujem se u napred, jer ako se ne ostvari onda je to KRAJ SVETA!
žene, ljudi uopšte, koji toliko sebe daju u vezi, jednostavno moraju da žive i razmišljaju oprezno i svesno sebe lišavaju pretaranog planiranja i maštanja,
to je neki vid zaštite,
s druge strane - "koga zmija ujede, taj se i guštera boji" - razumele smo se zar ne?
 
on se boji da ja nikada necu moci prelomiti i iskobeljati se iz zamke sadasnjosti i da ce nas to drzati na ovom novou veze i se ona nece moci razvijati.....da nikad necu moci videti i pozeleti nasu zajednicku buducnost.....jako ga volim i sada ne mogu da zamislim zivot bez njega....vidis, opet to sada :D.....
sadašnjost nije zamka..a ljubav nije garancija,pa zašto bi i planiranje budućnosti bio garant emocije ..možda on nije siguran u tvoju ljubav na način na koji bi želio...jer obično su žene te koje planiraju,pričaju o nekom "sutra"..
 
joooj gde me nadje!
ja sam po opredeljenju pesimista ali sa uverenjem da će se sve "već nekako rešiti", da će "neko već posložiti kockice" i tako to...
za mene je bolje da ne maštam preterano i ne radujem se u napred, jer ako se ne ostvari onda je to KRAJ SVETA!
žene, ljudi uopšte, koji toliko sebe daju u vezi, jednostavno moraju da žive i razmišljaju oprezno i svesno sebe lišavaju pretaranog planiranja i maštanja,
to je neki vid zaštite,
s druge strane - "koga zmija ujede, taj se i guštera boji" - razumele smo se zar ne?

lepo rečeno...i realno...
 
z:) dobila sam kritiku da nisam sposobna da razmisljam o buducnosti....da, znam da uzivam u sadasnjosti, znam da se posvetim partneru i da mu ugadjam, ali kad zapocnemo temu o buducnosti ja nemam sta da kazem....kao neka blokada....prestala sam da verujem trajnost ljubavnih odnosa, u brak za ceo zivot, u dugorocno postovanje i poverenje izmedju dvoje ljudi....kako vi o tome razmisljate i imate li neki savet......

imamo

hanged2.gif
 
joooj gde me nadje!
ja sam po opredeljenju pesimista ali sa uverenjem da će se sve "već nekako rešiti", da će "neko već posložiti kockice" i tako to...
za mene je bolje da ne maštam preterano i ne radujem se u napred, jer ako se ne ostvari onda je to KRAJ SVETA!
žene, ljudi uopšte, koji toliko sebe daju u vezi, jednostavno moraju da žive i razmišljaju oprezno i svesno sebe lišavaju pretaranog planiranja i maštanja,
to je neki vid zaštite,
s druge strane - "koga zmija ujede, taj se i guštera boji" - razumele smo se zar ne?

:) pa da....mada, ne dozivljavam ja to kao strah nego kao neko ne verovanje u hepi end...
 
to je sasvim logichno u tvojoj situaciji :))) mislim ako sam uspela sve da povezem krozpar postova i tema koje si otvarala :)))

pretpostavljam da nije lako uci u ozbiljnu pricu sa nekim u odredjenim godinama i sa odredjenim iskustvom :))) em su razocarenja velika, em saznanje da nije sve u "toplom krevetu" :))))
meni je sasvim na mestu da nisi u stanju o tome da razmisljas SADA :)))

a kad je ok da pochnesho tome da mislis...pa verovatno kada prirodno veza dodje do momenta ili ili :))))))
 
z:) dobila sam kritiku da nisam sposobna da razmisljam o buducnosti....da, znam da uzivam u sadasnjosti, znam da se posvetim partneru i da mu ugadjam, ali kad zapocnemo temu o buducnosti ja nemam sta da kazem....kao neka blokada....prestala sam da verujem trajnost ljubavnih odnosa, u brak za ceo zivot, u dugorocno postovanje i poverenje izmedju dvoje ljudi....kako vi o tome razmisljate i imate li neki savet......

kad god sam nesto planirao u zivotu nikad nije tako zavrsilo, smatram da treba uzivati u svakom trenutku jer nikad ne znas sta nosi sutra ;)
naravno treba imati neke ciljeve i okvir u kom zelis da ti zivot ide, ali planirati stvari pogotovo u ovoj zemlji to je neozbiljno....
 
ma naopako sam mislio nego nema taj wink
a on stane pored tebe pa 69 i spasavate odnosa

z:plez:

:D e ovo mogu da prihvatim kao spasonosno resenje

to je sasvim logichno u tvojoj situaciji :))) mislim ako sam uspela sve da povezem krozpar postova i tema koje si otvarala :)))

pretpostavljam da nije lako uci u ozbiljnu pricu sa nekim u odredjenim godinama i sa odredjenim iskustvom :))) em su razocarenja velika, em saznanje da nije sve u "toplom krevetu" :))))
meni je sasvim na mestu da nisi u stanju o tome da razmisljas SADA :)))

a kad je ok da pochnesho tome da mislis...pa verovatno kada prirodno veza dodje do momenta ili ili :))))))

e vidis, kod njega je to vec doslo a za moj ukus i miris je to prebrzo....i naravno, shavta on moju situaciju i moju opreznost i dace mi vremena.....ali, kod mene nema pomaka ni malo....nadma se da ce to samo da klikne....

kad god sam nesto planirao u zivotu nikad nije tako zavrsilo, smatram da treba uzivati u svakom trenutku jer nikad ne znas sta nosi sutra ;)
naravno treba imati neke ciljeve i okvir u kom zelis da ti zivot ide, ali planirati stvari pogotovo u ovoj zemlji to je neozbiljno....

slazem se...i da dodam, treba ceniti ono dobro sto imamo u zivotu....jer, toliko je sr,anja......
 
z:) dobila sam kritiku da nisam sposobna da razmisljam o buducnosti....da, znam da uzivam u sadasnjosti, znam da se posvetim partneru i da mu ugadjam, ali kad zapocnemo temu o buducnosti ja nemam sta da kazem....kao neka blokada....prestala sam da verujem trajnost ljubavnih odnosa, u brak za ceo zivot, u dugorocno postovanje i poverenje izmedju dvoje ljudi....kako vi o tome razmisljate i imate li neki savet......

pitanje ko kada i sa kim zeli da razmislja/prica o buducnosti. ako ti vec unapred ZNAS da sa njim ne zelis buducnost, jasno je zasto i ne pricas o njoj.
 
z:) dobila sam kritiku da nisam sposobna da razmisljam o buducnosti....da, znam da uzivam u sadasnjosti, znam da se posvetim partneru i da mu ugadjam, ali kad zapocnemo temu o buducnosti ja nemam sta da kazem....kao neka blokada....prestala sam da verujem trajnost ljubavnih odnosa, u brak za ceo zivot, u dugorocno postovanje i poverenje izmedju dvoje ljudi....kako vi o tome razmisljate i imate li neki savet......

ili se plasis da planiras da se ne bi pokvarilo pa se ogranicavas ili ne mislis sa njim o bilo kakvoj buducnosti
nema trece
 

Back
Top