САД могу направити нову државу на граници Украјине и Мађарске?

Prirodna pojava, kada vec toliko dugo zive na granicama dva sveta.




Estonci takodje. Litvanci iz nekog razloga nisu dobili tu cast ili "cast", u zavisnosti iz kog istorijskog ugla gledas. Valjda ih je Hitler, Himler ili ko vec smatrao suvise bliskim Poljacima, zbog zajednicke istorije i svega.

Estonci vuku malo na Fince, pa zato valjda...

- - - - - - - - - -

Kada je vec spomenut Taras Buljba, mene samo ime Taras asocira, maltene vise nego bilo sta drugo, na Ukrajince. Jos nisam cuo da se neki Rus ili Belorus tako zove. Verovatno postoji poneki raritet, ali ime je tako uobicajeno za Ukrajince.

nešto kao Balša za Crnogorce.

Tipično bjelorusko je Vadim, mada ima i Rusa
 
Lupetas i Ukrajinci su pravoslavci. Izgledneli su ljude jer su se plasili pobune,a molicu lepo da mi objasnis u kom su to ratu Ukrajinci ucestvovali sa Nemcima kad je glad bila 1932-1933.?

U prvom svetskom ratu su katolicki ukrajinci unijati ucestvovali na strani Austro Ugarske i neamcke, pa onda Poljske.

Ovde se radi o Galiciji, gde zive ovi unijati.
 
dobro, i Hrvati su Sloveni, pa šta?! :)

Nista. Samo sam naveo iz kojih, od ta tri naroda, su regrutovani ljudi u SS divizije.

Nisu naravno Litvanci bili zrtve, pa zato i nisam pravio to poredjenje Srbi/Poljaci-Hrvati i Letonci-Litvanci.

Imali su i oni dosta kolaboracionista, jer su bili izuzetno protiv-sovjetski raspolozeni.
 
Nista. Samo sam naveo iz kojih, od ta tri naroda, su regrutovani ljudi u SS divizije.

Nisu naravno Litvanci bili zrtve, pa zato i nisam pravio to poredjenje Srbi/Poljaci-Hrvati i Letonci-Litvanci.

Imali su i oni dosta kolaboracionista, jer su bili izuzetno protiv-sovjetski raspolozeni.
svi pribaltički narodi su bili antisovjetski raspoloženi, a prije toga anticarski, samo što ih onda niko ništa nije ni pitao... međutim od ta 3 naroda ja imam najbolje mišljenje upravo prema Litvancima koji imaju veoma lijepe žene :)
 
Пустите историјске чињенице у вези Украјине. Поента је у нечем другом.
У уводном тексту нааписано је: ,,САД могу направити нову државу на граници Украјине и Мађарске како би монополизовали испоруке гаса у Европу......
Ако успеју да се изборе за независност садашње Закарпатске области Украјине, САД ће контролисати део гасовода којим се руски гас транспортује у Европу''.(http://serbian.ruvr.ru/2013_08_20/SA...ne-i-Madarske/)
**********************
То значи, треба најпре демонтирати садашњу Украјину па инсталирати нову државицу-киоск из које би Амери контролисали руски гас!
Опет мирис барута!
 
Poslednja izmena:
svi pribaltički narodi su bili antisovjetski raspoloženi, a prije toga anticarski, samo što ih onda niko ništa nije ni pitao... međutim od ta 3 naroda ja imam najbolje mišljenje upravo prema Litvancima koji imaju veoma lijepe žene :)

Moguce je da su ih nacisti prosto smatrali manje vrednim, zbog dosta zajednicke istorije sa Poljacima. Mozda se zbog toga kod Litvanaca i nije izrodio (u toj meri) taj antislavizam, koji je dosta jak u druge dve pribalticke republike.

Ne treba zaboraviti ni to da Litvanija nije imala priliv ruskog stanovnistva, nakon DSR, koliko su imale Estonija i Letonija.
 
Пустите историјске чињенице у вези Украјине. Поента је у нечем другом.
У уводном тексту нааписано је: ,,САД могу направити нову државу на граници Украјине и Мађарске како би монополизовали испоруке гаса у Европу......
Ако успеју да се изборе за независност садашње Закарпатске области Украјине, САД ће контролисати део гасовода којим се руски гас транспортује у Европу''.(http://serbian.ruvr.ru/2013_08_20/SA...ne-i-Madarske/)
**********************
То значи, треба најпре демонтирати садашњу Украјину па инсталирати нову државицу-киоск из које би Амери контролисали руски гас!
Опет мирис барута!

I to ce postici sa nekih navodnih 2 500 cecenskih bandita, iz okoline Beca?
 
Molim korisnike da se uzdrže od čašćenja moderacije uvredama jerbo će "intelektualno impotentni moderator" da kažnjava.

- - - - - - - - - -

I to ce postici sa nekih navodnih 2 500 cecenskih bandita, iz okoline Beca?

nemoguće je napraviti državu na teritoriji Zakarpatske Ukrajini... 'ajd da reče čitava zapadna polovina Ukrajine pa i nekako...
 
evo jedna ukrajinska pjesma koju kod nas mnogi znaju na ruskom jeziku


- - - - - - - - - -



oni se po vjerskim dogmama, obredu, i svemu ostalom ne razlikuju ništa od pravoslavaca... međutim, u praksi je to drugačije...

Ko priznaje papu za gospodara, taj nikakve veze sa pravoslavljem nema. Oni su isti kao hrvati, mozda i gori od njih. Pravoslavne mrze vise nego katolici.
 


Према речима Разумовског, за оружане заузимање Закарпатске области је „већ сада код Беча сконцентрисано око 2.000-2.500 чеченских терориста“.

[/QUOTE]

Savrseno kamufliranih u horu beckih decaka.

Prezime mu je sjajno. Nekada nema potrebe za ironijom, zivot sam to uredi.
 
После пропасти пројекта ,,Гасовода НАБУКО'', Амери се не одричу лако контроле испоруке гаса из Русије у Европу.
Свуда где мирише нафта и гас, ту су и Амери.
Сателити попут Румуније, треба да одраде тај посао. Латини су то!

Ne hejtuj jedine dobre susede koje imamo zarad tuđih interesa i nepotvrđenih pretpostavki.

Btv, Latini su i Italijani pa bi prema tvojoj logici trebali da budu potkupivi i skloni prevari. Zasto "nelatinska" Rusija ne iskoristi to ?
 

Back
Top