SAD bez konsensusa u NATO-u za napad na Libiju:Europa i Turska protiv intervencije

Oberst_simon

Primećen član
Poruka
595
Uvođenje zone zabrane letenja bilo bi "iznimno složeno", a članice NATO-a ne mogu postići dogovor oko vojne intervencije u Libiji, potvrdili su najviši američki vojni dužnosnici, prenosi Hina.

"Nema konsenzusa unutar NATO-a oko pribjegavanja sili", izjavio je Robert Gates na tiskovnoj konferenciji održanoj zajedno s najvišim američkim časnikom, admiralom Mikeom Mulleonom, načelnikom združenog stožera američkih oružanih snaga.

"Različiti scenariji koji su spominjani u medijima nose posljedice pa čak i sekundarne učinke pa ih stoga treba pozorno ispitati", dodao je on.

Mike Mullen kazao je da će se razmotriti sve opcije. Izrazio je i oprez glede uvođenja zone zabrane letenja. "Tu je operaciju iznimno složeno provesti", kazao je on.
http://metro-portal.hr/nema-konsenzusa-oko-nato-ove-vojne-intervencije-u-libiji/56000
 
Amerika i NATO su pokusali da sruse gadafija uz pomoc izdajnika u Libiji i specijalnih jedinica americkih Foka, Zelenih Beretki , britanskih SAS-ovaca i nemackih komandosa

Kako stvari stoje - PORAZENI SU

Gadafi nije zbacen cak ucvrscuje vlast , a proamericki kvislinzi beze ka Tunisu i egiptu!

Jedino kako sada mogu da ga skinu jeste otvorenom vojnom intervencijom ali za tako nesto jos nema konsenzusa

IZDRZI GADAFI I ROKAJ AMERICKE SLUGE I DOMACE IZDAJNIKE
 
ma ne secam se samo gde je taj veto bio kad su nas butali uranijumom
ako se libijci od rusa greju ogrejace ih ruska zima..

da imas vise od 16 godina znao bi da je Rusija takodje tada rekla da ce uloziti VETO na odluku SB UN za odobrenje agresije na nasu zemlju .

Onda je NATO odlucio da nas napadne BEZ ODLUKE SAVETA BEZBEDNOSTI UN I PROTIVNO SVIM MEDJUNARODNIM KONVENCIJAMA I ZAKONIMA

Nije mi jasno zasto mrzis toliko Srbiju i srpski narod i naseg glavnog saveznika i prijatelja nasu pravoslavnu bracu ruse?

kad volis toliko amerikance i zapad a mrzis srbe i ruse - sto se ne pokupis odavde u ameriku pa budi amerikanac!
 
Amerika i NATO su pokusali da sruse gadafija uz pomoc izdajnika u Libiji i specijalnih jedinica americkih Foka, Zelenih Beretki , britanskih SAS-ovaca i nemackih komandosa

Kako stvari stoje - PORAZENI SU

Gadafi nije zbacen cak ucvrscuje vlast , a proamericki kvislinzi beze ka Tunisu i egiptu!

Jedino kako sada mogu da ga skinu jeste otvorenom vojnom intervencijom ali za tako nesto jos nema konsenzusa

IZDRZI GADAFI I ROKAJ AMERICKE SLUGE I DOMACE IZDAJNIKE

Слажем се - али тешко ће то да се оствари, видиш да су га опколили и чак када би неко хтео да му помогне - не може.
 
ma ne secam se samo gde je taj veto bio kad su nas butali uranijumom
ako se libijci od rusa greju ogrejace ih ruska zima..

Taj veto bi bio ali su nas bombardovali zaobilazeci SB UN koji je jedini nadlezan da dozvoli uptrebu sile .. Toliko bi cak i ti trebao da znas ... Zato je i agresija na SRJ sa stanovista medjunarodnog pprava bila nelegalna i zato bi njenim akterima trebalo suditi makar samo Srbiji ...
 
Taj veto bi bio ali su nas bombardovali zaobilazeci SB UN koji je jedini nadlezan da dozvoli uptrebu sile .. Toliko bi cak i ti trebao da znas ... Zato je i agresija na SRJ sa stanovista medjunarodnog pprava bila nelegalna i zato bi njenim akterima trebalo suditi makar samo Srbiji ...

jedino rjesenje je onako kao sto radi Mossad,-> kidnapuj, osudi i streljaj!!!
 
Koje zemlje iz NATO su sudjelovale u intervenciji protiv Iraka Njemacka i Francuska sigurno nisu kao i vecina zapadno europskih drzava,osim naravno istocno europskih trabanata u NATO-u.

nije uopste bitno koje zemlje su ucestvovale u samom bomardovanju, sve dok ga podrzavaju. americi uopste nije potreban konscenzus u tom fizickom smislu.
 
Konsenzus je u sustini i nepotreban nije bio potreban ni za bombardovanje Srbije prema tome ako hoce oni mogu to sto njima treba ta politicka solidarnost i taj konsenzus je za domacu javnost da se umiri i da sebi civaju ledja nista vise.

This was stated by the European Commission spokesman Michael Mann. "There would be no plans for military coordination of the European Union. At this stage, should monitor how things are going "- he stressed. European officials said that the EU Council has approved a series of sanctions against the Libyan authorities, and may even extend this list.

Mann also said that the EU does not have its representatives in Libya. They are located in border areas - in Tunisia and Egypt. They are employees of humanitarian services that help organize and inform about the situation.

European officials also said that the EU wants to open an office in Tripoli, but it "remains in the plans". It is known that the U.S. negotiate with the NATO leadership about the possibility of military intervention in the situation in Libya.
http://en.ura-inform.com/politics/2011/03/02/libya?nocache Europa je odbila i plan a kamoli sudjelovanje u Obaminoj avanturi.:cool:
 
da imas vise od 16 godina znao bi da je Rusija takodje tada rekla da ce uloziti VETO na odluku SB UN za odobrenje agresije na nasu zemlju .

Onda je NATO odlucio da nas napadne BEZ ODLUKE SAVETA BEZBEDNOSTI UN I PROTIVNO SVIM MEDJUNARODNIM KONVENCIJAMA I ZAKONIMA

Nije mi jasno zasto mrzis toliko Srbiju i srpski narod i naseg glavnog saveznika i prijatelja nasu pravoslavnu bracu ruse?

kad volis toliko amerikance i zapad a mrzis srbe i ruse - sto se ne pokupis odavde u ameriku pa budi amerikanac!

prvo ja nemam 16 godina imam dosta vishe
drugo taj voliki saveznik je mogao van konvencija i da nas brani ako su nas van konvencija napali
saveznik su nam oni ko tom dzeriju jedva bi cekali da nas otresu

i ja vishe volim svoj narod time sto ne tripujem ruse ko ti bio ja vernik pravoslavni ili ne
nego ti sto se kunes u silu koja nikad kurcem nije mrdnula

gadite mi se svi vi ex komunisti sto za staljinom josh suze ronite

i da se razumemo ja ne mryim nijednu naciju pa ni amerikance, glupo je mrzeti bilo koji narod a njihovu politicku elitu isto ko i nasu nisu oni birali ko ni mi, a i kad se ovde zameni a i kod njih opet ce biti isto sranje drugo pakovanje a isto tako i sa rusima nikad kurcem nece mrdnuti osim da kupe nesto jeftino pa prodaju skuplje

tako da tu prichu o braci rusima pricaj nekome ko je dovoljno naivan a i ima vremena da te slusa sa tim legendama

sto se mene tice ti si ili lud pa neuracunljiv ili samo naivan

rusi mrsh u rusiju i ameri u ameriku
kad nam do sad nisu dosli ne treba ni sad..
 
Taj veto bi bio ali su nas bombardovali zaobilazeci SB UN koji je jedini nadlezan da dozvoli uptrebu sile .. Toliko bi cak i ti trebao da znas ... Zato je i agresija na SRJ sa stanovista medjunarodnog pprava bila nelegalna i zato bi njenim akterima trebalo suditi makar samo Srbiji ...

ne vidim da je njih veto sprechio tako reci
el ti rusi umeju nesto vishe osim da pricaju
ne
nikad nisu ni umeli

znaci nas napadnu rusi kazu e *** nisu nas pitali kako sad da se umesamo
toliko o ruskoj sili i njihovom bratstvu

meni kad neko dira brata ja niti cekam da me zove niti ulazem veto i protestvujem vec prosipam vilice razumes

te se prica svodi da oni niti su nam braca niti saveznik
jer saveznik se brani bilo da su mu objavili rat ili ne

ti rusi su pichketine i toliko o tome
 
ma ne secam se samo gde je taj veto bio kad su nas butali uranijumom
ako se libijci od rusa greju ogrejace ih ruska zima..


ili si bio mali pa ne znaš.......ili nećeš da se setiš........i tad je bilo rusko kineskog veta ali su zločinačke horde EVROPSKE UNIJE i NATO fašista bez dozvole i znanja SB bombardovale su našu zemlju i ubijali su Srbe samo da bi njihova dos pešadija zaposela vlast kod nas......nastavak vidimo na delu
 
ili si bio mali pa ne znaš.......ili nećeš da se setiš........i tad je bilo rusko kineskog veta ali su zločinačke horde EVROPSKE UNIJE i NATO fašista bez dozvole i znanja SB bombardovale su našu zemlju i ubijali su Srbe samo da bi njihova dos pešadija zaposela vlast kod nas......nastavak vidimo na delu

kakve to sad veze ima da li su protestvovali ili ne
cinjenica je da nas nisu branili

tebe krene neko da shamara
ja im kazem e nemoj da ga dirate
oni nastave da te shamaraju
ishamaraju te
i ti mi onda kazes hvala

pa nema na cemu
zaista nema..
 
moj brat je fino vaspitan, jer mu nije manjkalo paznje i uvek sam ga cuvao pa nije morao da se ulizuje neprijateljima da bi preziveo

Користио си поређење па те ја у том маниру и питам.
Не занима мене твој брат такав какав је, већ ме занима како би реаговао да се твој брат понаша онако како се понаша власт у Србији према Русији. На страну сва љубав или мањак исте, да видимо од чега се живи, то јест, какви су интереси у питању.
 
kakve to sad veze ima da li su protestvovali ili ne
cinjenica je da nas nisu branili

tebe krene neko da shamara
ja im kazem e nemoj da ga dirate
oni nastave da te shamaraju
ishamaraju te
i ti mi onda kazes hvala

pa nema na cemu
zaista nema..

Проблем је што је Србија очекивала да свет функционише на принципу неких правила која се међусобно поштују.
Русија и Кина су уложиле вето чиме акција НАТО-а никада није добила легитимитет иза којег би стајао цео свет или Уједињене нације као организација. Да је свет правна држава, као што није, нападачи би одговарали, као што би и ти одговарао у правној држави због учествовања у тучи, без обзира да ли си некога бранио или нападао. Ако не учествујеш, онда правна држава има само једног кривца а тоје нападач.
 

Back
Top