Ruzne slike nase svakodnevnice

Ma, da, i to ovde u nasem gradu. Doticna se branila da je igra bila primerena uzrstu i da, Boze moj, to su to bili samo blagi cvegercici po kosi... Mislim, a o psiholoskom aspektu se ne misli?!?!?!?!?! Pa i da su bili blagi, kako ova debilka kaze, sta mislite kako su se osecale devojcice koje su ih dobile....
 
kuda ide ovo naše društvo?...pa se onda čudimo da su poremećene vrednosti naše dece...ne znam da li ima pomoći..plašim se da smo se toliko uglibili u blato,da se samo koprcamo,i da nema nazad...a opet,ja sam uvek bila i ostala optimista,možda malo trčim za vetrenjačom,ali još uvek smatram,ako ništa drugo svoje dete mogu naučiti pravim vrednostima,iako je to samo igla u plastu sena,možda još mnogi misle kao ja,pa će ipak nešto krenuti na bolje...
 
Ja verujem da nas ima mnogo, ali nismo na pravom mestu.
Nase mesto je da ukljucimo u politicke/drustvene aktivnosti makar za pocetak u svom kraju.
A naravno da se slazem da je najvaznije da svoju decu vaspitamo da budu dobri, zdravi, srecni ljudi i da postuju prave vrednosti
 
Ja verujem da nas ima mnogo, ali nismo na pravom mestu.
Nase mesto je da ukljucimo u politicke/drustvene aktivnosti makar za pocetak u svom kraju.
A naravno da se slazem da je najvaznije da svoju decu vaspitamo da budu dobri, zdravi, srecni ljudi i da postuju prave vrednosti

upravo je to težak posao,jer za sada u politici sve ide preko veze bez veze...mislim da nisu pravi ljudi na pravom mestu..i da će to biti veeeeeeeeeeeeeeeeeeeeelika borba da se nešto promeni,i ljudi koji istinski žele promene i žele svetliju budućnost za sve nas da sednu u te fotelje i urade pravu stvar...ipak,ja se nadam i želim da se to postigne...
 
upravo je to težak posao,jer za sada u politici sve ide preko veze bez veze...mislim da nisu pravi ljudi na pravom mestu..i da će to biti veeeeeeeeeeeeeeeeeeeeelika borba da se nešto promeni,i ljudi koji istinski žele promene i žele svetliju budućnost za sve nas da sednu u te fotelje i urade pravu stvar...ipak,ja se nadam i želim da se to postigne...
Зиа, ја се бојим да ће борба бити крвава, а не само велика.:confused::roll:
 
Ух, то је баш дискутабилно, да ли треба родитеље казнити.
Знаш, има деце којима једноставно нико не може бити ауторитет...знаш оне клинце што са 13-14 година изврше силовање или убију с предумишљајем?
Не верујем да су их томе родитељи учили, а таквих случајева дефинитивно има.
И природа прави грешке.
 
Da priroda zaista pravi greske- ponekad,i u promilima.dete se zaista moze roditi sa genom za mnogo sto sta pa i za devijantno ponasanje-ALI GA NEMORA ISPOLJITI.
vecina dece se radja cisto i nevino i u porodici,a ne na ulici.Kad tamo dospu oni su vec slike i prilike svoje primarne porodice kakva od ona bila.
A slozicete se neko je rodio,negovao,i bar mislio da vaspitava i politicare i kriminalce,i po znate naucnike, i korumpirane policajce,isvetski priznate sportiste i dobre i lose lekare,i odzacare i pekare ....svi su oni imali 3,5,12 godina pre nego su postali to sto su i takvi kakvi su,zar ne!
Niko me nemoze ubediti da roditelj nemoze obuzdati dete u tom uzrastu-samo ako prepozna,prati, i ZELI to da ucini.
Lako cemo sa decom.....U zemlji Srbiji treba vaspitavati odrasle ,roditelje,mlade koji ce imati tek potomstvo...stari konji ne idu u brazdu kazu mudri stari ljudi.
I mnogo je bre demokratije...toliko da nam svima izlazi para na usi.Prave vrednosti su u nasoj tradiciji....kad su se roditelji slusali i pstovali,kad se znalo da je rucak kad se svi za stolom okupe,kad se znalo kad ko prica,akad cuti,cija je zadnja,ko je stariji,kome se sme odgovoriti,kad je vreme za setnju i izlazak a kad za sedenje u kuci i spavanje.
Nisam matora ni zadrtani izgubljena u proslom vremenu,prosto mislim da bi malo ptrijarhata bilo osvezenje i da bi nam svima dobro cinilo.Bili bi zdraviji kao nacija u svim sferama zivota.
A institucije.... pa na zapadu socijalne sluzbe ' ladno oduzimaju decu nesavesnim i neodgovornim roditeljima....procenite sami da li je bolje biti emotivac ili ...
 
Da napisem nesto utesno - ne mogu. Cini mi se da je ovakvih dogadjaja sve vise. A bojim se da ce se taj negativni trend nastaviti. I u mom gradu je bilo par premlacivanja do smrti, misterioznih nestanaka i nikom nista. Kad mi deca pricaju sta se sve desava po skoli, a poznajem roditelje te dece i dajem ruku u vatru da nisu pogresno vaspitani. I moji su gledali Digimone, Pokemone i Zmajevu kuglu, kao sto sam i ja pogledala stotine horrora, pa nismo ni najmanje skloni agresiji bilo koje vrste. Ne mogu ni izbliza da pojmim sta se desava u glavama nasilnika. A jos manje zasto ih ne stize adekvatna kazna.
 
Jao Stefi,

grozne li igre!:dash:
To su ideali naseg drustva - za lepu poljubac, za ruznu cuska (s tim sto je sustina da su cuske u stvari za sve, nego po zasluzi:dash:)
E blago nama kad su to ideali nase dece
Sta se onda cudimo onim uzasima:cry:
Iskreno verujem da se nesto moze uciniti, ima toliko pametnih i dobrih ljudi koji bi mogli da se bave politikom i makar pokusaju, jer smo svi videli da institucije a ni zakoni ne valjaju...
Не вреди драга,
у Србији поштен човек, никад неће успети да се пробије на политичкој сцени.Бар неће у скорије време, осим ако се неки жестоки преокрети не десе на светском нивоу.

И знаш, корени нашег проблема су много дубљи.
Није у питању само последњих 20 година.
Проблем сеже још од доласка Тита и партије, од крађе избора '46. године, од Југословенштине кад смо одједном постали Југословени, и престали да будемо Срби, од забране цркве и вере...полако, али сигурно су нам убијали национални идентитет, а кад немаш ни то, онда си дупло голо, нема те, не знаш где припадаш- хоћу рећи , лак си плен за манипулацију.

Увиђам да народ у Србији једноставно не зна где му је место.
Сви мисле да све знају, сви се разумеју у економију, сви знају да лече и најтеже болести, сви су правници...ма ужас живи.
А да не причамо колико је комунизам деградирао друштво тиме што су одједном као сви могли све.
Отворена врата универзитета свима ( разлог се зна , све је било перфидно планирано- ''радницима нужно, образованима све'', беше једна од парола комуниста, па ко је луд да не крене на студије!!!)...а то је био идеалан начин да се постепено, кроз време, сроза критеријум и да свака шуша мисли да има право да одлучује о битним стварима, јер је Боже мој, завршила-о факултет.:eek:
Као и одличан начин да се уништи радничка класа која је носилац сваког друштва, да се уништи сељак у Србији која је, еј бре!!!, сељачка земља, чиме смо требали да се поносимо, а не да се стидимо.
А све је то био увод у потпуно уништење привреде и довођење земље у потпуно завистан положај од тамо неких ММФ-ова и сличним глобалистичких, д' извинете, с'рања.

Ако изузмемо само једног политичара са Српске политичке сцене (В.К.), сви остали су били комунисти.
А они који су млађи су деца истакнутих комуниста и другови истакнути чланови једне од владајућих политичких партија, оне највеће.
То је нешто што свако може да провери врло лако.
Исти нам муте и просипају све време, Броз још влада са својом анти-српском камарилом.

Бавим се одговорном струком и једино што могу рећи да је страшно и ту.
А замислите колико је страшно кад медицина ( уз школство) не ваљају у једној земљи.
Скоро сам била сведок кад ''колегиница'' и ако је имала пацијенткињу са типичним симптомима за препреку у цревима, она поставља дијагнозу чира и буквално погрешном дијагнозом ставља жену на лопату.:sad2:

:sad2:Па ситуација од скоро у Тиршовој, кад су убили дете ( три доктора и две сестре) док су му радили најобичнију дијагностичку процедуру- бронхоскопију...и ником ништа.
Да сам ја то урадила и један невин живот уништила и уз то унесрећила родитеље, у најмању руку бих отишла сама у суд и предала се, а да не кажем да би ме савест можда натерала и на неку ригорознију меру.
Али кога брига бре, тих пет имбецила без савести и даље ради у Тиршовој и ником ништа.:thumbdown:Важно је да шетају бели мантил.:otkacio:А где је одговорност? А где је свест? НЕМА!!! Њима ни живот не значи ништа.:neutral:

Стекла сам утисак да нам се друштво комплетно пореметило, на свим нивоима.

И чини ми се да сад кад бисмо кренули са радом на себи, требало би нам неколико деценија.
А како цео свет иде у суноврат, бојим се да ће тај моменат просветљења икад доћи.:thumbdown:
 
Poslednja izmena:
Зиа, ја се бојим да ће борба бити крвава, а не само велика.:confused::roll:

slažem se potpuno...samo sam htela da zvučim optimistički,pa da vrbujem istomišljenike oko sebe da ipak još može nešto da se učini...za sebe se ne plašim,ali za naše potomstvo,prestravljena sam kakav će oni život imati...zato moramo mi nešto preduzeti...već i sada mi se čini da je prekasno...ali kako kažu,nada umire poslednje...pa se ja time i vodim...i jednostavno nemam nameru da se predam...i uvek i u svakom lošem pokušavam da nađem dobro,pa od toga da krenem prema rešenju...nema nam druge...
 
Meni je letos jedna Romkinja pokusala da ukrade Acu u Novom Sadu.Dok smo cekale mog muza da zavrsi sa konsultacijama za diplomski,mama i ja smo sa Acom(koji je bio u kolicima) otisle do obliznje pijace.Ja sam dosla do jedne tezge,ugurala Acu skroz pored mene i gledala nesto,dok je moja mama gledala nesto na susednij tezgi.Ja sam bila ubedjena da je dete skroz bezbedno,jer sam odmah uz njega,medjutim cujem odjednom cujem moju mamu kako se na nekog izdire.Romkinja u stvari nije kontala da smo mama i ja zajedno i videla je da sam se ja zadubila u tezgu,pa je polako uhvatila za kolica i pocela da ih izvlaci,mama kaze kako je ona tu zenu videla da polako prilazi i stavlja rike na kolica i osvrce se okolo dok ih je izvlacila.Ja sam onemila kad sam skontala sta se desava,a Romkinja je brze-bolje pobegla,pre nego sto sam ja dosla sebi,jao da sam je stigla ubila bih je.Nisam ja ovo ni upola dobro opisala kako je ta situacija strasno izgledala,uglavnom kad samo pomislim sta je moglo da se desi...garantujem da oni imaju razradjen neki lanac za kradju dece,mogla ga je odgurati par tezgi i onda predati nekom drugo i da ga vise nikad ne nadjem,uzas.Ta zena je tog dana mozda pokusala da ukrade jos dece,a ko zna koliko joj je tih pokusaja do sada i uspelo,ne smem ni da pomislim.
 
Meni je letos jedna Romkinja pokusala da ukrade Acu u Novom Sadu.Dok smo cekale mog muza da zavrsi sa konsultacijama za diplomski,mama i ja smo sa Acom(koji je bio u kolicima) otisle do obliznje pijace.Ja sam dosla do jedne tezge,ugurala Acu skroz pored mene i gledala nesto,dok je moja mama gledala nesto na susednij tezgi.Ja sam bila ubedjena da je dete skroz bezbedno,jer sam odmah uz njega,medjutim cujem odjednom cujem moju mamu kako se na nekog izdire.Romkinja u stvari nije kontala da smo mama i ja zajedno i videla je da sam se ja zadubila u tezgu,pa je polako uhvatila za kolica i pocela da ih izvlaci,mama kaze kako je ona tu zenu videla da polako prilazi i stavlja rike na kolica i osvrce se okolo dok ih je izvlacila.Ja sam onemila kad sam skontala sta se desava,a Romkinja je brze-bolje pobegla,pre nego sto sam ja dosla sebi,jao da sam je stigla ubila bih je.Nisam ja ovo ni upola dobro opisala kako je ta situacija strasno izgledala,uglavnom kad samo pomislim sta je moglo da se desi...garantujem da oni imaju razradjen neki lanac za kradju dece,mogla ga je odgurati par tezgi i onda predati nekom drugo i da ga vise nikad ne nadjem,uzas.Ta zena je tog dana mozda pokusala da ukrade jos dece,a ko zna koliko joj je tih pokusaja do sada i uspelo,ne smem ni da pomislim.

kako to da ja do sada nisam shvatila da si i ti iz Novog Sada?...u svakom slučaju zgrožena sam svojim rodnim gradom,šta se sve dešava...i toliko nestale dece...autobusi su stalno okićeni fotografijama i ispod brojevima telefona da se javiš,ako primetiš negde nestalo dete...
 
Tema je teska, ali moramo se boriti sa teskom i surovom realnoscu.
Evo sta bi bilo da se to meni desilo - ja bih tutnula dete mami u ruke, potrcala za njom, uhvatila je i odvela milicajcu. Ukoliko bih je udarila iz besa, sto nije iskljuceno, dobila bih prijavu JA, a ne ONA, i ja platila kao posten gradjanin sto sam nekog udarila. Njoj ne bi stigla nikakva prijava, jer zaboga sto bi se oni bavili time, kad imaju i gore kriminalce, i na kraju bi se sve okrenulo jos na moju stetu.
O tome ja pricam, policija cini nasilje nad pravdom i istinom, i ne samo policija, vec i drustvo u celini, jer bi se neko pored pravio lud i ja ne bih imala svedoka da je ta zena pokusala da mi otme dete.
Zato ponavljam ne smemo gubiti nadu i apelovacemo na sve ruzne stvari, dok nekome ne skrenemo paznju.
To se, makar po zakonu verovatnoce, mora desiti!
 
Učenik ranjen zbog devojke

Autor: A.Ž. Adžić, N. Jovanović | Foto:O. Bunić | 18.10.2008. - 05:00

BEOGRAD – Nemanja M. (17) iz Novog Beograda, učenik PKB škole, ranjen je u vrat juče oko 11 sati ispred stadiona „Sinđelić“ u Ulici Vojislava Ilića broj 86. Nemanja je bio u grupi mladića koja se potukla s vršnjacima na poljani pored stadiona. Jedan dečak iz suparničke grupe je izvadio pištolj, pucao u Nemanju M. a zatim su svi učesnici tuče pobegli ka Zvezdari. Kao motiv juče se nezvanično pominjala svađa zbog devojke.
Још мало сабласти.
 
Momak iz Lucana od 18 godina ubijen u Pozegi ispred diskoteke nakon fajronta. Povod za sada nije poznat. Ubistvu prethodile svadja i tuca trojice mladica.

Ali slusajte sad ovo:
Za vikend mm dobije materijal od SPC koji nas upozorava na to da ce nam uskoro uvoditi cipove pod kozu (kao sto svi psi to moraju da imaju, kao i moj ker sto je skoro cipovan) i da je ta akcija nazvana DIGITALNI ANDJEO. To pod izgovorom da ce se tako kontrolisati kriminalci i kalse obavljati kupovina. Ono o cemu se medjutim cuti jesu nekoliko stvari vezanih za DIGITAL ANGEL:
-da ce se osim stalnog nadzora sta doticna osoba kojoj je cip ugradjen radi i sta poseduje, pomocu talasa odredjene frekvencije BUKVALNO upravljati njenim ponasanjem (mogu da izazovu sex nadrazaj ili gubitak sex nagona, agresiju ili depresiju i dr)
-da se covek zigose kao da je zver i zivotinja, i ovim krsi najsvetiji postulat svih religija - DA JE COVEK RAZUMNO BICE SA PRAVOM NA LICNU SLOBODU, DOSTOJANSTVO I MOGUCNOST IZBORA I DA SE PO TOME RAZLIKUJE OD ZIVOTINJA
-da ce se uvodjenjem zigova jos vise podeliti ljudi, jer ce navodno zigosani imati povlastice pri kupovini, transakcijama i sl. (a satro cilj uvodjenja cipova je da budemo svi jednaki i da nastane mir i sloboda)
-da se covek dovodi na nivo najnize zivotinje i da ce ceo njen zivot biti kontrolisao od nekog tamo za koga ne moze ni da zna ni ko je ni sta je
-da ce svaki zig imati licni bar kod - ljudi ce biti obelezeni bar kodovima kao konzerve
-da ce direktno uticati pomocu cipova na radjanje i plodnost zena i muskaraca izazivanjem ili gasenjem sex zelje i tako unistavati milione porodica koje prime cip!

I sta dalje reci? Da li ste culi za ovo?
Ja sam rekla, iozaci cu na ulicu kao Grci sto su se pobunili, mi nismo stoka, mi smo ljudi.

Navodno su uvertira za cipove u telo ove nove kodovane licne karte.

Pisite da li ste culi za ovo i sta mislite o tome?
Hvala za svaki post
 
Momak iz Lucana od 18 godina ubijen u Pozegi ispred diskoteke nakon fajronta. Povod za sada nije poznat. Ubistvu prethodile svadja i tuca trojice mladica.

Ali slusajte sad ovo:
Za vikend mm dobije materijal od SPC koji nas upozorava na to da ce nam uskoro uvoditi cipove pod kozu (kao sto svi psi to moraju da imaju, kao i moj ker sto je skoro cipovan) i da je ta akcija nazvana DIGITALNI ANDJEO. To pod izgovorom da ce se tako kontrolisati kriminalci i kalse obavljati kupovina. Ono o cemu se medjutim cuti jesu nekoliko stvari vezanih za DIGITAL ANGEL:
-da ce se osim stalnog nadzora sta doticna osoba kojoj je cip ugradjen radi i sta poseduje, pomocu talasa odredjene frekvencije BUKVALNO upravljati njenim ponasanjem (mogu da izazovu sex nadrazaj ili gubitak sex nagona, agresiju ili depresiju i dr)
-da se covek zigose kao da je zver i zivotinja, i ovim krsi najsvetiji postulat svih religija - DA JE COVEK RAZUMNO BICE SA PRAVOM NA LICNU SLOBODU, DOSTOJANSTVO I MOGUCNOST IZBORA I DA SE PO TOME RAZLIKUJE OD ZIVOTINJA
-da ce se uvodjenjem zigova jos vise podeliti ljudi, jer ce navodno zigosani imati povlastice pri kupovini, transakcijama i sl. (a satro cilj uvodjenja cipova je da budemo svi jednaki i da nastane mir i sloboda)
-da se covek dovodi na nivo najnize zivotinje i da ce ceo njen zivot biti kontrolisao od nekog tamo za koga ne moze ni da zna ni ko je ni sta je
-da ce svaki zig imati licni bar kod - ljudi ce biti obelezeni bar kodovima kao konzerve
-da ce direktno uticati pomocu cipova na radjanje i plodnost zena i muskaraca izazivanjem ili gasenjem sex zelje i tako unistavati milione porodica koje prime cip!

I sta dalje reci? Da li ste culi za ovo?
Ja sam rekla, iozaci cu na ulicu kao Grci sto su se pobunili, mi nismo stoka, mi smo ljudi.

Navodno su uvertira za cipove u telo ove nove kodovane licne karte.

Pisite da li ste culi za ovo i sta mislite o tome?
Hvala za svaki post

ima tema na Forumu i bash se zove DIGITALNI ANDJEO...pa mozes pogledati
 
Pogledala sam, no to je samo jedna od slicica nase ruzne svakodnevnice
Bas sam pricala sa koleginicom i ona kaze - Boze sacuvaj, kakvi cipovi
Ima nas dosta, ja vam kazem, niko nije toliko lud ni glup
I bas pricam juce sa mm o tome - diskutujemo a propo mog sadasnjeg posla i eventualne promene, opste situacije u Srbiji i moguceg uvodjenja cipova kod nas.
Te ti ja konstatujem - bolje da sedim ovde gde sam, bar jos nece biti cipova
On kaze - mogu samo puskom da me nateraju, mislim onda nije dobrovoljno
A koleginica moja danas kaze - zar im nije dosta sto nam prisluskuju fiksne telefone (po paprenoj ceni), pa mobilne, pa komp, jos hoce SVIH 24 sata da nas imaju na oku?!
Sta koga briga kako ja mazim moju cerku na primer?
Kad sam u WC-u?
I sta veceram?
Inace sam sigurna da je svako od nas pracen i uhodjen (jer su mi obili stan bas u periodu kad je muz odveo dete u skolu i nije bilo slucajnosti). Naravno, policija nas cak nije obavestila ni da li istraga napreduje.... ma koga boli uvo....:???:
Kad poslodavac hoce da sazna da li planiras trudnocu, onda te prisluskuje i prati kako stigne, a kad meni obijaju stan onda ne moze policija da dodje 4 sata, a kamoli da se seti da nekoga uhvati ili kazni, jer kao ne znaju.... ma daj
 

Back
Top