Ruther za kablovski

Decko bas nerazume.
Evo stavio sam ti sliku mozda ces sad skontati.
Ako oces da uzmes internet (kablovski) preko SBB-a onda netreba da kupujes modem jer ces ga dobiti od njih na koriscenje. Treba da kupis ruter moja preporuka ASUS RX-3041 (ja ga koristim) i treba da kupis UTP kabel a nije bas jeftin cene su od 30-40 din. po metru znaci izmeri koliko ti kabela treba da povezes svaki PC sa ruterom idi kupi iseci ga na duzine koje ti trebaju i odnesi u neku PC prodavnicu da ti nameste konektore (mozda ces morati da platis malo).
Kada imas sve sto ti je potrebno a to je: ruter, UTP kabel, modem (koji dobijas besplatno na koriscenje) lepo to spoj i imaces internet na svim PC-ima koje si povezao i bice naravno u LAN-u, brzina se negubi ako ti kabel nije duzi od 100 metara a mozda nece ni tad da se gubi. u svakom slucaju imacete protok izmedju kompjutera oko 15 megabajta/s zaci za 2 min. prebacis film.
Nemoj ni slucajno da kupujes switch jer switch nije ruter on nemoze da deli internet.

2002920967552758824_rs.jpg

Bas razumem.Mislio sam da i ostalima treba modem,ali ne treba,ostalo je sve jasno.
 

Back
Top