Ruski Kompjuteri

A-man:
OK, OK ... ne znam sta rade Del i Rodni ali to su izmisljeni likovi sa TV-a, a mi smo u stvarnom svetu, jel tako?
150 ili 300 miliona vise manje, cifra nije od primarna vaznosti za temu, jel tako ?
Voleo ih neko ili ne, ali ipak imaju vrhunske domete u medicini, nauci...jel tako ? Prilicno su za***ani kad zapnu za nesto. Na dno mora se ide u Ruskim podmornicama ( Titanik, ali ne holivudski ). Osvajanje svemira ' 60-ih...U svemir, Ameri danas salju rakete sa Ruskim motorima ( tema -zatvoreni ciklus NK-33 )...To svi znamo ali ostalo...?

Nasuprot popularnim verovanjima rusi nisu imali mnogo uspeha u medicini. Prvenstveno zato sto je komunizam zabranjivao mnoge napredne grane medicine npr. genetiku.
Sta su Rusi izmislili toliko specijalno u medicini?
MRI, CT, Angio....E pa nisu ni jedan od ovih.
Imaju samo dva nobelovca u oblasti medicine:
Ilya Ilyich Mechnikov
Ivan Pavlov

Dok Amerika ima:
Andrew Z. Fire
Craig C. Mello
Linda B. Buck
Richard Axel
Paul C. Lauterbur
H. Robert Horvitz
Leland H. Hartwell
Paul Greengard
Eric R. Kandel
Robert F. Furchgott
Ferid Murad
Louis J. Ignarro
Stanley B. Prusiner

I jos mnogo, valjda 85 komada, nisam mogao da brojim, tako sam negde procitao.
 
UberSukhoi:
Partisanen у шума, тебе так-так по глава. :lol:

Mi tebe hilfen, a ti nas bum-bum....
Mastercat, u pravu si skoro 100 % ali SSSR je 10-tak godina iza nas !!! Nisu svi lelemudi ko mi pa da imamo vremena za sve. Mnogo se stvari promenilo, naucili su se ili sta bilo...i sada Rusi drmaju kapitalom. U Moskvi, Ladu mozes videti, samo ako cekas bas da naidje ( imam tamo drugara ). Uostalom pogledaj koliko je napredovala Lada, a koliko Yugo..Otvaraju se, kupuju nekretnine u CG... itd. Istina ima i sirotinje, a nju, naravno, ko i svuda-k'o j***....
 
Pazi sve je to tacno ali to je daleko od zapadnih i istocnih zemalja.....koliko je toyoti trebalo da bude ono sto je sada??Hondi?Mazdi?IBMu?Intelu?Mercedesu?Boeingu?Airbusu??.......jednostavno jos su oni mlada zemlja sa trzisnom ekonomijom i trebace jos vremena dok ne vidimo njen pun potencijal i naravno ako se nadju ljudi da ulazu u te oblasti.Sigurno rusija nece u blisko vreme stici Tajvan ili Japan po kompjuterskim tehnologijama,niti ostatak razvijenog sveta u svemu ostalom ali imaju odlicnu osnovicu koju treba pokrenuti.
 
evo jedan primar koji nije tako vezan za racunare i slicno... SSSR je tokom hladnog rata bio jedan od najvecih proizvidjaca zita i zitarica ali su uspevali da od polja pa do mlina da uniste oko 20-25% prinosa. tako da su konstanto uvozili zito iz SAD, kanade, argentine...
a ono za genetiku sam citao u jednoj modernoj istoriji SSSR-a, kazu da ce clanovima CK takve stvari nisu svidjale!
 
A-man:
...
kupuju nekretnine u CG...
Био сам пре месец дана у Црној Гори, 90 % реклама, плаката, итд.. је на руском, 9 % на енглеском а 1 % на матерњем... ( :evil: )
Свуда је... таваришч.... :lol:
Само да још дођу опричници и ... почећемо да говоримо славјано-сербски... :)
 
dejina811:
taj slavjeno-serbski je ako se nevaram bio sam u crkvenoj upotrebi, nikada ga nije pricao ni jedan narod... nema svhre da lupetas.
da si imao prilike tako nesto da citas, video bi sta je pakao!
Наравно, па, изузев ове последње реченице.
Славјано-сербски или славено-српски је мешавина старословенског и руског језика. Било је неких кса идејом да народ говори тим језиком, али је ''славено-српски'' језик био неразумљив народу, и победу наравно је однео Вук Караџић.
Славено-српски би могло бити нешто као руско-српски, то су радили руски интереси на Балкану. Русија, Аустроугарска и Турска су се натезали око Балкана, у чијем центру ју била Србија (мислим Србија и Босна).
Аустроугарска и Русија су имале највоће изгледе за Балкан, и у тој причи једно поглавље говори говори о некаквом славено-српском језику.
А што се тиче лупетања стварно не могу да млатим празну сламу у недоглед...
Поздрав!
 
mastercat:
Pazi sve je to tacno ali to je daleko od zapadnih i istocnih zemalja.....koliko je toyoti trebalo da bude ono sto je sada??Hondi?Mazdi?IBMu?Intelu?Mercedesu?Boeingu?Airbusu??.......jednostavno jos su oni mlada zemlja sa trzisnom ekonomijom i trebace jos vremena dok ne vidimo njen pun potencijal i naravno ako se nadju ljudi da ulazu u te oblasti.Sigurno rusija nece u blisko vreme stici Tajvan ili Japan po kompjuterskim tehnologijama,niti ostatak razvijenog sveta u svemu ostalom ali imaju odlicnu osnovicu koju treba pokrenuti.
Све што си рекао је тачно. Осим...
Русија је још млада земља... Извини, знам шта си хтео да кажеш и нисам те погрешно схватио, али ДА ЛИ СИ ТИ НОРМАЛАН???
То је као да си рекао: Македонија је још млада земља/Црна гора, итд... али РУСИЈА??? Није Русија настала 1991. године него у 13. веку, када се није ни знало да постоји континент на коме је сад сав шљам овога света!!!
Зато, молим те, немој да сер**, разумем шта хоћеш да кажеш Доџ Вајпер је бржи од било ког руског аутомобила, али када ускоро нестане нафте, сви Доџеви ће да стану, а Ладе које че бити направљене, ће идаље да иду, макар на го***, веруј ми, видећеш направиће такав ауто да иде на водоник, на сирће ако треба, и још ће бити једноставан као АК!
Ово сад што ја брбљам, нема везе са темом, али, немојте да се заваравате...
 
mastercat:
pa opet kazem.....nisu buznismeni....imaju ekstra tehnologiju i covek bi pomislio kakva su im tek kola.....i kakva su??pa u odnosu na konkurenciju slaba......imali su HDTV pre japanaca i jesu li to komercijalizovali???pa ne,vojna tajna.....imali su ekstra avioindustriju pa jesu konkurentni airbusu i boeingu....pa nisu.Jednostavno umeju da naprave i izmisle nesto ali ne znaju da ga iskoriste do punog potencijala i naravno prodaju.valjda ce da se promene......


aj kolko mi se javlja u mom malenom mozgu moje tumacenje zasto rusi ne znaju da komercijalizuju stvari koje izmisle

za razliku od amera rusi su do 190i neke bili klasicni robovi svojih gospodara plemstva
u takvom okruzenju nisu i mogli da razviju inicijativu da samostalno razviju neki biznis a kamoli da komercijalizuju neki izum (pretrazite ne netu kolko su rusi imali izuma pre 45 godine u odnosu na ceo svet a pogledajte amere)

posle su dosli crveni i njihov takojevicki i cankolizi sistem koji je totalno ubio inicijati za bilo sta
jesu rusi pametni , inovativni znaju da naprave pravu stvar ali proslost im vezana im je oko grla i trebace im dosta vremena da nauce da zive u normalnom svetu

mozda sam u pravu a mozda i nisam ali to je moje misljenje
 
yugo 45:
aj kolko mi se javlja u mom malenom mozgu moje tumacenje zasto rusi ne znaju da komercijalizuju stvari koje izmisle

za razliku od amera rusi su do 190i neke bili klasicni robovi svojih gospodara plemstva
u takvom okruzenju nisu i mogli da razviju inicijativu da samostalno razviju neki biznis a kamoli da komercijalizuju neki izum (pretrazite ne netu kolko su rusi imali izuma pre 45 godine u odnosu na ceo svet a pogledajte amere)

posle su dosli crveni i njihov takojevicki i cankolizi sistem koji je totalno ubio inicijati za bilo sta
jesu rusi pametni , inovativni znaju da naprave pravu stvar ali proslost im vezana im je oko grla i trebace im dosta vremena da nauce da zive u normalnom svetu

mozda sam u pravu a mozda i nisam ali to je moje misljenje


He...a posle '45 imaju jos manje izuma, jer su sve krali od drugih (uglavnom od Amera) i nisu ni postovali patentno pravo.

Sto se pameti tice...pa da su pametni ne bi dozvolili da im se ispere mozak komunizmom i da milioni (ili desetine miliona) njih ostavi kosti po logorima...
 
Зато, молим те, немој да сер**, разумем шта хоћеш да кажеш Доџ Вајпер је бржи од било ког руског аутомобила, али када ускоро нестане нафте, сви Доџеви ће да стану, а Ладе које че бити направљене, ће идаље да иду, макар на го***,
АМИН!
 
Tex707:
He...a posle '45 imaju jos manje izuma, jer su sve krali od drugih (uglavnom od Amera) i nisu ni postovali patentno pravo.

Sto se pameti tice...pa da su pametni ne bi dozvolili da im se ispere mozak komunizmom i da milioni (ili desetine miliona) njih ostavi kosti po logorima...


tu si u pravu ali nemoj da zaboravis da su mnoge stvari i ameri pokrali od rusa pogotovu padom komunizma

ali najveci tehnoloski lopovi su japanci
do 90 godine njihov najveci izum je bio verovali ili ne WALKMAN

sve ostalo su ukrali ili otkupili od amera ,koji su verovali u neispaltivost tih patenta
najbolji primer za to je elektronsko socivo za video kamere(valjda se tako kaže)

ali u svakom slučaju lakse je neke stvari preuzeti(ukrasti) NEGO BACATI PARE NA na razvoj
 
UberSukhoi:
Све што си рекао је тачно. Осим...
Русија је још млада земља... Извини, знам шта си хтео да кажеш и нисам те погрешно схватио, али ДА ЛИ СИ ТИ НОРМАЛАН???
То је као да си рекао: Македонија је још млада земља/Црна гора, итд... али РУСИЈА??? Није Русија настала 1991. године него у 13. веку, када се није ни знало да постоји континент на коме је сад сав шљам овога света!!!
Зато, молим те, немој да сер**, разумем шта хоћеш да кажеш Доџ Вајпер је бржи од било ког руског аутомобила, али када ускоро нестане нафте, сви Доџеви ће да стану, а Ладе које че бити направљене, ће идаље да иду, макар на го***, веруј ми, видећеш направиће такав ауто да иде на водоник, на сирће ако треба, и још ће бити једноставан као АК!
Ово сад што ја брбљам, нема везе са темом, али, немојте да се заваравате...
Mislio sam na mladu u smislu da su tek poceli sa trzisnom ekonomijom,a ne kao drzava.Mozda sam pogresno napisao......a sada ne preseravaj se sa tim tvojim rusofilskim sranjima i nauci da se makar normalnom ponasanju slinavko jedan......pozdrav
 
yugo 45:
tu si u pravu ali nemoj da zaboravis da su mnoge stvari i ameri pokrali od rusa pogotovu padom komunizma

ali najveci tehnoloski lopovi su japanci
do 90 godine njihov najveci izum je bio verovali ili ne WALKMAN

sve ostalo su ukrali ili otkupili od amera ,koji su verovali u neispaltivost tih patenta
najbolji primer za to je elektronsko socivo za video kamere(valjda se tako kaže)

ali u svakom slučaju lakse je neke stvari preuzeti(ukrasti) NEGO BACATI PARE NA na razvoj
Da budemo iskreni,nema ko nije krao!!!Svako je svakoga spiunirao!!!Ali meni kao potrosacu to uopte nije vazno.Vazno mi je ko ce to sto je izmislio ili ukrao podici na naredan nivo ili komercijalizovati i meni ponuditi kao novi proizvod.
 
Sve one ruske knjige o medicini koje su posmatrane kao zlato na nasim fakultetima su odavno objavljene u Americi. Ti isti podatci i te iste knjige su bile objavljivane u Americi 10 godina ranije nego u rusiji. Ali rusi nisu imali zakon o copy right-u pogotovo Americkih dela tako da su oni samo prevodili i potpisivali se drugim imenima. U ovo pogotovo spadaju ruske knjige o histologiji i fiziologiji kao i knjige o molekularnoj biologiji. O klinickim knjigama i uredjajima necu ni da pricam. A nasa zemlja kako je poznata po rusofiliji mi smo samo i ruske knjige koristili, nije bilo govora o Americkim.
 
yugo 45:
<snip>

ali u svakom slučaju lakse je neke stvari preuzeti(ukrasti) NEGO BACATI PARE NA na razvoj


E ovo je kljucno...ako neko daje novac na razvoj to su USA, Nemacka, Engleska...i to je otprilike kraj. Sto se tice Japanaca, nisam siguran da su veci lopovi od Sovjeta (sada Rusa) i Kineza. Kada su (i da li su uopste) te drzave pocele da postuju medjunarodno patentno pravo (japanci ga ipak koliko-toliko postuju)?
 
dr.koki:
Sve one ruske knjige o medicini koje su posmatrane kao zlato na nasim fakultetima su odavno objavljene u Americi. Ti isti podatci i te iste knjige su bile objavljivane u Americi 10 godina ranije nego u rusiji. Ali rusi nisu imali zakon o copy right-u pogotovo Americkih dela tako da su oni samo prevodili i potpisivali se drugim imenima. U ovo pogotovo spadaju ruske knjige o histologiji i fiziologiji kao i knjige o molekularnoj biologiji. O klinickim knjigama i uredjajima necu ni da pricam. A nasa zemlja kako je poznata po rusofiliji mi smo samo i ruske knjige koristili, nije bilo govora o Americkim.


Pa to nije slucaj samo u medicini, nego i u drugim (verovatno svim) granama nauke. Cim vidis da je udzbenik dobar, odmah znas da je iz USA...
 
dr.koki:
Ma jeste nego se ja razumem u medicinske knjige pa dajem primer.


Jasno je, tako i treba...ja imam iskustva sa knjigama iz tehnike i matematike....dobre knige iz tih oblasti koje su dolazile iz SSSR-a su sve bile prvo izdavane u USA (od americkih autora, naravno)...posle se neko potrudio da im udje u trag i onda su nasli originale...
 
UberSukhoi:
Наравно, па, изузев ове последње реченице.
Славјано-сербски или славено-српски је мешавина старословенског и руског језика. Било је неких кса идејом да народ говори тим језиком, али је ''славено-српски'' језик био неразумљив народу, и победу наравно је однео Вук Караџић.
Славено-српски би могло бити нешто као руско-српски, то су радили руски интереси на Балкану. Русија, Аустроугарска и Турска су се натезали око Балкана, у чијем центру ју била Србија (мислим Србија и Босна).
Аустроугарска и Русија су имале највоће изгледе за Балкан, и у тој причи једно поглавље говори говори о некаквом славено-српском језику.
А што се тиче лупетања стварно не могу да млатим празну сламу у недоглед...
Поздрав!
ne moras ti meni to da objasnjavam, ali je lepo da znas... ja sam prof. istorije, uz to sam i postdiplomac, ja to znam a cak sam morao i taj jezik naopaki jezik da citam!


unapred se izvinjavam sto skrecem sa teme!
 
Obersturmfuehrer:
jes vala, al rus stavi naucnika u zatvor pa ga motkom tera da mu napravi raketu, a amerikanac ga stavi u house sa bazenom i kolima, pa da vidis ko ima bolju motivaciju....

pa iskreno ako sam u zatvoru a zena i dete na ivici da odu u neki gulag vala radio bih vise i imao bih vise motiva nego onaj sa bazenom
 

Back
Top