Ruska Federacija

Pocemu ti ne govorish ruskij , eto nuzno;

Pa kad volite toliko ruse treba svi da znate ruskij majka mu stara

Mada i nije tesko s obzirom da lici na nas

U menja bili svjo pjatorki po ruskamu jaziku

Ja ucil ruskij 8 lat

sad mi uopste netreba , koji ce mi djavo ali covek je vredan kolko jezika zna

nikad se nezna gde ce te zivot odvesti

:D:D:D:D
 
Pocemu ti ne govorish ruskij , eto nuzno;

Pa kad volite toliko ruse treba svi da znate ruskij majka mu stara

Mada i nije tesko s obzirom da lici na nas

U menja bili svjo pjatorki po ruskamu jaziku

Ja ucil ruskij 8 lat

sad mi uopste netreba , koji ce mi djavo ali covek je vredan kolko jezika zna

nikad se nezna gde ce te zivot odvesti

:D:D:D:D

в русских университетах учат и на английском языке, хотя можно на первом курсе выучить и русский!
 
Znajes serpski jezik?

moja zensina bremena,ja zdju ribonjka...

Српски jезик плохо знаю - пару фраз! Веома лепи ваш jезик, пытаюсь сам учить.

Поздрав за деце, много детей - счастье.

Мы с женой ездили в Црну Гору "за дочкой", так что она немного црнагорка-српкиньjа:D
 
Јако ми је непријатно због непримерних постова на рачун Руса.Сергеј,ми који познајемо руску историју и културу можемо само са поштованјем да говоримо о Русији и Русима,а када знамо сопствену историју онда морамо да искажемо и захвалност руском народу.Зато те молим,опрости.Ја се стидим што неко без морала користећи анонимност сеје зло.На сву срећу таквих у Србији нема много
 
Браћо, молим вас помозите ми. Не могу да нађем нигде значење речи потрошенная. Односно израза потрошенная размер, а односи се на неку рибу коју ми нуде из Русије.

Хвала!
 
Браћо, молим вас помозите ми. Не могу да нађем нигде значење речи потрошенная. Односно израза потрошенная размер, а односи се на неку рибу коју ми нуде из Русије.

Хвала!

U tom kontekstu znaci ociscena, pripremljena. O kojoj vrsti ribe se radi? :)
Pozdrav
 
Moжда смо ми кретени-само можда.Али си ти заиста некултуран када можеш на овај начин да се обраћаш људима користећи анонимност.
 
Ja sam proveo neko vreme u Moskvi. Moskva != Rusija. U centru grada vozni park je bukvalno kao u Dubaju gdje sam isto radio godinu dana. No kada odmaknete situacija je veoma loša. Moskva je lijep grad ali samo ako imate novac da sebi priuštite sve ono što Moskva nudi. Sa prosečnom platom koja nije ni blizu tih par hiljada evra kolijo se spominje tu možete da živite isto kao i kod nas. Grad je prepun surovih aligarha koji maltretiraju radni narod na svakom koraku kako u prometu tako i u šoping molovima, puno i puno kriminala, droge i prostitucije. U glavnom, sve što ima i kod nas samo pet puta više a murija je deset puta gora od naše.

GDP im je pola veći od našeg, prosječna plata u Moskvi je oko 740€ dok je u ostatku zemlje pola toliko. Naravno da postoje i plate od 3k i 5k ali takvih plata ima i kod nas a zna se ko zaradjuje takav novac. To nisu vodovodari i čistačice nego menadžeri, arhitekte, doktori-specijalisti, senior project menadžeri... Nemojte zaboraviti da je Moskva do prošle godine bila dva puta za redom najskuplji grad na svijetu i ostaje medju najskupljim.

Taj ko kaže da je tamo lijepo prosečnom gradjaninu ili laže ili nikada nije bio tamo. A da se lijepo živjeti može, to sigurno stoji. Ne idu stranci tamo da kopaju kanale. Imamo i mi puno stranaca u Srbiji i u Beogradu i njima je lepo ovde (belgradefvc.com - pitajte ih) ali kada pitate prosječnog Srbina kako mu je, dobićete drugačiji odgovor. Isto važi za Rusiju i sve ostale zemlje zato za najrealniju sliku treba pitati nekoga ko ima prosječnu platu kako on živi.
 
Evo vec trinaest godina zivim u Rusiji-Moskvi,a bio sam i u drugim krajevima i po centralnoj Rusiji i Dalekom istoku. Sve sto nisam mogao u Srbiji,to sam postigao u Rusiji,dobar posao,lepu zaradu,stan ovde,stan u beogradu i kucu. Obican narod je veoma blizak nama,ne po mentalitetu vec dusevno. Uvek su nas podrzavali i uvek bili uz nas,prijatno je biti Srbin u Rusiji,pogotovo onih godina kad nas je ceo svet napadao i osudjivao.

Ali pored svih dobrih strana nesmem izostaviti ni one lose. Ovde je veliki procenat korupcije (mislim najveci na svetu) od obicnog portira u bolnici (koji te za 100 rub. pusti da udjes i kad nije vreme za posete) preko milicije (koja je ustvari i najveca mafija) pa sve do onih sitnih i krupnih cinovnika.
Ovo nesmeta samo meni kao strancu,ovo smeta i samim Rusima,ali je problem sto oni sami malo rade po tom pitanju smanjenja korupcije.

Ponekad mi smeta i to sto Rusi znaju da budu veoma prepotentni u sustini kao i mi Srbi,samo sto su oni veliki,a nas je nasa prepotentnost skupo kostala devedesetih.

Smeta mi i to sto vecina Rusa nije poslovno odgovorna,sve sto mozes danas ostavi za sutra ili kako oni kazu,caj,kofe,potancujem.Mada nisu samo rusi neodgovorni,takav je ceo SNG,verovatno posledica dugogodisnjeg komunistickog rezima.

Kad sve ovo saberem i oduzmem i lose i dobro,ja sam u sustini zadovoljan i zahvalan Rusiji.Sve ono sto mi nije dala moja zemlja dobio sam ovde.
 
Lepo.
Moscow-City_28-03-2010_3.jpg
 

Back
Top