Руска борилачка вештина "СИСТЕМА"

Ко би желео да се слуди као ПЛП, може да прати тај назови Система канал, а може да прати и Жику Обретковића и Венди. У принципу исто му се хвата, разумевање ће му остати на стављању листа купуса на лице да постане нинџа корњача

 
Смешно. Ајде да се кладимо ко је произвео овај видео са жељом да се угура међу мајсторе. Ја типујем на последњег, имитација Брус Лија само много мање ђуса. Бедан маркетиншки потез.

Лик који је направио видео је неки лик који је вежбао са Каримовим али је и фан Корејанца... А Корејац је идол свих који се диве Владимиру и Рјапку али би ипак неком пречицом... Још кад прочитају да је мајстор "ху" вештина...
 
Негде тамо крајем 2005. године поставих на овој теми неколико питања о Системи, дадоше ми гомилу писаног материјала и неких смерница... Тада у Бгд-у беху два клуба у којима су вежбали Систему...
А данас колико има клубова зна ли им се број и где се све налазе?
 
Тебе је ПЛП чувала баба кад си био мали? Свуда ти је нос, имаш ту бабску злурадост а мислиш да си паметан за цело село. То је обично код оних које је чувала баба па им све повлађивала.

A kao tebe , mamina ili tatina mama, nije cuvala, :LOL:

Mora da imas lepo zivot, tamo gde te tudjeg neba, Sunce grejat nece, :)

Ovo ti je zesca nebuloza, babska zluradost, mislio sam da si intelektualac, :whistling:

- - - - - - - - - -

Питање није било ко је где отишао или дошао већ који су клубови руског система активни и држе редовне тренинге!
Идеја је да се након скоро 15 година види има ли помака у вежбању системе или нема...

To moras da proveris na licu mesta, eto, Dragan uvek predlaze da se dodje na trening i informacije dobijes iz prve ruke.
I drugo, sta za tebe znaci pomak u vezbanju Systeme, :?:
 
Помак би био, већи број инструктора (пре петнаестак година био само један инструктор и још два три у покушају), помак би био и већи број вежбача..., подигнут квалитет вежбања...
Мада ако се узме у обзир активност системаша у Србији како на интернету тако и на другим јавним дешавањима делује као да смо прешли у дубоку илегалу...
 
13.априла упокојио се Алексеј Алексејевич Кадочњиков један од оних заслужних за упознавање света са руском борилачком баштином и војним облицима борења које је у почетку било резервисано само за оне старешине и војнике који су се обучавали у Вишој војној школи у Краснодору...
Након престанка постојања претходног држаног уређења са својим методом обуке у борењу који је назвао "Руски стил" изашао је у јавност чиме је допринео да и и други инструктори изађу и јавно почну са подучавањем неких својих сличних метода обуке. Данас његов метод обуке у борењу познат је под називом "Система Кадочњикова" и има инструкторе по целом свету.
Алексеј Кадочњиков посебно је заслужан због повезивања традиционалних облика обуке са научним дисциплинама (физика, математика, механика, психологија....) услед чега је бављење борилачким вештинама постало јасно и модерном човеку који не жели да разуме а не само да верује.
Управо рад на изучавању биомеханике тела и психологије човека у разним стресним ситуацијам чине оно што је постало суштина бављења руским борилачким вештинама па тако и у Системи која се практикује у нашој тренинг групи.
Нека је вечна слава и хвала Алексеју А Кадочњикову.
 
Рекао бих да се тренира. Ја барем виђам људе из Србије по семинарима. Раде све боље. Има и нових инструктора које је Владимир евалуирао па лиценцирао.

ekipa sistema srbija.jpg


Спрема се и следећи семинар и ко долази на тај.

sistema srbija vlad oslo.jpg


Е ту ће ми доћи у госте и Кван, знаш онај ПЛП код кога си храбро замало учествовао на тренингу. Штета што није био форум па да му покажеш.
 
E bas fino, sto ti Kvan dolazi u goste, pitaj ga,i ako bude zeleo da se seti, da li je bio "neko", ko je posle odgledanog treninga, pitao , da li moze da udarac u stomak da odradi, :?:
Rekao je da moze, ali je uslov bio da su mu vezbaci tu, da bi svi videli.
Tu se videla, njegova "hrabrost".
Podseti ga da je drzao treninge u Sijetlu,zapadno juzni deo, koji se zove Delridge, mislim da je bila 2013-2014.
 
E bas fino, sto ti Kvan dolazi u goste, pitaj ga,i ako bude zeleo da se seti, da li je bio "neko", ko je posle odgledanog treninga, pitao , da li moze da udarac u stomak da odradi, :?:
Rekao je da moze, ali je uslov bio da su mu vezbaci tu, da bi svi videli.
Tu se videla, njegova "hrabrost".
Podseti ga da je drzao treninge u Sijetlu,zapadno juzni deo, koji se zove Delridge, mislim da je bila 2013-2014.

Ако вратиш ову тему пар десетина страница уназад, међу поруке из 2012.г наићићеш на већ прежвакану причу где ти је већ речено да је контакт био успостављен са Кван Лијем и да је пренео своја запажања о том "неком" ко је нешто хтео теоретски и при том упоређивао са неким другим техникама... Али није желео да дође на редован тренинг и проради ту причу са инструктором...
Дакле да Кван Ли је већ изнео своје запажање о том "неком"...
 
E bas fino, sto ti Kvan dolazi u goste, pitaj ga,i ako bude zeleo da se seti, da li je bio "neko", ko je posle odgledanog treninga, pitao , da li moze da udarac u stomak da odradi, :?:
Rekao je da moze, ali je uslov bio da su mu vezbaci tu, da bi svi videli.
Tu se videla, njegova "hrabrost".
Podseti ga da je drzao treninge u Sijetlu,zapadno juzni deo, koji se zove Delridge, mislim da je bila 2013-2014.

Што се правиш блесав кад ти је лепо рекао да ако хоћеш да радиш било шта, треба да потпишеш вејвер и да учествујеш на тренингу. Што ти ниси хтео.
 
Jeli, a sta ti je to vejver, :D
Odlucujes sam, da li i kako ces da placas.
Mozes da platis samo jedan trening, koji je kostao $2o.
Normalno je da sam mu se predstavio i pitao za treninge, sve je objasnio.
A kada sam ga pitao za cuveni udarac u stomak, tada se povukao.

- - - - - - - - - -

Ако вратиш ову тему пар десетина страница уназад, међу поруке из 2012.г наићићеш на већ прежвакану причу где ти је већ речено да је контакт био успостављен са Кван Лијем и да је пренео своја запажања о том "неком" ко је нешто хтео теоретски и при том упоређивао са неким другим техникама... Али није желео да дође на редован тренинг и проради ту причу са инструктором...
Дакле да Кван Ли је већ изнео своје запажање о том "неком"...

O cemu pises, da li si ti, prisustvovao razgovoru :?:
O nikakovom uporedjivanju tehnika nije bilo reci, niti me je zvao da "proradjujem" pricu sa njim.
Prica je bila o disanju i kako se izvodi udarac u stomak.
 
Jeli, a sta ti je to vejver, :D
Odlucujes sam, da li i kako ces da placas.
Mozes da platis samo jedan trening, koji je kostao $2o.
Normalno je da sam mu se predstavio i pitao za treninge, sve je objasnio.
A kada sam ga pitao za cuveni udarac u stomak, tada se povukao.

https://en.wikipedia.org/wiki/Liability_waiver

Niko nikoga neće da udara ukolio nije potpisao saglasnost da je svestan šta sve može da mu se desi. Pogotovo u toj zemlji gde svako svakoga tuži za ko zna kakve odšete. I ti to vrlo dobro znaš.

Kao i u svim drugim klubovima gde sam bio, tako je i kod njega. Dođeš lepo, učestvuješ u treningu, pitaš šta god hoćeš da vidiš i probaš. Ti si se povukao kad je trebalo da potpišeš odricanje odgovornosti. Taj Kvan je i dalje instruktor, i dalje ima klub sa javnim vremenima treninga, uvek možeš da odeš i iskusiš te udarce, nikakav problem. Ništa nisi propustio ako te to stvarno zanima.
 

Back
Top