Руска борилачка вештина "СИСТЕМА"

Ponovo Tvrdim, da nikakav vajver nije trazio da se potpise, vec je trazio da budu prisutni drugi na treningu.
U toj zemlji zive ljudi , koji moraju da potpisu da nece tuziti trenera, ako se povrede, u tome je ceo stos.
Neka je ziv i zdrav i neka i dalje nastavi sa obukom, meni je sve bilo jasno tada i nema potrebe za nikakvim dokazivanjem.
A ako budem zeleo da vezbam Systemu, otici cu direktno kod osnivaca, tj. na "izvor".
Da slucajno i ti ne trazis da ti potpisuju vajvere u Oslu, :)
 
Рекао бих да се тренира. Ја барем виђам људе из Србије по семинарима. Раде све боље. Има и нових инструктора које је Владимир евалуирао па лиценцирао.

Pogledajte prilog 544131

Лепо је то што има више нових инструктора, него, да ли се може очекивати да и ти инструктори почну да држе семинаре барем по Србији кад већ скупљају знања по семинарима са Владимиром?
 
Да не буде да се у Србији баш ништа не дешава са Руском Системом, изгледа да ће се системаши окупити крајем јуна на Ади Цигалнији. Окупљање ће бити бесплатно у форми предавања инструктора из разних клубова и тренинг група. За сада су се јавила три клуба/тренинг групе а чека се потврда још неких...

Везе на најаве -
 
Жаре немој да заборавиш да позовеш онај клуб што "више не ради", знаш онај што има више од 4 члана и што их срећем по Владимировим семинарима. А и Драгана Система Инфо легионара обавезно.
Извинте те молим вас, нисам сигуран на који то клуб мислите. Колико се сећам "Храст" сте лично угасили. Е сад да ли и даље постоји под тим именом или неким другим, да ли је као клуб или незванична тренинг група шта да кажем, свако има свој образ, неко држи до своје речи а неко и без разлога лажно оптужи другог...
У сваком случају слободни су да се јаве и ако буду желели и њихов инструктор ће добити време за предавање...
Што се тиче поменутог "Драгана Система Инфо" моје мишљење се није променило и чак и када би се појавио могао би да буде само учесник...
 
Клуб ради и цвета к'о ракета http://sistemasrbija.rs/, нити је икада престајао са радом. Чак шта више, Владимир је прилично задовољан нивоом који показују када дођу. Мени срце пуно.

Шта да ти кажем, неко има образ а неко ђон....

Драго ми је што момци напредују и желим им сву срећу...

Пошто си ти, колико видим и даље њихов инструктор и пошто си већ упознат са дешавањем које је отворено за све заинтересоване, слободни сте да се пријавите и учествујете у дружењу.
 
A ko ce voditi seminar, da li Dragan ili Milos :?:

Домаћини најављеног дружења биће две тренинг групе, а предавања ће водити инструктори клубова који буду учествовали, биће ту Системе али и неких других борилачких вштина. За сада нам је најављена и екипа која се бави иторијским мачевањем... Све у свему биће забавно...

Да не буде да се у Србији баш ништа не дешава са Руском Системом, изгледа да ће се системаши окупити крајем јуна на Ади Цигалнији. Окупљање ће бити бесплатно у форми предавања инструктора из разних клубова и тренинг група. За сада су се јавила три клуба/тренинг групе а чека се потврда још неких...

Везе на најаве -

 
За све заинтересоване, Система семинар. Детаљи ће бити овде за дан два https://www.facebook.com/events/875086719515756/


1561376186968.png
 
Pa dje si Smajlicu, slabo si ti ista savladao,
jer da jesi, nesto bi iz onih drugih stilova i majstorirao.
A ovako si lunjao, pa naleteo na Systemu u koju se kunes do bola,a koliko si stvarno skonto, eto, nema nikakvih rezultata, vazno je da si se cipovao, pazi to,
robotizovani smajlic se valja po podu, :mazi:

Пази кад ни мени није јасно шта си овим хтео да кажеш? Да ли си био на неком тренингу код Милоша или ниси?
Вероватно ниси...
Без обзира какав ја однос имао са Милошем то је тема која се тиче њега и мене, али ако ћемо чињенице онда је довољна и једна: сада да скупимо активне вежбаче Системе (оне који стварно вежбају Систему а не неке муља ине) из свих група у Србији нећемо скупити колико је бивало на редовним тренинзима док је Милош био у Србији... То довољно говори о његовом знању...

Е сад зашто је сада тако лоше стање је нека друга прича...
Искрено ни ја не знам све разлоге обзиром да са неким људима више не одржавам контакте ни преко интернета...
 
Zasto je lose stanje, razlog je VRLO jednostavan, ljudi IZGUBE interesovanje, ne pronadju sebe u tome, nesto drugo im zaintrigira mozak.
Ako covek nesto nauci, onda to i isproba, vrlo jednostavno, zar ne.
Proradjivati tehnike do besvesti na treninzima, je jedno,a raelnost sasvim druga stvarnost.
Prica o ratu je jedno, tek kada se covek suoci sa realnim ratom, tada se "kali".
Zasto postoje sportske borbe, pa zato,da bi se teoretika, pretocila u stvarnost i videlo, da li tehnike koje su naucene mogu ili ne mogu da se primene.
Sta su kate:BORBA sa zamisljenim protivnikom, tj. imitacija borbe.
Borilacke vestine su stvorene, da bi se covek odbranio.
Zasto se vezba, pa da bi se "stvorio" efikasan borbeni refleks, koji se isprobava u borbama sportskog karaktera ili u realnim tucama.
U sportskim borbama se dobijaju medalje, u ulicnim tucama, kada onesposobis protivnika, to je dokaz, kako ti radi borbeni refleks.
Koliko ti, i Milos imate sportskih borbi ili ulicnih tuca :?:
 
Zasto je lose stanje, razlog je VRLO jednostavan, ljudi IZGUBE interesovanje, ne pronadju sebe u tome, nesto drugo im zaintrigira mozak.
Ako covek nesto nauci, onda to i isproba, vrlo jednostavno, zar ne.
Proradjivati tehnike do besvesti na treninzima, je jedno,a raelnost sasvim druga stvarnost.
Prica o ratu je jedno, tek kada se covek suoci sa realnim ratom, tada se "kali".
Zasto postoje sportske borbe, pa zato,da bi se teoretika, pretocila u stvarnost i videlo, da li tehnike koje su naucene mogu ili ne mogu da se primene.
Sta su kate:BORBA sa zamisljenim protivnikom, tj. imitacija borbe.
Borilacke vestine su stvorene, da bi se covek odbranio.
Zasto se vezba, pa da bi se "stvorio" efikasan borbeni refleks, koji se isprobava u borbama sportskog karaktera ili u realnim tucama.
U sportskim borbama se dobijaju medalje, u ulicnim tucama, kada onesposobis protivnika, to je dokaz, kako ti radi borbeni refleks.
Koliko ti, i Milos imate sportskih borbi ili ulicnih tuca :?:
Ја лично се нисам бавио спортским борбама а да јурцам да се бијем по граду... Мало сам матор са једне стране а са друге буквално од 18. године сам у униформи и морам да пазим шта радим и у приватном животу... Без обзира на слободно време туча на улици би ме направила проблеме на послу који волим...
Е сад и оно мало личних искуства из неких "инцидената" савршено се уклопило у искуства са тренинга Системе и то много више него кроз искуства из неких борилачких спортова и вештина (без обзира колико маркетиншки били обележени као комбат, реални и сл...).

Наравно да сам свестан зашто је стање у Системи такво какво је. Да се разумемо, Система је толико комплексна да сам сертификат не значи пуно јер данас информације брзо путују, лако је извршити упоређивање разних инструктора и вештина тих инструктора (бар колико нам дозвољава лично знање). Много инструктора Системе није на ништа вишем нивоу знања од нпр разних тренера који носе црни појас 1. или 2. Дан у нпр Каратеу и другим спортовима/вештинама са рангирањем..
При том у класичним вештинама и спортовима они који нису за борбу такмиче се са "замишљеним противницима" тј кроз кате... Видиш у Системи тога нема у Системи се бориш против себе и то не само по питању физичке воље већ и својих емоција... Али то су већ "напредна" размишљања за људе који под борилачким вештином подразумевају вештину у извођењу одређених покрета...

Нпр лако је научити и у вежбати човека да ударцем у врат повреди другог човека, али је много теже научити тог човека да и у афектном стању тај ударац у врат дозира таман толико да ресетује намеру противника али га не повреди (причам о афектном стању на улици не о тренингу).

Поента приче јесте да за озбиљан успех мора да постоји и озбиљно знање али и могућност и воља за маркетиншким активностима ради популаризације...

Е сад како је дошло да се и оно што је било до Милошевог одласка распе и вишеструко смањи има више разлога и објективних и субјективних...

И да, лако људи препознају да ли неко само просипа вежбе и препричава нешто или стварно стоји иза оног што показује и објашњава...
 
Da, Srbi , lako prepoznaju , ko je majstor,a ko presipa vodu iz supljeg u prazno. :)
Uniforma te ne sprecava da ucestvujes na sportskim takmicenjima borilackoh vestina,a ima ih u Dzudou, Dz, dzici, Karateu, Kik boksu, Mau Tai, Kjokusin karateu, Tekvandou.
Moja zadnja borba u ful kontakt karateu je bila u mojoj 47-moj godini zivota.
Kada bi znao vrednost Uechi Ryu Sanchin kate disanja, ti bi je vezbao, ceo zivot, jer ona razvija Borbeni refleks,a on je bitan u borilackim vestinama.
A kako Systema stoji po pitanju borbenog refleksa, da li je Rjapko, ili Vasiljev objasnjavali, sta je to, :?:
Vidis, vezbajuci Sanchin, i vezbajuci kate, covek se takodje bori protiv samoga sebe,i svojih emocija i svega ostalog ali, ti to ne mozes da razumes.
Da li si se ikada zapitao kako su se prosvetljavali stari majstori i koji nivo vestine su dostigli, baveci se tim cim su se bavili, :?:
Predlog: procitaj knjigu "Pet Prstenova", od Mijamoto Musasija.
O ulicnim tucama, necemo pricati, beskorisno je.
Crni pojas nije merilo znanja, nego, kada ga vazbac dobije, od prvog dana, tek onda pocinje Borba sa samim sobom, i tek tada, onaj koji vezba , moze da nastavi da "koraca" dalje, ka putu usavrsavanja.I sto duze provodis vreme u tom "svetu" sve vise ti se otvara "kapija znanja".
Ako nisi gledao, pogledaj film "
The 36th Chamber of Shaolin
 
За спортске борбе сам већ причао, просто ме не интересује, усмерен сам ка примени у различитим неформалним условима... Да ли можеш да разумеш колика је разлика између та два приступа?
Што се тиче начина упознавања самог себе, сопствених могућности и принципа за сада нисам нашао ништа боље од онога што се ради у Системи... Не а визуелизација, нима мистификовања техника, све је отворено и доступно онолико колико је свако од нас спреман да ради и има жеље...
Што се тиче Шаолина, подсетићу те, не живим у Шаолину нити било ком другом манастиру, немам могућности да вежбам 24 часа дневно... Дакле у условима у којима живим, радим и вежбам мени Система обезбеђује најкомплетније могућности...
Видиш, та разлику од тебе ја немам проблем да уживо продискутујем са инструктори а различитих вештина и да уживо упоредимо приступе и могућности...
 
Sto se tice Shaolina, sasvim druga asocijacija je u pitanju, cudi me da ti, kao iskusan trener , nisi skontao o cemu se radi :?:
Uzivo prodiskutirati je cista teoretika, dok sportska borba, daje uvid u znanje koje si stekao prilikom vezbanja.
Kod mene je to bilo vrlo jednostavno, provezbao sam tehnike, i izasao na tatami i odradio tehnike i video da su primenljive, prosto zar ne , :)
Meni je dovoljna vizuelizacija, da skontam sta je sta.
Da vidimo kako ces da objasnis sledeci video .

 
Искрено не разумем шта си хтео да кажеш у претходним објавама? Шта кажеш на то да удахнеш, задржи ваздух неколико секунди и онда га лагано и без напрезања издишеш 10 секунди пре него што кренеш да набацујеш видео клипове ван теме...

Е сад да не буде тотална пропаст од ових твојих набацивања видо клипова...
Изабрао си савршен пример због чега се у системи вежбачи уче да прате наметнуто кретање а не да му се одупиру... Просто не можеш увек предвидети како и где ћеш добити ударац па да будеш спреман на то (типа санчин ката)...
И мени самом се десило пар пута да сам добијао ударац у главу па и ногом противно претходном договору (у питању је била јавна презентација у оквиру посла) и да нисам тада већ неку годину тренирао систему само би се просуо по земљи као овај момак у твом примеру...
 

Back
Top