Руска борилачка вештина "СИСТЕМА"

Да видиш само како падају људи на блату, на леду, на плочицама. Ево ја сам у тренутно у држави у којој пола године можеш да паднеш ако вучеш ударац из ослонца у тло. Погледај рецимо овај снимак од 2:30 кад су поквасили трибину па на даље. Једна од ствари коју тренирамо у Системи је да можеш да удариш а да ти не одлете ноге у оваквој ситуацији. Не због базена колико због снега и леда, (руско порекло вештине).

 
Koja je ovde fora Milose, ovaj mali u crnom nasrtao na ovog u belom sa krvavim licem milion puta i udara ga a on se ne brani, bas grozno za gledanje, trebali kicmu damu polome sto se tako dziberski kurci i udara coveka, koji evidentno ne zeli da se nasilje nastavlja... Kao da su svi pijani zesce i da se ne zna ko koga udara, i zasto, nikako da zavrse nesuglasice....Nego nesto pricaju, pricaju, ovi satro razdvajaju, i taman kada pomislis, gotovo je smirili se i verbalno obracunali, ovaj u crnom se zaleti i rokne po sred glave ovog u belom... Wtf... Ludi Rusi, nema ni jedan normalan klip a da je antirage roids od njih. Il u saobracaju il u gradu il na..... bazenu.... Ludi Rusi.
 
Занимљиво, да ли то значи да човек не може да изведе квалитетан ударац из неповољних позиција (разних позиција где му је нарушена форма )?

Zasto se onda rotaraju stopala kada se izvode udarci?
Zato sto se stvara kineticki lanac.E sad,u nekoj tuci to pada u vodu,ali onaj ko je utreniran i zna da udari,udarice jako bilo skolski ili ne.

Iz svake pozicije se moze izvesti udarac.Ima raznih varijanti i zavisi od situacije.

Rotiranje stopala se radi u boksu i ima ga u ful kontakt karateu.

Bojane probaj da odradis iz stomaka i iz rotiranja i vidi koja je razlika :)
 
Koja je ovde fora Milose, ovaj mali u crnom nasrtao na ovog u belom sa krvavim licem milion puta i udara ga a on se ne brani, bas grozno za gledanje, trebali kicmu damu polome sto se tako dziberski kurci i udara coveka, koji evidentno ne zeli da se nasilje nastavlja... Kao da su svi pijani zesce i da se ne zna ko koga udara, i zasto, nikako da zavrse nesuglasice....Nego nesto pricaju, pricaju, ovi satro razdvajaju, i taman kada pomislis, gotovo je smirili se i verbalno obracunali, ovaj u crnom se zaleti i rokne po sred glave ovog u belom... Wtf... Ludi Rusi, nema ni jedan normalan klip a da je antirage roids od njih. Il u saobracaju il u gradu il na..... bazenu.... Ludi Rusi.
Фора је да се види шта се дешава кад се изводи ударац са стегнутом структуром. Тј онако како највећи број вежбача разних ударачких спортова и вештина и вежбају..
 
Фора је да се види шта се дешава кад се изводи ударац са стегнутом структуром. Тј онако како највећи број вежбача разних ударачких спортова и вештина и вежбају..

Nije to fora za koju sam pitao, zabole njih ovde da demonstriraju Sistemu, pre bi se reklo da su svi pijani kao dupe i tako poceli da se ludiraju, prvo skakanjem u bazen sa sve odelom, i zadirkivanjem delfina:hahaha: a onda i sa tucom i klizanjem zbog klizavog poda.
To sam pitao, jer ne razumem ruski ich.
 
Poslednja izmena:
Nije to fora za koju sam pitao, zabole njih ovde da demonstriraju Sistemu, pre bi se reklo da su svi pijani kao dupe i tako poceli da se ludiraju, prvo skakanjem u bazen sa sve odelom, i zadirkivanjem delfina:hahaha: a onda i sa tucom i klizanjem zbog klizavog poda.
To sam pitao, jer ne razumem ruski ich.

Братац, некад ме стварно изненадиш...

Поента постављања видеа од стране Милоша у овој теми је оно што је већ и Милош поменуо а ја поновио...

А на видеу је нека туча на базену која нема никакве везе са Системом...
 
Братац, некад ме стварно изненадиш...

Поента постављања видеа од стране Милоша у овој теми је оно што је већ и Милош поменуо а ја поновио...

А на видеу је нека туча на базену која нема никакве везе са Системом...

Milos je napisao sledece: Једна од ствари коју тренирамо у Системи је да можеш да удариш а да ти не одлете ноге у оваквој ситуацији;

Da li bi mogao da se postavi video u kojem se upravo vidi da noge ne "lete" kao onima na bazenu :?:
 
Само скролуј узводно до видеа где Рјабко учи девојчицу да удари из тешке руке без отискивања о земљу, навртања телом напред и слично, и имаш видео. Или сваки видео где видиш Владимира, Рјабка и друге инструкторе ти је добар пример.
 
Братац, некад ме стварно изненадиш...

Поента постављања видеа од стране Милоша у овој теми је оно што је већ и Милош поменуо а ја поновио...

А на видеу је нека туча на базену која нема никакве везе са Системом...

E pa mene to zanima a ne Sistema....

:mrgreen:

Zao mi sto onoga ubise, a fin momak, nenasrtljiv ne zeli kavgu a onaj mali crni petlic samo ulece i roka ga po faci.
 
Zasto se onda rotaraju stopala kada se izvode udarci?
Zato sto se stvara kineticki lanac.E sad,u nekoj tuci to pada u vodu,ali onaj ko je utreniran i zna da udari,udarice jako bilo skolski ili ne.
Jako bitno ako ne i najbitnije (kod boksa a verovatno i u svakoj realnoj situaciji). Rotacijom tela sinhrono izlazi udarac pocev od noge pa do ruke. Treba nastojati SVAKI put ovako izvesti udarac, sinhronizovano, jako, brzo. To je biomehanika dobrog udarca. To ce potencijalno oboriti protivnika.
Evo kako ja to radim sa početnicima, stara škola boksa. Dam im običnu tenisku loptu, stanu u gard. Desnom rukom iz garda bace bočno loptu sa rotacijom (naravno sa rotacijom nogu i kuka jer ko se grudvao zna kako se baca grudva snega). Onda baca levom rukom. Zatim dodje na fokusere i radi levi, desni kroše. Poenta je da je biomehanika bacanja te lopte, 90% biomehanika krošea. Ako ovako ne savlada znači nije za boks.
 
Дана 14.12.2016.године у времену од18:30- 20:00 одржаће се "Новогодишњи тренинг месец дана пре нове године" : већ традиционално дешавање у Система клубу "Храст" пред новогодишње празнике када се мало више играмо кроз добре старе мушке игре које траже вештину и срце...
Тренинг је отворен за све заинтересоване...
 
Moram da pohvalim zdravstveni deo sisteme, masaže, gaženje itd. nisam do skoro znao za to, pa pitah jednog lika na prošlom treningu koji je trenirao i povremeno trenira sistemu, a sada je redovan na bjj sa nama. Reko daj pokaži mi nešto, i izgazi me lik pošteno...

Zar se i time "bave" :zroll: ?

Sta je sledece, popravljaju i jedni drugima zube, jer su i stomatolozi-amateri/poluprofi, i namestaju kicmene prsljenove, lece neuralgije nerava, zapaljenje prostate po ovim zimskim danima itd? :zroll:

:zima:
 
Poslednja izmena:

Back
Top