Rusija nudi Srbiji zajedničku proizvodnju vakcine protiv koronavirusa!

Тихи

Starosedelac
Poruka
162.420
Rusija nudi Srbiji zajedničku proizvodnju vakcine protiv koronavirusa!

Rusija nudi Srbiji zajedničku proizvodnju vakcine "sputnjik V" protiv koronavirusa, izjavila je Natalija Šatalina, predstavnica ruske kompanije ''Smart teh", koja razvija vakcinu.


Foto: Depositphotos /  samwordley@gmail.com






















Foto: Depositphotos / samwordley@gmail.com

''Rusija želi da pomogne, kao što je uradila u prvom talasu pandemije, dezinfikovala bolnice, cele gradove, slala lekarske timove, tako i prvu vakcinu protiv koronavirusa želi da proizvodi zajednički sa Srbijom. Ovakav dogovor već ima sa pet zemalja, Srbija jeste najmanja među njima, ali je jednako važna'', kazala je Šatalina za Sputnjik.

Ona dodaje da je predlog o saradnji već predočila nadležnima u Srbiji.


"Obavešteno je Ministarstvo zdravlja, kontaktirali su me iz kabineta ministra da mi kažu da su primili predlog, čekam odgovor, znam da je za to potrebno vreme. Kompanija me je ovlastila za pregovore sa Srbijom, to je prioritet, ali i za države u okruženju, pre svega Republiku Srpsku i Crnu Goru. I oni su već obavešteni o tome da ovaj predlog saradnje sa Rusijom postoji", kaže Šatalina.

Ona navodi da su stručnjaci iz Rusije sigurni da u našoj zemlji postoje farmaceutske kompanije koje mogu da odgovore na ovaj izazov, a da je on najveći za naše naučnike, jer je, kaže, najlakše uvesti gotove ampule.

Foto: GettyImages / Chung Sung Jun / Staff






















Foto: GettyImages / Chung Sung Jun / Staff​

"Ovakva saradnja je generalni princip kada je u pitanju 'sputnjik V'. Kompanija nudi tehnologiju, a vakcina se proizvodi i pakuje na teritoriji zemlje čija vlast prihvati saradnju. Vode se time da svaki proizvod, a posebno farmaceutske industrije, svaka država želi prvo da proveri u svojim laboratorijama. Ovo što kompanija nudi Srbiji već se odvija u drugim zemljama, zajednička laboratorijska ispitivanja trenutno se obavljaju u Belorusiji, Kazahstanu, Indiji, Venecueli i Ujedinjenim Arapskim Emiratima", kaže Šatalina.

Vakcina "sputnjik V“ dobila je 11. avgusta potvrdu o registraciji od Ministarstva zdravlja Rusije, postavši tako prva registrovana vakcina protiv koronavirusa na svetu.

Trenutno su u toku postregistraciona ispitivanja u kojima učestvuje 40.000 dobrovoljaca, a neželjene efekte lek ne izaziva kod 85 odsto vakcinisanih, navodi Sputnjik.

Očekuje se da će prvi rezultati tih ispitivanja biti objavljeni do kraja meseca, kada bi trebalo da počne i masovna vakcinacija protiv koronavirusa u Rusiji.

https://www.b92.net/zdravlje/vesti.php?yyyy=2020&mm=11&dd=10&nav_id=1761933

Obzirom da znamo da Srbijom vladaju Aleksandar Vucic Nejaki zvani "Vucko Hoklica" i Ana "Bilderberg CIA spijun" Brnabic sanse za ovako nesto su male....

Ne sumnjam da ce vlast u Srbiji prihvatiti pre da kupujemo zapadne Pfizer vakcine po popularnoj ceni od $1000/doza mesto da proizvodimo vakcinu zajedno sa Rusima i izvozimo je na treca trzista i tako zaradimo dodatno novac.
 
Ovo nešto sa vakcinama i nije baš meni jasno

Čitam i nemački ambasador reklamira svoje vakcine

Šta je poenta , šta ćemo postati ako nas pelcuju? Rusi, nemci, amerikanci, englezi ? :think::sad2: :D


Sve je to biznis na kraju.

Ili si prodavac ili si kupac.

Zapad nam nudi da budemo kupci i pokusni pacovi.

Rusija nam nudi da budemo partneri i distributeri. Da zajednicki proizvodimo i zaradjujemo novac.
 
Pfizerova mRNA vakcina koja je juče najavljena u zapadnoj štampi, je više rizična od ruske i kineske. mRNA vakcina se proizvodi od 90tih i koristi se djelomično u veterini ali u humanoj medicini taj princip nikada nije bio do sada odobren. Mnogi naučnici se plaše da bi mogla da izazove autoimune bolesti.
(obi van, 10. novembar 2020 15:40)
 
Sve je to biznis na kraju.

Ili si prodavac ili si kupac.

Zapad nam nudi da budemo kupci i pokusni pacovi.

Rusija nam nudi da budemo partneri i distributeri. Da zajednicki proizvodimo i zaradjujemo novac.

Pametan čovek zna šta bi izabrao .. ali koliko mi možemo da biramo na nivou vlasti ?

Ako zauzmemo opšti stav da ćemo odbiti zapadnu vakcinu, tj svaku koja nije proizvedena kod nas ... onda vlast može reći da ne može da nametne narodu ono što neće.
 
Problem je sto smo mi zapadna kolonija. Tako da ne sumnjam da ce nase marionete na vlasti odabrati najgoru mogucu odluku po nas.

Da kupuju zapadne vakcine koje su nebezbedne i vrlo skupe mesto da proizvodimo ruske po licenci i zaradjujemo pare
MI, nećemo ništa zaraditi...već će biti raspisan tender i zaradiće braća i kumovi
 
Nije bitno cija je vakcina, vec uslov da se zna sta je u njoj i da je proizvode srpski naucnici u Srbiji.
Uvoz vakcina bi trebao biti zabranjen, a ako je moguce i svih lekova koji bi morali da se proizvode za unutrasnje potrebe drzave.
samo da te podsetim, kada je počela korona, bila je nestašica kvasca...mi nemamo ni kvasac za hleba
 
Ovo nešto sa vakcinama i nije baš meni jasno

Čitam i nemački ambasador reklamira svoje vakcine

Šta je poenta , šta ćemo postati ako nas pelcuju? Rusi, nemci, amerikanci, englezi ? :think::sad2: :D

Reklamira svako svoju vakcinu da bi uzeli novac. Ako se neko otruje od vakcine onda teoretičari zavere dobijaju vetar u leđa a biznis propada u budućnosti, jasno da to nije u interesu proizvođača. Ide se ka tome da vakcine budu u potpunosti bezbedne što ne mora značiti da će biti tako, ne zbog toga jer žele da smanje populaciju i slično, nego iz tehničkih razloga.
 
Reklamira svako svoju vakcinu da bi uzeli novac. Ako se neko otruje od vakcine onda teoretičari zavere dobijaju vetar u leđa a biznis propada u budućnosti, jasno da to nije u interesu proizvođača. Ide se ka tome da vakcine budu u potpunosti bezbedne što ne mora značiti da će biti tako, ne zbog toga jer žele da smanje populaciju i slično, nego iz tehničkih razloga.

Svet ima 7 milijardi kažu .. od toga bar je 5milijarde nekih zombija koji bi jeli i pomije u ubeđenju da je biftek, ako im to kažu neki sa TV ili youtub gurua

Dakle ovaca za šišanje iam dovoljno za svakoga, pa šta im znači neki promil nekih kao mi? Zar ne mogu da se dogovore kojeg smo čobana stado?

Ili dogovor postoji, ali se nekome ne sviđa ?
 
Svet ima 7 milijardi kažu .. od toga bar je 5milijarde nekih zombija koji bi jeli i pomije u ubeđenju da je biftek, ako im to kažu neki sa TV ili youtub gurua

Dakle ovaca za šišanje iam dovoljno za svakoga, pa šta im znači neki promil nekih kao mi? Zar ne mogu da se dogovore kojeg smo čobana stado?

Ili dogovor postoji, ali se nekome ne sviđa ?

To ne postoji, a nije ni potrebno, većina su ionako ovce i bez takve vakcine.
 

Back
Top