Rusija Hrvatskoj: Povucite plaćenike iz Ukrajine!

Kazem vam ja,nije se lako zaj.....ti sa nama,ali vi mi ne vjerujete.

U početku 1941. i kasnije sve do bitke kod Harkova 369. pukovnija je imala velike probleme s moralom i disciplinom legionara. Više od stotinu legionara je POBJEGLO, a neke je strijeljao prijeki sud 100. divizije. Opskrba pukovnije zimskom odjećom i opremom je bila vrlo slaba. Po izvještaju pukovnika Ivana Markulja od 13. rujna 1941. godine u legiji vlada nered, rasulo i nedisciplina. Ivan Markulj izvještava Zagreb da legionari KRADU,PLJAČKAJU,OTIMAJU, pucaju noću, napuštaju jedinicu i prevoze se privatno automobilima preko 100 kilometara, BACAJU ORUŽJE ..... SILUJU......
 
.....i neki od njih,zajedno sa Crvenom Armijom i Crnogorcima,sudjeluju u oslobadjanju Beograda Valjeva.....od nacista.

To ti promaklo ?

- - - - - - - - - -



Jesam Dalmatinac i nemam nista protiv Zagoraca,dapace...

- - - - - - - - - -



A Marks je kao neko validno mjerilo necega ?!
Zagreb je pri tom prednjačio u svom oduševljenju za rat protiv Srbije. Grad je, kako kaže Josip Horvat, "u kolovozu 1914. dobio nov ritam, koji udaraše topot četa u štukasto-sivim odorama i sasvim neočekivana pesma:

"Oj, hrvatski hrabri sine,

Prevezi me preko Drine!

Osvećena krv još nije

Ferdinanda i Sofije...
Nije mi promaklo da su katoličko - hrvatske zveri za vreme ww1, ubijale i palile po Mačvi i Zapadnoj Srbiji. .....................

- - - - - - - - - -

.....i neki od njih,zajedno sa Crvenom Armijom i Crnogorcima,sudjeluju u oslobadjanju Beograda Valjeva.....od nacista.

To ti promaklo ?

- - - - - - - - - -



Jesam Dalmatinac i nemam nista protiv Zagoraca,dapace...

- - - - - - - - - -



A taj Marks je kao neko validno mjerilo necega ?!

Da, merilo je za razliku od Blera i ostalih spodoba koje vi ustaše citirate.
 
Naravno,Englezi su odavno rekli da su Hrvati jedni od onih malih zaj...nih naroda sa kojima je tesko izaci na kraj.

Do devedesetih Englezi nisu ni čuli za Hrvate . Osamdesetih sam bio u Njemačkoj i kaže mi jedan Nijemac da je čuo da u Jugi postoje
neki Srbi i Hrvati ali ne zna koji su koji . Pokušao sam da mu objasnim da jedni govore srpskohrvatski a drugi hrvatskosrpski a on je mislio
da ga zjebavam .
 
Devojko,nadam se da ce ti ustase dati odgovor na to tvoje pitanje.

Danke Deutschland, meine Seele brennt!
Danke Deutschland, für das liebe Geschenk.
Danke Deutschland, vielen Dank,
wir sind jetzt nicht allein,
und die Hoffnung kommt in das zerstörte Heim. .................песма вас је одржала, њојзи хвала......лаку ноћ
 
Rusija Hrvatskoj: Povucite plaćenike iz Ukrajine!

Smatramo da se svi strani borci, pa i oni koji su otišli iz Hrvatske, a koji se nalaze u Ukrajini, trebaju vratiti u svoje matične države, kažu u našem Ministarstvu
[Rusija je zabrinuta i zbunjena izjavom naše ministrice vanjskih i europskih poslova Vesne Pusić koja je potvrdila da se dragovoljci iz Hrvatske bore na strani ukrajinskih trupa.
http://www.vecernji.hr/svijet/nervozni-putin-lomio-olovku-a-moskva-ljuta-na-vesnu-pusic-989492

Milosevic nije pozivao placenika koji su se borili u Sloveniji, Hrvatskoj, Bosni i Kosovu da se vrate u svoje maticne drzave, to je njemu bilo ispod casti.
Rusija se zbunila od izjave Vesne Pusic...:hahaha:

Kad je počeo rat na području Jugoslavije, svi koji su se borili u njemu su bili u svojoj matičnoj Državi? :huh:

Inače, ako će te to utešiti, budi siguran da je takva ista poruka uručena i na vućkovu adresu
 
Pavelic je bio Bunjevac,a Toma kaze da Bunjevci nisu Hrvati,prema tome,lako je Anti bilo predati nesto sto nije bilo njegovo......

Pavelićev deda je bio pravoslavni pop !

Toliko o otpadu kojeg absorbujete.

Najgori DNK !!! ....:fdlan:

- - - - - - - - - -

..sve mi se čini da su rusi izblamirali ovom notom ..ili ih baš brine ovi osam hrvata..osjećali se tu strahopoštovanje prema hrvatskim ratnicima i jeli to dvostruki aršin ili srbi mogu slobodno ratovat na strani rusije...:think:


Nije dvostruki aršin, ali Rusi znaju istoriju Rvata (poznati ste čak i u Ukrajini), gde Vi kročite tu plaču i anđeli i demoni !!
 
Kad je počeo rat na području Jugoslavije, svi koji su se borili u njemu su bili u svojoj matičnoj Državi? :huh:

Inače, ako će te to utešiti, budi siguran da je takva ista poruka uručena i na vućkovu adresu

Mislis da su Rusi koji su se borili na Srpskoj strani za vreme rata u bivsoj sfrj ''bili u svojoj maticnoj drzavi'' ?!
Na Vuckovu adresu takva poruka nije stigla.
 
Hoće li Rusija izdati priopćenje i Srbiji i zamoliti Srbiju da prekine tu "izopačenu praksu" odlazaka srpskih dobrovoljaca koji mogu dovesti do ugrožavanja postignutog dogovora u Minsku? :think:

Неће јер Срби тамо бране цивиле од усташа и остале плаћеничке багре. А Руси су вам рекли да знају шта радите и дале вам опомену.
 
Hoće li Rusija izdati priopćenje i Srbiji i zamoliti Srbiju da prekine tu "izopačenu praksu" odlazaka srpskih dobrovoljaca koji mogu dovesti do ugrožavanja postignutog dogovora u Minsku? :think:


Hoće li Zapad prestati sa tim kretenskim imperijalni ratovima i prestati slati NATO na nezavisne i suverene zemlje bez saglasnosti UN !

(Da li ste vi toliko izopačeni da se ne vidite ?)

- - - - - - - - - -



Šta ti nije jasno ?

NATO bombardovanja i siledžijstva ?

Ili vaša teroristička zasluga za napad na SFRJ ?
 
Неће јер Срби тамо бране цивиле од усташа и остале плаћеничке багре. А Руси су вам рекли да знају шта радите и дале вам опомену.


Mnogi plaćenici rade svoj posao, ovde je u pitanju odvratan zločinački stil, jer ako Hrvati pokrenu svoja zverstva, Ukrajina će eksplodirati kao SFRJ !

Prema tome mir Hrvati !!

Budite dobri !
 
Што је, сјетио си се смрзнутих усташа код Сталинграда..

Misliš na one koje su preobukli i poslali za Beograd? :think:

- - - - - - - - - -

Mnogi plaćenici rade svoj posao, ovde je u pitanju odvratan zločinački stil, jer ako Hrvati pokrenu svoja zverstva, Ukrajina će eksplodirati kao SFRJ !

Prema tome mir Hrvati !!

Budite dobri !

Yes, 8 Hrvata će rasuriti UA.

:worth:
 

Back
Top