Rucno vs. masinsko pranje SUDOVA

Pozdrav! Procitali ste naslov teme. Eto, zanimaju me prednosti i mane jednog i drugog vida pranja sudova. Ni ja ni supruga nismo gadljivi na pranje sudova, mene to cak i opusta ali nesto se mislim da li mozda i uzeti masinu za pranje. Nekada ume da se nagomila sudova i niko nema volje da pridje sudoperi. Posto nam je vrlo maloi stan kao i kuhinja u obzir dolazi samo stona, mala masina za pranje. E sad - sta trosi vise struje, vode? Kako vi gledate na to??

Ja volim da perem sudove
 
Mogu da perem sudove ceo dan i mojim rukama se nista ence desiti, osim sto ce eventualno neki nokat da pukne. Nikada ne mazem ruke a imam kozu kao beba.

Moja mladja sestra, npr. ima uzasnu kozu na rukama, koja ispuca posle jednog pranja sudova toliko da joj krv podje na vise mesta. Sa rukavicama je jos gore, jer joj izadje neki ekcem ili alergija, nemam pojma sta je. I ona naravno ima masinu za pranje sudova.

Da, to je ekcem i ona ne sme da koristi ni agresivne sapune za pranje ruku a tek ne tečnost za pranje sudova.
Identična priča. Za ljude sa osetljivom i nežnom kožom to je najgore u šta mogu da stave ruke.
Kad rastvara teške masnoće, nije teško zamisliti šta radi koži.
 
Meni mashina stedi najpre vreme.U mojoj kuci se ona ukljucuje najmanje 2 puta dnevno,pa sad vi vidite....
Nisam nikada racunala odnos sta vise trosi struju,vodu.....znam samo da meni stedi vreme i ruke.Koristim je vec 15 god.i promenila sam 2 do sada,i znam samo da bi na sve ustedela samo da imam moju najbolju kucnu pomocnicu;)
 
Draga, ti si ocigledno davno otisla iz Srbije. To kad su gace bile gace, pa krpa za prasinu, pa za pod... To je bilo u srecna vremena. Danas kad gace vise nisu gace, one su u takvom stanju da njima mozes samo da ispunis pocepanu carapu i napravis lutkicu...

Draga moja, hvala ti sto si rekla da sam "davno otisla iz Srbije" a mogla si i kazati da sam "davno bila dete". Bas me je dirnula paznja, nemoj reci da je bilo slucajno (cak i ako jeste ;) ).
 
Pozdrav! Procitali ste naslov teme. Eto, zanimaju me prednosti i mane jednog i drugog vida pranja sudova. Ni ja ni supruga nismo gadljivi na pranje sudova, mene to cak i opusta ali nesto se mislim da li mozda i uzeti masinu za pranje. Nekada ume da se nagomila sudova i niko nema volje da pridje sudoperi. Posto nam je vrlo maloi stan kao i kuhinja u obzir dolazi samo stona, mala masina za pranje. E sad - sta trosi vise struje, vode? Kako vi gledate na to??

naravno mašina,pa nije ovo 1945-a
 
Mašinsko je puno bolje, ali pre svega više sudova možeš da opereš mašinski. Staviš prljave sudove u mašinu i čekaš da se nakupi, a ako nemaš mašinu, moraš odmah ručno da opereš, jer nemože ti prljavo stajati u sudoperi. Ružno je ko god da udje unutra, a dešava se i da ima neugodan miris
 
Najviše me nervira kada ni mašina ne opere potpuno suđe, uvijek nađem nekih dodatnih mrlja pa ga svakako moram prati, tako da ručno je nekako najbolje. Ne uzme mi puno vremena ako redovno perem a i nemam problema sa rukama i slično :)

Mene naj vise nervira visednevno cekanje prljavog sudja da bude oprano... ja dok kuvan rucak u medjuvremjenu perem sudje, kako sta prljam... i za sobom cistim kuhinju... pa nisam na tekmicenju pa da sto pre zbrljama a da posle mene kuhinja izgleda kao ratna zona... posle rucaka operem samo tanjire i po neku zdjelu i to je gotovo za 5 min ako se odma opere... ponekad ja... ponekad suprug... ja sudje stvarno ne osjetim kao neku stavklu u mom radnom danu
 
iako sam muško, balkanske veroispovesti cenim i poštivam benefite koje pruža mašinsko pranje...posebno u braku sa decom kada sex ume da bude deficitarna stvar. prvo vreme koje se uštedi a zatim i dobro raspoloženje moje supruge kad na kraju teškog dana u jeftinoj struji pusti punu mašinu sudova svesna da nije morala da ih pere..to je deco moja afrodizijak nad afrodizijacima :)
I inače, kad uzmeš sve u obzir, najviše zbog slobodnog vremena jer ga je sve manje...
 
iako sam muško, balkanske veroispovesti cenim i poštivam benefite koje pruža mašinsko pranje...posebno u braku sa decom kada sex ume da bude deficitarna stvar. prvo vreme koje se uštedi a zatim i dobro raspoloženje moje supruge kad na kraju teškog dana u jeftinoj struji pusti punu mašinu sudova svesna da nije morala da ih pere..to je deco moja afrodizijak nad afrodizijacima :)
I inače, kad uzmeš sve u obzir, najviše zbog slobodnog vremena jer ga je sve manje...

А зашто би баш жена морала да их пере? Шта си ти, гост хотела?
 

Back
Top