Rucno vs. masinsko pranje SUDOVA

pele27

Primećen član
Poruka
959
Pozdrav! Procitali ste naslov teme. Eto, zanimaju me prednosti i mane jednog i drugog vida pranja sudova. Ni ja ni supruga nismo gadljivi na pranje sudova, mene to cak i opusta ali nesto se mislim da li mozda i uzeti masinu za pranje. Nekada ume da se nagomila sudova i niko nema volje da pridje sudoperi. Posto nam je vrlo maloi stan kao i kuhinja u obzir dolazi samo stona, mala masina za pranje. E sad - sta trosi vise struje, vode? Kako vi gledate na to??
 
iako rizikujem da se blajbi oglasi ovde i da kaze da je masinsko pranje sudja kancerogeno...e neka je i 100x kancerogeno,glasam za masinsko pranje
muka mi je od rucnog pranja posudja
u stvari-muka mi je od bilo kog drugog posla u domacinstvu,a i sire
:manikir:
 
OK je to sve, ali da li je prednost u masinskom pranju sudova SAMO zbog toga sto je to smor radeci rucno??? Pitam i zbog ustede..da li se ustedi na vodi i struji kod masinskog pranja?
E sad da li je kancerogeno ili ne....a sta to oko nas pa nije kancerogeno danas????
 
ma,ja verujem da se ustedi.
znam ljude koji svaki treci dan ukljucuju masinu za sudje,a placaju mnogo manje struje od mene (a ja nemam masinu)....a na sajtu firme koja prodaje masine pise i potrosnja vode..ja verujem da je isplativije masinsko pranje
a i lepse oprano i antibakterijski ako bas `ocemo
 
Nema uštede ni vode ni struje. Plus tablete ili prašak koji nisu ni malo jeftini, pa so, pa sjaj...
Suđe ipak ispereš pod vodom pre nego sto ga staviš u mašinu. Ja to radim toplom vodom, ne mogu da trpim hladnu.
Ali vredi svaku paru, suđe blista i nikada se ne može tako oprati ručno.
Kuhinja je uvek sređena, nema razvlačenja šolja i šoljica po pultu i radnoj površini.
E sad, mala mašina i nije neko rešenje. Ostane pola suđa koje se mora ručno oprati i to onog najgoreg, šerpe, plehčići...
I da, perem na 70 stepeni i taj program traje li traje.
 
Nema uštede ni vode ni struje. Plus tablete ili prašak koji nisu ni malo jeftini, pa so, pa sjaj...
Suđe ipak ispereš pod vodom pre nego sto ga staviš u mašinu. Ja to radim toplom vodom, ne mogu da trpim hladnu.
Ali vredi svaku paru, suđe blista i nikada se ne može tako oprati ručno.
Kuhinja je uvek sređena, nema razvlačenja šolja i šoljica po pultu i radnoj površini.
E sad, mala mašina i nije neko rešenje. Ostane pola suđa koje se mora ručno oprati i to onog najgoreg, šerpe, plehčići...
I da, perem na 70 stepeni i taj program traje li traje.

Al cekaj kako to blista kad sam video da svaku casu upropasti i pojave se vidljivi tragovi ko da je po njoj isla metalna cetka?po escajgu i tanjirima isto ima ostecenja..ajde sad da ne pricamo da je do loseg kvaliteta posudja..pod rucnim pranjem mogu doveka trajati bez vidljivih ostecenja
 
Ne znam od čega bi bile ogrebotine. Možda te profi mašine funkcionišu drugačije, ali ove kućne nemaju ništa što bi izazvalo oštećenje. Dvadeset godina perem suđe u mašini i nisam to videla. Dakle ni sa prvom, prepotopskom i malom nije bilo problema.
Istina, niko i ne pere u mašini na primer kristal ili najfiniji ručno slikan porcelan. Ali koliko se pa to puta i koristi?!
 
Glasam za mašinsko pranje posuđa, ali uvek nešto mora i da se opere ručno.Imam tu mini mašinu za pranje posuđa, za 4 kompleta i u njoj se peru tanjiri, šolje i čaše i mogu da kažem da sam zadovoljna.Naravno, posuđe je potrebno bar malo pripremiti, očistiti od ostataka hrane, mada može i bez toga, ali rizikujete da posuđe ne izađe baš potpuno čisto.U uputstvu za mašinu stoji da ona troši 10 litara vode, sa te strane je sigurno ušteda, ne znam kako je što se tiče struje.Mašina ima nekoliko različitih programa pranja, u proseku traju oko sat vremena, neki i duže.

Najviše volim što iz ove mašine, kad se završi proces pranja, posuđe izlazi skoro suvo, zadnjih 10 minuta ima neku opciju u programu da greje, odnosno suši posuđe.Tako da nema brisanja, već samo izvadim i složim posuđe na svoje mesto.
 
Znači za 4 tanjira, 4 čaše i 4 šolje, 10 litara vode i sat vremena...hm ??? I koliko košta otprilike ta jedna tableta koja se stavi u mašinu za pranje ?
Meni ovo deluje neisplativo, možda grešim , ipak mnogo ljudi to koristi, ja nekako preferiram ručno pranje, al svako ima svoje razloge.
 
Znači za 4 tanjira, 4 čaše i 4 šolje, 10 litara vode i sat vremena...hm ??? I koliko košta otprilike ta jedna tableta koja se stavi u mašinu za pranje ?
Meni ovo deluje neisplativo, možda grešim , ipak mnogo ljudi to koristi, ja nekako preferiram ručno pranje, al svako ima svoje razloge.

Možda nisam baš dobro objasnila, u pitanju su 4 kompleta, bar se tako zove ta mini mašina, znači mašina za 4 kompleta :) Ali i pored toga, ja je maksimalno napunim, nikad ne perem 4 čaše, pošto u nju stvarno stane dosta posuđa, samo treba lepo da se složi.Ne koristim tablete, već prašak, koji i nije tako skup, ne znam da li smem da ga reklamiram, samo ću reći da je u pitanju robna marka jednog većeg trgovačkog lanca.Pored praška je potrebna i so i sjaj, tako da me te hemikalije za mašinu koštaju oko 600 dinara, ali dugo traju.U svakom slučaju mi pomaže, dok mašina pere, ja mogu da se pozabavim nekim drugim stvarima.
 
Ne znam od čega bi bile ogrebotine. Možda te profi mašine funkcionišu drugačije, ali ove kućne nemaju ništa što bi izazvalo oštećenje. Dvadeset godina perem suđe u mašini i nisam to videla. Dakle ni sa prvom, prepotopskom i malom nije bilo problema.
Istina, niko i ne pere u mašini na primer kristal ili najfiniji ručno slikan porcelan. Ali koliko se pa to puta i koristi?!

Ne pricam da su profy napravile ogrebotine vec kucna gorenje i na obicnim casama od 50din kao i na escajgu..obicna viljuska izgleda ko da je voz pregazio
 
Ja nisam video da se unutra ubacuju serpe i zagoreli plehovi da bi ta masina odradila svoje..nego samo tanjiri i case nesto sto se i hladnom vodom moze oprati

Zavisi. Ako imas masinu koja pere i na 70 stepeni celzijusa, serpe i zagoreli plehovi nisu nikakav problem. Koliko puta sam vec iznerviran rekao zeni "Zeno, pa za cega smo kupili masinu od 500 evra, kada ti non-stop peres rucno?". A kao odgovor uglavnom sam dobio "Pa bezveze za ovih par tanjira, kasika, nozeva itd. da palim masinu". "Pa da, bezveze je, ali cekaj drugu turu tj. da se nakupi dovoljno sudja", govorio bih. I tako, stalno u krug, sve dok je nisam ubedio da ubacuju prljavo sudje u masinu i da se ne hvata da opere rucno. Sad i ona konacno ceni prednosti masine za sudje. :mrgreen:
 
Zavisi. Ako imas masinu koja pere i na 70 stepeni celzijusa, serpe i zagoreli plehovi nisu nikakav problem. Koliko puta sam vec iznerviran rekao zeni "Zeno, pa za cega smo kupili masinu od 500 evra, kada ti non-stop peres rucno?". A kao odgovor uglavnom sam dobio "Pa bezveze za ovih par tanjira, kasika, nozeva itd. da palim masinu". "Pa da, bezveze je, ali cekaj drugu turu tj. da se nakupi dovoljno sudja", govorio bih. I tako, stalno u krug, sve dok je nisam ubedio da ubacuju prljavo sudje u masinu i da se ne hvata da opere rucno. Sad i ona konacno ceni prednosti masine za sudje. :mrgreen:
El i ta Whirpool ?!? :D
 
posle dobrog masinskog pranja na sudovima ne ostaju bele flekice od `tvrde` vode..
ali je meni smor da gomilam sudove nekoliko dana da bi se oprali..a kad se vec obrade da bi bili ubaceni u masinu, ne vidim zasto ne bi odmah bili i oprani..kad kuvam, hranu nikad ne przim..nemam masne i zagorele serpe i plehove, pre sam za rucno pranje..
 
Ja nisam video da se unutra ubacuju serpe i zagoreli plehovi da bi ta masina odradila svoje..nego samo tanjiri i case nesto sto se i hladnom vodom moze oprati
fuj....nemoj mi reci da ne peres ove sudove toplom vodom.
zapravo videla sam koliko ljudi ostavi poluoprane sudove jer hladna voda ne moze da skine ko topla...jedan je mos mislit cuvao ruke,nije mu prijala topla za kozu :neutral:
 
Zavisi. Ako imas masinu koja pere i na 70 stepeni celzijusa, serpe i zagoreli plehovi nisu nikakav problem. Koliko puta sam vec iznerviran rekao zeni "Zeno, pa za cega smo kupili masinu od 500 evra, kada ti non-stop peres rucno?". A kao odgovor uglavnom sam dobio "Pa bezveze za ovih par tanjira, kasika, nozeva itd. da palim masinu". "Pa da, bezveze je, ali cekaj drugu turu tj. da se nakupi dovoljno sudja", govorio bih. I tako, stalno u krug, sve dok je nisam ubedio da ubacuju prljavo sudje u masinu i da se ne hvata da opere rucno. Sad i ona konacno ceni prednosti masine za sudje. :mrgreen:

Al vidi to je jos i ok u kuci gde zivi 5-6 clanova..ono spremiti i pospremiti oprati jeste smor pa se i isplati mozda..za dvoje troje vec mislim da nema potrebe..jer nema razervnih istih posuda..ja obicno imam po jednu dve posude koje koristim za nesto i ne mogu da ostavljam da se skori nesto do sutra dok se ne napuni masina
 

Back
Top