Quantcast

Rucni rad

sani7

Početnik
Poruka
8
ja izradjujem nakit od fima,nakit od poludragog kamenja,dekupaz narukvice,kutijice,ramove za slike,tacne...platnene kesice sa lavandom,ukrasne jastucice,platnene torbe,krpene lutke,heklane carsave,male ukrasne kesice i sve sto vam treba.sijem,vezem,heklam,izradjujem nakit...

Poslednja izmena od moderatora:

bochketuning

Početnik
Poruka
1
Ја сву моју креативну инспирацију и вољу усмерим на производњу уникатних торби. Слободно пошаљите захтев и погледајте слике.

DaDaSt

Aktivan član
Poruka
1.197
Za one koji prave nakit, evo grupe na forumu:
http://forum.krstarica.com/group.php?groupid=1160

Grupa je zamišljena kao razmena informacija, tutorijala i sl.
Poslednje što sam napravila, a što sledeći put mogu slikati u hodu za tutorijal (praviću ih još jer mi se sviđa):

576481_108192722685593_1900882720_n.jpg

:zimag:

gost 224104

Elita
Poruka
20.630
zasto na ovim prostorima nije zastupana sekcija "ruchni rad" tachnije (ovo naglashavam zbog nekih likova) "shivenje, heklanje & strikanje"

sve vise mladih vraca se tom trendu samim tim sto je doslo do boom-a

mislim da bi o tome mogli da razmislite heklanje kao i strikanje ali i sivenje je jako smirujuce i + sto mozgas jer stvaras nesto sam svojim rukama i preventivno se moze uracunati u smanjivanje stresa, + sto bi mogli da menjamo mustrice i da izlazhemo svoje radove ako chak negde zashkripi imamo se gde obratiti

ima te ovde sekciju vatanje leptira i ostalog a nemate to sto zene vole da rade

fala

gost 224104

Elita
Poruka
20.630
Pletenje - novi trend među tinejdžerima

Dve trećine tinejdžera u Velikoj Britaniji smatra pletenje novim vidom zabave, pokazalo je istraživanje.

Kompanija "Toft Alpaca", podstaknuta novim istraživanjem o zainteresovanosti mladih za ručne radove, na tržište je izbacila setove za pletenje, kao i komplete gotovih ručnih radova. Setovi za početnike sadrže sve što je potrebno za izradu kreativnih pletenih odevnih predmeta. U kompletima gotovih ručnih radova nalaze se kape, grejači za noge i ruke, čarape i šalovi.

Svi proizvodi ove kompanije su 100 posto organskog porekla i ne sadrže veštačke boje. Iako se uz setove dobijaju i uputstva za upotrebu, postoje i YouTube tutorijali Pletenje za početnike.

copy paste sa yumama

gost 224104

Elita
Poruka
20.630
Upravo vidim kolone tinejdžera koji napuštaju računare, idu da kupuju vunicu, nestašica vunice na tržištu...
cena raste, ovce poskupljuju... booom ekonomije :lol:

da ti kazem da sam prosle godine u radnji vuna bas videla jednu mladu devojku od svega 12-13 godina kojoj majka kupuje vunu koju ona bira jer hotje da istrika sebi sal po zelji

scenario se odigravao u heidelbergu

a dete i majka su NEMCI i tog dana sam dosta mladih videla

bice da je to roditelja

glavapunaendorfina

Primećen član
Poruka
516
I guslanje, da se otvori podforum "guslanje, heklanje i tradicija", jer i najmnogoljudnija nacija (Kinezi) je imala gusle: Eh da imam krila sokolooova, strgo bih mu glavu sa rameeena, strgo bih je i bacio LAAAVU!

Poslednja izmena:

binarna

Primećen član
Poruka
652
ja naucila heklat prije dvije godine, i bila odusevljena sta se svasta moze napraviti. to me opustalo, napravila sam dosta nekih trakica za kosu, torbu... ali vec godinu dana ni pogledala nisam konce ni iglu.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.