РТС1, како сачувати ћирилицу од заборава

Elvin:
izvlače cedulje? :D

kakvo sujeverje...

dobro je da ne izvlače slamke. ipak su napredni...cedulje :D

mada su rituali oko izbora pape najsmešniji. ovi im nisu ni prineti...ne mogu da verujem da se u 21 veku neko prima na takvo sujeverje...

Нити знаш било шта о ВЕРЈУ а још мање о СУЈЕВЕРЈУ.......
 
eremita:
У једном од прошлих бројева НИН-а објављена је скандалчина о томе да тројица владика траже од Његове Светости да се повуче - не могу људи да дочекају да
Патријарх умре - страшно !


Ima i na forumu onih koji vec unapred sahranjuju zivog patrijarha, ne bi li ustolicili onoga koji im je vise po volji. :evil:

@ marlon pravoslavni
ne najozbiljnije... nije lose posto je Patrijarh bolestan da se posle proglasenja Ustava u spc napravi dogovor i izaberu najsposobniji ljudi a tu smatram amfilohija. sad bi to mita malo trebao da izelaborira jer covek poznaje unutarnju problematiku spc-a.... nadam se da ako mu se ne sviđa amfilohije nece biti prc.... mileva marlone
 
marlon:
mala je sala sa kockom, ali je realnost takva.. ai mnogi u srbiji zele da bude. videcmo mito...inace sta mislis ako ipak dođe do imenovanja novog patrijarha zbog bolesti pavla...ko bi mogao da ga nasledi?

Сваки од владика има и своје добре и своје лоше стране, као и сваки други човек.
Ја нисам за оне који су докторирали на западним католичким високим теолошким школама већ за оне који су докторирали у православним - из разлога што се противим унијатству. За мене је најбољи владика био Атанасије (Јевтић) али као што знате он је "случајно пао" и сломио кичму па је умировљен - али зато има изванредног младог наследника.. Што се образованости тиче, најобразованији је војвођански Иринеј(Буловић) али са њим је проблем што је он син неког познатог
комуњаре-комесара па људи зазиру. Најистакнутије владике су они које је рукоположио Јустин Поповић.

Лично мислим да ћемо се сви изненадити - јер ће бити изабран неко од њих ко није исувише у јавности истицан.
 
eremita:
Нити знаш било шта о ВЕРЈУ а још мање о СУЈЕВЕРЈУ.......

Читао сам да се извлаче три коверте писма из Библије у Српској Православној Цркви

То са посудом и папиричима је код избора папе, а дим на оџаку значи да је папа изабран када су сви папирићи спаљени.
 
Elvin:
ne znam? si siguran? glavno je da si ti upućen u proceduru izvlačenja cedulja...

i posle se neko čudi što je sve više ateista i agnostika...

Овакав избор је свакако прихватљивији од оног који се спроводи по некаквом "изборном закону".
О избору патријарха се ВЕКОВИМА ПОШТУЈЕ ОВАКВА ТРАДИЦИЈА јер је Цркви "комитеј" НА НЕБУ ! :razz::razz::razz:

А осим тога не постоји могућност да неки баја телефонира неком другом баји да је у неком "комитеју" одлучено тако и тако и да онда дођу јајаре и "гласају" као што је то у световном животу. Дакле изаберу се ТРОЈИЦА од којих сваки од њих може бити Патријарх, нема прегласавања, нема кутија и листића - а како се све време читају молитве - све је јасно.
 
eremita:
Овакав избор је свакако прихватљивији од оног који се спроводи по некаквом "изборном закону".
О избору патријарха се ВЕКОВИМА ПОШТУЈЕ ОВАКВА ТРАДИЦИЈА јер је Цркви "комитеј" НА НЕБУ ! :razz::razz::razz:

А осим тога не постоји могућност да неки баја телефонира неком другом баји да је у неком "комитеју" одлучено тако и тако и да онда дођу јајаре и "гласају" као што је то у световном животу. Дакле изаберу се ТРОЈИЦА од којих сваки од њих може бити Патријарх, нема прегласавања, нема кутија и листића - а како се све време читају молитве - све је јасно.

Рекој вам да се не извлаче цедуље из кугле него из Библије!
То са посудом је код избора Папе.

Мислим да је код Павла било први пут да се извлачи из Библије три писма.
 
Alekasandar2:
Рекој вам да се не извлаче цедуље из кугле него из Библије!
То са посудом је код избора Папе.

Мислим да је код Павла било први пут да се извлачи из Библије три писма.

Да, у праву си, али раније је било из кристалне посуде.
 
marlon:
a sa bi ti falilo, dzabe odelo, suva rana, da obiđeš manastire, vidis nase svetinje i malo naučis nesto o pravoslavlju. posle ako ti se ne sviđa budi sta hoces ateista, sektas, jeretik... niko ti nece braniti. nenormalno je uciti decu u prvom osnovne o tome.... to treba na faksu uvesti kao obavezu.

:lol:

Da te nema, Marlone, trebalo bi te izmisliti! :lol:
 
Ево како би то изгледало на ћирилици:

p9251600.jpg


Није лоше, зар не? :D
 
Lacibg:
Не вреди, "Тихи" је русофоб, тако да ћирилица - тешко.
Кврцне му нешто кад нас "браћа Хрвати" џарну, па се онда отвори.
Али нека и то поштујем. :wink:

Па јесте, у праву си. Мада сам се пријатно изненадио када је "браћи Хрватима" одржао лекцију из историје... :)
 
Gucanin:
Ево како би то изгледало на ћирилици:

p9251600.jpg


Није лоше, зар не? :D

Једноставно: "Напишите Кока Кола на ћирилици" или кис јоур ассес гоод бај оф профит ин Сербиа, то јест купуваћемо само "Пепси" :)
 

Back
Top