Romantika i patetika

Neprilagođena

Leptirica
Banovan
Poruka
95.554
https://www.nezavisne.com/magazin/ljubav-seks/Sta-je-za-muskarce-romantika-a-sta-patetika/227152


Ideja savršeno provedenog vremena u paru kod muškaraca se
u velikoj meri razlikuje od one koju u glavi imaju žene.
Iako se žene često ljute na svoje momke zato što nisu dovoljno pažljivi, zaboravljaju važne datume
ili im nikada nisu donijeli buket ruža, muškarci uopšte nisu toliko loši.
Nije u pitanju nedostatak nežnosti i osećaja, već sasvim drugačija percepcija onoga što je za njih romantično.
Mnoge stvari koje žene smatraju velikim znakom pažnje, za muškarce je oličenje čiste patetike.
1654349889791.png

Više o značenju termina -PATETIKA
https://www.znacenjereci.com/patetika-pateticnost-i-patetican/




Koje stvari smatraju patetičnim?​

Proslava godišnjice veze.
Fina večera nakon koje sledi bioskop.
Romantične noći.
Zajednički kurs plesa.
Ljubavna pisma.
Seks pomirenja.
Skupoceni parfemi.
Šetnje na mesečini.
Cveće za Dan zaljubljenih(Ovo i ja smatram čistom patetikom)

Koje stvari smatraju romantičnim?​

Mali znakovi pažnje i pokloni bez posebnog povoda.
Zajedničko kuvanje večere i gledanje filma pod ćebetom.
Zajedničke sportske aktivnosti.
Seksi poruke.
Dan bez svađe.
Miris ženine kose.
Trčanje po suncu.
Cveće bilo kog običnog dana.



IMA LI ISTINE U OVOME?
 
prešla je da studira u bg, ja tamo nisam živeo i veza na daljinu nije bila opcija. a bili zajedno 2 godine, bilo sve kul
Ja sam u sš odbio stariju ribu za vezu zato što je išla za Bg, ja još nisam bio u mogućnosti. Nisam hteo vezu na daljinu u tim godinama. Malo se kajem, trebao sam da pokusam. Danas bih naravno bez razmišljanja pristao na taj eksperiment.
 
meni je patetično ono tepanje "kuco,maco,cico,mico" i tako te stvari,patetični su mi oni romatični,otužni sms-ovi,neke fenci večere sa svim onim glumama...Poklanjanje parfema mi nekako deluje kao diskretan način da kažeš "draga,malo smrduckaš pa sam ti kupio ovo da mirišeš bolje" ...nakit mislim da pa šalje poruku "možda nisam lep,pametan,zgoda i sve ostalo,al vidi imam pare"...

Meni je na primer mnogo romantičnije da umesto u neki restoran,bioskop ili gde već odemo u park na neku klupu ili ako je toplo na travu,grickamo kokice ili nešto tako i jednostravno sedimo...onda mi je romatično na primer da mi gurne ruku u džep ili ja njoj/njemu ako je hladno...Da se ušuškamo na kauč uz neki film ili seriju ili šta god...i zimi kad pada sneg da gledamo kroz prozor kako veje ko dva idiota dok se grejemo zajedno.
 

Back
Top