Roditelji

Ima. Postoje po selima, znam par slucajeva. Uglavnom je u pitanju "ugled porodice", "imovina" ili "sta ce ti ona *****" ...
Toga ima, ali Enina je u uvodnom napisala nesto drugo.
Znaci postoje roditelji, koji su toliko sebicni, da svojoj djeci ne dozvoljavaju sklopiti brak.
Ima takvih negdje, ne kazem da nema, ali je slicno Yetiju.

40 godina, nikada nisam imao ozbiljnu curu, vezu, nemam brakova iza sebe, djece, alimentacija, nista, nista od toga.

Deklaratorno me podrzavaju u toj odluci, ali onaj dan kada bi im saopcio da imam trudu partnericu koju namjeravam zeniti, mislim da bi iste veceri stari pijan gol trcao kvartom vicuci "Tooo...", dok bi se stara blazeno cerekala na bolesno visokoj dozi LSD-a.

Ja koji nemam nikoga, bio bi sretan kada bi moja djeca odlucila imati nekoga, ne usudjujem se ne pomisliti kako osjecaju ljudi, koji stvarno imaju nekoga.
 
Razumem ja sve, ali da se neko mesa u moj zivot pa makar bili i moji roditelji ... ne mogu da razumem kako ta "deca" od xxx godina to dopustaju, ili pak su stvarno deca nesposobna za donosenje odluka i samostalan zivot.
 
Ja znam takve roditelje oni su mi komsije kuci.Jednom sam ih pitao zbog cega brane svojoj cerki da se uda,sta je razlog.Oni su mi odgovorili da se plase starosti i samoce jer ko ce o njima bolje da brine kada budu stari i nemocni nego njihova cerka.Onda sam ih pitao da li razmisljaju sta ce biti sa njenim zivotom.Odgovorili su mi naravno da razmisljaju i da ce ona da ima lep zivot sa njihovim stranim penzijama i ne treba nista da radi a posle njihove smrti zivece od svoje sopstvene penzije jer joj oni vec duzi niz godina uplacuju stranu inostranu penziju.

Neki mnogo sebicni roditelji,jesu oni mirni i nikog ne diraju u komsiluk ali mi se ne svidjaju kao ljudi.
 
Ja znam takve roditelje oni su mi komsije kuci.Jednom sam ih pitao zbog cega brane svojoj cerki da se uda,sta je razlog.Oni su mi odgovorili da se plase starosti i samoce jer ko ce o njima bolje da brine kada budu stari i nemocni nego njihova cerka.Onda sam ih pitao da li razmisljaju sta ce biti sa njenim zivotom.Odgovorili su mi naravno da razmisljaju i da ce ona da ima lep zivot sa njihovim stranim penzijama i ne treba nista da radi a posle njihove smrti zivece od svoje sopstvene penzije jer joj oni vec duzi niz godina uplacuju stranu inostranu penziju.
Takvim ljudima bi postavio jedno pitanje - oprostite, da li ste vi svoje dijete kupili na pijaci?

Ne poznajem nijednu takvu osobu i sretan sam zbog toga.
 

Back
Top