Robert de Niro

stnco:
Prvi put čujem ovo o Robertu de Niru. Vrlo interesantno. Da li je on negde zvanično govorio o tome?

...kad je ova priča,još poodavno bila u nekim novinama...ima desetak godina...ali sad tek postade aktuelna zbog novaka...eto,niko se ne bi ni sjetio de nira i njegovog putešestvija da ne bi đokovića...:)
 
medonic:
Prica o cokotskim danima Roberta De Nira je tacna. Uopste, De Niro je bio odusevljen Srbijom i njenom lepotom pa je svojoj cerki dao ime Drina.

Ćerka Drina je iz druge De Nirove priče vezane za Srbiju.
Sedamdesetih je on snimao film ovde. Odseo je u nekom beogradskom hotelu sa trudnom ženom. Dok je on bio na snimanju, trudnjača je ubijala dosadu čitajući Na Drini ćuprija. Ženi se toliko dopao i Andrić, i knjiga, i Drina....da je predložila de Niru ime Drina za dete.
.
 
limunada:
...kad je ova priča,još poodavno bila u nekim novinama...ima desetak godina...ali sad tek postade aktuelna zbog novaka...eto,niko se ne bi ni sjetio de nira i njegovog putešestvija da ne bi đokovića...:)

Da,bre, bila je. I to više puta. Mislim da je u vezi kradje para, ili kola, pominjano Skoplje.
Valjda je krenuo kroz Makedoniju za Grčku, pa su ga tu orobili i on se vr'nuo u to selo, kod "starih"prijatelja. Tako nekako.
 
Ja cu dodati jos neke zanimljivosti koje znam o De Nirovom boravku u Srbiji.

Robert De Niro i Dzek Nikolson su na FEST dosli na poziv novinarke naseg porekla koja vec godinama zivi i radi u Americi. Zove se Mirjana, a prezimena se na zalost ne secam. De Niro je na FEST-u bio dva puta - 1976. i 1978. godine.

Ja sam citala intervju sa pomenutom novinarkom pre nekoliko godina i govorila je o nekim simpaticnim detaljima vezanim za De Nira i njegov boravak na FEST-u.
De Niro je prilikom prvog dolaska odseo u hotelu "Metropol", ali je dosta vremena provodio u njenoj porodicnoj kuci u Beogradu. Njenoj mami se jako dopao i volela je da kuva za njega.
Mada je De Niro od njene mame najvise trazio da mu priprema kuvanu rakiju :)

Ovo je slika De Nira i Mirjane u hotelu "Metropol"
DeNiroinBelgrade-1.jpg


I verovatno najveca pikanterija- De Niro igra kolce u Metropolu (na slici iznad je Dzek Nikolson sa naocarima i kapom)

FestkolceuMetropolu-1.jpg



Drugi interesantan podatak je vezan za intervju objavljen pre par meseci u nedeljniku Evropa. De Nira je intervjuisala nasa dopisnica iz Rima na prijemu priredjenom u njegovu cast, posto mu je svecano bio urucen italijanski pasos.
Pomenuta dopisnica iz Rima, koja se inace zove Ljupka Lazic, je De Nira podsetila da su se upoznali pre vise od 20 godina u najpoznatijem srpskom restoranu u New York-u gde ga je ona licno na njegovo insistiranje naucila da spremi Leskovačku mućkalicu.

To je ujedno i jedino jelo koje Robert De Niro ume da spremi. Njegova supruga(koju ste takodje mogli da vidite kako navija za Novaka Djokovica iz srpske loze) se ukljucila u intervju s namerom da doda da ona obozava to jelo i da ga stalno tera da joj ga sprema, ali da na zalost ne ume da izgovori pravi naziv, tako da ga zove "Bobova papazjanija" :)


Nadam se da vam je ovaj post bio zanimljiv :)
 

Back
Top