republika srbija sa kraljevskim grbom na zastavi

7f1bb5523fc6f4d3d7771b40b8177ac3_full.jpg


Мој грб

lep grb. al ja bi umesto zvezde stavio putinovu glavu. tek da se zna gazda.
 
Pa, jel vidiš da ne vole svoje? Orla, najstariji simbol slovenstva, oni nazivaju kokoškom i sl., a od krune, koja simbolizuje državnost, njima pripada muka, jednako kao njihovim očevima i8 dedovima od ikone u roditeljskoj kući.
Sve je to isti duh - boljševički.

To nema veze sa boljsevizmom, tj. taj kojeg si citirao, on ima svoj specifican nacin da pokaze nezadovoljstvo danasnjim stanjem u zemlji, ali ne verujem da zbog toga ne voli simbole svog naroda.

Evo ako smem, iz dosadasnjeg iskustva ovde, mogu sebe da uzmem kao primer "boljsevika", a koji voli i postuje sve nase simbole od prvih do zadnjih.

Gusarske zastave tu ne racunam.

Ratko Mladic je bio "boljsevik", i masa takvih kao sto je on.
 
Inače,

Drzavna_Zastava_Republike_Srbije.jpg


ova zastava je lepa, ali primitivna. Zastave sa mnogo detalja su uglavnom odraz divljačkih zemalja, koje su do juče vatru palile trenjem dva drveta.
Ali, šta ćemo...to je posledica toga što su komunjare uzele da uvode nacionalne simbole.

Zastava treba da je jednostavna i upečatljiva, što bi pružilo stavljanje malog grba (štit sa ocilima) preko trobojnice. A, sam veliki državni grb, možeš da cifraš koliko hoćeš. To je nešto drugo.

Daj bre Done pa dokle vise? Sta je trebalo, da ih izbrisu ili zabrane?

Zanima me kako bi danas zvali komuniste da su to stvarno i napravili, da je bila samo petokraka i zdravo!

Ne valja kako god, da je Tito svakom gradjaninu dao milijardu dolara u zlatnicima i tu bi nekako naslli antisrpske namere.
 
Иначе Срби су занимљив народ. Држава у говнима, а они расправљају да ли треба да буде грб на застави или не и да ли треба имати круну.:dash:
А, после се питамо зашто пролазимо тако како пролазимо.:roll:
 
pa dobro kako ondak da ja tumacim krunu. kakve veze ima kruna sa danasnju republiku srbiju? i ona ocila.....pa doklem bre? srbija 3156 godine kaci zastavu na svoj svemirski brod jugo-satl na intergalakticka putovanja a na zastavu u brodu , orlovi koji izumrli pre iljadu godina i ocila koja vec danas lice na kamenu sekiru zagora te neja. dobro da ne stavismo na zastavu resavsku pecinu a iznad nekakav pterodaktil sa krunu.
primitivni smo ko racingerova svajcarska garda u vatikanu koja jos nosi gace iz 12 vek.

Da si primitivan..jesi...vidi se iz aviona.

Nemaš ti šta da tumačiš. Lepo ti je rečeno, samo si ti slep kod očiju, kruna je simbol državnosti.
 
Daj bre Done pa dokle vise? Sta je trebalo, da ih izbrisu ili zabrane?

Zanima me kako bi danas zvali komuniste da su to stvarno i napravili, da je bila samo petokraka i zdravo!

Ne valja kako god, da je Tito svakom gradjaninu dao milijardu dolara u zlatnicima i tu bi nekako naslli antisrpske namere.

Trebalo je da konsultuju istoričare i heraldičare, a ne da oni od zazstave prave vašaarske kulise po svom izboru.
 
narode, jel vama to normalno? jesmol mi republika il monarhija?
cak ni monarhije kao holandija, danska, svedska itd..nemaju nikakav grb na zastavi. kolko sam primetio te familijarne dinastijske grbove u svetu jos imaju samo poprilicno zaostale zemlje.
nemo neko da se sada nakaci na lihtenstajn, andoru, san marino.................to su muzej drzavice i svakako nisu primer za jednu drzavu tipa srbija.
ja bih vratio srpsku trobojku jer nekako se ne osecam bas demokratski i civilizovano kad mi se nad glavu vijori necija privatna porodicna zastava.
a vi?

Republika sa krunom na zastavi i prestolonaslednikom koga drzava podmiruje.Demokratija u kojoj se cuti, a oni na vlasti rade sta hoce.
Sudstvo koje ne sudi.Amoralna crkva. Sukobi interesa koji to nisu.Krimnalci koji to nisu.Patriote koje to nisu.izdajnici koji to nisu.....

Sve je mutno kako kakao....

 
Da si primitivan..jesi...vidi se iz aviona.

Nemaš ti šta da tumačiš. Lepo ti je rečeno, samo si ti slep kod očiju, kruna je simbol državnosti.

kruna nije simbol. kruna je kruna i oznacava dinastiju.
ako je kruna simbol drzavnosti ispada da francuska , engleska , amerika, kina.........nemaju drzavnost jer nemaju krunu na zastavu.
mozda sam ja primitivan al oni sto kace srednjeovekovne rekvizite po zastave u 21 veku su potpuni divljaci...............ili mozda nisu. i ja bih okacio i kukasti krst na zastavu kad bi mi neko uplatio par miliona na konto.
 
Republika sa krunom na zastavi i prestolonaslednikom koga drzava podmiruje.Demokratija u kojoj se cuti, a oni na vlasti rade sta hoce.
Sudstvo koje ne sudi.Amoralna crkva. Sukobi interesa koji to nisu.Krimnalci koji to nisu.Patriote koje to nisu.izdajnici koji to nisu.....

Sve je mutno kako kakao....


lepsi komentar nije napisan vec duze vreme na ovi forum.
bravo.
 
Republika sa krunom na zastavi i prestolonaslednikom koga drzava podmiruje.Demokratija u kojoj se cuti, a oni na vlasti rade sta hoce.
Sudstvo koje ne sudi.Amoralna crkva. Sukobi interesa koji to nisu.Krimnalci koji to nisu.Patriote koje to nisu.izdajnici koji to nisu.....

Sve je mutno kako kakao....

Мало грубо, али, у суштини тачно, на жалост нашу.
 
narode, jel vama to normalno? jesmol mi republika il monarhija?
cak ni monarhije kao holandija, danska, svedska itd..nemaju nikakav grb na zastavi. kolko sam primetio te familijarne dinastijske grbove u svetu jos imaju samo poprilicno zaostale zemlje.
nemo neko da se sada nakaci na lihtenstajn, andoru, san marino.................to su muzej drzavice i svakako nisu primer za jednu drzavu tipa srbija.
ja bih vratio srpsku trobojku jer nekako se ne osecam bas demokratski i civilizovano kad mi se nad glavu vijori necija privatna porodicna zastava.
a vi?

Распитај се која је најстарија република на свету па онда погледај њену заставу. Имаћеш шта да видиш - круна.

Застава председника Русије има чак три круне.

Србија у најбољој вексилолошкој пракси данас има државу и народну заставу. Принцип је да се државна застава компонује тако што ће се на народну заставу поставити државни грб.

Мађарска рецимо има државни грб на којем се налази круна. Има и других примера.

Државна застава Мађарске
hu-1990s.gif


Народна застава Мађарске је без грба. Исти случај као код нас.
 
Ljudi, stvarno je Austrijska kokoska mnoogoo brate ruzna.... :lol:


O olicenju zla i crnoj vrani Albaniji, necu govoriti....


Ako ćemo pošteno, nema ružnije kape od šajkače... Jedino može još albansko keče da se meri sa tom ružnoćom...

Beretka rules!

Ovo nisam od tebe ocekivao.... :eek:

Inace, meni je MNOGO LEPSI drzavni grb bio grb SCG, nije da nesto zalim za drzavnom zajednicom, ali.... :lol: Samo bih promenio stit, i postavio samo CETIRI OCILA ali u NARANDZASTOJ NIJANSI i postavio taj rad orla, i bila bi prelepa.... ;)


A, ni dresovi fudbalske reprezentacije mi se ne svidjaju(dok su kosarkasi, vaterpolisti i odbojkasi u prelepim bojama), a imaju veze sa Srbijom, svakako.... :lol:

Prvo, dresovi su BORDO, a ne CRVENI, nekako su monotoni i meni, stvarno ruzni, a drugi deo opreme, sorts i carapanke su lepe.... z:lol: Kao i GRB, koji bi na dresu bio GRB, a ne samo bela cetiri ocila, vec ORLOVI...

Meni se svidja, OVAKO NESTO!!! :zskace: Dres u svim nijansama... z:mrgreen:
 
Poslednja izmena:
Ja bih sad iskreno voleo da je Srbija Monarhija, a ne republika, i Spanija je, pa pogledajte kakva su zemlja, a Srbija je u svojoj istoriji Nemanjica imala lep period u monarhiji, bolje kralj nego BoTa!!!! z:hm:


Inače,

Drzavna_Zastava_Republike_Srbije.jpg


ova zastava je lepa, ali primitivna. Zastave sa mnogo detalja su uglavnom odraz divljačkih zemalja, koje su do juče vatru palile trenjem dva drveta.
Ali, šta ćemo...to je posledica toga što su komunjare uzele da uvode nacionalne simbole.

Zastava treba da je jednostavna i upečatljiva, što bi pružilo stavljanje malog grba (štit sa ocilima) preko trobojnice. A, sam veliki državni grb, možeš da cifraš koliko hoćeš. To je nešto drugo.

Zastava, sa dvoglavim orlom, ocilima i krunom ima mnogo detalja???!


pa dobro kako ondak da ja tumacim krunu. kakve veze ima kruna sa danasnju republiku srbiju? i ona ocila.....pa doklem bre? srbija 3156 godine kaci zastavu na svoj svemirski brod jugo-satl na intergalakticka putovanja a na zastavu u brodu , orlovi koji izumrli pre iljadu godina i ocila koja vec danas lice na kamenu sekiru zagora te neja. dobro da ne stavismo na zastavu resavsku pecinu a iznad nekakav pterodaktil sa krunu.
primitivni smo ko racingerova svajcarska garda u vatikanu koja jos nosi gace iz 12 vek.

Ajde, reci, kakvu bi ti zastavu zeleo, posto vidimo da ti nista ovde ne odgovara, reci, kakva bi trebala biti, napravi neku, ili, bar daj neki slican primer, jer ovako samo mlatis u prazno i postajes dosadan!!
 
Pa jel nije ovo mali grb?

Veliki je koliko ja znam onaj sa plaštom. z:hm:

A ta varijanta sa ocilima je valjda vjerska zastava Srba, zar ne?
A Srbija je sekularna zemlja. z:)

Ta ocila su ne sammo versko nego i duhovno nasledje Srba . Ta ocila , okrenuta od krsta u sredini , u stvari znace , OGNJEM CU TE BRANITI .

Da , Srbija je Sekulatrna drzava , za razliku , od na primer , Britanije , koja to nije ( Kraljica je ujedno i glavni verski pooglavar ), mada tamo zapravo niko ne ferma tu njihoviu crkvu ni zasta . I SAD je Sekularna drzava , i strogo se vodi racuna , da crkva tamo nema nikakvih dodira sa drzavom . Medjutijm , ako u CV u SAD , neko napise da je ateista , nema nikakve sanse da dobije bilo kakav posao , bilo gde .
U Srbiji je Crkava mnogo odbvojenija od drzave , nego sto je to slucaj u mnogim katolickim drzavama .

Nego , ... bas ti tesko pada , sto hrvatska nema svoju , hrvatsku dinastiju ? Zar ne ?
 
Poslednja izmena:
Ta ocila su ne sammo versko nego i fuhovno nasledje Srba . Ta ocila , okrenuta od krsta u sredini , u stvari znace , OGNJEM CU TE BRANITI .

Da , Srbija je Sekulatrna drzava , za razliku , od na primer , Britanije , koja to nije ( Kraljica je ujedno i glavni verski pooglavar ), mada tamo zapravo niko ne ferma tu njihoviu crkvu ni zasta . I SAD je Sekularna drzava , i strogo se vodi racuna , da crkva tamo nema nikakvih dodira sa drzavom . Medjutijm , ako u CV u SAD , neko napise da je ateista , nema nikakve sanse da dobije bilo kakav posao , bilo gde .
U Srbiji je Crkava mnogo odbvojenija od drzavene , nego sto je to slucaj u mnogim katolickim drzavama .

Nego , ... bas ti tesko pada , sto hrvatska nema svoju , hrvatsku dinastiju ? Zar ne ?

Kako nema, a Oto Habzburski
 

Back
Top