Renoviranje stanova i kućni red

Tužiiš vlasnika stana, a ne izvođača radova.

Nisam bila jasna - da li pružalac usluge renoviranja stana može da radi van radnog vremena

Recimo angažujem pr Pera Perić koji ima registrovanu delatnost ugradnje prozora i radno vreme pon - subota od 8-16H

Da li je dozvoljeno da pr Pera Perić u nedelju radi na ugradnji prozora od 12-14, pa oo 18-20h?

Da li je ugradnja prozora nešto u rangu : centrifuge mašine , "pogodila me pesam pa sam pojačala" , hoću da okačim sliku na zid i slično
 
Da li renoviranje stana podpada pod Kućni red ili pod obavljanje delatnosti

Da li stan renovira vlasnik ili pružalac usluge koji je pravno lice i time obavlja delatnost van prijavljenog radnog vremena?
zavisi od dogovora kucnog saveta. negde postoji neko propisano vreme za tisinu, a negde ide o dogovoru.
ugl je retkost da su komsije slozne:

ako bilo sta radis najavi unapred, postavi na ulaze plakate gde i sta se radi i kontakt telefon
 
Okačiš na oglasnoj tabli tog i tog dana u tom i tom stanu izvodiće se radovi, unapred se izvinjavam komšijama na buci u stanu.
Opet sve zavisi kakav imaš komšiluk.
Ako postoji mogućnost potrudi se da to ne bude između 16h i 18h, kad je kućni red.


NEMA OPCIJE DA TO NE BUDE - TO NE SME DA BUDE

Raspravljamo oko toga da li se privredna delatnost renoviranje stana može obavljati nedeljom?

Da li ako neko registruje firmu ili preduzetničku radnju sa zakonskim radnim vremenom može da obavlja delatnost van radnog vremena
 
zavisi od dogovora kucnog saveta. negde postoji neko propisano vreme za tisinu, a negde ide o dogovoru.
ugl je retkost da su komsije slozne:

ako bilo sta radis najavi unapred, postavi na ulaze plakate gde i sta se radi i kontakt telefon

Postoji kućni red , ali ovde je poenta delatnosti

Šta je uobičajena delatnost, a šta je ponašanje u okviru kućnog reda
 
Ali ako decibeli prevazilaze zakonom dozvoljene onda nema pravo da radi

Ne možeš obavljati delatnost van radnog vremena bez obezbeđenih uslova za rad , a to je da izoluješ sve ono što ometa normalan život
Ne sme u vreme odmora.
Postoji satnica, tipa od 14-18h...ne znam napamet to je vreme odmora.....da bi mogao da preduzme bilo kakve veće radove, treba mu dozvola opštine, da obavesti upravnika zgrade tj. Skup. stanara i da to ne bude u vreme odmora...svo ostalo vreme van toga je vreme u kome može da renovira stan....pravi buku....izvodi radove...
 
NEMA OPCIJE DA TO NE BUDE - TO NE SME DA BUDE

Raspravljamo oko toga da li se privredna delatnost renoviranje stana može obavljati nedeljom?

Da li ako neko registruje firmu ili preduzetničku radnju sa zakonskim radnim vremenom može da obavlja delatnost van radnog vremena
Ako su u pitanju bitni radovi,struja,voda.Mora se sta ce ljudi,pa i ako je prozor skunut u Subotu,a nije stiglo da se namesti,sto da ne uraditi u Nedelju.Pogotovo za ovo sveze vreme.Ako si dobar sa komsijama,niko ti nece zameriti,za pola sata ili sat lupanja u sredjivanju stanova.Mnogi preuredjuju stare stanove.
 
Ako su u pitanju bitni radovi,struja,voda.Mora se sta ce ljudi,pa i ako je prozor skunut u Subotu,a nije stiglo da se namesti,sto da ne uraditi u Nedelju.Pogotovo za ovo sveze vreme.Ako si dobar sa komsijama,niko ti nece zameriti,za pola sata ili sat lupanja u sredjivanju stanova.Mnogi preuredjuju stare stanove.

Ni o tome se ne raspravlja . Nije problem hitan intervencija

Problem je neko ko jedino koristi vikend za renoviranje stana i vreme van radnog vremena

Dakle ne radi od 7 do 16 već od16- 18-22 i vikendom
 
Ali ako decibeli prevazilaze zakonom dozvoljene onda nema pravo da radi

Ne možeš obavljati delatnost van radnog vremena bez obezbeđenih uslova za rad , a to je da izoluješ sve ono što ometa normalan život
inspekcija dolazi po pozivu. utvrdjuje se stanje,dozvole i sl u slucaju da nije: samo smanjite malo i nema problema


razlika je izmedju hilte u betonskoj zgradi ili moleraja u seoskoj kuhinji
 
ali ako kucni savet donese odluku ili da saglasnost moze i u nedelju u noc da dize buku.

Sa kojim pravom?

Ako zakon kaže da ne može tako, šta je onda neki kućni savet - telo iznad države ?

Šta je naredno - grb, zastava i pasoš koju izdaje taj kućni savet ?

Mislim da se iz nekog razloga kod nas kućni red ne tretira ispravno zakonski i da se selektivno uzimaju slobode , koje se ne sankcionišu
 
inspekcija dolazi po pozivu. utvrdjuje se stanje,dozvole i sl u slucaju da nije: samo smanjite malo i nema problema


razlika je izmedju hilte u betonskoj zgradi ili moleraja u seoskoj kuhinji

Hilti u betosnkoj je jeziv , još ako traje satima više dana uzastopno ...i to u vreme kada je to nečiji odmor od dana provedenog na poslu ..

Neko nekome uskraćuje potpuno pravo na odmor od njegove delatnosti obavljajući svoju

Ako osoba dođe nakon 8 sati rada da li neko ima pravo da u susednom stanu dižući ekstremnu buku obavlja svoju delatnost 4 sata ?
 
Sa kojim pravom?

Ako zakon kaže da ne može tako, šta je onda neki kućni savet - telo iznad države ?

Šta je naredno - grb, zastava i pasoš koju izdaje taj kućni savet ?

Mislim da se iz nekog razloga kod nas kućni red ne tretira ispravno zakonski i da se selektivno uzimaju slobode , koje se ne sankcionišu

vidim sta je. ti si onaj dezurni pacijent ju zgradi koji je pametniji od svih i tera inat. :roll:
nije to ni takva retkost. nailazio sam ja na takve

znaci svi se slazu da treba krov da se popravi, osim one budale sa treceg koji nece i zivka inspekcije,busi gume, kvari liftove sve da bi otezao nekom od komsija.

fujj bre :bljak:
 
vidim sta je. ti si onaj dezurni pacijent ju zgradi koji je pametniji od svih i tera inat. :roll:
nije to ni takva retkost. nailazio sam ja na takve

znaci svi se slazu da treba krov da se popravi, osim one budale sa treceg koji nece i zivka inspekcije,busi gume, kvari liftove sve da bi otezao nekom od komsija.

fujj bre :bljak:

Uopšte nisam , samo sam za to da pojedinac ne teroriše većinu i da se zakon primenjuje
 

Back
Top