Quantcast

Reinkarnacija

M

MilicaN

Gost
Sad cu da probam jos jedan nastavak... Aljona, ovo je specijalno za tebe da te malo razveselim ...

DEDA MRAZ: Pa sto im ne das sta traze? Em su tvoja deca em vecina ostanu deca do kraja njihovih ljudskih zivota.
GOSPOD BOG: Ideje su ti uvek ispocetka dobre a onda ispadne mucak. I stalno podvaljujes. Pa zamisli da ti pustis tvojoj maloj deci sve na volju - ala bi roditelji dobijali batine, nastavnici cucali po coskovima, zivotinje iz zoloskog vrta setale ulicama... A KAD BIH JA ISPUNIO SVE ZELJE!!! Planeta bi bila sravnjena za 30 sekundi.Da ti nabrajam ili ces sam da se setis?
DEDA MRAZ: Uf, uf, nemoj, nemoj, vec me boli glava od malih Hitlera i slicnih koji rastu. Pa sto se onda mole?
GOSPOD BOG: Pa sta mislis?
DEDA MRAZ: A ti neces nista da im das.
GOSPOD BOG: Ne bih se bavio magacionerskim poslovima - izdaj ovom ovo, onom ono, pa da li je ovom mnogo ili malo, da li zavidi ili ce da se svajda...Necu nista da im dam. Hocu da budu oni koji sve imaju.
U poverenju - pravio sam ih po mom Bozanskom liku ali sam morao da uvedem malo dinamike u sistem. Naime, oni to tek treba da spoznaju kroz zivot. U pocetku nemaju pojma, onda negde nacuju, onda nesto osete i krenu da tragaju.
Ispocetka, cim se rode dobiju sarene naocari - bolje receno maske i zadatak je da ih se oslobode i pogledaju svoje Bozansko lice. Dok nose te naocari, sve pogresno vide, zele, trice i kucine kao najvecu srecu, zavide i merkaju - ukratko sve im je pobrkano. Samo najbolji uspeju ali - PRAVILO... Pravilo treba pronaci, kljuc za oslobadjenje, za bistar pogled.
A sta je kljuc , debeli?
DEDA MRAZ: Nemoj mene da pitas, ja vidim samo da treba da prtim igracke i delim po adresama.
GOSPOD BOG: I sta jos vidis?
DEDA MRAZ: Nemoj se segaciti samnom, znas da sam sirot u svojoj prici, niti koga vidim niti mene vide - odem dok deca spavaju i vratim se... Dobro i neko zna kako da me nacrta.
GOSPOD BOG: Hm, stvarno ozbiljan problem, ali za coveka, za Deda Mraza ne. Nije tebi lose, poznat si i svetlis u decjim glavicama kao princip moguce srece sa malim zaslugama i uz protekciju. Ti sto mi pravis dar-mar, godi si od one Crvenkape sto od vuka vidi babu. Ona barem signalizira da sta vidis - ne vidis, sta cujes - ne cujes.
DEDA MRAZ: A jel' mogu ja nekako da postanem covek? Hajde, napravi me covekom da probam tu tvoju igricu.
GOSPOD BOG: DA PROBAS DA BIRAS SAM?!?!? Da ti dam slobodu da budes sve ono sto umes da smislis i shvatis? Da ti dam dede, babe, roditelje??? Pocetni zamrseni rebus, splet porodicnog nasledja...Masku licnosti koju treba da svrgnes a ne, kao smotani i zbunjeni da doterujes i glancas??/

ALJONA, da li ti se dopada?

Алjона

Aktivan član
Poruka
1.004
MilicaN:
Sad cu da probam jos jedan nastavak... Aljona, ovo je specijalno za tebe da te malo razveselim ...

Хвала ти, добра душа :D
Знаш, јучер стварно помислила да ти можеш заштитити кандидатску диссертацију у пост-дипломском раду на ову тему :D Ајде, пробај :D

Велики поздрав.

M

Milican

Gost
GOSPOD BOG : Zamisli roditelje, nervozne, nezadovoljne - tabaju te, zabranjuju, ne daju sta hoces, ponude ti Deda Mraza jednom godisnje... Sta ce ti to? Kad te sklepaju a svih strana ima da se oporavljas citavog zivota. Ljudi su mi ispali poprilicne neznalice u ovoj igri pa i deca nemaju dobar start.
DEDA MRAZ: Ali kljuc! Hocu i ja da trazim kljuc za razresenje. Svi na planeti Zemlji traze kljuc samo ja ponavljam iste operacije kao igracka na navijanje.
GOSPOD BOG : Pa gde ces da trazis kljuc? Znas li koliko je to varljiva igra? Sve ti lici na kljuc - kuca, novac, zene, putovanja , muzika, pesme, filozofija...
DEDA MRAZ: Ali svako je srecan po malo?
GOSPOD BOG : Da, hmmm, donekle... delic srece.. kao pupoljak na suvom stablu - a gde je lisce? A gde je krosnja? A gde su senke u travi, sum vetra? Svi ste vi mustre!!! Dize mi se moj Bozanski Gnev na te gluposti.
DEDA MRAZ: A sto sad ja ne bih bio srecan, recimo da me bacis na Havaje?
GOSPOD BOG : Pa ne mozes stalno da zivis kao na godisnjem odmoru. Znas da ljudi vrlo brzo trce kuci? Uopste ne znas sta u coveku odredjuje njegova kretanja - DUSA. DUSA TRAZI KLJUC. Ali sve dok mislis da TI trazis daleko si od resenja jer tada trazi tvoja MASKA koju su ti nabili na nos cim si se rodio. A ne DUSA koju sam ti dao Ja da osluskujes i tragas. Gde tvoja dusa nadje mir - tu je kljuc. A to je LJUBAV , debeli. Dok ne nadjes ljubav kao kljuc svega bices nervozan, ljut, nesrecan... svi su stalno nesrecni i zalosni (doduse ponekad neko pomisli da je nasao srecu ali to ne traje dugo)- ne znam da li da se smejem ili ljutim jer su tako blizu, tako blizu....

K

Kissko

Gost
Алjона:
Kissko:
MilicaN:
...
GOSPOD BOG Slusaj ti, debela Crvenkapo! To ti i radis - pravis zbrku. Zavodis ih dok su mali pa posle tajno prizeljkuju tebe a ovamo misle da prizivaju i mole se meni..
...

Ovo je jako blizu istini. U stvari to i jeste. Potražite nešto o izvoru Santa Clausa ili Svetog Nikole pa ćete videti ko se krije iza njega...

У праву си. Стварно Санта Клаус је... :arrow: Свт. Николај из Мир Ликијски.

Поздрав.

U pravu jesam, ali ne sa tim tumačenjem. Običaj (dolazi on i šeta krovovima, pušta vrpcu kroz dimnjak, koje dete je dobro dobija dar, koje nije, njega strpa u džak...) izvire iz paganskih običaja. To je Bog Odin, koji vodi duše. Čitavo slavlje t.j. tradicija je prizivanje toga paganskoga Boga, da donese plodnost zemlji...

Zašto i kao su te tradicije prodrle u hrišćanstvo? Misionari su zbog motiva, koji su težili više ka osvajanju nego ka istini, tolerisali makaršta, samo da bi pokrstili što više ljudi sa što manje odpora.

Nisu se držali reči Božije:

2. Коринћанима, глава 6

1. Молимо вас, пак, као помагачи да не примите узалуд благодат Божију.
2. Јер Он говори: У време најбоље послушах те, и у дан спасења помогох ти. Ево сад је време најбоље, ево сад је дан спасења!
3. Никакво ни у чему не дајете спотицање, да се служба не куди;
4. Него у свему покажите се као слуге Божије, у трпљењу многом, у невољама, у бедама, у теснотама,
5. У ранама, у тамницама, у бунама, у трудовима, у неспавању, у посту,
6. У чистоти, у разуму, у подношењу, у доброти, у Духу светом, у љубави истинитој,
7. У речи истине, у сили Божјој, с оружјем правде и надесно и налево,

...

14. Не вуците у туђем јарму неверника; јер шта има правда с безакоњем? Или какву заједницу има видело с тамом?
15. Како ли се слаже Христос с Велијаром? Или какав удео има верни с неверником?
16. Или како се удара црква Божја с идолима? Јер сте ви цркве Бога Живога, као што рече Бог: Уселићу се у њих, и живећу у њима, и бићу им Бог, и они ће бити мој народ.
17. Зато изиђите између њих и одвојте се, говори Господ, и не дохватајте се до нечистоте, и ја ћу вас примити,
18. И бићу вам Отац, и ви ћете бити моји синови и кћери, говори Господ Сведржитељ.

Zato i tako imamo danas gomilu običaja i tradicija, koje se kose sa rečiju Božijom! I zato takve crkve ne mogu biti Božije!

Vader

Obećava
Poruka
71
itaka.s:
Mnogi ljudi koji se izjasnjavaju kao hriscani veruju u reinkarnaciju.Mogu li ova dva ucenja zajedno?
Itekako mogu.

Danas sve više hrišćanski orjentisanih vjernika vjeruje u reinkarnaciju, i to vjernika koji proučavaju i dobro poznaju Sveto Pismo. Reinkarnacija nalazi potvrdu u Svetom Pismu i o tome se danas sve više priča i piše. Neko je ovde rekao da je vjerovanje u reinkarnaciju naknadno zabranjeno na nekom saboru, to je tačno. Prvobitni hrišćani u prvim vijekovima hrišćanstva su vjerovali u reinkarnaciju prije nego što je odlukom nekih crkvenih "mudraca" ta vjera zabranjena i proglašena za jeres. Lako je moguće da su neki manipulatori u nekoj mjeri mijenjali Sveto Pismo da bi izbacili stihove koji govore o reinkarnaciji ali i pored toga u Svetom Pismu ima dosta stihova koji između redova govore o reinkarnaciji (njih nisu izbaciji jer nisu prepoznali reinkarnaciju u njima). Takođe još jedan sveti spis govori o reinakrnaciji - Kur'an. Takođe i istočnjački sveti spisi otvoreno govore o reinkarnaciji. Dakle imamo reinkarnaciju u svim svetim spisima, u svim velikim religijama.

Crkva odbacuje reinkarnaciju jer je ne razumije, jer ne poznaje Sveto Pismo, jer joj odgovara da narod vjeruje ovo što sada vjeruje a to je da vjeru bazira na slavama, polijevanju vodom (krštenjima), osvećivanju kuća, ljubljenju ikona i moštiju, molitvama "svecima"; drugim riječima: da narod radi suprotno od onoga kako nas uči Sveto Pismo. Svako ko čita Sveto Pismo može da vidi da ponašanje crkve nema mnogo zajedničkog sa učenjem Svetog Pisma već da ima mnogo neslaganja i suprotstavljanja učenju Svetog Pisma.
Najbolje bi bilo da svi samostalno čitaju Sveto Pismo i da se trude da se ponašaju u skladu sa njim.

Na ovoj temi je postavljeno dosta pitanja oko reinkarnacije, izneseno je dosta nedoumica i nelogičnosti oko reinkarnacije. Nema nelogičnosti oko reinkarnacije. Nelogičnosti i nerazumijevanja može biti za one koji ne razumiju principe reinkarnacije i njenu svrhu. Kad se ove stvari shvate i kockice poslože na svoje mjesto dobije se krupnija slika koja je jasna i koja nam daje bolji uvid u principe na kojima se zasniva ovaj svijet i u našu svrhu u njemu.

Na mnogim formima se uveliko pisalo o svemu ovome a pošto nemam sad vremena da svima odgovaram dajem vam adresu ovakve teme na drugom forumu na kojoj su izneseni argumenti u prilog tvrdnje da Sveto Pismo uči i govori o reinkarnaciji. Na temi su izneseni i kontraargumenti i vođena je diskusija o svemu tome. Neki dijelovi teme su možda dosadniji pa ih se može preskočiti ali na kraju teme opet ima zanimljivog teksta o reinkarnaciji.
Adresa je
http://forum.blic.net/viewtopic.php?t=231

Pored biblijskih argumenata u korist reinkarnacije danas sve veći broj slučajeva regresoterapija potvrđuje reinkarnaciju. Mnogi su išli kod regresoterapeuta koji ih na neki način "vraća" u prošle živote i pri tome su imali vrlo jaka, jasna iskustva koja su im pokazala koji su razlozi (grijesi) iz prošlih života uzrok problema koje sada imaju. Mnogima su takva iskustva primijenila život, nisu više vikali "čime sam ja Bogu zgriješio da me ovo snađe" i mnogo su više pazili kako se odnose prema Bogu i drugima jer su znali da će im se sve kad-tad vratiti. Priznaćete, ovo su pozitivne promjene.

Tema o regresoterapiji http://forum.blic.net/viewtopic.php?t=5587

Na istom forumu možete pronaći još tema o reinkarnaciji.[/b]

Алjона

Aktivan član
Poruka
1.004
Vader:
itaka.s:
Mnogi ljudi koji se izjasnjavaju kao hriscani veruju u reinkarnaciju.Mogu li ova dva ucenja zajedno?
Itekako mogu.

Danas sve više hrišćanski orjentisanih vjernika vjeruje u reinkarnaciju, i to vjernika koji proučavaju i dobro poznaju Sveto Pismo. Reinkarnacija nalazi potvrdu u Svetom Pismu i o tome se danas sve više priča i piše. Neko je ovde rekao da je vjerovanje u reinkarnaciju naknadno zabranjeno na nekom saboru, to je tačno. Prvobitni hrišćani u prvim vijekovima hrišćanstva su vjerovali u reinkarnaciju prije nego što je odlukom nekih crkvenih "mudraca" ta vjera zabranjena i proglašena za jeres. Lako je moguće da su neki manipulatori u nekoj mjeri mijenjali Sveto Pismo da bi izbacili stihove koji govore o reinkarnaciji ali i pored toga u Svetom Pismu ima dosta stihova koji između redova govore o reinkarnaciji (njih nisu izbaciji jer nisu prepoznali reinkarnaciju u njima). Takođe još jedan sveti spis govori o reinakrnaciji - Kur'an. Takođe i istočnjački sveti spisi otvoreno govore o reinkarnaciji. Dakle imamo reinkarnaciju u svim svetim spisima, u svim velikim religijama.

Crkva odbacuje reinkarnaciju jer je ne razumije, jer ne poznaje Sveto Pismo, jer joj odgovara da narod vjeruje ovo što sada vjeruje a to je da vjeru bazira na slavama, polijevanju vodom (krštenjima), osvećivanju kuća, ljubljenju ikona i moštiju, molitvama "svecima"; drugim riječima: da narod radi suprotno od onoga kako nas uči Sveto Pismo. Svako ko čita Sveto Pismo može da vidi da ponašanje crkve nema mnogo zajedničkog sa učenjem Svetog Pisma već da ima mnogo neslaganja i suprotstavljanja učenju Svetog Pisma.
Najbolje bi bilo da svi samostalno čitaju Sveto Pismo i da se trude da se ponašaju u skladu sa njim.

Na ovoj temi je postavljeno dosta pitanja oko reinkarnacije, izneseno je dosta nedoumica i nelogičnosti oko reinkarnacije. Nema nelogičnosti oko reinkarnacije. Nelogičnosti i nerazumijevanja može biti za one koji ne razumiju principe reinkarnacije i njenu svrhu. Kad se ove stvari shvate i kockice poslože na svoje mjesto dobije se krupnija slika koja je jasna i koja nam daje bolji uvid u principe na kojima se zasniva ovaj svijet i u našu svrhu u njemu.

Na mnogim formima se uveliko pisalo o svemu ovome a pošto nemam sad vremena da svima odgovaram dajem vam adresu ovakve teme na drugom forumu na kojoj su izneseni argumenti u prilog tvrdnje da Sveto Pismo uči i govori o reinkarnaciji. Na temi su izneseni i kontraargumenti i vođena je diskusija o svemu tome. Neki dijelovi teme su možda dosadniji pa ih se može preskočiti ali na kraju teme opet ima zanimljivog teksta o reinkarnaciji.
Adresa je
http://forum.blic.net/viewtopic.php?t=231

Pored biblijskih argumenata u korist reinkarnacije danas sve veći broj slučajeva regresoterapija potvrđuje reinkarnaciju. Mnogi su išli kod regresoterapeuta koji ih na neki način "vraća" u prošle živote i pri tome su imali vrlo jaka, jasna iskustva koja su im pokazala koji su razlozi (grijesi) iz prošlih života uzrok problema koje sada imaju. Mnogima su takva iskustva primijenila život, nisu više vikali "čime sam ja Bogu zgriješio da me ovo snađe" i mnogo su više pazili kako se odnose prema Bogu i drugima jer su znali da će im se sve kad-tad vratiti. Priznaćete, ovo su pozitivne promjene.

Tema o regresoterapiji http://forum.blic.net/viewtopic.php?t=5587

Na istom forumu možete pronaći još tema o reinkarnaciji.[/b]

Онда, значи, поштоване, ти верујеш у реинкарнацију?

K

Kissko

Gost
Prvo da te pohvalim jer slaviš Boga: Aleluja!
Želiš da ga opravdaš, jer ne shvačaš, da njemu to nije potrebno. Ne shvaćaš jer Ga ne znaš. Ne znaš Ga jer izgleda, kako si sam napisao, da si sam proučavao Bibliju. Naime, ima ljudi, od samog početka, koji su bili od Boga odabrani, da pomažu u tumačenju i to se nije nikad prekinulo.

Samo ukratko: naravno da su različita paganska verovanja, ne samo "reinkarnacija" nego i mnogo čudnija, uticala i na Jevreje.

Elija je u Bibliji spomenut kao onaj, koji će doći, da pripremi ljude na Dan Božiji. A vidiš, tu ulogu je dobio Jovan Krstitelj. Da li je on reinkarnirani Elija. Nije, nego je dobio njegov posao, jer mu (Eliji) je bio jednak "po duši".

Zato su i pitali Hrista da li je on Elija...
Osim toga, Hrist nije NIKAD NIKOG DOBRONAMERNOG čoveka grdio, kao može to da pita itd... To rade neki drugi.

Osnovno pitanje je ipak (i uvek se vraćamo na to):
zašto je sve tako slabo kako je? Zašto nevini umiru?

Kratak odgovor: zbog izvornog greha. A to nije sex (crkvena izmišljotina, kako bi imali što više ratnika i konja i krava... koje mogu da muzu) nego to, da su ljudi sledili sotonin primer i okrenuli leđa svome Bogu. I rezultat je pred nama....

I to gore je u stvari i odgovor na: zašto se ljudi rađaju kao bogalji, umiru kao bebe i "bez mogućnosti" da upoznaju Istinu?

Nisu bez mogućnosti. Postoji JEDNA reinkarnacija. Hišćanstvo je zove vaskrsenje (i tu možemo videti, koja je glupost crkvena izmišljotina o paklu a ustvari i njihovo tumačenje raja).

Inače prvi put čitam za ovu kombinaciju filozofije reinkarnacije (iako me zbunjuje, da u onom forumu tvrdiš, da se ljudi reinkarniraju samo u ljude, što, se kosi sa osnovnom matematikom a naročito sa filozofijom kolevke reinkarnacije - budizmom) i Biblije.

Imaš dubinu ali fali širina. Ne zatvaraj vrata. Neka ti Bog pomogne.

Vader

Obećava
Poruka
71
Kissko:
iako me zbunjuje, da u onom forumu tvrdiš, da se ljudi reinkarniraju samo u ljude, što, se kosi sa osnovnom matematikom a naročito sa filozofijom kolevke reinkarnacije - budizmom
Ne smatram budizam za kolijevku reinkarnacije. To mnogi smatraju samo zato što budizam otvoreno govori o reinkarnaciji. Sveto Pismo ne govori da se ljudi reinkarniraju u životinje.

Inače prvi put čitam za ovu kombinaciju filozofije reinkarnacije i Biblije

Onda malo čitaš,nedostaje ti širina ;)
no hard feelings

K

Kissko

Gost
Vader:
Kissko:
iako me zbunjuje, da u onom forumu tvrdiš, da se ljudi reinkarniraju samo u ljude, što, se kosi sa osnovnom matematikom a naročito sa filozofijom kolevke reinkarnacije - budizmom
Ne smatram budizam za kolijevku reinkarnacije. To mnogi smatraju samo zato što budizam otvoreno govori o reinkarnaciji. Sveto Pismo ne govori da se ljudi reinkarniraju u životinje.

Inače prvi put čitam za ovu kombinaciju filozofije reinkarnacije i Biblije

Onda malo čitaš,nedostaje ti širina ;)
no hard feelings

Nema problema. Mislio sam na širinu shvatanja Biblije... Čitao sam podosta a i sad čitam. Samo što se sada držim onoga što sam odkrio kao pravo. A to je blago neizmernih dubina. A i iz Istorjie treba nešto potvrditi i tako. Filozofske knjige mi više ne trebaju. To stoji.

I tako se u skorije vreme nekeko držim ove iz Propovednika 12 poglavlje, 12. redak:

12. И тако, сине мој, чувај се оног што је преко овог, јер нема краја састављању многих књига, и много читање умор је телу

Sam kažeš, da je 70 godina malo :wink:

Vader

Obećava
Poruka
71
Алjона:
Па добро, а можеш ли казати да какви животи ти си имао?

Ne bi mi vjerovala :D

Kissko:
Ne znaš Ga jer izgleda, kako si sam napisao, da si sam proučavao Bibliju.

Proučavam sam u smislu da nisam vezan za neku vjersku organizaciju (pravoslavnu, katoličku, adventističku, islamsku...) ali ne bukvalno sam. Imam istomišljenike i prijatelje sa kojima proučavam.

Naime, ima ljudi, od samog početka, koji su bili od Boga odabrani, da pomažu u tumačenju i to se nije nikad prekinulo.

Ko su po tebi ti ljudi?
Možda meni baš neko takav pomaže u tumačenju i shvatanju Svetog Pisma ;)

Samo što se sada držim onoga što sam otkrio kao pravo.

I ja. Samo što ono što sada znamo ne smijemo smatrati apsolutnom i konačnom istinom. I ja sam vjerovao u stvari koje su se pokazale netačnim. Sigurno i još uvijek vjerujem u stvari koje nisu tačne, mada teško da reinkarnacija spada u to :).

Ovde smo da učimo, da duhovno napredujemo. Ne trebamo se svađati oko reinkarnacije, ovoga ili onoga, trebamo iskreno raditi duhovnu izgradnju i težiti da budemo što bolji a Otac Nebeski će nas uputiti na Istinu.

Da, 70 godina je malo za to :)

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.