Регионална лига у фудбалу?

Protiv! Nitko ne bi mogao garantirati sigurnost gledateljima na takvim utakmicama i završilo bi katastrofalno. Nije to koncert klasične glazbe na kojem bi se mogli mirno okupiti intelektualci i kulturnjaci iz svih država bivše Jugoslavije. Utakmice u velikom broju posjećuju agresivni primitivci koje uopće ne zanima utakmica, već sukob, batinjanje, tuča i nanošenje teških ozlijeda.
Što misliš kako bi ti prošao na sjeveru Poljuda među Torcidom sa tvojim hvalospjevima koje pričaš o Jugoslaviji, Titu, partizanima ili izjavom koju si dao da je Hrvatska bila agresor u BiH? Vjerojatno bi ti zabili baklju u dupe.
 
Ne bi se ja baš složio da je talijanska liga toliko pala. Inter je bio u finalu Lige prvaka prošle godine a ove je još jači pa možda i osvoji. Talijanska liga je po snazi sigurno treća na svitu a možda i druga.
Nije bolja od La Lige (Primere) ali ima neku draž Kalčo za gledanje. Ima tu zanimljivih rivaliteta Milan-Inter, Roma-Lacio, Juventus-Torino...
 
Naravno da su velik problem. I BBB svakako u Europi nisu nepoznati, niti im je reputacija kako su cvijeće. Inače ne bi razne grupe radile po 1000+ km samo da bi se mlatile s njima.
Ali madi čovjek je izgubio život od rane izazvane nožem. To je malo drugačije i groznije čuti nego da je negdje slomljena ruka, izbijen koji zub, razbijen izlog, boca pukla o glavu isl. Ovdje je, za sada, uništen život jedne obitelji. Ako nađu ubojicu, biti će uništeni životi 2 obitelji.
Možda glupo zvuči, ali takvi horori asociraju na Turke, Grke i sl. Ne želim vjerovat kako navijači Dinama imaju ikakve sličnosti sa navijačima Galatasaraya. Iako je navijač AEKa navodno stradao nesretnim slučajem. Ako je istina što je pisalo gdje je porezan.
A što se tiče okršaja srpskih i hrvatskih navijača, ovaj u Ateni je bio daleko civiliziraniji (ako se ta riječ uopće može upotrijebit za huliganski obračun) nego što bi mnogi mislili.

Činjenica je da je narod u Srbiji i Hrvatskoj nezadovoljan standardom života, narocito mladi a kriminalci na vlasti već decenijama gledaju da okrive drugu državu za nesto kako bi skrenuli pažnju sa svojih mucki.
Kada spojis sve to sa neonacistima i klincima od 16, 17, 18 godina ne mozes da dobiješ nista dobro.
Ne znam kako je u Hrvatakoj ali navijačke grupe u Srbiji su u stvari kriminalne organizacije, pravih navijača davno nema na stadionima sa severnoj i južnoj tribini, onih koji vole svoj klub i koji uživaju u sportu. Sve je to puno bagre kojoj je mesto u zatvoru.
 
Činjenica je da je narod u Srbiji i Hrvatskoj nezadovoljan standardom života, narocito mladi a kriminalci na vlasti već decenijama gledaju da okrive drugu državu za nesto kako bi skrenuli pažnju sa svojih mucki.
Kada spojis sve to sa neonacistima i klincima od 16, 17, 18 godina ne mozes da dobiješ nista dobro.
Ne znam kako je u Hrvatakoj ali navijačke grupe u Srbiji su u stvari kriminalne organizacije, pravih navijača davno nema na stadionima sa severnoj i južnoj tribini, onih koji vole svoj klub i koji uživaju u sportu. Sve je to puno bagre kojoj je mesto u zatvoru.
Znam. Ali koliko sam shvatio sam vrh svake grupe je u službi DBa, a za uzvrat smiju radit što već rade. Čak sam čuo da su neki građevinske firme dobili za nagradu. Poslove za državu i tako. To sam sve na vašim forumima pročitao.
Ovdje nije tako. Mislim, naraqvno da se netko bavi kriminalom. Ali nije svrha postojanja (vrha) grupe dilanje deroge i bavljenje kojekakvim drugim kriminalom.

A prvi dio je klasika. Oni kradu milione a sirotinja puši priče o ustašama i četnicima. Kako izbije koja afera, ulove nekoga u krađi, gospodarstvo pretrpi neki udarac.....evo vječne teme da se ne priča o stvarnim problemima.
 
Po četiri tima iz Grčke, Srbije, Bugarske i Rumunije ili Mađarske na primer. Osmina finala na dve dobijene, da se bude pravilo da do polufinala ne mogu da se sretnu dva tima iz iste države. Veliko finale da se igra na nekom neutralnom terenu. Eto jednog zanimljivog takmičenja u najavi.
МА ЈОК
у бугара и румуна једва ћеш наћи један крштен клуб да вреди

и ми смо боранија...


грци су већ степеник две изнад..
 
u sustini ovo i nije losa ideja..
ono balkanska liga.
У форми купа да буде, да се играју двомечи домачин-гост и велико финале на неком неутралном терену. Да не буде много утакмица да не би трпеле националне лиге.
 
У форми купа да буде, да се играју двомечи домачин-гост и велико финале на неком неутралном терену. Да не буде много утакмица да не би трпеле националне лиге.
za pocetak bi mogao da se napravi regionalni kup za neki trofej i da se recimo izbori da pobednik ide u ls
 
za pocetak bi mogao da se napravi regionalni kup za neki trofej i da se recimo izbori da pobednik ide u ls
Već sam napisao da bi najjače klubove iz svake exyu lige morali voditi teški
idioti da bi pristali na to. Pogotovo Zrinjski i Dinamo (koji bi bio uvjerljivo prvi na listi klubova koji nemaju apsolutno ništa za dobiti, a imaju sve za izgubiti, tom Ligom iii Kupom, da prvenstvo ove sezone stvarno nije pod znakom pitanja, i da Hajduk ne pojačava momčad svake sezone. Iako, ako ovo ljeto ne uđu u neke skupine, imaju još možda sezonu za pokušat, a onda su u veeelikom financijskom problemu). A ako netko misli da bi UEFA dozvolila protočnost i ulazak u kvalifikacije za CL, EL, i Kup Đuke Čaića i kroz exyu nacionalna prvenstva, ali i kroz tu Regionalnu ligu ili ovaj Regionalni kup, taj je prvo sam popušio peticu skanka, pa je pojeo šaku gljiva, i na kraju, dok čeka da prorade gljive, ubio pola litre rakije.
 
Kad sve saberemo i oduzmemo što se ove teme tiče, Srbija će ipak podizanje zanimljivosti i kvaliteta domaće lige morati tražiti u nekom svojevrsnom sistemu 😄 Primite ove odmetničke klubove iz južne srpske pokrajine, pa zakuvajte ;) Posljednji trzaj ideje regionalne lige bio je za vrijeme bratimljenja Tadića i Josipovića. Od tad to više niko ozbiljan ni ne spominje. Nego da mi svi zajedno iskoristimo ovu Ligu konferencije što više regionalnih da uđe u grupe, uzme lovu, pa možda se i međusobno sretnemo u nekoj. Nadam se da će Borac već ove godine kao najbolji BH klub eksploatisati ponuđeno za Š zemlje i lige u Ligi konferencija, a i svim ostalim iz regiona puno sreće :heart:
 
Не знам.
Али сам сигуран да би смо направили прави бум у свету фудбала ако би смо рецимо на крају првенстава последње пласиране екипе екс југе,бугарске,румуније...осталих заинтересованих...одиграле турнир на коме би победник остао у првој лиги свог првенства...
Мени то звучи супер.
Квалитет фудбала би био мањи,али молим лепо,нај боља екипа задржава право останка у првој лиги своје земље.
Било би мало и атрактивно и корисно,а и одшкринуло би врата неким будућим варијантама...
 

Back
Top