Referendum o Dubrovniku?

A to samo Srbija može omogućiti Dubrovniku sa svojim ugljenom? I Hranom?
Cruiseri kad dođu u Dubrovnik odmah će moći natovariti ugljen za kotlovnicu! 😂😂😂😂😂

Niko to ne tvrdi .. proces hrvatizacije u Du je dosta uzeo i pitanje je koliko je isplativo da se ulaže resursa, i novaca i vremena i strpljenja da se taj proces zaustavi, pa da se okrene u populaciju koja je već poprilično , kako da kažem. pa nemoguća da vrati uloženo + turizam mnogo troši, a malo daje

Ako je do kontrole određenog dela Jadrana HN je tu mnogo isplativiji .
 
Dubrovcani nisu idioti, za sada su procijenili da im je bolje u sastavu RH.
Jednoga dana ako procijene da im je isplativije biti Repubilka, ta ideja ce se vratiti.

Nemaju oni šta da procenjuju okolnosti nalažu .. ne mogu opstati ni kao Republika, a ni u sastavu Hr im nije baš sjajna pozicija ako svet ide ka smanjenju mobilnosti i ako turizam postane ne tercijerna delatnost, već 5 ili 6 ..
 
Nemaju oni šta da procenjuju okolnosti nalažu .. ne mogu opstati ni kao Republika, a ni u sastavu Hr im nije baš sjajna pozicija ako svet ide ka smanjenju mobilnosti i ako turizam postane ne tercijerna delatnost, već 5 ili 6 ..
Natasa, kako god okrenes, puni su k´o brod.
Plus sto nisu divljaci poput onih iz Spalata i Zare.
OK, Zara je specifican grad po tome sto ga je HDZ-ovska mafijaska hobotnica stvarno razvila u uspjesan, nadprosjecan grad za hrvatske prilike, samo sto jos divljastvo iz njih treba izbiti.
Uzmi npr. Spalato, to ti je crna pogibelj, tamo ides turisticki ako si zeljan avantura da ti meci zvizde oko glave i manijaci vitlaju satarama.
 
Natasa, kako god okrenes, puni su k´o brod.
Plus sto nisu divljaci poput onih iz Spalata i Zare.
OK, Zara je specifican grad po tome sto ga je HDZ-ovska mafijaska hobotnica stvarno razvila u uspjesan, nadprosjecan grad za hrvatske prilike, samo sto jos divljastvo iz njih treba izbiti.
Uzmi npr. Spalato, to ti je crna pogibelj, tamo ides turisticki ako si zeljan avantura da ti meci zvizde oko glave.

A čuj Spaleto I Zara su nekada bili vrlo blizu centra sveta, a onda su postali neki gradići tamo negde bez ikakve važnosti

Tako da ako sadašnji način života bude išao ka svojim novim postavkama koliko će nekoga zanimati ili da li će biti voljan da potroši (a da li će i imati ) i vreme i novac da prevali par hiljada km da bi video neku zidinu,

Svet se menja, jedno je naš pogled i naš stil života , adrugo je nešto šta će biti za par decenija . Nismo isti ni mi , a ni generacije koja dolaze od pre 2 decenije.
 
Већа вам је брига Руска тежња ка обалама топлих мора него Срби... ... Ал ви то никада не можете да схватите јер свуда видите само Србе...у страху су велике очи....

Биће опет Хајдук Сплит
Nedostaje ti elementarne logike u glavi. Ne može opet biti Хајдук Сплит, jer to nije nikada bio. "Opet" se može dogoditi samo ono što je već nekoć bilo. Ukratko, lupetaš. :kafa:
 
Kakva sumanuta "logika". :lol: Srećom da znam od koga dolazi, inače bih se čudio. :lol:

Nije sumanuta to je bio plan ... odakle onda na obali Drine u čisto srpskoj sredini 95% knjiga u biblioteci na kroatizovanom srpskom.

Tamo se insistiralo na glagolu - irati, preuzetom iz nemačkog .. samo na tome sa se uzme primer.. a tek za ostalo , spisak bi bio kao tema "Da li je bolje 400 kvm negde ili 40 kvm u Bgd.."
 
Natasa, kako god okrenes, puni su k´o brod.
Plus sto nisu divljaci poput onih iz Spalata i Zare.
OK, Zara je specifican grad po tome sto ga je HDZ-ovska mafijaska hobotnica stvarno razvila u uspjesan, nadprosjecan grad za hrvatske prilike, samo sto jos divljastvo iz njih treba izbiti.
Uzmi npr. Spalato, to ti je crna pogibelj, tamo ides turisticki ako si zeljan avantura da ti meci zvizde oko glave i manijaci vitlaju satarama.
Nije to ništa naspram Nándorfehérvára. ;)
 
I ako babi naraste qur.ac na nožnom palcu, i ako didi narastu krila kad popije Red Bull.

Kao što vidiš svet pod plaštom Korone i ide u tom smeru .. menja se is istem vrednosti, naravno ne preko noći i za jednu sezonu, već postepeno..

No logično je da ne razumete

I ne znam šta je problem sa mojim stavom, sada , kada tvrdi da Du treba ostati horvacki pa dok traje, traje
 
Kao što vidiš svet pod plaštom Korone i ide u tom smeru .. menja se is istem vrednosti, naravno ne preko noći i za jednu sezonu, već postepeno..

No logično je da ne razumete

I ne znam šta je problem sa mojim stavom, sada , kada tvrdi da Du treba ostati horvacki pa dok traje, traje
Svijet se mijenja, ali eto ljudi su nesposobni za prilagodbu na promjene što su i pokazali u zadnjih 200.000 godina. Bravo, Nataša! Kako si uspjela iskonstruirati takve "mudroslovije".
 

Back
Top