red i mir, od lajanja pasa? šta da radim?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Beograd je već nekakav grad gde se izdvajaju razne zone.
Ne mogu da mi se daju razni izgovori za neefikasnost jer ih ni moj poslodavac neće uzeti za ozbiljno.
Krajnje je vreme da se odrede neke zone kao i negde tamo-uptown, downtown, pravila, restrikcije...
Ako neko sebi ne može da garantuje vreme odmora, kako može da garantuje efikasnost? Neko skiči od muke jer psi laju iz susednog stana...
O čemu mi pričamo?
Pas je životinja koju prati dvorište, poljana. Ne možeš da uznemiravaš radno stanovništvo time što voliš životinje!
 
Пријавила сам земунским комуналцима увођење (власничких) паса у ограђено дечје игралиште. Нико ништа.
На страну лајање али та дрскост...Поред огромне ливаде они уводе псе да се спуштају низ тобоган.
 
TL;DR; Šta ja da uradim, da zaustavim tog komšijinog kera od 24h lajanja, osim što sam već pričao s komšijom i nije hteo da sarađuje.
Postoji li neki zakon o javnom redu i miru, kako da se žalim, koliko to košta, gde da odem da se žalim.
U CG sam, trebalo bi da je to isto kao u Srb, neki predlog, bilo šta, da mi pomognete.
Prvo - pošto SRB i CG više nisu iste države isto tako nisu isti ni zakoni. Ne znam da li kod vas postoji komunalna policija, u tom slučaju se obraćaš njima. Ako nema onda neka inspekcija sigurno.
 
rasa psa je: tibetanski španijel
Ja ako sam dobro shvatio tebe covek na lancu u dvoristu drzi toy-dog? Taj pas ne bi trebao da je veci od 5 kg u proseku,ko to jos drzi na lancu koji je tezi od psa?
U svakoj zemlji ima zakon o buci u vreme kucnog reda,samo se raspitaj kome treba da se obratis. Ako je takav da laje na sve sto mrda ili cuje,nece ti pomoci da se sa njim upoznajes ili bilo sta drugo.
 
imam komšiju, koji drži jednog malog kera na lance, al lanac je velik, moze ker da se seta jedno 50-100 metara, i da spava normalno, i da jede.

ali problem je, što taj ker, je baš do mog prozora, msm, izmedju mene i kera je samo put od 3-4 metara, al uglavnom, ker je blizu, tako da kada ker zalaje, čujem ga najbolje.
čuje se po celoj kući koliko je glasan, al najgore je kada želim da budem u svojoj sobi, a soba mi je sa te strane gde je ker.

čak i u dnevnoj sobi nije tišina, zato što sa druge strane, na vrh bašte, ima ne jedan, nego 3 kera. al oni mi ne smetaju toliko, jer ionako nisam puno u dnevnoj sobi.
nego meni smeta ovaj tu do prozora što mi je, odma preko puta.

taj ker, laje i dan i noć, jako je agresivan, kad god prolazim u svojoj kući, taj ker laje, kida taj lanac, pravi buku 130 db.

rasa psa je: tibetanski španijel
i video sam, da je ta rasa pasa baš jako bučna, i nikad ne umeju da ućute, laju na pomeranje lišća na drvetu.

taj pas laje, izaziva nervozu drugim kerovima, i onda, svi komsijski kerovi pocnu da laju, okruzen sam sa svih strana sa kerovima.
ajd, mogu ja da tolerisem da kerovi se izderu na pola sata i da je 150 db.
ali nemogu da izdrzim vise psihicki, ovaj ker, cak i kad svi zacute, on laje tokom noci i tokom dana, znaci katastrofa, izaziva mi psihicki nemir, nemogu da odmorim, pogotovo leti kada moram otvarati prozor od vrucine.

TL;DR; Šta ja da uradim, da zaustavim tog komšijinog kera od 24h lajanja, osim što sam već pričao s komšijom i nije hteo da sarađuje.
Postoji li neki zakon o javnom redu i miru, kako da se žalim, koliko to košta, gde da odem da se žalim.
U CG sam, trebalo bi da je to isto kao u Srb, neki predlog, bilo šta, da mi pomognete.
probaj da nadješ ovo
https://ultimatebarkcontrol.com/products/dog-silencer-max
 
Poslednja izmena od moderatora:
jako je agresivan, kad god prolazim u svojoj kući, taj ker laje, kida taj lanac, pravi buku 130 db.

rasa psa je: tibetanski španijel

tibetan-spaniel-standing.jpg


Kida lanac? :malav:

130db??? Merio si? Nisi, jer bi od 130db ogluveo!
 
Imam identičan problem, prozor spavaće sobe mi je okrenut ka dvorištu, okružena sam zgradama, kerovi laju danonoćno ne zna im se red u jedan noću u pet ujutru kao da živim u nekoj selendri a ne u centru beograda i što je najgore najgore od svega taj jedan ker ima veoma specifičan lavež zvuči zastrašujuće i ceo atrijum odzvanja od njegovog roptanja.
zvala sam sve moguće službe i naravno niko nije nadleżan, ne znam tačno kako se zovu vlasnici i gde žive (blokira mi vidik zgrada koja zaklanja konkretno dvoriste) da podnesem krivičnu prijavu za uznemiravanje.
jedna dzukela i njeni maloumni vlasnici maltretiraju tristotine ljudi koji zive okolo.
poceli su nedavno sa terasa bacati petarde na dvoriste iz koga se cuje ovaj ludacki lavez
i opet nista
u pet ujutru kad zaurla zavrsimo na plafonu i vise od spavanja nema nista
hvala sto si otvorio ovu temu, razmisljala sam i ja o tome
obzirom da redovni nacini za zalbe zbog ovog audio terora nisu urodili plodom. mozda ce neko odavde znati kome da se obratimo za pomoć. komunalci kazu da nemaju veze sa ovim, a zamenik predsednika opstine vracar kaze da je to poso za komunalce i da opstina nema nadleznost da resava tu vrstu problema, znaci vozaju me u kurug
a ovo stvano ne moze vise da se trpi.
 
Zvucnici na terasu , prozor,i kad zalaju pusti muziku do daske da razbudi komsije.
to pod uslovom da sam veći siledžija od njega. a nisam.
nije kriv pas vlasnici su maloumni necivilizovani moroni
sta ima neko u glavi kada u pola pet ujutru pusti kera u atrijum da laje a zna da okolo spava više stotina ljudi
 
možda je ovo najbolje što bi trebao i da uradim.
onaj pest reject što top šop reklamira, stvarno radi, tera bube a pogotovo komarce i muve, verujem tim uređajima, život promene.
bolje 150 eura za jedan takav, nego lekovi za ludnicu posle. :mrgreen:

Svi "Tibetanci" su min od 1000 evra pa naviše. Da neko da tolike pare i da psa drži na lancu - malo teže!
on je možda dobio tog na poklon, pa nije ni čudo što ne mari za njega, a ne mari ni za komšije
pas je star jedno 10 godina sigurno, i uvek je takav bio, lud, a sad još luđi kako stari

Pa to je lako, otruješ psa
:pas::nosijelku:
 
Ja uopšte ne kapiram kako neko misli da keru objasni da u određeno vreme ne sme da laje. :think:
A inače, često uhvatim sebe da više verujem psima nego nekim ljudima. Psi svakako osete ko je kakav i nije retkost da laju na one koji ih mrze više nego što laju inače. Ko i ljudi, uostalom.
Тако је, постављач теме треба да поради на себи, да покуша да буде бољи човек, да покуша и околину да начини бољом, да крене да преноси позитивне вибрације, и онда ће и пас мање лајати, пас лајањем само указује људима да су скренули с правог пута.
 
Već si dobio savete da se obratiš komunalnoj miliciji, verujem da je kod vas sve slično ovome ovde.
Nisi dužan da to trpiš, ometa te u korišćenju tvoje nekretnine itd.
jes, obratiću se, sutra, danas su praznici, pa možda ne rade
al boji me da će reći kao što reče @PerfectOne , da nisu oni nadležni, a nisu nadležni jer nigde u zakonu nije to regulisano, a zašto nije regulisano, možda zato što komšije kao moj i boli uvo za sve.

inače, postoji li ovde neka demokratija, da narod traži neki zakon da se primeni.
Vidio sam u US, right to repair movement, i traže im 6 miliona da bi na sudu bilo saopšteno uopšte.



naravno da je duzan. Nemoj sad da obavestim levijatan.

ovde vec ima dosta materijala za krivicno gonjenje. pretnja smrcu, povreda ljudskih prava pasa. Ako ubije psa ovde se radi o klasicnom ubistvu prvog stepena.

Тако је, постављач теме треба да поради на себи, да покуша да буде бољи човек, да покуша и околину да начини бољом, да крене да преноси позитивне вибрације, и онда ће и пас мање лајати, пас лајањем само указује људима да су скренули с правог пута.

smatraću ovo kao troll , sa duhovitim značenjem od strane objavljivača, neozbiljnim odgovorom na ozbiljno pitanje
jer to što neko mirno spava od buke, neznači da drugima ne smeta, nisu svi isti
i still keep it cool :drugari:
 
e evo, bio baš u komunalno, u opštini, i rekli mi da nemogu nista jer je privatan posjed. a da pošalju inspektora, on će samo opomenit vlasnika, pošto ako bi ker lajao na inspektora, vlasnik bi rekao da je to zato sto ne poznaje čoveka.

pa, mi se smucilo, oni kazu, inspektoru se javite, a ja znam da nema nista, jer, goreopisano znam sta ce se desiti, i komsija tvrdoglav.

samo gubim vreme, a posto nigde u zakonu nema za ove njihove propuste, gubicu vreme i sa tužbom.
jeftinije mi da otrujem kera nego da tuzim komsiju.

da radim ja jos ovu sezonu, pa da se preselim odavde, bilo gde, gde ima posla i gde je tisina.

kad ovde niko nije cuo za mentalno zdravlje. dok dodje vreme da se osveste dotad već svi poludješe.

otrovao bi kera, ali muka mi je da se cimam, jer ako ću biti tu jos kratko vreme, nije ni bitno sto mi dušu vadi to lajanje.
da ostajem duže vreme, onda bi ga otrovao, tokom noći, kao nidža 😎
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top