Razvod braka

dadoh ti misljenje. ako mozes da me razuveris otvoren sam za komunikaciju.
Ne želim da razuveravam.
Čovek formira mišljenje na osnovu svog iskustva.
I svako za sebe misli da je u pravu.
Ako neko prođe kroz težak razvod, pritom ostane bez starateljstva nad decom, razumljivo je da će imati takav stav.
Ako neko dobro funkcioniše u braku, stav će biti drugačiji.

Svi smo mi subjektivni.
 
Ne želim da razuveravam.
Čovek formira mišljenje na osnovu svog iskustva.
I svako za sebe misli da je u pravu.
Ako neko prođe kroz težak razvod, pritom ostane bez starateljstva nad decom, razumljivo je da će imati takav stav.
Ako neko dobro funkcioniše u braku, stav će biti drugačiji.

Svi smo mi subjektivni.
sve pogresno osim poslednjeg.
zato sam rekao moderatorki da nema pojma o meni nista.
sve suprotno, razvod cist, imovina, dogovorno sve, dan danas prijatelji. zato sto kad sam nasao zenu te mentalne konstitucije znao sam da ce trajati.
i trajalo je.

a zasicene kad nastane, a nastane kod svih, onda je greh glumiti brata i sestru.
 
sve pogresno osim poslednjeg.
zato sam rekao moderatorki da nema pojma o meni nista.
sve suprotno, razvod cist, imovina, dogovorno sve, dan danas prijatelji. zato sto kad sam nasao zenu te mentalne konstitucije znao sam da ce trajati.
i trajalo je.

a zasicene kad nastane, a nastane kod svih, onda je greh glumiti brata i sestru.
Pa onda je sve ok. Uz dogovor, obostranu saglasnost.
Bez ljutnje i ogorčenja.
 
Pa onda je sve ok. Uz dogovor, obostranu saglasnost.
Bez ljutnje i ogorčenja.
gde ti u mom pisanju vidis ogorcenost? :lol:

ako neko voli zene ja ih volim. ali im uvek nagosvestim da su za mene male mace po svemu, pa cak i po zenskim igrama koje su im svima genetski u krvi.

i sustina...

kod zena je nebitno kake su im sise ili dupe ili struk ili kosa ili noge ako imaju ono sto ih izdvaja od drugih a sto malo njih imaju. takve kod mene imaju carte blanch pa cak i za pomenute igrice.
 
Nigde, to se nije odnosilo na tebe.
Rekoh, super kad se tako reši razvod, bez ogorčenja i bespotrebne mržnje.
u zivotu svi grese. vecina uvek dobronamerno misle da su svi ljudi dobri i divni. to je danak neiskustvu i lose izivljenim adolscenstvom cesto uz knjigu i patrijarhalne roditelje.

sustina socijalne mudrosti je da ljude posmatras kao potencijalne neprijatelje koji zele da ti zakuju eksere na kovcegu. ako te iznenade i pokazu da nisu to, onda je to uspeh i stekao si prijatelja, a nekad i ljubavnicu/ka svejedno :lol:
 
vecina uvek dobronamerno misle da su svi ljudi dobri i divni.
Ako nešto ne mislim, to je da su svi ljudi dobri.
Mislim da su, pre svega ravnodušni jedni prema drugima, uz poneku slabašnu iskru emocija, koja se često brzo ugasi.
Obzirom da sam svesna svoje subjektivnosti, namerno se distanciram od suvišnih komentara i deljenja saveta.

Ljude posmatram kao strance, ne kao potencijalne neprijatelje.
 
Razvela sam se prije deset godina i nisam požalila ni sekunde. Djeca su već prešla dvadesetu, on je našao drugu... Nakon toga otkrila sam mnoge stvari u životu, uglavnom od tada život mi nikad nije bio ispunjeniji...
 
Postoji mnogo razloga za razvod, nije prevara jedini. Nekad se ljubav ugasi, ljudi prestanu da se trpe medjusobno, pa muška ili ženska mahnitost i nasilje, maltretiranje, nekad dosada zavlada... ima tu milion razloga ali najbolje je to seći u korenu, da se ne pretvori u neke toksične forme zajednice pa deca trpe svašta.
 
Ako brak ne funkcioniše duže vreme iz bilo kog aspekta bolhe se ljudski raziči nego insistirati na njemu celi život.Ali nema svak muda da se razvede.Niko nece da deli imovinu pa vecina i ostane u paćeničkom životu jer eto tako mora jer nemaju gde.Mnogo takvih poznam.I ne osuđujem ih.Jbg nemaš gde.Kirije skupe plate male i jedni druge trpe šta će.
Ko ima mogućnost bežanije taj će i da ode neće da trpi.
 
Mislim da bi generalno trebalo skloniti to iz zavetovanja "dok nas smrt ne rastavi", jer se smrt danas pojavljuje u toliko mnogo oblika da je upitno šta će kad biti.
 

Back
Top