RAZRESENA ENIGMA ZVANA TITO

Pa vidis velke da su nasi komunci pogubljeni izmedju istoka i zapada ...

komunisti jesu pogubljeni izmedju istoka i zapada, al to je ochekivano.
problem su one naivchine koje im i posle suludih unutrashnjih granica terora jednoumlja inflacije oluje milosrdnog andjela i da ne pominjem chega sve ne i dalje veruju.
treba ukinuti pravo glasa svim bivshim chlanovima skj, od drashkovica do tadica. svi oni koji su pa makar i kao maloletni bili primljeni u skj ne treba da imaju pravo glasa. samo omladina i oni koji nisu bili u skj da formiraju nove partije i izlaze na glasanje.
tek tada mozhda bude bolje
 
Poslednja izmena:
vidis, ovo podvuceno ugl govori sve o komunistima.

"u momentu kad je rat poceo..." to je tvoj odgovor? :lol:
:bye:

ps. komunizam je proizveo divlji nacionalizam na vise nacina, plus je odgovoran sto ga nije sprjecio;)
Није га произвео, али јесте одговоран што га није довољно сузбијао и коначно сузбио.

Но, иста замерка онда подједнако иде и претходном режиму, Александровом.

А, све скупа, треба посматрати и у конкретним околностима, да ли је и колико, било и објективних могућности да се нека политика спроводи.
 
Sloba i Tudjman inaka ne bi pobedili u svojim drzavama da nije bilo "Kosovskog problema: i hrvatskog separatizma...ti problemu u SFRJ NAMERNO nisu resavani...i to je kao posledicu imalo ovu dvojicu kretena. Dakle Titova SFRJ i njeno uredjenje je ovu dvojicu i ostale teletabise prouzrokovala...tu Titovo poreklo apsolutno nije vazno, jer lider sa praksom drzava to sam ja, posle mene potop...ne bi trebalo da se posebno istrazuje i proverava...to treba da uradi smetliste istorije gde i pripada...
Да, али ипак нема директног, и неизбежно јединог континуитета између Титове Југославије, и ових злотвора које си поменуо.
 
Да, али ипак нема директног, и неизбежно јединог континуитета између Титове Југославије, и ових злотвора које си поменуо.


Ma najlakše je sve svaliti na komunjare, Amerikance, Evropljane, Talibane, Eskime
itd itd itd

Da su na primer Švabe takve, još uvek bi sedele među ruševinama i proklinjale
Adolfa Hitlera...:hahaha:
 
Није га произвео, али јесте одговоран што га није довољно сузбијао и коначно сузбио.

Но, иста замерка онда подједнако иде и претходном режиму, Александровом.

А, све скупа, треба посматрати и у конкретним околностима, да ли је и колико, било и објективних могућности да се нека политика спроводи.

naravno da je represija i aparat komunisticke partije mogao rjesiti ustaski nacionalizam. ali od pocetka vladanja, zataskavanjem jasenovca i izvjestaja cuvene komisje za jasenovac, nedovoljnim angazmanom na proganjanju pavelica i sledbenika mu iz hop-a, smjesnim kaznjavanjem hrvatskih nacionalista sedamdesetih... nije bilo ni volje ni snage. i onda kad se pojavio srpski nacionalizam kao odgovr na desavanja i ono sto je ustav iz 1974 napravio tj.kada je doslo iz guzice u glavu bilo je kasno. nema tu mnogo nauke milunka, to su elementarne cinjenice. o bezvrijednosti ekonomskog sistema, koji je ovdje samo usput spomenut, da ne govorim. kako rekoh, ko ne zna sta je komunizam kao ideologija treba da procita djindjicev rad na tu temu. i to je to
 
Poslednja izmena:
to je trebalo na goli otok ili ubiti kao sto ste srbe ubijali nakon rata;) ljudi organizuju zajedno sa ustaskom emigracijom maspok, hrvatsko proljece i bugojanski napad na sfrj, postave bombu u kinu i ubijaju po svjetu ambasadore a drug tito kaze "iskljucite ih iz partije" i dajte ustav 1974 da zbog toga kaznimo srbe. nevidjeno. komunizam je najogavnija i najodvratnija ideologija poslije fasizma i nacizma

Na Golom otoku su bili pripadnici pokreta koji je najodvratnija ideologija posle nacizma,cemu tolika briga o njima.
Pa da su oni slucajno pobedili mi bi jos uvek bili Ruska gubernija i onda stvarno problem nacionalizma ne bi postojao.
Sve te napade su izvrsile ustase koje su za to adekvatno kaznjene(ubijali su ih duz citave Evrope,trebam li i to da dokazujem)
Srbija je 1974 veca nego u vreme banovina,trebam li i to da dokazujem?
 
komunisti jesu pogubljeni izmedju istoka i zapada, al to je ochekivano.
problem su one naivchine koje im i posle suludih unutrashnjih granica terora jednoumlja inflacije oluje milosrdnog andjela i da ne pominjem chega sve ne i dalje veruju.
treba ukinuti pravo glasa svim bivshim chlanovima skj, od drashkovica do tadica. svi oni koji su pa makar i kao maloletni bili primljeni u skj ne treba da imaju pravo glasa. samo omladina i oni koji nisu bili u skj da formiraju nove partije i izlaze na glasanje.
tek tada mozhda bude bolje

Potomcima komunističkih rukovodilaca zabraniti političko delovanje.

Dedovi nacionalizovali a unuci privatizovali.
 
Na Golom otoku su bili pripadnici pokreta koji je najodvratnija ideologija posle nacizma,cemu tolika briga o njima.
Pa da su oni slucajno pobedili mi bi jos uvek bili Ruska gubernija i onda stvarno problem nacionalizma ne bi postojao.
Sve te napade su izvrsile ustase koje su za to adekvatno kaznjene(ubijali su ih duz citave Evrope,trebam li i to da dokazujem)
Srbija je 1974 veca nego u vreme banovina,trebam li i to da dokazujem?

da, da, adekvatno..pa su norwalci na celu sa tudjmanom i suskom 1987 vec napravili platformu nezavisne hrvatske, nasli partnera u milosevicevom neznanju i nesposobnosti i napravili finale. a od 1987 do 1990 bile tri godine da se ustase kazne i milosevic razrijesi duznosti a albanci upoznaju sa pravima manjina. sto nisu rjesili sovinizam? nesposobni? naravno da su bili nesposobni. a usput je taj sovinizam bio duboko infiltriran u skj od glave do repa pa bi morali hapsiti sami sebe. zato je taj lazni projekat i propao
 
komunisti jesu pogubljeni izmedju istoka i zapada, al to je ochekivano.
problem su one naivchine koje im i posle suludih unutrashnjih granica terora jednoumlja inflacije oluje milosrdnog andjela i da ne pominjem chega sve ne i dalje veruju.
treba ukinuti pravo glasa svim bivshim chlanovima skj, od drashkovica do tadica. svi oni koji su pa makar i kao maloletni bili primljeni u skj ne treba da imaju pravo glasa. samo omladina i oni koji nisu bili u skj da formiraju nove partije i izlaze na glasanje.
tek tada mozhda bude bolje

Ko bi onda glasao u Srbiji jer je bilo 1,2 miliona clanova SKS a ako uzmemo njihovu decu u racun dolazimo do cifre od preko 2,5 miliona.I na kraju ako oduzmemo nacionalne manjine koje predstavljaju 25% glasackog tela dolazimo do cifre od preko 3 milona.
Pa mi onda odgovori ko bi onda glasao.
I samo jos jedno kakve veze ima komunizam sa inflacijom i bombardovanjem Srbije?
 
Да, али ипак нема директног, и неизбежно јединог континуитета између Титове Југославије, и ових злотвора које си поменуо.

Nije mozda bilo ni direktnog ucesca Slobe u JNA, pa opet svi pricaju da je Sloba izvrsio agresiju na Hrvatsku...

Ja govorim o simbolima u jednom pogresnom sistemu...a sistem je iz bujice izbacio ovu dvojicu....ja da sam bio na mestu Kosovskih Srba podrzao bih Slobu sa kraja osamdesetih...jer je te Srbe Titov sistem vrednosti diskriminisao totalno...i godinama niko ni slamku spasa da ponudi...tokom bratstva i jedinstva.
 
da, da, adekvatno..pa su norwalci na celu sa tudjmanom i suskom 1987 vec napravili platformu nezavisne hrvatske, nasli partnera u milosevicevom neznanju i nesposobnosti i napravili finale. a od 1987 do 1990 bile tri godine da se ustase kazne i milosevic razrijesi duznosti a albanci upoznaju sa pravima manjina. sto nisu rjesili sovinizam? nesposobni? naravno da su bili nesposobni. a usput je taj sovinizam bio duboko infiltriran u skj od glave do repa pa bi morali hapsiti sami sebe. zato je taj lazni projekat i propao

E sad si stvarno pogodio,misljenja sam da je vojni vrh trebalo 1988 da izvrsi vojni udar,proglasi vanredno stanje i zatvori nacionalne lidere dok se ne dogovore o podeli ili opstanku Jugoslavije.
 
Džaba ti tema kada ne čitaš ovozemaljska dostignuća.Elem pretprošli mjesec je vršena DNK-analiza,uzeta iz grobova s groblja u Kumrovcu i Titove šapke koju je nosio a nalazi se u muzeju u Beogradu,DNK-a analiza je potvrdila da je "šapku" nosio "100% DNK-a identična osoba muskog spola kao i "uzorak" uzet s groblja iz Kumrovca.DNK-a nalizu je radio, instut Luj Paster u Francuskoj a oni su vrlo mjerodavni za takve stvari.DNK-a analiza je rađena bez velike pomoznosti.Imaš članak na netu,pronađi i pročitaj tj.prevedi si.
Tito ostaje Tito džaba krečiš.

bajkovitoooooooo...........
 
naravno da je represija i aparat komunisticke partije mogao rjesiti ustaski nacionalizam. ali od pocetka vladanja, zataskavanjem jasenovca i izvjestaja cuvene komisje za jasenovac, nedovoljnim angazmanom na proganjanju pavelica i sledbenika mu iz hop-a, smjesnim kaznjavanjem hrvatskih nacionalista sedamdesetih... nije bilo ni volje ni snage. i onda kad se pojavio srpski nacionalizam kao odgovr na desavanja i ono sto je ustav iz 1974 napravio tj.kada je doslo iz guzice u glavu bilo je kasno. nema tu mnogo nauke milunka, to su elementarne cinjenice. o bezvrijednosti ekonomskog sistema, koji je ovdje samo usput spomenut, da ne govorim. kako rekoh, ko ne zna sta je komunizam kao ideologija treba da procita djindjicev rad na tu temu. i to je to
Тзв. "српски национализам" није био само последица тога, већ, у оној битнијој равни, део једнога новог пројекта, разбијања Југославије, чији су главни експоненти овде били Туђман и Милошевић.

Ово остало је ипак само - накнадна памет, након једног од могућих развоја догађаја.

Јер, Југославија се није морала распасти. - Ништа у историји не мора, увек постоји више могућности развоја догађаја, а онда се после дају накнадна објашњења, правдања, и шта све већ...
 
Nije mozda bilo ni direktnog ucesca Slobe u JNA, pa opet svi pricaju da je Sloba izvrsio agresiju na Hrvatsku...

Ja govorim o simbolima u jednom pogresnom sistemu...a sistem je iz bujice izbacio ovu dvojicu....ja da sam bio na mestu Kosovskih Srba podrzao bih Slobu sa kraja osamdesetih...jer je te Srbe Titov sistem vrednosti diskriminisao totalno...i godinama niko ni slamku spasa da ponudi...tokom bratstva i jedinstva.
Није извршио, али то је део те политичке жваке, кривотворења чињеница, неопходне профитерима растурања Југославије.

Систем је имао и погрешне и добре стране, али није и не може бити директно одговоран за нешто што је изазвано десетак година касније - активним радњама, у сасвим другом општем контексту, и међународном и унутрашњем.

А није тачно да је дискриминисао тотално.

Треба и ту објективно разлучити ствари:
Разбијање српског корпуса измишљањем Црногорске нације, и тзв "ЦПЦ" македонске, нације и тзв "МПЦ", Муслимана као посебне нације, то јесу све непобитне чињенице.

Али, сем тога имамо и друге чињенице, да је ипак скако ко је хтео могао да буде Србин, слави славу, иде у цркву, и да та држава није прављена да се распадне, да се то ни не би десило, да се нису случиле поменуте спољашње и унутрашње околности крајем 80их.

Систем је избацио ту двојицу, али могло је да се деси и да буду неки други, да су лично били способнији од те двојице.
 
Nije mozda bilo ni direktnog ucesca Slobe u JNA, pa opet svi pricaju da je Sloba izvrsio agresiju na Hrvatsku...

Ja govorim o simbolima u jednom pogresnom sistemu...a sistem je iz bujice izbacio ovu dvojicu....ja da sam bio na mestu Kosovskih Srba podrzao bih Slobu sa kraja osamdesetih...jer je te Srbe Titov sistem vrednosti diskriminisao totalno...i godinama niko ni slamku spasa da ponudi...tokom bratstva i jedinstva.
Imao je Slobo i širu podršku. Sjećam se da su mu SR Hrvatska i SR Makedonija čestitale kad je posmjenjivao srpsko rukovodstvo. A gledao sam na TV kasniji intervju sa Nijazom Durakovićem u kojem je pričao kako je prisustvovao skupu u Cavtatu na kojem se Stipe Šuvar zalagao da se podrži Milošević u Srbiji.
 
Uređenje poslijeratne Jugoslavije je vjerovatno bilo uslovljeno i određeno odnosom velikih sila. A inače, brka se i prepliće "ideološko" i nacionalno, što je besmislica. Nit su nacionalizam i separatizam nastali u socijalizmu, nit promjenom naziva sistema nastaje bogatstvo. U stvari, što manje je u vlasništvu naroda, narod manje dobija. Bar tako izgleda logično. Logično je i da narod profitira ako država nije opterećena trkom u naoružanju.
 
naravno da je represija i aparat komunisticke partije mogao rjesiti ustaski nacionalizam. ali od pocetka vladanja, zataskavanjem jasenovca i izvjestaja cuvene komisje za jasenovac, nedovoljnim angazmanom na proganjanju pavelica i sledbenika mu iz hop-a, smjesnim kaznjavanjem hrvatskih nacionalista sedamdesetih... nije bilo ni volje ni snage. i onda kad se pojavio srpski nacionalizam kao odgovr na desavanja i ono sto je ustav iz 1974 napravio tj.kada je doslo iz guzice u glavu bilo je kasno. nema tu mnogo nauke milunka, to su elementarne cinjenice. o bezvrijednosti ekonomskog sistema, koji je ovdje samo usput spomenut, da ne govorim. kako rekoh, ko ne zna sta je komunizam kao ideologija treba da procita djindjicev rad na tu temu. i to je to
ebote djindjic i njegov rad.Tito nikad nije prizivao da se rusi svoja zemlja kao taj djindjic niti je davao zapadu resurse za kutiju sibica.
 

Back
Top