Razlike izmedju roka,panka i metala.Postoje li uopste?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Neeeeeeeee nema nikakve razlike...

Punk-pesme od dva rifa sa primitivnim textom(naravno da postoje varijacije ali da lakse shvati..)
Rock-kvalitetnije od gorepomenuto vise rifova i solaza textovi zavisi od podgrupe...
Metal-jos kavalitetnije i cvrsce retko primitivni textovi, obavezne solaze...

MADA SVE ZAVISI OD VRSTE ROCKA METALA I PUNKA...

А блуз је претеча свега.

И још је и наквалитетнији. Метал је ту најмање квалитетан. У ствари, панк, метал, рок и блуз, ако ћемо неким редом, о'здоле.
 
Svi se sada trude da budu pripadnici neke muzicke grupacije tako da se delimo na rokere,narodnjake,fensere itd.Ja slusam rok od svoje desete godine.Slusam sve legende roka i one koji to nisu i dalje mi nije jasna razlika izmedju panka i roka ili panka ili emoa.Jos mi nije jasna ni razlika izmedju hard roka i nekih vrsta metala.Ako ima neko ko to zna neka se javi.

u pitanju su nijanse.. koje su laicima neuocljive
 
А блуз је претеча свега.

И још је и наквалитетнији. Метал је ту најмање квалитетан. У ствари, панк, метал, рок и блуз, ако ћемо неким редом, о'здоле.

Glupost cista.....
Da bluz je preteca svega i jeste najkvalitetniji iako ga ja slabije slusam od svega toga...
Ali onda ide metal, pa rock,
pa 10 mesta prazno pa punk koji je jedna od najpribliznijih muzika turbofolku
(tj u istom su rangu citala sam o tome...)
Zao mi je ali ta muzika nema neki kvalitet i ne zahteva mnogo,
inace ja nemam smisla ni za koji instrument ali imala sam predloge da komotno sviram u pocetnom punk bendu...
 
Glupost cista.....
Da bluz je preteca svega i jeste najkvalitetniji iako ga ja slabije slusam od svega toga...
Ali onda ide metal, pa rock,
pa 10 mesta prazno pa punk koji je jedna od najpribliznijih muzika turbofolku
(tj u istom su rangu citala sam o tome...)
Zao mi je ali ta muzika nema neki kvalitet i ne zahteva mnogo,
inace ja nemam smisla ni za koji instrument ali imala sam predloge da komotno sviram u pocetnom punk bendu...
a zasto prvo metal,pa onda rock?
 
Ja ne volim pank, ali ti se zesce prolupavas... Sve si ti nesto chitala, od nekog chula... Izgradi jednom sama svoj stav.

I realno, pank jeste tehnicki prosta muzika, al opet treba smisliti neku "catchy" melodiju za to. Treba imati dobrog bubnjara i basistu... Nije sve tako prosto kao sto si chula.

Edit: I da, metal je kompleksniji od rocka, samim tim i kvalitetniji.
pa kompleksniji je i od bluesa!?tako da to i nema neke veze,koliko je nesto komleksno,free jazz je komleksniji od svih tih rpavaca zajedno pa ne znaci da je kvalitetniji.....a ako mislis da je zbog brzih solo deonica kompleksniji,to nema toliko veze,jer kada jednom izgradis tehniku,te metal solaze moze da svira svako,jer je to samo setanje po skalama(cast izuzecima,a izuzetak je heavy metal,mada i tu ima svacega)...dok kod rocka i bluesa i jazza zvuci smesno ako stalno prolazis kroz neke skale
 
Punk ima najgenijalnije odnosno najironicnije i najsarkasticnije textove...Ko ne moze da ih ukapira...Jbga,ne treba da slusa punk!

HaHaHa...
Ovo zvuci kao svaki ciga svoga konja hvali...

Evo kultne punk pesme...

O, kako bih voleo da si tu!Grad je tako tuzan, a ti si s' one strane.
Ove su kuce tako ruzne.
O, kako bih voleo da si tu!
O, kako bih voleo da si tu!

O, kako bih voleo da si tu!
Grad je tako velik, a ti si s' one strane.
Ove su kuce tako ruzne.
O, kako bih voleo,
O, kako bih voleo,
O, kako bih voleo da si tu!

Sa "Zum-Reportera" smesi mi se Klara.
Izvlacim malog nestasnog, divljacki. (paparapapa)
I opet je lepo 5 minuta.
O, kako bih voleo,
O, kako bih voleo,
O, kako bih voleo da si tu!

O, kako bih voleo da si tu!
Grad je tako tuzan, a ti si s' one strane.
Ove su kuce tako ruzne.
O, kako bih voleo da si tu!

Sa "Zum-Reportera" smesi mi se Klara.
Izvlacim malog nestasnog, divljacki.
I opet je lepo 5 minuta.
O, kako bih voleo,
O, kako bih voleo,
O, kako bih voleo da si tu!

O, kako bih voleo da si tu!
O, kako bih voleo da si tu!
O, kako bih voleo da si tu!

Goblini - Anja, Volim Te

Evo kultne rock pesme

Ti si moja stanica na putu
jedan stepenik do neba
otrov koji i te kako treba.
Ti si uvek bolja polovina,
nekad jagnje, nekad zmija,
moja ili bilo cija.
Ti si nepredvidljiva ko djavo,
i od gvozdja i od stakla,
deo raja, deo pakla.
Kada te ostave svi svaleri,
kad shvatis da si pala,
iskopaj negde broj telefona
ja sam jos ona ista budala.
Kad skines jednog jutra sminku
i shvatis sta si drugima dala,
prikupi hrabrost, dodji do mene
ja sam jos ona ista budala.

Riblja Corba ja sam jos ona ista budala

I evo jedne metal pesme(necu smarati sa bleckom ili necim sto se meni svidja npr...)



Alogija - Zar sunce vec zalazi

Sva proslost sad nemo odzvanja,
Budi bleda secanja iz detinjstva.
Plast tame kad svaku nadu pokriva
Iz proslosti naviru likovi,
Zovu me, kazu da je kraj...

I sad znam da vreme je da odem,
Za glasovima podjem.
Zar sunce vec zalazi...

Jos jedan dan starim strahom ispisan,
Mali deo vremena zvan bozjim darom.
Dok prisecam se starih drugova
Sto davno pod zemljom pocivaju,
Zovu me, kazu da je kraj...

I sad znam da vreme je da odem,
Za glasovima podjem.
Zar sunce vec zalazi...

Mermerna je istina,
Apsurdna su proleca,
Zovu me... ja znam.
Odlazim, zar vec je kraj?

I sad znam da vreme je da odem,
Za glasovima podjem.
Zar sunce vec zalazi...






Pesme sam birala nasumicno sve tri su manje vise hitovi ova tri benda,
pa vi odlucite sta je kompletnije i kompleksnije...
 
Ja ne volim pank, ali ti se zesce prolupavas... Sve si ti nesto chitala, od nekog chula... Izgradi jednom sama svoj stav.

I realno, pank jeste tehnicki prosta muzika, al opet treba smisliti neku "catchy" melodiju za to. Treba imati dobrog bubnjara i basistu... Nije sve tako prosto kao sto si chula.

Edit: I da, metal je kompleksniji od rocka, samim tim i kvalitetniji.

Jbg neki od nas se i obrazuju zao mi je ako to nije slucaj sa tobom...
Inace moj stav je punk je srnj osim kad je u pitanju zezanje ali uvek se trudim da budem objektivna,
zao mi je ako tri to ne mozes...Dakle ja imam svoj stav i uvek njega prvo iznesem,
(moderatori obicno obrisu...)
a onda iznosim cinjenice... tipa meni je miroslav ilic srnje, ali cinjenica je da zna da peva...
 
A ajde uporedi npr od Goblina "Ne trebam nikome" i neki paljevinski tekst iz metala, npr od Manowara. (da se razumemo, ja pank ne mogu da smislim, ali me nervira kada neko misli da je najpametniji)

Sve je individualno, ne moze da se (tek tako) generalizuje...

I opet edit (tek sad video): @nodi ja pank ne podnosim, napisao sam vec u ovom postu. Drugo, sto se tice skolovanja, ja idem u skolu. Muzika je sporedna stvar u zivotu, i nju savladam sam, nije mi potreban niko da mi prica sta je dobro a sta ne, dovoljno sam zreo da imam izgradjen sopstveni ukus.
A sto se tice objektivnosti, objektivniji sam bar tri puta od tebe... I realno, moderatori koji znaju "znanje" bi mogli da obrate paznju na to kakve gluposti pojedini ljudi pishu ovde..

PS. I goblini su tu stvar obradili...
 
A ajde uporedi npr od Goblina "Ne trebam nikome" i neki paljevinski tekst iz metala, npr od Manowara. (da se razumemo, ja pank ne mogu da smislim, ali me nervira kada neko misli da je najpametniji)

Sve je individualno, ne moze da se (tek tako) generalizuje...

I opet edit (tek sad video): @nodi ja pank ne podnosim, napisao sam vec u ovom postu. Drugo, sto se tice skolovanja, ja idem u skolu. Muzika je sporedna stvar u zivotu, i nju savladam sam, nije mi potreban niko da mi prica sta je dobro a sta ne, dovoljno sam zreo da imam izgradjen sopstveni ukus.
A sto se tice objektivnosti, objektivniji sam bar tri puta od tebe... I realno, moderatori koji znaju "znanje" bi mogli da obrate paznju na to kakve gluposti pojedini ljudi pishu ovde..

PS. I goblini su tu stvar obradili...

Ja sam i napisala da zavisi od grupe do grupe i9 vrste punka rocka i metala ako se ne secas...
Manowar?
Ne zasmejavaj me!!!:lol:

Uzela sam u obzir da ne volis punk..

Ostatak tvog posta necu ni komentarisati:roll:...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top