Rat vs Mafia

stateaman

Početnik
Poruka
19
Što je gore i veće zlo, ratovati protiv druge države ili imati problema s mafijom i lopovima u zemlji?

Kako bi se zaštitile od mafije i drugih lopova mnoge zemlje počinju voditi ratove protiv drugih država, logika tih zemalja je da kako bi izbjegle probleme unutar zemlje počnu stvarati probleme drugim zemljama. Razlog zašto se tako ponašaju je taj što sadašnji zakoni ne mogu omogućiti ljudima da žive normalan život kada se poveća stopa kriminala i zato mnoge zemlje počinju da vode ratove protiv drugih država, što po meni nije u redu.

Ispravna promjena zakona je rješenje u slučaju porasta kriminala, neispravno rješenje u slučaju porasta kriminala je napad na drugu državu.
 
Što je gore i veće zlo, ratovati protiv druge države ili imati problema s mafijom i lopovima u zemlji?

Kako bi se zaštitile od mafije i drugih lopova mnoge zemlje počinju voditi ratove protiv drugih država, logika tih zemalja je da kako bi izbjegle probleme unutar zemlje počnu stvarati probleme drugim zemljama. Razlog zašto se tako ponašaju je taj što sadašnji zakoni ne mogu omogućiti ljudima da žive normalan život kada se poveća stopa kriminala i zato mnoge zemlje počinju da vode ratove protiv drugih država, što po meni nije u redu.

Ispravna promjena zakona je rješenje u slučaju porasta kriminala, neispravno rješenje u slučaju porasta kriminala je napad na drugu državu.
Čuo sam razne teorije da se zbog unutrašnjih antgonizama ili pak nekih drugih razloga namerno izazivaju ratovi ali da se ratovi izazivaju zbog gušenja mafije u vlastitoj zemlji to prvi put čujem. Nisam se bavio tim problemom no ipak mi se čini da ratotovi sa drugim zemljama ne dovode do slabljenja kriminala unutar zemlje. Možda grešim ?
 
Što je gore i veće zlo, ratovati protiv druge države ili imati problema s mafijom i lopovima u zemlji?

Kako bi se zaštitile od mafije i drugih lopova mnoge zemlje počinju voditi ratove protiv drugih država, logika tih zemalja je da kako bi izbjegle probleme unutar zemlje počnu stvarati probleme drugim zemljama. Razlog zašto se tako ponašaju je taj što sadašnji zakoni ne mogu omogućiti ljudima da žive normalan život kada se poveća stopa kriminala i zato mnoge zemlje počinju da vode ratove protiv drugih država, što po meni nije u redu.

Ispravna promjena zakona je rješenje u slučaju porasta kriminala, neispravno rješenje u slučaju porasta kriminala je napad na drugu državu.
ko si bre ti forumasu i sta mrsomudis sa ovakvom temom? :think:


i da gde si bio prosilh 10 godina. cime si se bavio na internetu?
 
Čuo sam razne teorije da se zbog unutrašnjih antgonizama ili pak nekih drugih razloga namerno izazivaju ratovi ali da se ratovi izazivaju zbog gušenja mafije u vlastitoj zemlji to prvi put čujem. Nisam se bavio tim problemom no ipak mi se čini da ratotovi sa drugim zemljama ne dovode do slabljenja kriminala unutar zemlje. Možda grešim ?
Ratovi sa drugim drzava dovode do gubitka razuma i pameti kod politicara i zbog toga se ne desava ispravna zakonska promena, vec samo zakonska promena na gore odnosno neispravne zakonske promena.
 
Što je gore i veće zlo, ratovati protiv druge države ili imati problema s mafijom i lopovima u zemlji?

Kako bi se zaštitile od mafije i drugih lopova mnoge zemlje počinju voditi ratove protiv drugih država, logika tih zemalja je da kako bi izbjegle probleme unutar zemlje počnu stvarati probleme drugim zemljama. Razlog zašto se tako ponašaju je taj što sadašnji zakoni ne mogu omogućiti ljudima da žive normalan život kada se poveća stopa kriminala i zato mnoge zemlje počinju da vode ratove protiv drugih država, što po meni nije u redu.

Ispravna promjena zakona je rješenje u slučaju porasta kriminala, neispravno rješenje u slučaju porasta kriminala je napad na drugu državu.
Политичка тендер мафија је продукт евоатлантских интеграција и неолибералног капиталзма
Неолиберални капитализам је друга ријеч за корупцију и политичку тендер мафију

Практично је све приватизовано ,а све послове које су некад у социјализму обављале државне фирме или држава данас преко намјештених тендера обављају фирме блиске људима из власти.Сви тендери су намјештени и по неколико пута већи од реалне цене а често се измишљају разно разни измишљени послови и набавке само да би се паре из буџета општина или републике прелиле у приватне џепове
 
Mafija vlasti je najgora ne mozes biti patriota u takvoj zemlji
Можеш вољети своју земљу и народ али не мораш вољети наметнуту демонократску власт и тендер мафију
Врхунски патриотизам је данас бити против демонократије,евоатлантских интеграција,залагати се за бољи и праведнији систем
например гледао сам на јутубу у Србији Бранко Драгаш је предлагао укидање посредничке дермократије и нови систем директне демократије
 

Back
Top