Rat u Ukrajini (37)

Da li očekujete kraj rata tokom 2025. godine?


  • Ukupno glasova
    118
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Кијевски режим покушао је 11. јануара да помоћу девет дронова нападне компресорску станицу „Руска“ у близини Анапе у Краснодарском крају и тако спречи снабдевање гасом европских земаља, саопштило је Министарство одбране.
Ова станица омогућава испоруке гаса преко „Турског тока“.
Министарство је истакло да су сви дронови оборени, крхотинама су у мањој мери оштећени зграда и опрема станице за мерење гаса.
„Последице су по хитном поступку отклоњене, станица ради нормално“, истиче се у саопштењу Министарства.
 
Ukro mediji javljaju da su Rusi na 1 km od Pokrovska. Padom Pokrovska pada citava odbrana NATO pakta i Rusi izlaze na Dnjepar.

Pokrovsk je vec odsecen.
To si pricao i za Donji Buljasinsk. Pa onda za Pripizdince. Pa onda za Vukojebce. Onda za Gornji Buljasinsk.

Nikako da se raspadne ta odbrana. Neko bi rekao da si dnevna doza lupetanja po forumu
 
Daj objasni nam kako će da pomognu Danskoj a da se ne zamere onima koji hoće da im otmu Grenland?
Nece niko oteti Grenland niti bilo ko ima takvu nameru tako se nesto vrzma po glavi samo onima koji bi sve resavali oruzjemjer nema na Grenlandu nicega sto sto se ne moze dobiti kupovinom. Vidim da ti nije poznato da je jedina vojska na Grenlandu americka ali manje nego ranije, jos manje ti je poznato da svaki stanovnik Grenlanda kosta Dansku 20 000 dolara godisnje a gradjanin Danske 5000 dolara i budzeta bez ikakve koristiza drzavu sem nesto malo prihoda od poreza na ribarenje i turizam.
 
Tri grada u TRI (3) godine.

"svjetska sila broj 2"
:klap:
.
Јбт, као да си јуче почео да пратиш збибања у Украјини, па да те подсетим.

У свом обраћању нацији поводом покретања Специјалне војне операције В. Путин је објавио да је циљ "денацификација и демилитаризација Украјине". Нарочито је нагласио да циљ ове операције није окупација Украјине.

Све време трајања овог сукоба смо сведоци да се води рат исцрпљивања и да се територије заузимају тек када противник више не располаже снагама и логистиком да брани своје положаје.

Док је Украјина располагала озбиљним ресурсима то је ишло врло споро, али како су се ресурси исцрпљивали промене фронта се убрзано дешавају.

Пораз Украјине је био неминован од почетка овог сукоба јер не располаже ни близу ресурсима којим располаже Русија. Зато су и прихватили мировни споразум који су Руси понудили свега нешто више од месец дана трајања сукоба.

Тада се умешала традиционално лузерска организација НАТО смрад и захтевала да се опроба у сукобу са Русијом, преко леђа несрећних Украјинаца.

Данас трпе пораз за поразом и само одлажу неминовно, по цену ко зна колико десетина хиљада украјинских жртава.

.
 
🇷🇺Дмитриј Медведев:

💬У позадини ишчекивања активних корака Трамповог тима по украјинском питању, појавили су се бројни, понекад апсурдни, „сценарии поравнања“. Они тренутно мало значе, јер је један прави предлог много важнији од стотина хипотетичких. Међутим, такозвани „немачки сценарио“ се издваја и поново је постао предмет расправе.


💬Суштина концепта је да се подељена Украјина претвара у неки привид Немачке и ДДР-а. Истовремено, очигледно је да је улога „Немачке” додељена Кијеву, а „ДДР” – територијама које су се вратиле Русији. О овом развоју догађаја се расправља са разлогом - руководству кијевског режима би могло бити лакше да „прода” овај сценарио најфанатичнијим неонацистима. Главна идеја: кажу, после година, Кијев ће, као и Савезна Република Немачка у односу на ДДР, моћи да „апсорбује” руске земље. Међутим, такав сценарио нема шансе, што је очигледно из неколико разлога:

а) Поновно уједињење Немачке било је резултат жеље немачког народа да се уједини, користећи слабост тадашњег совјетског руководства. У овом сценарију, Русија би вероватно морала једног дана да „преда” своје територије Украјини. Али да ли је ово могуће?

б) После уједињења Савезне Републике Немачке и Немачке Демократске Републике, барем формално, дошло је до уједињења једне немачке етничке групе. Предложени план претпоставља нову поделу једног словенског народа, што је само по себи апсурдно, па чак и неприхватљиво за дискусију.


ц) И што је најважније: ко би озбиљно веровао да би нуклеарна сила уступила своје земље ванземаљској формацији попут Украјине? Овде можемо само да видимо наду у хипотетички колапс Русије, што би, по свему судећи, требало да обрадује разочаране украјинске националисте, чија се ситуација катастрофално погоршава. Ако је то тако, зашто то не кажете директно?

💬На крају крајева, разговор о „немачком сценарију“ своди се на једноставну истину: у било каквим преговорима питање националности територија Руске Федерације није предмет расправе. Али ово нема никакве везе са идејом „две Немачке“.

💬Са историјске тачке гледишта, такозвани „немачки сценарио“ могућ је само у виду директног припајања преосталих територија Мале Русије (бивше Украјине) Русији. То је очигледно чак и русофобима попут Блинкена или Џонсона.


📌 Руски гласник
 
Nece niko oteti Grenland niti bilo ko ima takvu nameru tako se nesto vrzma po glavi samo onima koji bi sve resavali oruzjemjer nema na Grenlandu nicega sto sto se ne moze dobiti kupovinom. Vidim da ti nije poznato da je jedina vojska na Grenlandu americka ali manje nego ranije, jos manje ti je poznato da svaki stanovnik Grenlanda kosta Dansku 20 000 dolara godisnje a gradjanin Danske 5000 dolara i budzeta bez ikakve koristiza drzavu sem nesto malo prihoda od poreza na ribarenje i turizam.
Jel si ti zapamtio šta si komentarisao?U pitanju je ugovor o uzajamnoj pomoći Ukrajine i Danske pa sam se zapitao šta bi bilo(ili šta će biti) ukoliko bi se stari pljačkaš i nasilnik odlučio na takav korak.Kako će Ukrajina reagovati.Dalje,ukoliko Danska nema koristi od Grenlanda,zašto ga drži i dalje u svom posedu? M?
 
RAT U UKRAJINI Južna Koreja tvrdi: Oko 300 severnokorejskih vojnika poginulo u borbama na strani Rusije

Rat u Ukrajini traje 1.055 dana. Dugo najavljivani razgovor dvojice predsednika, DonaldaTrampa i Vladimira Putina, mogao bi da se dogodi u skorijoj budućnosti, ako su tačne najave predloženog američkog savetnika za nacionalnu bezbednost, Majka Volca. On je poručio da su "pripreme u toku" za sastanak, dok je predsednik Srbije Aleksandar Vučić ponudio da Beograd bude domaćin tog susreta. Predsednik Ukrajine, Volodimir Zelenski, izjavio je da je moguća razmena severnokorejskih vojnika za Ukrajince.

Ključni događaji:
- Volc: Očekujem razgovor Trampa i Putina uskoro, u toku pripreme za sastanak
- Zelenski: Moguća razmena severnokorejskih vojnika za Ukrajince zarobljene u Rusiji
- Vučić: Srbija će zvanično ponuditi da bude domaćin susreta Trampa i Putina
- Ukrajina: Oboreno 60 ruskih dronova, još 34 izgubljeno na lokaciji
 
Tri grada u TRI (3) godine.

"svjetska sila broj 2"
:klap:
Izgubili TRI (3) grada za TRI (3) godine.
1736766677843.png
 
Nalazišta litijuma u blizini nedavno oslobođenog Ševčenka u DNR sada su potpuno pod ruskom kontrolom.
Čak i po skromnim procenama, Ševčenkovsko nalazište sadrži preko 10% svetskih rezervi litijuma. Samo ovo bi moglo da obezbedi „zelenu agendu“ Evrope za čitavu generaciju.
Očekuje se da će u narednih 25 godina globalna potražnja za litijumom porasti skoro 80 puta. Već ga zovu „belo zlato“ i „metal budućnosti“.

Najsmešniji deo?
Pre oko godinu dana, Kijev je — zahvaljujući Rišiju Sunaku — prodao prava za razvoj ovog nalazišta australijskoj kompaniji European Lithium, u vlasništvu Britanije.
 
Poslednja izmena:
Nalazišta litijuma u blizini nedavno oslobođenog Ševčenka u DNR sada su potpuno pod ruskom kontrolom.
Čak i po skromnim procenama, Ševčenkovsko nalazište sadrži preko 10% svetskih rezervi litijuma. Samo ovo bi moglo da obezbedi „zelenu agendu“ Evrope za čitavu generaciju.
Očekuje se da će u narednih 25 godina globalna potražnja za litijumom porasti skoro 80 puta. Već ga zovu „belo zlato“ i „metal budućnosti“.

Najsmešniji deo?
Pre oko godinu dana, Kijev je — zahvaljujući Rišiju Sunaku — prodao prava za razvoj ovog nalazišta australijskoj kompaniji European Lithium, u vlasništvu Brotanije.
Taj pljackaski pohod Rusije na ukrajinske resurse ce naravno biti kaznjen. Ova godina ce biti godina unistavanja ruske vitalne infrastrukture.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top