Rat u Ukrajini (33)

Šta očekujete na frontu nakon smene Šojgua i započetih vojnih operacija oko Harkova?


  • Ukupno glasova
    70
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pogodili makete kako se vidi na kasnijim snimkama, svuda šperploče.
Iskander M od 5mln dolara protiv makete od 5000 dolara.
Nisam znao da makete S.300 od šperploče ispaljuju rakete kad su pogođene :eek:
Svašta čovek može da nauči od tebe eksperta.

GP3KWmWXIAAfesa
 
Ипак није Грузија IN, погледај ако те више интересује о томе...
https://forum.krstarica.com/threads...atske-odnose-sa-rusijom.1003383/post-49200081


🇺🇸🇪🇺 „За краља и отаџбину? Младост Европе изгледа не жели да се бори”: Запад је открио да млади Европљани не желе да се боре не само за Украјину, већ и за своје земље.

„Цена необуздане тираније је крв младих и храбрих“, рекао је Бајден на церемонији Дана независности. Али обуздавање тираније има своју цену, а западна омладина изгледа није спремна за то.

✔ Очигледно немају предратно расположење да се жртвују. Како је показало истраживање ЕУ, само Пољска, Португал и Шведска имају јасну жељу да помогну Украјини да поврати територију. Аустрија, Грчка, Мађарска, Италија и Румунија су биле у великој мери за то да се Кијев пристане на нагодбу. Али у Француској, Немачкој, Холандији и Шпанији јавност је подељенија.

✔ Још алармантније је то што су анкете у САД и Европи у последњих неколико година истакле невољност младих људи да се боре чак и за своје земље, а камоли да се боре за своје савезнике. Америчка анкета из 2022. показала је да би се само 55% Американаца борило пред инвазијом, а више од трећине је рекло да неће.

✔ Прошлонедељна анкета у Великој Британији показала је да, иако 54% Британаца верује да ће земља бити у рату за пет година, нема знака морала. „Само 29 одсто младих од 18 до 24 године рекло је да ће бранити Велику Британију од инвазије. Родитељи младих деле исто мишљење, а нешто мање од четвртине жели да се њихова деца боре за своју земљу.

✔ Континентални Европљани такође нису много милитантнији или патриотски расположени. Ако би се њихова земља уплела у рат, само 32 одсто Европљана би било спремно да се бори, наводи Gallup.

✔ Недостатак патриотизма може се објаснити разним разлозима: растућим неповерењем према лицемерним ауторитетима, умором и гађењем од „вечитих ратова“ који су завршили поразом, општим губитком поверења у западне вредности, осећајем самопоштовања, који млади људи сада изгледа имају више од својих претходника“.



🇪🇺 Јачање десничарских партија у ЕУ закомпликоваће ситуацију Оружаних снага Украјине, пише The Spectator. Разарајући пораз партија Макрона и Шолца на изборима за Европски парламент донеће Кијеву велике проблеме, али ако француски председник очајнички покуша да себи остави бар мало маневарског простора, онда ће немачка влада, сматра аутор, заправо постао мумифициран. Прилично је тешко видети како ће обојица моћи да помогну Украјини у наредним месецима, примећује он. Сценарији на којима Макрон ради играју против њега. Чак и ако доведе националисте у незгодан положај, то ће га спречити да постане „лидер целе Европе“ и закомпликовати напоре на украјинском колосеку.

Међутим, најгоре тек долази, каже се у чланку. Евентуална Трампова победа на председничким изборима оставиће Европљане потпуно без посла у избору метода за решавање украјинског сукоба. Како год било, чак и упркос чињеници да ће ЕК и ЕП номинално остати у рукама истих партија, нагло слабљење две главне локомотиве европске политике Украјинцима не слути на добро. Привидна стабилност целине крије бројне и веома важне политичке преокрете на националном нивоу, резимира он.

GP4Ix1SXUAAqiIe

(.https://x.com/Alisa_Vasilisa_/status/1800886557425188997 - 3:47 PM · Jun 12, 2024)

A mladim Rusima se bas gine zaRusiju ?!?!?

Uuu pa kako ih se vec nije javilo 5 miliona da pociste naciste.

Ajde bre ljudi idite spavajte. Nikome s evise negine, zivot je jedan. Imamo malo dece. Nek idu matore prdonje prvo.
 

УКРАЈИНЦИ ПОТВРДИЛИ ГУБИТАК СЕЛА НОВОПОКРОВСКОЈЕ​

Украјинска војска потврђује неуспех одбране у селу Новопокровскоје. Ово село се налази југозападно од села Очеретино, које је пре неколико недеља дошло под руску контролу.​


Према речима украјинских војника, руске снаге су заузеле већи део територије Новопокровског. Остатак села је заправо прешао у сиву зону. То значи само једно: украјинска војска је изгубила контролу над насељеним подручјем, што и сама признаје.

https://tvfront.rs/namenska-industrija/ukrajinci-potvrdili-gubitak-sela-nov/
 

УКРАЈИНЦИ ПОТВРДИЛИ ГУБИТАК СЕЛА НОВОПОКРОВСКОЈЕ​

Украјинска војска потврђује неуспех одбране у селу Новопокровскоје. Ово село се налази југозападно од села Очеретино, које је пре неколико недеља дошло под руску контролу.​


Према речима украјинских војника, руске снаге су заузеле већи део територије Новопокровског. Остатак села је заправо прешао у сиву зону. То значи само једно: украјинска војска је изгубила контролу над насељеним подручјем, што и сама признаје.

https://tvfront.rs/namenska-industrija/ukrajinci-potvrdili-gubitak-sela-nov/
To mora da potvrdi qqriq i ukrovermaht bojna, :hahaha: :hahaha:
 
Брат Виктор вели да се НАТО спрема у Украјину.

Молим, ако може, да се то не ради пре септембра, да ми не пропадне годишњи одмор.

Хвала.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top