Rat u Ukrajini (33)

Šta očekujete na frontu nakon smene Šojgua i započetih vojnih operacija oko Harkova?

• Ukupno glasova
    70

photo_2024-05-19_22-22-20.jpg
photo_2024-05-19_22-22-21.jpg

U ratu pogibije vojnika pa i civila nešto su sasvim očekivano ali da ljudi gube živote pokušavajući da napuste neku zemlju tako što pokušavaju da preplivaju graničnu reku i da u tom pokušaju gube svoje živote a da se sve to događa sad već duboko u 21 veku i na tlu evropskog kontineta jeste velika sramota.
Naravno reč je o nesretnim stanovnicima Ukrajine koji ne žele da učestvuju u ratu protiv Rusije a verovatno ni u bilo kakvom drugom ratu i pokušavaju da se spasu od mobilizacije koju po nalogu USA i EU sprovodi marionetski režim u Kijevu.
Da li je reč o slabijim plivačima što je mišljenja sam manje verovatno ili tokom pokušaja bivaju ustreljeni od ukrajinskih organa bezbednosti ili možda njihovih rumunskih kolega što je više izgledno,možemo samo da nagađamo.
Uglavnom na taj užaš i na zverski lov na ljude širom Ukrajine koji sprovodi taj režim u nameri da ih pošalje u rat ,niko od branilaca ljudskih prava u EU ne reaguje.

Kad Srbija krene u rat onda će vas Vučićevi žandari loviti po Beogradu, sjeti se onda svojih ''ljudskih prava'', rat je, nije žurka :roll:

Evo,u par rečenica i uzrok i rešenje i dijagnoza sukoba u Ukrajini.Čovek domaćin,realno priča.
20. мај 2024. 18:39
Стални представник Руске Федерације при УН: мирно решење у Украјини је и даље могуће
https://www.vesti.ru/article/3958955

АП Имагес

+
+
+
Конфликт у Украјини се и даље може решити мирним путем, али да би се то постигло, морају се решити основни узроци сукоба. Ово је изјавио руски стални представник при УН Василиј Небензја.
Да би се сукоб решио преговорима, Запад мора посебно да одустане од напумпавања Кијева оружјем, истакао је дипломата, а Украјину треба демилитаризовати, денацифицирати и вратити у неутралан, вансврсни и без нуклеарног статуса.

Поред тога, наставио је Небензја, морају се у потпуности обезбедити права грађана који говоре руски и националних мањина које живе у земљи.

„Другим речима, тако да се елиминишу основни узроци који су изазвали почетак наше специјалне војне операције“, објаснио је стални представник Руске Федерације на седници Савета безбедности у понедељак.

Небензја је раније изјавио да западне земље немају оружје које би могло да преокрене ток специјалне операције у Украјини.

Izbaciti Rusiju iz UN-a :kafa:

Vrlo dubokoumno si zaključio da su dezerteri dobri plivači.

A oni ukrajinski civili koji ginu od ruskih raketa nisu nesretnici?
Napisao sam da je veća verovatnoća da su pogođeni dok su pokušavali da preplivaju reku nego da su se udavili.Takva je moja pretpostavka koja je zasnovana na pretpostavci da se oni koji nisu dovoljno vični plivanju ne bi odvažili...
Ja te ljude ne vidim kao dezertere.Uostalom,zašto samo stanovnici Ukrajine da snose teret rata rizikujući svoje živote i zdravlje.Gde su stotine milipna građana EU i građana država NATO.Protiv ruske "agresije" bori se nekoliko hiljada neukrajinskih državljana od kojih mnogi nisu državljani NATO članica ni državljani EU.
U najkraćem,Amerikanci i Evropljani huškaju Ukrajince na rat a sami u tom ratu ne učestvuju.Eto na primer ti ili Mstislav.Mstislav živi na Grenladnu jer tamo nema četnika.

Napisao sam da je veća verovatnoća da su pogođeni dok su pokušavali da preplivaju reku nego da su se udavili.Takva je moja pretpostavka koja je zasnovana na pretpostavci da se oni koji nisu dovoljno vični plivanju ne bi odvažili...
Ja te ljude ne vidim kao dezertere.Uostalom,zašto samo stanovnici Ukrajine da snose teret rata rizikujući svoje živote i zdravlje.Gde su stotine milipna građana EU i građana država NATO.Protiv ruske "agresije" bori se nekoliko hiljada neukrajinskih državljana od kojih mnogi nisu državljani NATO članica ni državljani EU.
U najkraćem,Amerikanci i Evropljani huškaju Ukrajince na rat a sami u tom ratu ne učestvuju.Eto na primer ti ili Mstislav.Mstislav živi na Grenladnu jer tamo nema četnika.

Njihova je zemlje brutalno napadnuta.

A koja je druga varijanta.

Da Rusija sa hiljadama nuklearki kapitulira?

Ili da ceo svet ode u prah?

Koji je to tvoj scenario u kom ce nato da pobedi, a svet nece biti unisten u nuklearnom ratu.

Ajde bas da cujemo.
nato fašisti i nemaju nikakav plan.. nijednom nisam čuo da je izašao neko sa nekim planom.. čak ni zelenski nema plan..
ne postoji plan da se pobedi Rusija.. doduše na početku je bila priča kako će sankcijama da je ekonmomski unište ali sad se vidi da je i to nemoguće..
dakle plana da se Rusija pobedi nema zato što je svima jasno da je to nemoguće..
jedino ostaje nada da će neka superoluja ili zemljotres da pogode taj deo planete i sravne celu Rusiju sa zemljom al šanse da se to desi su nikakve..

kada govorimo o planovima to je kao da ja treba da igram protiv Đokovića tenis a u životu nisam držao reket u ruke i da me neko pita: koji je tvoj plan da pobediš Noleta? I šta ja da mu kažem? Sve što bi rekao zvučalo bi debilno i glupo.. zato ni oni ništa ne govore..

Poslednja izmena:
Njihova je zemlje brutalno napadnuta.
Očigledno oni Ukrajinci koji pokušavaju da izbegnu odnosno da se odbrane od mobilisanja ne misle tako.Oni jesu napadnuti ali ne od Rusije nego od strane ukrajinskog režima koji ih silom odvodi na ratište.Na ratište treba da idu oni koji ubeđuju Ukrajince da im je Rusija neprijatelj,da je agresor,da je prekršeno međunarodno pravo ...

evo gde zavrsavaju i koliko traju oteti ljudi sa ulica Ukrajine

U rov bi trebalo poslati one koji mrze Rusiju. Da se bore. Pocev od bojne sa krste. Da daju svoj nesebicni doprinos. Prvih sat vremena u rovu ni proveli prekriveni muljem grleci pusku u nekom cosku , tiho jecajuci od srece sto ce im se konacno zavrsiti besmisleni zivot…

Poslednja izmena:

Back