Rat u Ukrajini (32)

Kakav će biti odgovor Rusije na teroristički napad koji se povezuje sa Ukrajinom i zapadom?


  • Ukupno glasova
    63
Другари шта има ново, јесу узли Укри Крим?
Јесу Абрамси и Леопарди згазили све до Москве?
Је ли ухапшен Путин? Како подноси хашки затвор?
Је ли дошла струја у Харков?
Јесу стигли Ф-16?

Питам због френда

Navaljnom bilo 40 dana
 

RUSKI AMBASADOR NAPUSTIO TERITORIJU POLJSKE! Varšava besna što se nije izjasnio o raketi koja je narušila vazdušni prostor NATO​


Sergej Andrejev, ambasador Ruske Federacije u Poljskoj, trenutno se nalazi van teritorije te zemlje članice NATO.
Televizijska stanica TVP vorld navodi da je 25. marta ruska ambasada u Varšavi tehničkom beleškom informisala Ministarstvo spoljnih poslova Poljske da će Andrejev biti odsutan od 26. marta do 4. aprila.

Navodi se da će ga u tom periodu zamenjivati otpravnik poslova ambasade.
Poljska televizija navodi da je o odsustvu Andrejeva iz zemlje javnost u međuvremenu obavestio šef diplomatije Radosłav Šikorski tokom posete Letoniji.
Sergej Andrejev
Sergej Andrejevfoto: Burzykowski Damian/Newspix/ABACA / Abaca Press / Profimedia

Ministarstvo spoljnih poslova Poljske na čijem čelu je Šikorski u nedelju je Andrejeva pozvalo da dođe kod njih u vezi s incidentom u kojem ruska krstareća raketa prilikom napada na Ukrajinu provela 39 sekundi u poljskom vazdušnom prostoru, zbog čega su dignuti borbeni avioni NATO.

Andrejev je odbio taj zahtev, nakon čega je Andržej Šejna, zamenik ministra spoljnih poslova Poljske, izjavio lokalnim medijima da NATO navodno razmatra opciju obaranja ruskih raketa ukoliko "zalutaju" suviše blizu granica Alijanse.
- Sergej Andrejev, ruski ambasador u Poljskoj, sam je posvedočio o sopstvenoj kulturi i profesionalizmu. Koliko sam čuo, on je već napustio našu teritoriju - kazao je Šikorski.
On je naglasio da ruski ambasador nije ni proteran niti je od njega zatraženo da se povuče sa funkcije.

Ruski predsednik Vladimir Putin izneo je tvrdnju da njegova zemlja nema nikakve planove vezane za bilo koju zemlju NATO niti će napasti Poljsku, baltičke zemlje ili Češku, ali će ruske snage obarati borbene avione F-16 ukoliko ih Zapad obezbedi Ukrajini, makar bili i na aerodromima u "trećim zemljama".
šta je bilo sa onim pozivom lavrova zapadnim ambasadorima
 
NATO-ov bacač granata otkinuo je glavu instruktoru Oružanih snaga Ukrajine. NATO RPG se često zaglavljuje, kažu Ukrajinci na poligonu.
Amerikanci uspešno ubijaju naciste !!!
:per: :per:
Као када је некада давно пријатељска арапска земља имала рекламацију на наше ПАП-овке са тромблоном. Дође наш експерт на полигон, а сви присутни се далеко одмакоше. Он испали тромблон без грешке, а они тек онда увидеше да су уместо "меткића", стављали бојеви метак. Је*ига.
 
Као када је некада давно пријатељска арапска земља имала рекламацију на наше ПАП-овке са тромблоном. Дође наш експерт на полигон, а сви присутни се далеко одмакоше. Он испали тромблон без грешке, а они тек онда увидеше да су уместо "меткића", стављали бојеви метак. Је*ига.
Ја не знам да више ико, игде у свету користи тромблонску мину.
 
Ја не знам да више ико, игде у свету користи тромблонску мину.
Написах да је прича стара. Нико више не користи ни ПАП-овке.
Наравоученије:
Није битно да ли оружје или оруђе старо или ново, битно је да ли умеш да га користиш?
 
RAT U UKRAJINI Ruske snage granatirale 17 naselja u Hersonskoj oblasti, poginule dve osobe

Rat u Ukrajini traje 764 dana. Ukoliko američki lovci F-16 budu učestvovali u sukobu u Ukrajini, polećući sa aerodroma u trećim zemljama, ti aerodromi će postati legitimna meta ruske vojske, upozorio je ruski predsednik Vladimir Putin. Ruske trupe granatirale su tokom noći 17 naselja u Hersonskoj oblasti, pri čemu su dve osobe su poginule, a četiri povređene, saopštio je načelnik Hersonske vojne uprave Oleksandr Prokudin. U ruskom granatiranju stambenih objekata u Harkovu poginula je najmanje jedna osoba dok je povređeno 18 stanovnika grada među kojima i četvoro dece. Načelnik Harkovske regionalne vojne uprave Oleg Sinegubov naveo je da su izvršena dva udara. Prethodno je Ukrajina gađala Belgorod, a ruska PVO je tom prilikom oborila 18 granata iz višecevnog raketnog bacača "Vampir" koje su ispalile ukrajinske oružane snage. Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski i ministar spoljnih poslova Dimitrij Kuleba apelovali su na zapadne saveznike da im što pre dostave PVO sisteme Patriot i avione F-16 jer se pojačava "ruski vazdušni teror". U međuvremenu, Stejt department je saopštio da će američki državni sekretar Entoni Blinken sledeće sedmice u Parizu razgovarati sa francuskim predsednikom Emanuelom Makronom o podršci Ukrajini.

Ključni događaji:

-Putin: Aerodromi u trećim zemljama biće legitimna meta ako lovci F-16 budu poletali sa njih
- Ukrajinska vojska: Rusija granatirala 17 naselja u Hersonskoj oblasti
-Gradonačelnik Harkova: Rusi granatirali stambenu zgradu -poginuo muškarac, povređeno 18 osoba
- Raketni napad na Belgorodsku oblast: Rusija tvrdi da je oboreno 18 raketa
-Blinken i Makron sledeće nedelje u Parizu o podršci Ukrajini
-Zelenski: Jačanje ukrajinske PVO i ubrzanje isporuke F-16 vitalni zadaci
-Kuleba: Obezbediti Ukrajini više PVO sistema Patriot
-Rojters: Rusija povećava uvoz benzina iz Belorusije
 
:klap::klap::klap:
ВЛАДИМИР ПУТИН:
„Никада не смемо заборавити да смо мултиетничка и мултирелигијска земља и да се према својој браћи – следбеницима других вера, муслиманима, Јеврејима и свима осталима – увек морамо односити са поштовањем.
Кажемо да имамо четири религије [у Русији] и називамо их традиционалним, али овде постоји и богато разнолик духовни пејзаж.
Према свима се односимо са поштовањем и чинимо да се сви осећају и чинићемо да осећају да бране своју Отаџбину, а другу Отаџбину немају.
Хвала Богу, успевамо.
Морамо бити веома опрезни у погледу одржавања међунационалног и међурелигијског мира.
Знате, када слушам људе који – таквих застава има у сваком друштву, те патриоте Русија за Русе – када слушам те људе, имам осећај анксиозности. Зашто?
Јер, с обзиром на то да је у Русији 190 етничких група, од којих су неке прилично велике, са милионима људи, када покушамо да спроведемо ове деструктивне идеје и почнемо да третирамо све остале као ванземаљце, упропастићемо државу.
А главна жртва биће руски народ.
Дакле, овом делу треба да приступимо веома зрело и озбиљно, да смањимо махање рукама и жестоко причање, и добро размислимо пре него што изговоримо сваку реч, сваку фразу.
Увек имајте на уму да смо део једне огромне, а опет уједињене земље.
Али морам да кажем да данас руски грађани различитих верских и етничких припадности показују своју најбољу страну на бојном пољу.
Они воле и штите своје родне градове као и своју већу домовину на начин на који ниједан други народ у другим деловима света никада неће.
И морамо пажљиво чувати јединство руског народа.
И у том смислу, заиста рачунам на Оружане снаге Русије, на сваког од вас, јер се људи из различитих етничких група сада боре раме уз раме. Заједно иду у битку; помажу једни другима.
А када је требало, као што се то више пута дешавало, они би свог друга покрили телом не размишљајући о националности или вери тог друга. Ово је веома важно."

GJv8SwlaIAAbfl0
 
Написах да је прича стара. Нико више не користи ни ПАП-овке.
Наравоученије:
Није битно да ли оружје или оруђе старо или ново, битно је да ли умеш да га користиш?
Добра је паповка. Само јој направи измењив оквир од 30 метака као код калаша и можда неку оптику додаш 4 х 34 и супер пушкица.
 

In Video: Ninth US-Made Abrams Tank Destroyed In Ukraine​

On March 27, new footage from the Ukrainian frontlines showed another Abrams tank destroyed in the areas west of Avdeevka. The damaged and abandoned US-made tank was filmed by Russian kamikaze UAV.

The Russian UAV struck the tower of the M1A1SA Abrams tank abandoned near the village of Berdychi.

 
Добра је паповка. Само јој направи измењив оквир од 30 метака као код калаша и можда неку оптику додаш 4 х 34 и супер пушкица.
Најјачи је био М48. Стари добри Маузер. Тежак за руковање, али страшно прецизан. ПАП-овка је иза њега, али вишенаменска и опет добра. Сумњам да полуатоматска пушка тек тако може да се пререди у аутоматску, али, једна варијанта снајпера је била прерађена и у ствари продужена ПАП-овка са магацином од чини ми се шест метака са јачим калибром. Страшно давно сам пуцао из свега тога, па ми не замерите на непрецизностима и нетачностима. Оматуфило се.
 
Најјачи је био М48. Стари добри Маузер. Тежак за руковање, али страшно прецизан. ПАП-овка је иза њега, али вишенаменска и опет добра. Сумњам да полуатоматска пушка тек тако може да се пререди у аутоматску, али, једна варијанта снајпера је била прерађена и у ствари продужена ПАП-овка са магацином од чини ми се шест метака са јачим калибром. Страшно давно сам пуцао из свега тога, па ми не замерите на непрецизностима и нетачностима. Оматуфило се.
Не кажем ја да ПАП-овку треба претворити у аутоматски режим паљбе. Него само направити измењив оквир. Да се не пуни више са десет метака са врха затварача него измениш оквир од 30 метака као код АК-47. Додати оптику и скинути додатак за тромблон.
 

Back
Top