Rat u Ukrajini (2)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
FIFA bi, ipak, mogla da vrati fudbalere Rusije u baraž za plasman na Mundijal u Kataru, prenose ruski mediji.


Kako se navodi, plan je da se odloži plej-of Rusije i Poljske za jun, pretpostavljajući da će ruska invazija na Ukrajinu da se okonča do tada.
 
Руски пилот уништио стратешки објекат и оборен у Харкову - снимак анкете

Нацисти оптужују пилота Су-34 обореног изнад Харкова да је бомбардовао стамбене објекте, али су од јуче сви украјински медији пуни вести о прецизном удару који је уништио харковску фабрику тенкова, која је производила и поправљала борбена возила. И очевици објављују снимак. Очигледно, ниједно дете није повређено.

 
Украјинска оклопна возила придружила се војсци ЛНР

Код Северодоњецка армија ЛНР је заузела украјинска оклопна возила БМП-1П, БРМ-1К и ББМ „Варта“. Већ су ставили тактички знак З

photo_2022-03-07_14-24-55.jpg
 
Ko se nadao da će Ukrajina brzo pasti taj je bio u krivu, ja lično - bio bih razočaran da zemlja sa potencijalom od nekih 300 000 vojno sposobnih (čak i više) od 45 miliona ljudi i ne znam koliko hiljada km2 teritorije...stvarno bi bilo nerealno. Ovo što su Rusi sa stotinak hiljada uradili je za ovo kratko vreme je prilično. Međutim, mislim da perspektiva Ukr vojske nije sjajna u ovom sukobu. Sa jedne strane oravdavam odbrambeni rat Ukr vojske ali sa druge strane navijam da Rusi odvale sve plaćenike i neonaciste.
to se tiče nekih naloga na ovom forumu, stičem utisak da je NEzgodan nik koji koriste bar dve osobe ili je u pitanju osoba "podvojena ličnost".
Postovi su mu u velikoj koliziji današnji od onih koje je pisao juče i tako unazad od otvaranja ove teme. Ili je samo kuvar? Ko će ga znati?
 
Репорети са терена јављају о тешким борбама за град Изјум (налази се на пола пута између Харкова и Краматорска). Руска армија на овом правцу остварила напредак.

:vatromet: :super: :vatromet:
 
Пољаци одуговлаче са испоруком авиона после упозорења Москве да ће сваки такав покушај третирати као напад на своју армију а таквој земљи неће помоћи било какав савез и чланство!

пољ.PNG
 
Како су НАШИ , да ли напредују ка ослобођењу Одессе ?

Видим да Кијевска окупациона власт пишти и урла за Одессу , изгледа да само ближе ослобођењу ,,
 
To je bio početni cilj ili predstava za svet.
Pitanje je šta je Putinu bio krajni cilj. Nisam siguran da bi pokrenuo baš napad ovakvih razmjera da bi dobio od Ukrajine priznaje Krima kao dijela Rusije i priznanje nezavisnosti DNR i LNR i izdejstvovao njenu neutralnost promjenom Ustava :think:
Neutralnost se mogla izdejstvovati na čitav niz drugih načina, uz pomoć "štapa i šargarepe" - dipomatijom, sankcijama, nudjenjem raznih ekonomskih povoljnosti, eventualno i ograničenim avio udarima bez upotrebe kopnenih trupa itd.
Postavlja se pitanje šta će Rusiji od Ukrajine uopšte priznanje da je Krim njen? Kad je faktički već njen a zapad se sa tim pomirio. Nije valjda da Rusija strahuje da bi joj Ukrajina mogla vojno preoteti Krim? To je nemoguće. Znači to nije razlog ovakvog napada.
Još manje je ukrajinsko priznanje LNR i DNR jer na tako nešto čak ni proruski političari ne bi pristali. Stanovništvo tih teritorija može da putuje po svijetu jer je dobilo ruske pasoše. I ne vidim čemu nepotrebno insistiranje da Ukrajina prizna ta svoja otcijepljena područja kad bi ona faktički već bila nezavisna kao Abhazija, J. Osetija ili Pridnjestrovlje. Čak je Rusiji i nepametno insistirati na trajnoj nezavisnosti tih teritorija jer bi njiihov povratak u sklop Ukrajinske države uz ogromnu autonomiju samo ojačao rusko i prorusko stanovništvo u Ukrajini i samim tim uticaj Rusije u njoj.
A ako je bio cilj uspostava kontrole nad cijelim oblastima Luganske i Donjecke oblasti, mogle su se obučiti i naoružati vojske tih paradržava da same osvoje to područje ili je mogla uslijediti ograničena ruska vojna intervencija samo na tom području, pri čemu ruska vojska ne bi morala da razvlači trupe hiljadama kilometara. Uz eventualna bombardovanja aerodroma i artiljerije širom Ukrajine u cilju njihovog neutralisanja.
Iz svega ovoga se može zaključiti da je Putinu cilj bio uspostava kontrole nad većim dijelom Ukrajine (ili cijelom Ukrajinom) i instalitranje nekih poslušničkih vlasti. Rekao bih da je Putin imao pogrešne obavještajne podatke da će dio Ukrajinaca rado dočekati ruske trupe, a dobar dio iako neće biti oduševljen neće pružati jak otpor.
Juče je i ovaj glavni ukrajinski pregovarač izjavio da je Ukrajina spremna da odustane od NATO-a, a to je ruski kraljni cilj.
Ako Rusi izdejstvuju ukrajinsku neutralnost i pripoje trajno Krim i novoruske oblasti onda su super prošli.
Što se tiče neutralnosti i odustajanja od NATO ukrajinska vlast i Zelenski daju jasne signale da su na tako nešto spremni. Zelenski je otvoreno i rekao da se može nešto uraditi u vezi toga. A i ovo stalno prozivanje NATO zemalja od strane ukrajinskih vlasti vezano za avione i zabranu leta samo idu u tom pravcu da sjutra pred građanima opravdaju odustajanje od NATO-a, reći će im "evo kako su nas odbranili, a i ovako neće da nas prime u dogledno vrijeme". I ta stvar će se lako riješiti.
Insistiranje da se Ukrajina odrekne dijela svoje teritorije teško može dati rezultat. Nemoguće. Moguće je da se dovedu trupe UN i da se Ukrajina obaveže da ta područja ne smije napadati jer bi onda Rusija dobila odriješene ruke od UN da stanovnike tih područja zaštiti. Nešto u tom smjeru bi se moglo ispregovarati ako bude volje.
 
Пољаци одуговлаче са испоруком авиона после упозорења Москве да ће сваки такав покушај третирати као напад на своју армију а таквој земљи неће помоћи било какав савез и чланство!

Pogledajte prilog 1115670
A sta im znace ti avioni,sta ce promeniti tih 60,pasce ko ovih 100 samo jos brze,posto to niko ne odrzava godinama,pitanje i u kakvom su letnom stanju....

Informacija o oborenom ruskom helikopteru/avionu

FNQD7TAWQAo3Bnx
ova slika je iz prvog dana,kad se postavljaju iste slike ili iste iz drugih uglova znamo dokle je doslo....
 
Nema od toga nista. Gledao sam da se sad pokrene vadjenje nafte iz skriljaca treba makar 9 meseci da se stigne do prve nafte.

Plus je ta nafta loseg kvaliteta.

Plus ima da zatrujete sve zivo.

Sve u svemu gotov je zapad ide u tesku recesiju.
In 2015, hydraulically fractured wells accounted for 67 percent of U.S. natural gas production and 51 percent of U.S. crude oil production.

FREKING znaci dve trecine gas, polovina nafta, a amerci ako bi i zafalilo, tu je kanada

GOTOVA je zapadna evropa, putko je popisao sve zemlje u crni tefter
 
Oni to samo pričaju ali dostavljaju im sve vrste naoružanja naročito stingere i javeline i nadaju se dugom ratu sa što više žrtava.

Ukrajinci tvrde da su dosad ubili više od 11.000 ruskih vojnika​

7. Marta 2022.
Share on Facebook
Tweet on Twitter
275436030_4893850437368431_1317746655646457915_n-e1646658352573-696x412.jpg


Oružane snage Ukrajine pobrojale su ruske gubitke na današnji dan. Među gubicima na ruskoj strani između ostalog je 46 aviona, 68 helikoptera, 290 tenkova, 60 cisterni, 454 vozila, 23 višecjevna bacača raketa te dva broda. Također, Ukrajina tvrdi da su dosad ubili više od 11.000 ruskih vojnika.
11195fe-vtraty.jpeg

Ukrajinska vojska je na Facebooku objavila izvještaj da je tokom noći upala na aerodrom kod Hersona i uništila 30-ak ruskih helikoptera.
“Jutro u Ukrajini za Ruse definitivno ne počinje kafom. Uništeno je 30 neprijateljskih helikoptera”, piše ukrajinska vojska. Osim toga, uništena je i brojna ruska oprema, dodaju.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top