Rastafarijanizam.....

Алjона:
Rebel :"sekta ili ne?" - Могу казати jедну реч да то ниjе религиjа. А зар то ниjе религиjа значи то jе секта:о)

Поздрав.

Aljona mnogi pa cak i crkva smatraju hinduizam sektom, a nem pojma zashto kada je starija i od hrishcanstva i islama zajedno, i ima dovoljno vernika!!!
 
Stoorbak:
Алjона:
Rebel :"sekta ili ne?" - Могу казати jедну реч да то ниjе религиjа. А зар то ниjе религиjа значи то jе секта:о)

Поздрав.

Aljona mnogi pa cak i crkva smatraju hinduizam sektom, a nem pojma zashto kada je starija i od hrishcanstva i islama zajedno, i ima dovoljno vernika!!!

Bas zato sto samozvane religije paze, da jim ko ne udje u njihov kukuruz:)))
 
Naravno da nije tako.Rasta znaci pravednost.ako si rastaman ti si pravedan.A osnovni cilj je povratak u afriku odakle su dovedeni kao robovi u ameriku,jamajku i ostale zemlje gde sada ima crnaca.Veruje se da je bog Haile Selasije iliti Jah Rastafari.Znaci nikakva mrznja-LOVE,PEACE,UNITY,RESPECT!!!Mrzi me da pisem vise ali ako te nesto bude zanimalo pitaj jer ako nesto znam to je ovo.
 
U Afriku generalno da,ali precizno,tezi se povratku u Etiopiju(Raj na zemlji,"Zion").
Love&peace&unitY za east,north & south,a kakav je stav prema zapadu("Chant down Babylon")?
A verovanje da je prvi covek nastao u Africi,pa je prema tome bio crn?
Rastafarijanizam nije religija,Raste odbacuju religiju i politiku kao prvobitni drustveni greh,jer izaziva najveci broj sukoba i ratova.
I ne moze da bude religija kada nema jasno utvrdjene obicaje,niti karakteristicna mesta okupljanja;U osnovi je sama ideologija ista,ali se obicaji razlikuju od frakcije do frakcije,kojih je mnogo.
-"Budi natty dread,ne jedi nista sto je zivotinjskog porekla,odbaci rasisticku filozofiju i ti si Rasta".
Rastafarijanizam zaista ne propagira mrznju prema belcima,a to dokazuje i izraz "I and I" koji Raste koriste,sto zanci da nijedna osoba nije privilegovana tj. da su svi ljudi jednaki,bez obzira na rasu,versko opredeljenje,nacionalnost....
Bez obzira na zdrav stav,rastafarijanizam se i dalje svrstava u grupu pseudohriscanskih sekti zajedno nekim bolesnim i totalitarnim sektama kao sto su mormoni,jehovini svedoci i sta ti ja znam.
(mogla bi da se pokrene tema tipa"koliko su jehovini svedoci zaista bolesni?"(ta njihova verovanja su tako neverovatno glupa,da to nije normalno).
 
Upravu si skoro sve ali...Nije tacno da nema obicaja.Ima obicaja mnogo,veruj mi.A chant down babylon se ne misli samo na zapad.Kada se kaze babylon misli se na sve ono sto je lose i sto ne valja.Mnogi ljudi koriste tu rec a ne znaju sta ona znaci,takvi ljudi su glupi.Mnogo ljudi danas pravi dredove a siguran sam da ne znaju sta oni znace.Svaki rastaman ih nosi iz verovatno drugih razloga ali isti razlozi postoje za sve i oni predstavljaju taj povratak u afriku(zion) i njihovo dovodjenje u ropstvo,i njihovu povezanost sa bogom...Znaci love peace unity respect
Respect za tebe misty,malo ima pravih rastamana ovde(ako uopste jesi rastaman)Jah bless
 
Ma ne kazem da nema obicaja,vec da oni nisu jasno utvrdjeni,tj. da postoje mala odstupanjna i razlike(zavisi kojoj se frakciji pripada:12 pleme Izraela,bobo dredovi.....)
A sto se tice dredova,stvarno veliki broj njih nema pojma sta U stvari oni simbolizuju i iz kakve kulture poticu,a nose ih.A gde je tu "ganja"?Pa i ona je deo Rasta kulture,a ne njihovog zivotnog stila.Reggae i rasta nisu samo dreadlock i "ganja".To su samo neki trikovi muzickih kuca koje na taj nacin pokusavaju da popularizuju reggae muziku.Jel' tako?
 
Pa otprilike,ali samo malog dela jer ipak vecina njih pravi muziku zbog muzike,ne zbog para.A to sto se tice ganje pusi se,mnogo.A razlog je da bi ti se duh sto vise priblizio sa bogom,odnosno da bi pokusao da se sjedinis sa njim.A da bi to uradio stvarno treba da verujes u to,znaci to je obicaj a ne da bi ti bilo dobro!Bar ja tako na to gledam,znaci za mene obicaj
 
Mistical_truth:
Gore bi umesto "gost" trebalo da pise "Mistical_truth",ali ne znam iz kog razloga to ne pise(cisto da se zna ko je to napisao jer cu da pisem jos)
ajde ti pametnjakovicu da mi ti malo objasnis jehovine svedoke. po cemu se oni to toliko razlikuju od drugih hriscanskih sekti? zbog cega su oni "bolesniji" od drugih? zasto si bas njih odabrao a ne neku drugu sektu? pazi, jehovine svedoke vec duze vreme proucavam i znam sve o njima, zato i ne pokusavaj da me izvatas nekim lazima. govori cinjenicama. ajde objasnjavaj, zasto su bas jehovini svedoci toliko bolesni, ne neke druge hriscanske sekte.
 
Ove sekta se jedva moze nazvati hriscanskom,jer je blize jevrejstvu nego hriscanstvu.U otpadanjju su je nadmasili samo satanisti.Ko je bio osnivac sekte?Samozvani prorok(citaj:kreten),covek koji je u periodu od 1872 do 1914 sest puta predvidjao drugi dolazak Hristov na zemlju.Zadnji je trebao da bude 1916(ali je malopre pomenuti na svu srecu preminuo 1914)pa nije doziveo totalni blam.A njegovi sledbenici su proglasili да је Hristos ipak dosao 1914 samo nevidljivo(?!!!),a vidljivo ce se pojaviti uskoro.........................................
Sto je zabranjena transfuzija krvi?
Mozda nisam dobro video,ali tema je rastafarijanizam.Ako si ti jehovin svedok i ako se primas na te gluposti otvori novu temu,bolesni covece.
 
Kissko:
Stoorbak:
Алjона:
Rebel :"sekta ili ne?" - Могу казати jедну реч да то ниjе религиjа. А зар то ниjе религиjа значи то jе секта:о)

Поздрав.

Aljona mnogi pa cak i crkva smatraju hinduizam sektom, a nem pojma zashto kada je starija i od hrishcanstva i islama zajedno, i ima dovoljno vernika!!!

Bas zato sto samozvane religije paze, da jim ko ne udje u njihov kukuruz:)))
...sve religije su u pocetku na neki nacin bile sekte,sta je bilo hriscanstvo za vreme Rima?
 
Stoorbak:
Алjона:
Rebel :"sekta ili ne?" - Могу казати jедну реч да то ниjе религиjа. А зар то ниjе религиjа значи то jе секта:о)

Поздрав.

Aljona mnogi pa cak i crkva smatraju hinduizam sektom, a nem pojma zashto kada je starija i od hrishcanstva i islama zajedno, i ima dovoljno vernika!!!

Zato sto su do Evrope dosle uglavnom hinduisticke sekte koje sa Hinduizmom imaju veze koliko i "Jehovini Svedoci" sa Hriscanstvom - NIKAKVE.

p.s. a cujem da se uskoro osniva nova sekta pod nazivom "Zamenici javnog tuzioca Jehove" (Jehovas Assistant D.A.'s) :))
 
E boli me ku**c dal je neko musliman ili hriscanin ili hinduista ili budista ili otkud znam sta jos da ne nabrajam vise.Ako je covak dobar on je dobar bez obzira na veru.Vi kao verujete u boga i u hriscanstvo,satro svi ravnopravni,bez nasilja...A sta su bili krstaski ratovi?Koliko je ljudi poginulo?Pustite ljude da sami izaberu veru i nemojte im nametati vasu!Hriscanstvo je nametnuto vise od polovini sveta,kao i islam.Ja sam svoju veru odabrao sam,i niko mi nece nametnuti nista drugo!!!
 
Rasta:
E boli me ku**c dal je neko musliman ili hriscanin ili hinduista ili budista ili otkud znam sta jos da ne nabrajam vise.Ako je covak dobar on je dobar bez obzira na veru.Vi kao verujete u boga i u hriscanstvo,satro svi ravnopravni,bez nasilja...A sta su bili krstaski ratovi?Koliko je ljudi poginulo?Pustite ljude da sami izaberu veru i nemojte im nametati vasu!Hriscanstvo je nametnuto vise od polovini sveta,kao i islam.Ja sam svoju veru odabrao sam,i niko mi nece nametnuti nista drugo!!!

Tako-zvano-hriscanstvo. "On je moj ucenik, ko izpunjuje moj nauk," tako (nesto) rece Hrist. A sta rade oni, koji su toboze Hriscani, jasno se vidi. Jos jednom: po delima se vidi covek. I po delima ce ga suditi...
 
Kissko:
Rasta:
E boli me ku**c dal je neko musliman ili hriscanin ili hinduista ili budista ili otkud znam sta jos da ne nabrajam vise.Ako je covak dobar on je dobar bez obzira na veru.Vi kao verujete u boga i u hriscanstvo,satro svi ravnopravni,bez nasilja...A sta su bili krstaski ratovi?Koliko je ljudi poginulo?Pustite ljude da sami izaberu veru i nemojte im nametati vasu!Hriscanstvo je nametnuto vise od polovini sveta,kao i islam.Ja sam svoju veru odabrao sam,i niko mi nece nametnuti nista drugo!!!

Tako-zvano-hriscanstvo. "On je moj ucenik, ko izpunjuje moj nauk," tako (nesto) rece Hrist. A sta rade oni, koji su toboze Hriscani, jasno se vidi. Jos jednom: po delima se vidi covek. I po delima ce ga suditi...
...Otprilike tako nesto,nema religije koja zarad i u ime boga nije cinila nasilje i radila bas suprotno onom sto taj isti bog propoveda,budi ispravan,ne cini zlo i ne radi zlo pa ces i po svim religijama svetskim biti dobar...
 
Imam samo jedan predlog: da se ne koristi izraz "rastafarijanizam". Rastafarijanizam kao pojam ne postoji, postoji Rastafari. A sto se tice klasifikacije religija-sekta, to nikada ne moze biti pouzdano. Koje su norme da se neka verska zajednica nazove religijom/sektom?

Sama religija/sekta Rastafari je vrlo fleksibilan pojam, jer (kao sto neko rece) ima raznih frakcija. Zato moje tumacenje Rasta ucenja moze biti drugacije od tvog, ali ono je, u sustini, isto. One God, one aim, one destiny...
 

Back
Top