Raspodela novca u braku

goca1996

Početnik
Poruka
21
Dakle, na koji način biste vi raspolagali novcima da zarađujete 10 puta više od svog partnera?
Biste li mu dali da karticu koristi bez pitanja ili bi morala/o pitati?
Ne biste uopće shareali svoj novac?


Znam razne slučajeve u svom životu tipa doktor i učiteljica, IT konsultant i prodavačica....a raspodela novca je skroz drugačija. Dok jedan smatra da žena ima pravo trošiti koliko želi jer ipak kuha ručak/čisti/emotivno pridonosi, a i u braku su, drugi (koji btw ima više) uopće ne dijeli svoju zaradu. Bez zezancije, tip nekad ne plati njoj ni kavu, a stanarinu dele.

Iskreno, ja ne znam šta misliti o tome. Vjerojatno bih sve podelila jer je brak u pitanju pa je to ipak zajednica ljudi koji pridonose na razne načine i raznim valutama (emocijom, nežnošću, brigom, decom...), ne samo novcem.
 
Dakle, na koji način biste vi raspolagali novcima da zarađujete 10 puta više od svog partnera?
Biste li mu dali da karticu koristi bez pitanja ili bi morala/o pitati?
Ne biste uopće shareali svoj novac?


Znam razne slučajeve u svom životu tipa doktor i učiteljica, IT konsultant i prodavačica....a raspodela novca je skroz drugačija. Dok jedan smatra da žena ima pravo trošiti koliko želi jer ipak kuha ručak/čisti/emotivno pridonosi, a i u braku su, drugi (koji btw ima više) uopće ne dijeli svoju zaradu. Bez zezancije, tip nekad ne plati njoj ni kavu, a stanarinu dele.

Iskreno, ja ne znam šta misliti o tome. Vjerojatno bih sve podelila jer je brak u pitanju pa je to ipak zajednica ljudi koji pridonose na razne načine i raznim valutama (emocijom, nežnošću, brigom, decom...), ne samo novcem.
Dobra tema, samo ne smem da odgovorim na nju, jer bi me prozvali zenomrzcem.
Tako da evo pravi, muski, romanticni odgovor: Daaa'h
 
Veliki su to problemi čak i ako su ljudi sasvim dobronamerni.. Moja dobra prijateljici ima muža koji zarađuje 3000 eura ali ga nema kod kuće. Ona zarađuje 70000 din, ali je stalno sa decom, kuva uz to itd... Iako oni kao sve dele, on u svemu velikom odlučuje mimo nje. Ona je svesna da sa svojom platom ne može živeti sama sa 2 dece i iznajmljivati stan jer žive u njegovom. I to jedini razlog što taj brak opstaje. Što je važno, ja razumem i njegovu i njenu poziciju.

Ne znam kako drugi, ali ja bih stiktno delila šta je moje šta njegovo. I da po fifti fifti učestvujemo u svemu. Ne bih mogla živeti da me neko izdržava čak i da me ne znam koliko voli. To sam prosto ja.
 
Veliki su to problemi čak i ako su ljudi sasvim dobronamerni.. Moja dobra prijateljici ima muža koji zarađuje 3000 eura ali ga nema kod kuće. Ona zarađuje 70000 din, ali je stalno sa decom, kuva uz to itd... Iako oni kao sve dele, on u svemu velikom odlučuje mimo nje. Ona je svesna da sa svojom platom ne može živeti sama sa 2 dece i iznajmljivati stan jer žive u njegovom. I to jedini razlog što taj brak opstaje. Što je važno, ja razumem i njegovu i njenu poziciju.

Ne znam kako drugi, ali ja bih stiktno delila šta je moje šta njegovo. I da po fifti fifti učestvujemo u svemu. Ne bih mogla živeti da me neko izdržava čak i da me ne znam koliko voli. To sam prosto ja.
To ti se zove solo zivot i uzivas.
 
Da ja zarađujem 10 puta više bilo bi mi glupo da druga osoba raspolaže tim novcem kao da je njegov. Napravila bih dogovor kako da podjednako ulažemo u zajednički život, skoro podjednako, u svim i pravima i obavezama. Ostalo što je moje bih štekala.
 
Čim počmu te podjele nema tu srece.
Osobno bih to sve testirala prije braka.
Ukoliko bi doslo do zaruka predlozila bih da zivimo skupa da vidim kako funkcioniramo. Pod uvjetom da imam neku usteđevinu sa strane čak bi mu i karticu dala , plaćala rezije i sl. Napravila neki kao test da vidim do kojih granica ide, koliko me postuje i kako on vidi da bih nas suzivot funkcionirao.
Ukoliko bi se pokazao kao normalan čovijek da zna raspolagat financijama a uz sve to me i dalje postuje kao zenu i ljubavnicu, ponasa se normalno karticu mi ne treba ni vraćat.
Ako padne na testu, usteđevinu imam ,vraćaj karticu a njemu nogu u dupe.
Lovu lako mogu prezalit ali zivce i vrijeme NE .
 
Картице не дајем, новац мора да се зна за шта се троши.
Али рецимо, купујем некретнину, иако ја доносим паре и ја склапам уговор, некретнина буде уписнаа на оба брачна друга уз претпоставку да онај други има пола.
Ако хоћу да некретнина буде уписана на мене, мора друга страна да се сложи с тим. Дакле, ова лоповска држава баца коску међу нас.
 
Legitimno pitanje, ali loši primjeri - doktor ne zarađuje 10 puta više od učiteljice, IT konzultant ne zarađuje 10 puta više od prodavačice. Svaka imalo samosvjesna žena dala bi nogom u guzicu IT konzultantu koji bi od nje očekivao da sama obavlja sve kućanske poslove nakon osmosatne smjene fizički 10 puta zahtjevnijeg posla od njega - samo zato što zarađuje tek par tisuća kuna više.
Po meni nema razdvojenih računa u ZAJEDNICI, to onda nije zajednica već cimerstvo u kojem spavaš s cimerom/cimericom.
 
Картице не дајем, новац мора да се зна за шта се троши.
Али рецимо, купујем некретнину, иако ја доносим паре и ја склапам уговор, некретнина буде уписнаа на оба брачна друга уз претпоставку да онај други има пола.
Ако хоћу да некретнина буде уписана на мене, мора друга страна да се сложи с тим. Дакле, ова лоповска држава баца коску међу нас.
I razvedete se, malo dete, sta mislis ko dobija nekretninu i kome ide dete na staranje, iako je popo'lah?
 
Vidi, sve po pola. No, ukoliko je moj partner u krizi, trudi se ali mu ne ide, ja bih sve ulagala dogod vidim da mu je stalo... I nikad ne bih posle rekla ja sam ti dala, to je jadno. To bih uradila punog srca za nekog koga volim. No, ne volim lezileboviće i sa takvim ne bih mogla ni da budem.
Aha i znaci ti onda postajes sudija i kucna procena njegovog truda i sposobnosti?
 

Back
Top