Raspodela novca u braku

Dakle, na koji način biste vi raspolagali novcima da zarađujete 10 puta više od svog partnera?
Biste li mu dali da karticu koristi bez pitanja ili bi morala/o pitati?
Ne biste uopće shareali svoj novac?


Znam razne slučajeve u svom životu tipa doktor i učiteljica, IT konsultant i prodavačica....a raspodela novca je skroz drugačija. Dok jedan smatra da žena ima pravo trošiti koliko želi jer ipak kuha ručak/čisti/emotivno pridonosi, a i u braku su, drugi (koji btw ima više) uopće ne dijeli svoju zaradu. Bez zezancije, tip nekad ne plati njoj ni kavu, a stanarinu dele.

Iskreno, ja ne znam šta misliti o tome. Vjerojatno bih sve podelila jer je brak u pitanju pa je to ipak zajednica ljudi koji pridonose na razne načine i raznim valutama (emocijom, nežnošću, brigom, decom...), ne samo novcem.
Sve što je tvoje to je samo tvoje, sve što je njegovo, to je zajedničko.I nemaš problem sa finansijama! 😁
P.S.Ako ga ti ne "trošiš", načiće neku koja 'oće!
 
Dakle, na koji način biste vi raspolagali novcima da zarađujete 10 puta više od svog partnera?
Biste li mu dali da karticu koristi bez pitanja ili bi morala/o pitati?
Ne biste uopće shareali svoj novac?


Znam razne slučajeve u svom životu tipa doktor i učiteljica, IT konsultant i prodavačica....a raspodela novca je skroz drugačija. Dok jedan smatra da žena ima pravo trošiti koliko želi jer ipak kuha ručak/čisti/emotivno pridonosi, a i u braku su, drugi (koji btw ima više) uopće ne dijeli svoju zaradu. Bez zezancije, tip nekad ne plati njoj ni kavu, a stanarinu dele.

Iskreno, ja ne znam šta misliti o tome. Vjerojatno bih sve podelila jer je brak u pitanju pa je to ipak zajednica ljudi koji pridonose na razne načine i raznim valutama (emocijom, nežnošću, brigom, decom...), ne samo novcem.
Sve bih dala njemu. I meni 50 evra za dzeparac .od hiljadu.
 
Ne stvarno ja sam za zajednički budžet. Sve na gomilu, i onda se svi dogovaramo šta kome treba i pričamo u fazonu MI. Jer je jedna od osnovnih potreba svakog živog bića osećaj pripadnosti. Ako nema anomalija u vezi, tj. ako neko ne eksploatiše nekog onda je dogovor kao bajka. Osećaj harmonije i lične vrednosti je zadovoljen. Takva zajednica traje kroz vekove.
 
Dakle, na koji način biste vi raspolagali novcima da zarađujete 10 puta više od svog partnera?
Biste li mu dali da karticu koristi bez pitanja ili bi morala/o pitati?
Ne biste uopće shareali svoj novac?


Znam razne slučajeve u svom životu tipa doktor i učiteljica, IT konsultant i prodavačica....a raspodela novca je skroz drugačija. Dok jedan smatra da žena ima pravo trošiti koliko želi jer ipak kuha ručak/čisti/emotivno pridonosi, a i u braku su, drugi (koji btw ima više) uopće ne dijeli svoju zaradu. Bez zezancije, tip nekad ne plati njoj ni kavu, a stanarinu dele.

Iskreno, ja ne znam šta misliti o tome. Vjerojatno bih sve podelila jer je brak u pitanju pa je to ipak zajednica ljudi koji pridonose na razne načine i raznim valutama (emocijom, nežnošću, brigom, decom...), ne samo novcem.
na Balkanu, koji hita Evro-Atlantidi, živi se TURSKI MODEL ponašanja u braku
 
Čim počmu te podjele nema tu srece.
Osobno bih to sve testirala prije braka.
Ukoliko bi doslo do zaruka predlozila bih da zivimo skupa da vidim kako funkcioniramo. Pod uvjetom da imam neku usteđevinu sa strane čak bi mu i karticu dala , plaćala rezije i sl. Napravila neki kao test da vidim do kojih granica ide, koliko me postuje i kako on vidi da bih nas suzivot funkcionirao.
Ukoliko bi se pokazao kao normalan čovijek da zna raspolagat financijama a uz sve to me i dalje postuje kao zenu i ljubavnicu, ponasa se normalno karticu mi ne treba ni vraćat.
Ako padne na testu, usteđevinu imam ,vraćaj karticu a njemu nogu u dupe.
Lovu lako mogu prezalit ali zivce i vrijeme NE .
Poštovana, ostav'te kakav broj telefona na PP ili makar broj kartice

šifra: Romeo Proleter BG
 
Pa to bismo uračunali... Ili bi unajmili neku super siterku... Mora da postoji način da svi budu zadovoljni a da bude održiv... Održiv i kada prođe ljubav, da ne bude ja sam ovo uložila a ti ono.. Nego da se zna da se sve radi pod punim pristankom.
sorry ali ovo mi vise slici na proracunljivost-

Da ne budem offtopic
Nisam nikada bio u braku, ali sam zato imao dosta veza. Ne sjecam se da smo o tome previse ni pricali.
 

Back
Top