Radiohead

Ja sam teo da rezurektujem ovaj topik u cast transporta benda kojem je posvecen ovaj topik iz omiljenog bedna u bivsi omiljeni bend. Da ponovim ono sto sam vec negde pisao, meni In Rainbows lici na kompilaciju nikad objavljenih B-strana jednog nekada velikog benda, a sada sredovecnih ljudi koji se muzikom beve iz hobija. Onako, In Rainbows je slusljiv, dobar za slusanje u kolima/na biciklu/pod kisobranom/dok se peru sudovi... ali nije ono sto ocekujem od omiljenog benda.

Mada kapiram da je problem u meni: oni su posle svakog iskoraka u karijeri gubili fanove, pa je valjda dosao red i na mene.

Uz teske muke i odricanja, 10 omiljenih pesama Radioglave

1. Life In A Glasshouse

2. How To Disappear Completely

3. Let Down

4. Fake Plastic Trees

5. Idioteque

6. Street Spirit

7. Paranoid Android

8. Knives Out

9. My Iron Lung

10. Climbing Up The Walls
 
Za sve one koji vole Radiohead, a i za ostale veoma zanimljiva novost, ovako nesto nisam do sad primetio u muzickom svetu.
Naime, Radiohead su danas objavili najnoviji album "In Rainbows". Album se ne nalazi u prodavnicama vec ga mozete skinuti sa njihovog novog websajta. Cena albuma je onolika koliko vi zelite da platite, dakle mozete za njega dati koliko god zelite, a ako ste bez kesa mozete da na njihovom sajtu ukucate nulu pored cene koju zelite da platite i skinete ga potpuno besplatno.

Znaci idete ovde: http://www.inrainbows.com/Store/index3.html , kada ste na sajtu kliknete "download - preorder" a ne "diskbox - preorder", popunite obrazac, upisete koliko zelite da platite album (kazem mozete da upisete i nula) i album mozete downloadovati besplatno i potpuno legalno (link za download se tada nalazi kada odete na view basket). Zvuci mozda malo komplikovano ali nije.
Naravno ako stojite dobro sa kesom mozete nesto i da platite, ali posto je ovo Srbija mislim da je to kod nas retko hehe. Ipak ja da imam nesto vise para za njih bi sigurno dao.

Inace album sam preslusao i strava je, mada ja sam nevidjeno veliki njihov fan pa mozda bolje neko od vas da kaze kako mu se cini... Voleo bi da cujem utiske

Uzivajte...

Dobra fora!

Morala sam i ja da se javim povodom ove teme, zato što mi je Radiohead jedna od najomiljeniji grupa, bila i ostala. OK Computer je odlličan album i posle tog albuma su mi malo manje zanimljivi, ali kada neka grupa zauzme poziciju u mojo glavi i srcu to tako i ostaje. Posebno pesma Creep, za tu pesmu može slobodno da se kaže da je istorijska, kao i pesma od Nirvane, Smels like teen speret. Volela bih da Radiohead čujem uživo, a posebno pesmu Creep, to bi tek bio ugođaj. :roll:
 
^ali su je ipak svirali na prosloj turneji (jednom)

creep... nikada nisam voleo pesmu ni tu eru... ne znam uopste jel imalo bitna za naredne periode radioheada
 
Ja volem Creep. To je himna mladosti i neprilagodjenosti. Nije njhova najlepsa pesma, ali je meni super.

Tomici je valjda dozlogrdilo da svaki put kad uzvikne "I wish I was special" iz publike cuje "You ARE special". Inace da nije bilo Creepa ne bi bilo ni My Iron Lung.

Ja ne volim ovu novu eru Radioheada.
 
Pa sta ako nije ima devojku i drustvo? To nemamo ni mi, fanovi Rejdioheda.

I necu valjda da mi neki everyman sa urednim socijalnim zivotom stvara umetnost??! Onda bi svaka susa mogla da bude genije...
 
pa zavisi shta je kome inspiracija, moze da ti bude bedak ali i sreca
a naravno ako nemash socijalni zhivot da cesh da se prepoznash u tim bedachkim stvarima. dobro, ovo je sad zvuchalo kao prozivka, ali nije trebalo
dodushe ovo za ribu i drushtvo shto reche Kr$t@ je obichan bullshit, te stvari ne moraju da znache srecu
 
Pa ne znace, ali lik u konkretnoj pesmi lamentira nad cinjenicom da riba nece da ga pogleda jer ima lejzi aj, a on tu krivi svoju neposebnost (kako krip nije poseban?).

Kad bi ga riba pogledala, svi problemi bi bili reseni! Nije da peva o nekoj metafizici (ko Morrissey recimo) nemogucnosti reverzibilne veze sa drugom ljudskom jedinkom ilitakonecemu, nego, bre, o tome sto riba nece da mu da. Obicna pop pesma.
 
Pa sta ako nije ima devojku i drustvo? To nemamo ni mi, fanovi Rejdioheda.

I necu valjda da mi neki everyman sa urednim socijalnim zivotom stvara umetnost??! Onda bi svaka susa mogla da bude genije...

istina...
ali nije ni creep bogznakakva umetnost

ali da, u to vreme je sigurno predstavljalo mnogo vise nego danas, ba ja tako mislim
 
ukratko ono sto sam gore napisao jeste da su depresivci debili
a to je problem sto i fanovi radioheada klanjajuci im se, gube i sami socijalni zivot jer misle da su nesto posebno...to je problem, uticaj takve muzike na socijalni zivot.
 
ukratko ono sto sam gore napisao jeste da su depresivci debili
a to je problem sto i fanovi radioheada klanjajuci im se, gube i sami socijalni zivot jer misle da su nesto posebno...to je problem, uticaj takve muzike na socijalni zivot.


Now Jarvis, don't you blame the movies, movies don't create psychos, movies make psychos more creative!
 
Druze pacove, sta radis na ovom mestu? Ovo nije brod za tebe. A zaglibio je dublje od Titanika. Bezi odavde, idi u Lisabon i bogdatevidi.

Ovaj post je inspirisan fascinacijom kvantitetom i kvalitetom debila na ovom forumu (nista vezano za ovaj pdf i temu).
 
Nisam depresivac i nikada nisam bila (takođe mislim da nisam ni debil :lol:, mada ću nekom tako zvučati, jer sam užasno iskrena), ali volim pesmu Creep. Mislim da svako dođe u fazu u svom životu kada se oseća "ja ovde ne pripadam" i može da se nađe u ovoj pesmi.
Oni "frajeri i ribe" koji se SUPER snađu u životu od samom početka i lako "NALAZE RIBU" deluju mi bezosećajno i prerano zrelo, pošto su bezosećajni muzika ima je potpuno nevažna.
 
Druze pacove, sta radis na ovom mestu? Ovo nije brod za tebe. A zaglibio je dublje od Titanika. Bezi odavde, idi u Lisabon i bogdatevidi.

Ovaj post je inspirisan fascinacijom kvantitetom i kvalitetom debila na ovom forumu (nista vezano za ovaj pdf i temu).

dosta DUGO PRAtim ovaj forum
i od prvog dana sam znao da je ovo najgori forum koji se moz naci na internetu

ali volim doci da citam...

inace postujem ja i na drugim forumima, ali nigde previse

sta je tebe navelo na dolazak?
 
Jbga, mazohizam, gravitacija koja uvek pobedjuje, staznam, mnoge velike ljude je privlacio talog, pa nisam izuzetak:-D. Dosadno mi je na forumima sa previse slicnomisljenika.

Samo je zajebano, kao recimo ovde, kad ne mozes naci ni aksiom oko kojeg bi razvijao raspravu. Ovde svi veruju da je crno zapravo belo.
 
Jbga, mazohizam, gravitacija koja uvek pobedjuje, staznam, mnoge velike ljude je privlacio talog, pa nisam izuzetak:-D. Dosadno mi je na forumima sa previse slicnomisljenika.

Samo je zajebano, kao recimo ovde, kad ne mozes naci ni aksiom oko kojeg bi razvijao raspravu. Ovde svi veruju da je crno zapravo belo.

????? Šta je posnik hteo da kaže? Ne zna ni on. :lol::lol: Izvini, ali slatko sam se nasmejala!
 

Back
Top